На Львівщині відбулись перші електронні земельні аукціони

24 листопада 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

З моменту запровадження процедури передачі в користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності на праві оренди шляхом проведення онлайн аукціонів, в електронній торговій системі, станом на сьогодні на Львівщині оголосили про продаж прав оренди 5-ти ділянок, площею понад 58 га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Стартова ціна згаданих ділянок, які розташовані на територіях Лопатинської, Комарнівської та Дрогобицької територіальних громад становить понад 129 тис. грн, а середня вартість 1 га - більш як 2,2 тис. грн.

«Слід відзначити, що перший в області електронний аукціон з продажу права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності, розташованої на території Лопатинської селищної територіальної громади, площею 14 га, відбувся 09 листопада. Розмір річної плати за користування такою ділянкою становить 160 тис. грн (11,4 тис. грн за 1 га), яку орендар сплачуватиме щорічно до селищної ради. Така ціна перевищує більш як в 6,9 раза стартову – 22,999 тис. грн», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

З впровадженням земельних торгів у формі електронних аукціонів створюються умови для розширення можливостей учасників взяти участь в торгах, підвищується їх безпечність, захист від будь-яких втручань, прозорість і публічність, адже всі охочі зможуть стежити за ходом їх проведення в режимі реального часу. Що стосується приватних земельних ділянок, то їх продаж через аукціони можливий лише за наявності бажання самого власника такої ділянки.

Нагадаємо, що державне підприємство «Прозорро.Продажі», яке належить до сфери управління Міністерства економіки України, визначено адміністратором електронної торгової системи.

Корисні посилання:

- https://prozorro.sale/

- https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1444-IX#Text

- https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1013-2021-%D0%BF#Text

Ключові слова:

земельні аукціони

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook