Щоденно мобільні групи виявляють одне-два порушення карантинних обмежень в громадському транспорті області
Як розповів начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС з 00:00 годин 22 листопада всі пасажирські перевезення автомобільним та залізничним транспортом в межах області почали здійснюватися лише за наявності відповідних документів, а саме: довідки про наявність вакцинації (однією або двома дозами), негативного ПЛР або експрес-тесту зробленого не більше як за 72 години до моменту поїздки, а також довідки про одужання.
Від початку цього тижня у межах Львівської області розпочали свою роботу мобільні групи, які перевіряють наявність у пасажирів відповідних документів.
До складу групи входять працівники Укртрансбезпеки, поліції та управління транспорту та зв’язку.
"У середньому за день мобільні групи виявляють 1-2 порушення, перевіряють 20-30 транспортних засобів та складають відповідний протокол за участі працівників поліції. У випадку відсутності перелічених документів (сертифікатів та довідок про вакцинацію) сума штрафу складає 17 тисяч гривень", - зазначив Степан Рудницький.
Окремо він зазначив, що ці обмеження призвели до зниження кількості пасажирів, які здійснюють поїздки у громадському транспорті області.
Перевірки здійснюють у всіх видах громадського транспорту, що здійснює внутрішньообласні перевезення, зокрема в міських, приміських і міжміських транспортних засобах області та електричках.
"Поки Львівщина перебуває в червоній зоні пасажири повинні мати при собі відповідні документи, які повинні бути пред’явлені у випадку перевірки. Пасажир без наявності цих документів наражає на небезпеку зараження інших, а тому закликаємо вакцинуватися для того, щоб здійснювати поїздки в громадському транспорті без обмежень", - наголосив Степан Рудницький.
Новини за темою
На дорозі Львів - Самбір - Ужгород буде обмеження руху для вантажного транспорту
7 квітня 2022
У зв'язку із проведенням інженерно-геологічних робіт на дорозі Н-13 Львів - Самбір - Ужгород у межах населеного пункту Сянки буде обмеження руху для вантажного транспорту. Про це інформує Служба автомобільних доріг у Львівській області. Водії вантажних автомобілів із загальною масою понад 5 тонн, які рухаються у напрямку до Ужгорода, мають можливість об'їхати аварійну ділянку дорогою О141903 Бориня - Мохнате, далі по М-06 до населеного пунктку Свалява та повернути праворуч на Т-07-12 Свалява - Перечин і у зворотньому напрямку. Тимчасове обмеження руху діятиме щонайменше до завершення інженерно-геологічних робіт. Перепрошуємо за спричинені незручності та розраховуємо на розуміння користувачів доріг.
«У «жовтій» зоні продовжують діяти обмеження для невакцинованих», – Олег Когут
4 січня 2022
Обмежувальні заходи, які діяли під час перебування Львівщини в «червоній зоні епіднебезпеки, діють і зараз під час «жовтої» зони. Тому люди без хоча би однієї дози вакцини не зможуть потрапити в заклади громадського харчування, відвідувати громадські заходи тощо. Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині наголосив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Для роботи та відвідування закладів у «жовтій» зоні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. Також за рекомендацією МОЗ можуть бути негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години), чи сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу). Наголошуємо, що вакцинація – це єдиний специфічний і найдієвіший метод захисту. І не зважаючи на святковий період, не можна нехтувати своєю безпекою. Усіх вакцин в області є достатньо і будь-якою з них можна провакцинуватися», – зазначив Олег Когут. Окрім того, він також розповів, що у багатьох країнах Європи зараз фіксують зростання захворювань на коронавірус, викликаних, в тому числі штамом «Омікрон». «Як показує попередній досвід, до нас це може дійти за три-чотири тижні. Так, клінічна картина хвороби при «Омікроні» не така важка, як, наприклад, при штамі «Дельта», але «Омікрон» більш заразний, тому, відповідно, швидше поширюється», – додав Олег Когут. Детальніше про обмеження під час «жовтого» рівня епіднебезпеки – за посиланням.
За допомогою SafeBorder прикордонники перевірили 1 млн COVID-сертифікатів та виявили 675 підроблених
23 листопада 2021
Державна прикордонна служба України ефективно застосовує програмне забезпечення SafeBorder для виявлення підроблених Covid-сертифікатів. Як повідомили у ДПСУ електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби, прикордонники почали застосовувати з серпня 2021 року. Від початку застосування цього програмного забезпечення прикордонники вже перевірили понад 1 мільйон цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну. Найбільше громадяни використовують їх при перетинанні кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в столичних аеропортах. З кінця вересня під час перевірки охоронці кордону виявили 675 підроблених сертифікатів. За всіма випадками виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», до Нацполіції надіслані повідомлення. Лише минулої доби прикордонники просканували понад 12,6 тисячі QR-кодів. Левова частка цих сертифікатів була перевірена у пунктах пропуску на західному кордоні – 5 061 та 5 413 – у столичних аеропортах. Підроблених за добу виявлено 15 сертифікатів. Нагадаємо, що програмне забезпечення SafeBorder розроблене Довірчою мережею ЄС у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України. Щоб здійснити перевірку прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого громадянами сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа. Сканування QR-коду займає всього кілька секунд, що значно пришвидшує проходження контролю та допомагає ефективно виявляти підробки. Варто зазначити, що програмне забезпечення постійно оновлюється в залежності від розширення списку країн, під’єднаних до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів чи доопрацювань для покращення роботи системи.
З 22 листопада починають діяти нові обмеження на перевезення пасажирів
16 листопада 2021
Відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС з 00:00 годин 22 листопада всі пасажирські перевезення автомобільним та залізничним транспортом в межах області будуть здійснюватися лише за наявності відповідних документів, а саме: довідки про наявність вакцинації (однією або двома дозами), негативного ПЛР або експрес-тесту зробленого не більше як за 72 години до моменту поїздки, а також довідки про одужання. За словами начальника управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА Степана Рудницького, минулого тижня були проведені зустрічі з перевізниками та керівниками територіальних громад, а цього тижня проведуть інформаційно-роз‘яснювальну роботу з населенням. Також за потреби встановлюватимуть пункти вакцинації на автостанціях. «Цього тижня нашим спільним завданням є максимально донести до населення інформацію про наявність відповідних вимог, адже усі, хто планує здійснювати поїздки з 22 листопада, повинні мати відповідні документи для уникнення проблем із працівниками поліції», - додав Степан Рудницький. Також він додав, що з представництвом Міністерства цифрової трансформації напрацьовують варіант функціонування мобільних пунктів консультування населення при виникненні проблем з наявністю ковід-сертифікатів в програмі «Дія». Старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції у Львівській області Богдан Савюк зазначив, що за невиконання рішення комісії ТЕБ НС нестимуть адміністративну відповідальність як пасажири, так і перевізники. У разі, якщо пасажир знаходиться без одягненої маски у громадському транспорті, то на такого громадянина накладуть штраф у розмірі від 170 до 255 гривень. У випадку відсутності перелічених документів (сертифікатів та довідок про вакцинацію) пасажира оштрафують на 17 тисяч гривень. «Просимо з відповідальністю ставитися до перелічених вимог та дотримуватися норм законодавства», - наголосив Богдан Савюк. Як повідомив голова Львівського обласного відділення ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка, через наявні до цього обмеження щодо кількості пасажирів у громадському транспорті доходи перевізників знизилися у порівнянні з попереднім періодом, але вони з розумінням ставляться до подібних обмежень. «Багато пасажирів приміських маршрутів не мають смартфонів, тому має бути напрацьованим механізм отримання паперових сертифікатів про вакцинацію для уникнення труднощів у проїзді в громадському транспорті», - зазначив він. Також Іван Велійка додав, що на сьогодні провакцинованими є майже 45% водіїв, 20% перехворіли та мають антитіла, а інші водії повинні провакцинуватися найближчим часом. Водночас ці обмеження не будуть поширюватися на приватний транспорт у якому перебувають люди, які пов‘язані спільним побутом.
Карантин: на Львівщині ввели додаткові обмежувальні заходи
22 березня 2021
Сьогодні, 22 березня, у зв’язку із зростанням на Львівщині кількості захворювань на Covid-19, відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС. З огляду на те, що органи місцевого самоврядування фактично самоусунулися від виконання карантинних обмежень, обласна комісія ТЕБ і НС ввела з 23 березня до 6 квітня додаткові обмежувальні заходи. «Наша область перебуває в «помаранчевій зоні». Однак останніми днями спостерігаємо суттєве погіршення епідситуації. Кожного дня виявляємо понад тисячу хворих на коронавірус. Росте кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації. Тож комісія ТЕБ і НС ввела додаткові обмежувальні заходи заходи до тих, які визначені постановою Кабінету Міністрів від 09 грудня 2020 року для «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки, - зазначає очільник Львівщини Максим Козицький. - Посилення карантинних обмежень – єдина можливість знизити хвилю коронавірусу і допомогти нашим медикам». Відтак, додаткові обмежувальні заходи передбачають заборону на: 1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах; 2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту; 3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності; 4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: - приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання; - торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень; - провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом; - виконання робіт із збирання і заготівлі відходів; - провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом; 5) приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом; 6) приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів; 7) проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників; 8) робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів; 9) діяльність непродовольчих ринків; 10) відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів середньої освіти. Голови райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських територіальних громад мають забезпечити неухильне дотримання карантинних обмежень. Обласне управління Нацполіції та Держпродспоживслужби мають посилити контролюючі заходи щодо дотримання протиепідемічних обмежень на адміністративних територіях Львівщини. Дане рішення обласної комісії ТБ і НС є обов’язковим до виконання та не потребує додаткового затвердження або схвалення органом місцевого самоврядування.
Негода в області: тимчасово призупинений рух для великогабаритного транспорту на двох дорогах
12 лютого 2021
У зв’язку з погіршенням погодних умов тимчасово призупинили проїзд для великогабаритного транспорту такими дорогами: - М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська - М-06 Київ-Чоп На території Львівської області працює снігоочисна техніка. Про це інформують у департаменті дорожнього господарства Львівської ОДА. Відтак, вночі для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу задіяли 205 одиниць техніки. Використали 1186 тонн піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки. Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 150 одиниць техніки та використала 971 тонну піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 55 технічних засобів та використав 215 тонн ППС. Просимо водіїв бути уважними та обережними за кермом. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
Уряд послабив карантинні обмеження у новорічну ніч
24 грудня 2020
Уряд дозволив у новорічну ніч роботу закладів громадського харчування до 7 години ранку 1 січня. Відповідні зміни внесено до вже чинних карантинних обмежень, які діють по всій території України з 19 грудня. Нагадаємо, що обмеження, зокрема, забороняють: Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів. Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій. Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів. Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 07:00. Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми Обмеження, які продовжують працювати без змін (забороняється): Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу. Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації. Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи необхідні для забезпечення роботи органів влади). Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу. Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро). Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування 3 організацією дозвілля. Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри. Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метри, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту. Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями. Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів). Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти. Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога). Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів. Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців. Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями). Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).