«Інтерактивна мапа сміттєзвалищ»: з початку року в області вже ліквідували 22 стихійних сміттєзвалища
Несанкціоновані сміттєзвалища – одна з актуальних проблем сьогодення. Для її вирішення створили електронний сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ». Інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Інтерактивна мапа функціонує з метою виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та надає можливість кожному громадянину України надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених їх місць.
Залишити звернення та стежити за результатами його виконання можна за посиланням.
Водночас в департаменті наголошують, що згідно зі статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів віднесено до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до звернень в електронному сервісі «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» з початку року в межах Львівщини вже ліквідували 22 стихійних сміттєзвалища.
Новини за темою
На Львівщині представили інтерактивну карту інвестиційної привабливості області
27 січня 2022
Більше ніж пів року фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції. Ознайомитися з картою можна за посиланням. На сайті відображаються відомості про існуючі вільні земельні ділянки, інвестиційно привабливі об’єкти нерухомості, цілісні майнові комплекси, родовища корисних копалин, що перебувають у державній, комунальній або приватній власності, з виведенням докладної інформації по кожному об’єкту окремо. На веб-сайті також можливе представлення інформації приватних власників, що дозволяє підвищити рівень комунікації між владою, бізнесом і жителями громади. «Це сучасний інформаційний веб-ресурс, що акумулює інформацію про інвестиційно привабливі об’єкти, можливості започаткування нового або розширення існуючого бізнесу і забезпечує комунікацію між власниками таких об’єктів та інвесторами з метою сприяння залученню інвестицій у зазначені сфери. Головне завдання - це надати інвестору максимально повне уявлення про об’єкт інвестування: його місце розташування, площу, детальний опис, форму власності або користування, цільове та функціональне призначення, підведення інженерних комунікацій», - розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда. Набір шарів інвестиційної карти: ● адміністративно-територіальний устрій; ● ділянки “браунфілд” або вільні виробничі площі; ● ділянки “грінфілд” або вільні земельні ділянки; ● інвестиційні проекти; ● карта ґрунтів Львівської області; ● публічна кадастрова карта України. Можливості інтерактивної карти: ● повний набір функцій: навігація по карті, редагування даних, оперування векторними шарами мапи, просторовий аналіз, адресний пошук; ● для роботи користувачу не потрібні спеціалізоване програмне забезпечення та кваліфікація картографа, достатньо наявності веб браузера та підключення до мережі Інтернет; ● простота пошуку, швидке оновлення та редагування бази даних, в тому числі зі смартфона; ● постійна готовність ресурсу до роботи; ● захист інформації від спотворення та несанкціонованого доступу; ● описи інвестиційних об’єктів, ділянок та пропозицій можуть бути доповнені фотографіями, схемами, діаграмами тощо. Регіональний інвестиційний маркетплейс - це надійна та новітня платформа для здійснення торгівлі інвестиційними об’єктами. Фото: Прес-клуб Львів
На Львівщині презентували електроні інтерактивні карти, що детально характеризують шкільництво області
20 липня 2020
У департаменті освіти та науки ЛОДА відбулась онлайн-презентація електронних інтерактивних карт, що детально характеризують шкільництво Львівщини. З допомогою засобів візуалізації проаналізовано ефективність системи освіти, якість управління та оптимальність використання фінансових, трудових та інших ресурсів в школах області. “Система освіти Львівщини є складною системою, яка потребує фахового аналізу. Глибокий аналіз карт та графіків, які демонструють стан шкіл Львівщини, є шляхом до прозорості освіти”, - зазначив директор департаменту освіти та науки ЛОДА Олег Паска. “Ми повинні розуміти, що у нас є різний рівень шкіл і вони по-різному вносять свій вклад в освітній процес області. Тому до кожної школи потрібно мати особливий підхід. Використання аналітичних карт та інших форм візуалізації значно полегшить процес аудиту діяльності шкіл та допоможе більш точково допомагати закладам освіти”, - розповів доцент кафедри цифрової економіки та бізнес аналітики ЛНУ імені І.Франка Орест Мищишин.⠀ Детальніше із картами шкіл Львівщини можна ознайомитися за посиланнями: - Розташування закладів освіти - Людські ресурси та виробничі потужності - Фінансове забезпечення.
На Львівщині розробили інтерактивну карту спортивних споруд
2 Червня 2020
Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА у співпраці зі структурними підрозділами у районах та ОТГ створило інтерактивну мапу спортивної інфраструктури Львівщини. Робота над картою тривала впродовж кількох тижнів. На мапі можна знайти спортивні зали, майданчики, футбольні поля, стадіони та інші об’єкти. “Така карта має на меті зробити спорт та фізичну культуру доступнішою для тих, хто часто мандрує. Водночас, маючи оцифровані усі об’єкти спортивної інфраструктури Львівщини, нам простіше визначити, які населені пункти потребують побудови нових чи модернізації існуючих об’єктів”, - зазначає начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. Кожен об’єкт містить опис із зазначенням адреси, графіку роботи, доступності для людей з інвалідністю та переліком видів спорту, що культивуються. Переглянути карту можна за посиланням.
На Жовківщині виявили три несанкціоновані сміттєзвалища
8 травня 2020
Сьогодні, 8 травня, працівники департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації та Державної екологічної інспекції у Львівській області провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів Жовківського району. У ході перевірки на територіях, які знаходяться в адміністративному підпорядкуванні Добросинської, Кунинської та Лавриківської сільських рад, виявлено 3 несанкціонованих сміттєзвалища. Відтак, за результатами перевірки у зв’язку неналежним виконанням повноважень до голів зазначених сільських рад вжито відповідних заходів держекоконтролю із вимогою про ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ у місячний термін. Разом з тим, облдержадміністрація наголошує на необхідності неухильного дотримання правил благоустрою населених пунктів та відповідальності у разі їх порушення, оскільки зазначені рейди та перевірки працівниками департаменту та інспекції будуть проводитись регулярно.
З початку року в області ліквідували 11 несанкціонованих сміттєзвалищ
6 травня 2019
Про це сьогодні, 6 травня, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Найбільшу кількість сміттєзвалищ ліквідували у Бродівському районі. “Несанкціоновані сміттєзвалища призводять до забруднення практично усіх природних ресурсів: ґрунтів, поверхневих і підземних вод та атмосферного повітря. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ спричинить зменшення антропогенного впливу на природнє середовище Львівщини”, - зазначив Русла Гречаник. За його словами, в області і надалі проводитимуть ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. “Станом на сьогодні ще необхідно ліквідувати 30 сміттєзвалищ, куди систематично вивозять побутові відходи. Водночас, що на початку 2015 року на території області було чотири сотні діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею понад 270 га» - зазначив Руслан Гречаник. Зазначимо, департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА здійснює постійний моніторинг виявлених засмічень у Львівській області електронним сервісом «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу несанкціонованих засмічень України та мобільний додаток із функцією онлайн сповіщення про виявленні засмічення на території Львівської області та України в цілому.
В області вп'ятеро зменшилась кількість несанкціонованих сміттєзвалищ
26 січня 2019
На Львівщині вп'ятеро зменшилась кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, порівняно із 2015 роком. Ліквідовано 211 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею понад 150 га. 5 звалищ ТПВ площею 7,3 га рекультивовано. Про це під час публічного звіту сьогодні, 26 січня, повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Наше завдання, щоб на території області не залишилось жодного несанкціонованого звалища ТПВ, наступне завдання – перейти до раціонального використання і поводження із побутовими відходами. Обласна влада має можливість використовувати ресурс на утилізацію сміття, який ми отримуємо від громади міста Львова. І ми демонструємо, що гроші можна використовувати ефективно», - зазначив очільник області. Так, економія коштів за вивезення сміття в порівнянні 2017/2018 років складає 94 грн на 1 тонні відходів. 155 млн грн зекономлених на вивезенні відходів у 2017-2018 роках коштів скеровано на більш ніж 230 суспільно-важливих проектів.
З початку року в області рекультивували майже 50 несанкціонованих сміттєзвалищ
22 жовтня 2018
З початку року на Львівщині ліквідували 46 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею 26,14 га. Про це повідомив сьогодні директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. “У лютому в області нараховувалось 87 діючих несанкціонованих сміттзвалищ, площею 73,1 га Cтаном на вересень на території області розташовано 41 діюче несанкціоноване сміттєзвалище Вродовж 6 місяців ліквідували 46 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею 26,14 га”,-зазначив Руслан Гречаник. Також він наголосив, що за три роки рекультивували майже 600 несанкціонованих сміттєзвалищ. Несанкціоновані сміттєзвалища, які знаходяться на території області обліковуються районними державними адміністраціями, а також Міністерством екології та природних ресурсів. Зазначимо, на Львівщині діє інтерактивна карта незаконних сміттєзвалищ. Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає мешканців повідомляти про виявлені сміттєзвалища та засмічення. Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище.
На Львівщині ліквідовують стихійні сміттєзвалища
26 січня 2018
Протягом 2017 року в межах області ліквідовано 98 несанкціонованих сміттєзвалищ та 137 стихійних засмічень. Задля зменшення кількості накопичених відходів, рекультивували 4,5 га земель, забруднених внаслідок несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів. «Стихійні сміттєзвалища ліквідували на території Магерівської, Новоскварявської сільських рад Жовківського району та с. Крупське Миколаївського району Львівської області» - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник. У планах департаменту наступного року зменшити кількість відходів у Львівській області шляхом рекультивація 10% несанкціонованих сміттєзвалищ.
На Львівщині ліквідували 25% стихійних сміттєзвалищ
24 січня 2018
Упродовж року Львівська обласна державна адміністрація спільно з Державною екологічною інспекцією ліквідували 52 стихійних сміттєзвалища. Про це сьогодні, 24 січня, під час брифінгу щодо зекономлених коштів на вивезенні сміття зі Львова повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. "Спільно із екологічною інспекцією нам вдалось ліквідувати 25% стихійних сміттєвзалищ", - зазначив Назарій Романчук. Загальна площа ліквідованих стихійних сміттєзвалищ складає 16 га. Зазначимо, що завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення вдалося зекономити 48 млн грн, які скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи з м. Львова.