Сьогодні, 11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

11 грудня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Вперше  цей день відзначили ще в 1998 році і з кожним роком він ставав однією з найважливіших подій у всьому світі. Дата покликана підвищити обізнаність про астму та покращити життя всіх хворих на цю недугу.

Астма – одне з найпоширеніших хронічних неінфекційних захворювань. Однак, вірусні респіраторні інфекції (наприклад, застуда та грип) можуть викликати напади астми. Бронхіальна астма може виникнути в будь-якому віці (у дітей, підлітків, дорослих та людей похилого віку). У дітей астма часто пов’язана з алергією. Хвороба, яка починається у дорослому віці, зазвичай, не має алергічного характеру.

Цей день це своєрідний заклик до дії для вирішення поширених загальноприйнятих міфів та хибних уявлень щодо астми, які заважають людям з астмою отримати максимальну користь від значних досягнень у лікуванні цього стану. Перебування в чистому середовищі, регулярне перебування на свіжому та чистому повітрі, відмова від наркотиків, відмова від куріння можуть бути дійсно корисними.

«На сьогодні  в Україні, як і у всьому світі, зростає частота алергічних проявів. Алергічна реакція може проявлятися у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон'юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакцій, кропив'янки (свербіж, висипка), набряку Квінке, анафілактичного шоку.  У Львові на базі КНП ЛОР "Львівський обласний клінічний діагностичний центр" понад 20 років працює Регіональний центр клінічної імунології та алергології (вул.Пекарська, 69 б), який використовує нові методи алерген-специфічної імунотерапії. Це метод лікування алергічних хвороб, коли вводяться в організм пацієнта щоразу більші дози алергену. Таким чином зменшується реакція гіперчутливості імунної системи, а отже, пацієнт стає менш чутливим до причинних алергенів.  Запорукою успішного лікування будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. За перше півріччя 2021 року смертей з приводу бронхіальної астми та медикаментозної алергії не було зафіксовано», - повідомила експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з алергології та імунології Христина Ліщук-Якимович.

Від початку 2021 року у Львівській області зафіксували близько 12260 хворих на алергічні захворювання: алергічний риніт, бронхіальну астму, кропив’янку, алергічний конюнктивіт. Частка  алергічного риніту серед виявленої алергопатології складає 42%.

Ключові слова:

бронхіальна астма

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook