В області підбили підсумки роботи аграрного сектору Львівщини та назвали пріорітети на 2022 рік

24 грудня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У Львові відбулась конференція «Результат роботи аграрної Львівщини у 2021 році та основні завдання на 2022 рік». Учасниками стали керівництво Львівської ОДА, аграрії та представники наукової галузі.

В межах заходу підбили підсумки роботи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації у поточному році.

«У 2021 році на фінансову підтримку сільськогосподарських виробників Львівської області в межах державних програм спрямували 260,4 млн грн та 18,3 млн з обласного бюджету. Обласна Комплексна програма, в першу чергу, адресована дрібному та малому підприємцю, тим сільгоспвиробникам, які через різні причини ще не можуть скористатися програмами державної підтримки», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

«Цього року ми зафіксували одразу кілька важливих показників, які нам демонструють інтенсивний розвиток аграрного сектору Львівщини. На фоні щорічного зростання виробництва сільгосппродукції у нас впевнено збільшується частка комерційного сектору в цьому виробництві, що свідчить про розвиток села і збільшення надходження податків до місцевого і державного бюджетів. Щороку у нас збільшуються площі під багаторічними насадженнями, у першу чергу під ягідництвом. Саме ці напрями створюють найбільшу кількість робочих місць в сільській місцевості. Напрям тваринництва, який залишається пріоритетним для нашої області, також демонструє активний розвиток. У 2021 році в області було  зареєстровано 27 нових сімейних ферм, більшість з яких працюють  в молочному напрямі. Також Львівщина у 2021 році стала лідером серед регіонів за кількістю  суб'єктів  господарювання, які отримали дотації на утримання корів та за кількістю об’єктів тваринництва, будівництво яких було відшкодовано за державною програмою. За цілий рік нам вдалось залучити з державного бюджету понад  260 млн грн на підтримку різних напрямів аграрного сектору регіону  і понад 18 млн грн було надано фінансової підтримки  з обласного бюджету», - доповіла директорка департаменту АПК Тетяна Гетьман.

На Львівщині розміщено 2,8% площ сільськогосподарських угідь України, на яких створюється близько 4% загальнодержавного обсягу валової сільськогосподарської продукції. В області здійснюють діяльність 1,3 тис. агроформувань, з яких 787 фермерських господарств та 278,7 тис. одиниць особистих селянських господарств.

Львівщина входить в п’ятірку найбільших експортерів серед регіонів України. За 10 місяців 2021 року підприємства області експортували продукції на суму  672,1 млн дол. США, що перевищує імпортні поставки на 129,1 млн дол. США. В структурі експорту області продукція сільського господарства займає 28,3%.

Окремо поспілкувались також про стан реалізації проєкту «Горбогори» на цей рік. Загальний бюджет становить 27,4 млн грн, в тому числі співфінансування з регіонального бюджету 2,7 млн грн. Загалом освоєно 18,8 млн грн, що становить 68,7%.

«В межах реалізації проєкту збудовано приміщення туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі  Липники, де наразі тривають внутрішні роботи. Також тривають роботи на об’єктах зі створення туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с. Раковець та  туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с. Виняви», - розповів голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Зеновій Древняк.

Крім цього, в області придбали мікроавтобус, 3 автомобілі для перевезення с/г продукції, трактор та мульчер.

Наостанок учасники мали змогу обговорити ринок землі на Львівщині, про його перспективи та результати за поточні пів року. Нагадаємо, що ринок землі запрацював з 1 липня і скасував мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

«Загалом на території Львівської області, з моменту скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення станом на 22 грудня здійснено 1412 правочинів щодо купівлі - продажу земель сільськогосподарського призначення, з них лише 371 угода щодо купівлі-продажу земель - паїв на загальну площу 474 га. Вартує зазначити, що поряд із тим Львівщина є на другому місці за вартістю продажу одного гектара паю, середня вартість якого складає 92,64 тис.грн. Впровадження ринку землі в області має особливий характер. Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення є неспішним, оскільки  Львівщина - прикордонна область. Населення доволі поінформоване про ринок землі та досвід провадження ринку землі в країнах ЄС», - зазначила заступниця начальника управління – начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту АПК Тетяна Борушок.

Неабияке зацікавлення в учасників викликав ухвалени Президентом України законопроєкт №5600. Він передбачає, що з 2023 року для власників та орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів, можуть почати розраховувати «мінімальне податкове зобов’язання». Детальніше про це читайте за посиланням

Ключові слова:

аграріїринок землі

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook