Заявки для закупівлі газу власного видобутку виробники продовольчих товарів повинні подати з 17 по 19 січня

14 січня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Відповідно до Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 року № 19, врегульовано питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах для задоволення потреб суб’єктів господарювання - виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Право на закупівлю газу мають виробники, що займаються виробництвом продовольчих товарів, які мають істотну соціальну значущість. Також ці товари мають входити до переліку суб’єктів господарювання, що формує Міністерство аграрної політики. Перелік формують за даними з ЄДР щодо виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41). На сьогодні такий перелік суб’єктів господарювання затверджений наказом  Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3.

Мінагрополітики України постійно оновлює інформацію щодо переліку суб’єктів господарювання за поданням профільних асоціацій виробників та/або поданням облдержадміністрацій. У разі необхідності включення суб’єкта господарювання до вказаного переліку, виробники подають звернення до профільних асоціацій та/або до Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. 

До листа-звернення на включення до переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість необхідно додавати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для можливості закупівлі газу на лютий місяць поточного року листи звернення необхідно подати до 17 січня 2022 року. Надалі пропозиції щодо уточнення чи включення до переліку суб’єктів господарювання (надалі – Споживачі)  подаються у разі потреби.

Для організації та проведення торгів Міненерго утворює комітет з нагляду, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення торгів, аналіз заявок споживачів, зокрема щодо використання природного газу. Для підготовки до проведення торгів Споживачі до 5 числа кожного місяця подають комітету з нагляду заявки (для споживання у наступному місяці), з формою заявки можна ознайомитись за посиланням  https://cutt.ly/EIgQZjU. Для закупівлі газу на лютий поточного року такі заявки необхідно подати у період з 13:00 год. 17 січня до 18:00 год. 19 січня на електронну адресу: Gas.auction@mev.gov.ua

Подані заявки та результати розгляду заявок – перелік покупців газу які допущені до торгів розміщуються на офіційному сайті Міненерго. Покупці мають право придбати на торгах природний газ виключно, щоб постачати Споживачам на підставі укладених з ними договорів постачання природного газу в обсязі, необхідному виключно для виробництва продовольчих товарів (зразок договору за посиланням https://cutt.ly/EIgQZjU).  

«Щоб оперативно подати заявку на постачання газу, департамент агропромислового розвитку та представники від райдержадміністрацій надаватимуть консультації з вказаних питань та допомогу в оформленні чи скеруванні документів до відповідних міністерств», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Довідково:

На період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 р. встановлено граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24 відсотків, а торговельну надбавку за постачання природного газу власного видобутку - на рівні не вище 1 відсотка при постачанні газу суб’єктам господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Ключові слова:

закупівля газу

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook