Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр увійшов у пілотний проект МОЗ з пересадки кісткового мозку

2 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 2 лютого, на своєму засіданні Уряд розширив перелік медичних закладів, у яких всі трансплантації кісткового мозку оплачуються Міністерством охорони здоров’я.

Згідно з розробленою за ініціативи Міністерства охорони здоров’я постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707», перелік з шістьох медзакладів-учасників пілоту, які можуть надавати послуги з трансплантації кісткового мозку, доповнено ще трьома.

Відтепер провадити діяльність, пов’язану з трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин у межах пілотного проєкту можуть також:

  • КНП Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»,
  • клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами,
  • КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради.

Перші пересадки кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі планують провести уже навесні 2022 року.

Розширення кола учасників пілотного проєкту сприятиме збільшенню кількості трансплантацій кісткового мозку в Україні, покращенню якості та доступності до високотехнологічної медичної допомоги, а також продовжуватиме розвиток трансплантації як одного з пріоритетних напрямів охорони здоров’я.

Нагадуємо, що витрати за проведені операції лікарням-учасникам пілотного проєкту повністю покриваються коштами Державного бюджету. Для пацієнтів  трансплантація є безоплатною.

Довідка: У 2021 р. в Україні вперше розпочали надавати послуги з неродинної трансплантації кісткового мозку пацієнтам дорослого віку. Загалом протягом 2021 р. в Україні виконано 240 трансплантацій кісткового мозку (з них – 48 від донора – алогенні).

Фото: Фейсбук-сторінка Центру

Ключові слова:

трансплантаціяМОЗ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook