Синоптики попереджають про поступовий підйом рівнів води на рiчках басейну Захiдного Бугу
Синоптики Львівського регіонального центру з гідрометеорології попереджають про небезпечне гідрологічне явище 09 - 12 лютого.
Зокрема, у зв'язку з вiдлигою та опадами, на рiчках басейну Захiдного Бугу очiкується поступовий пiдйом рiвнiв води на 0,1 - 0,5 м над рiвнями 08 лютого на 08 год., мiсцями можливий початковий вихiд води на заплаву (р.Захiдний Буг -м.Кам'янка-Бузька) (жовтий рівень небезпеки).
Окрім того, 09 – 10 лютого в горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень, помаранчевий).
Завтра на дорогах ожеледиця. Вночі пориви північно-західного вітру 15 –20 м/с.
Новини за темою
Будьте обережні: завтра на Львівщині прогнозують погіршення погодних умов
25 квітня 2022
До уваги жителів Львівщини. Завтра, 26 квітня, на території області та міста Львова очікуються грози. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології України. З огляду на опади ситуація на дорогах області також погіршиться, тому закликаємо усіх учасників дорожнього руху бути обачними. Водіям – стежте за швидкістю, уникайте небезпечних маневрів. Для пішоходів – будьте уважними, коли переходите дорогу. Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці.
На Львівщині синоптики прогнозують погіршення погодних умов
8 квітня 2022
На території Львівщини 9 квітня вночі місцями, вдень по всій території очікуються пориви вітру 17 –22 м/с. Вдень подекуди пориви вітру 25 м/с, грози, град. На півдні території значні опади (дощ та мокрий сніг). І рівень небезпечності, жовтий. Про це інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології. Також попереджають про зміну гідрологічної ситуації: 9-10 квітня на річках басейну Дністра очікується підйом рівнів води на 0,3 - 1,3 м над рівнями 8 квітня на 08 год., без негативних наслідків.
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
16 лютого 2022
На території Львівської області на завтра синоптики Львівського регіонального гідрометцентру попереджають про другий (помаранчевий) рівень небезпечності погодних умов. Зокрема, прогнозують вітер південно-західний 17 – 22 м/с, вранці та вдень пориви сильного вітру 25 – 30 м/с. У зв'язку з опадами та хуртовинами, 17 лютого в горах Львівської області очікується значна сніголавинна небезпека. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Основні рекомендації рятувальників, яких слід дотримуватись під час сильного вітру: всі вікна будинків щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні; якщо ви опинилися на вулиці, то триматися далі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев; у разі сильного вітру сховатися в найближчому будинку чи природному укритті; уникати знаходження поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркувати поряд із ними автотранспорт. Окрім того, за даними гідрометцентру, 17 - 19 лютого, у зв'язку з випадінням опадів та сніготаненням в горах, на річках басейну Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) очікується підйом рівнів води на 0,2 - 1,2 м над рівнями 16 лютого на 08:00 год., місцями льодохід. На окремих ділянках басейну Стрия можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
30 січня 2022
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології по території Львівської області впродовж доби 30 січня пориви західного вітру 19 – 24 м/с, місцями 25 – 27 м/с, хуртовини, значні опади (мокрий сніг та сніг, подекуди з дощем), місцями налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця (І рівень небезпечності, жовтий). Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти обережність, перебуваючи на вулиці. Зокрема, намагатися не ходити під розлогими деревами, а також триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередач та дахів будинків. За поганих погодних умов, а саме, ожеледиці, водіям транспортних засобів слід бути вкрай уважними - дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть призвести до створення аварійних ситуацій. Рятувальники закликають відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”. Окрім того, у зв’язку з снігопадами та хуртовинами у горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень, помаранчевий). Завтра на дорогах ожеледиця. Вночі та вранці збережуться пориви північно-західного вітру 19 –24 м/с, хуртовина, у горах Львівської області - значна сніголавинна небезпека. Джерело: ГУ ДСНС Львівської області, Львівський гідрометцентр
24 –25 січня в горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека
24 січня 2022
Сьогодні погоду на Львівщині визначатиме поле підвищеного атмосферного тиску та влив тилової частини висотної улоговини. Водночас 24 – 25 січня в горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека. Про це інформують у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології. По Львівській області сьогодні хмарно з проясненнями. Без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 3 – 8 м/с. Температура 2 –7° морозу. Завтра, 25 січня, хмарно з проясненнями. Вночі без опадів, вранці та вдень часом сніг. Вночі слабкий туман, слабка ожеледь. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, вночі 3 – 8 м/с; вдень 7 – 12 м/с, слабкі хуртовини. Температура вночі 12 – 17° морозу, вдень 0 –5° морозу. Зазначимо, рятувальники закликають громадян, не ризикувати життям, вирушаючи у туристичні походи за несприятливих погодних умов.
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
17 січня 2022
Львівський регіональний центр з метеорології попереджає про стихійні метеорологічні явища на території Львівщини 17 січня. Зокрема, удень пориви сильного північно-західного вітру 25 –28м/с, місцями сильні хуртовини. Значні опади (переважно у вигляді мокрого снігу та снігу), подекуди - налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Температура від 3° морозу до 2° тепла. Нагадаємо, що при погіршенні погодних умов необхідно дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці. Пам’ятайте, що при сильному вітрі всі вікна у будинку необхідно щільно закрити. Якщо ви опинилися на вулиці, то тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев; Також, загроза зростає поблизу будівель, що ремонтують або споруджують. За можливості не паркуйте автомобілі під нестійкими конструкціями. У Головному управлінні ДСНС у Львівській області закликають відповідально ставитися до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.
На Львівщині погіршення погодних умов: 2 і 3 грудня очікують хуртовини та ожеледицю
2 грудня 2021
На території Львівської області сьогодні ввечері та зі збереженням вночі прогнозують значні опади (дощ, мокрий сніг та сніг), по півдні території – сильний мокрий сніг з переходом в сніг. Подекуди налипання мокрого снігу, хуртовини. На дорогах ожеледиця. Такі ж погодні умови передбачають і в першій половині дня 3 грудня. Інформують у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології. Оголошено ІI рівень небезпечності, помаранчевий. По Львову: 3 грудня вночі та в першій половині дня значні опади (дощ, мокрий сніг та сніг), налипання мокрого снігу, хуртовини. На дорогах ожеледиця. Як наголошують у центрі з гідрометеорології такі погодні умови можуть призвести до порушень роботи служб електропостачання, зв’язку, будівельної галузі та до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.
На Львівщині синоптики прогнозують погіршення погодних умов
10 лютого 2021
У зв’язку із проходженням 10 – 11 лютого активних атмосферних фронтів від південних циклонів та, надалі, вторгненням холодної повітряної маси з півночі очікується погіршення погодних умов: 10 лютого вночі значний мокрий сніг та сніг. 11 лютого значні опади (вночі мокрий сніг та дощ, вдень мокрий сніг та сніг). Ожеледь, місцями налипання мокрого снiгу. Вдень пориви північно-західного вiтру 15 – 20 м/с, хуртовини. 12 – 15 лютого часом сніг, місцями пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с, хуртовини. Про це повідомили у Львівському гідрометцентрі. На дорогах ожеледиця, снігові замети. Приріст снігового покриву 10 – 20 см. У департаменті дорожнього господарства водіїв закликають утриматися від поїздок на час негоди, а також не залишати автомобілі обабіч доріг та в непризначених для цього місцях, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки. “При необхідності поїздок, просимо водіїв бути максимально уважними за кермом, обирати помірну швидкість і дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами, а також враховувати особливості та стан транспортного засобу”, - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
Просимо мешканців області бути обережними – на дорогах ожеледиця
28 січня 2021
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, в області 29 — 31 січня на дорогах буде ожеледиця. Завтра вночі та вранці помірний сніг, погіршення видимості через опади. Температура вночі 3 – 8° морозу, вдень від 3° морозу до 2° тепла. Зважаючи на ускладнення погодних умов, просимо водіїв обирати помірну швидкість та дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами. При ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці. Під під час ожеледиці на дорозі: дотримуйтесь швидкісного режиму, дистанції та відмовтесь від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій; при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму; не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі; в умовах погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами. Поради пішоходам: не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу, ходіть не поспішаючи; будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази; обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.
Усі теплопостачальні підприємства працюють у посиленому режимі роботи у зв'язку з погодними умовами
14 січня 2021
У зв’язку із значним погіршенням погодних умов та значного зниження температури зовнішнього повітря, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації проводить інтенсивну роботу з теплопостачальними підприємствами щодо недопущення нештатних та аварійних ситуацій через складні погодні умови. "Всі теплопостачальні підприємства області переведені у посилений режим роботи. В області для ліквідації наслідків негоди та аварійно-відновлювальних робіт сформовано на базі підприємств, що забезпечують життєдіяльність населення, 116 бригад та залучено 368 одиниць спеціалізованої техніки", - зазначив керівник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. У разі виникнення питань, пов’язаних з житлово-комунальним господарством, просимо звернутися на «гарячу лінію» області за номером телефону «112» та безпосередньо у департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства за номером телефону 276-17-94. Оксана Буй
Очікується погіршення погодних умов
12 Червня 2020
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов вдень 12 червня у деяких регіонах України. Так, у західних областях очікуються грози, в окремих районах град і шквали 15-20 м/с; в Карпатах місцями значні дощі (І рівень небезпечності, жовтий). Крім того, за даними Укргідрометцентру, у зв’язку з очікуваними дощами, впродовж 12 червня очікується підвищення рівнів води над рівнями: на річках Закарпаття, басейнів Прута та Сiрету на 0,3-1,0 м; на річках басейнів Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) на 0,5-1,5 м. В місцях випадіння сильних злив можливе формування значного місцевого та схилового стоку, в горах існує загроза утворення локальних селевих потоків, що можуть мати небезпечні наслідки.