В Україні скоротили тривалість лікування пацієнтів із COVID-19: пояснення епідеміолога

8 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби. Про це вчора повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Як пояснила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, таке рішення прийнято на підставі наукових досліджень, які проводяться не лише в Україні, а й в інших країнах, де є зараз коронавірус.

«Досі тривають дослідження різних науково-дослідних інститутів. Згідно з ними, період заразливості від моменту інфікування людини, в якої немає жодних клінічних симптомів, становить п’ять днів.

Тобто, людина, яка не має симптомів, але була в контакті з хворим на ковід, і обстежилася методом швидкого тесту на антиген або методом ПЛР і ковід підтвердився, є заразною упродовж п’яти днів. Далі ми можемо відпускати її на роботу без подальшого обстеження. Бо навіть якщо людина ще виділяє залишкові уламки вірусу, ця доза не є інфікуючою для оточуючих», - зазначила Наталія Іванченко.

Якщо ж людина має клінічні симптоми – вона продовжує лікування, і через п’ять днів їй можуть зробити додаткове обстеження. Якщо вона вже не виділяє вірус або виділяє його лише частково, її можна перевести в стаціонар не для коронавірусних хворих, а в стаціонар для лікування ускладнень, які спричинив ковід.

«Змінюється видовий штам вірусу. Так, з 30-ти зразків, які ми скеровували у референс-лабораторію, у 28 виявили Омікрон. У 2-х - ще невідомо. Перед тим -  з 20-ти зразків у 18-ти виявили «Омікрон», у  2-х -  «Дельту», ще раніше відсоток був 70/30. Ми бачимо що Дельта-штам витісняється штамом «Омікрон», - додала епідеміологиня.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook