Зміна місця реєстрації, опитування, шеринг техпаспорту і не тільки: підсумки Diia Summit
Сьогодні команда Мінцифри презентувала нові онлайн-послуги під час Diia Summit. Декларування місця проживання по всій країні, автоматичний дозвіл на будівництво, довідка про несудимість, опитування і ще багато цифрових інструментів вже зараз доступні в Дії.
«Два роки тому ми почали будувати цифрову державу. Ми мріяли про якісний сервіс та економію часу. Це був виклик. Ми його прийняли. І сьогодні це не мрії, а реальність. Де в цифровій Україні мешкає понад 14 мільйонів українців. Де вони отримують послуги швидко та зручно. Але найголовніше — спілкування між владою та громадянином стало більш довірливим», — сказав Президент України Володимир Зеленський.
Також під час Diia Summit виступили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Глава Уряду підкреслив, що цифровізація вже пронизала кожну ланку Уряду. Завдяки цьому всі міністерства зараз діють як єдиний, злагоджений механізм. А Руслан Стефанчук відзначив роботу над законопроєктами цифровізації у 2021 році: про цифровий паспорт, електронні публічні реєстри та Дія City. У 2022 році ця робота продовжиться.
На заході також був присутнім і голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
''Одним із важливих гасел Львівщини є #Люди_дії. Знаково, що найбільша державна цифрова платформа, наша «держава в смартфоні» також називається «Дія». Ми на місцях користуємося, підтримуємо та допомагаємо впроваджувати е-послуги, розбудовувати мережу Дія.Центрів та цифровізувати віддалені села. Розширення доступу до публічних послуг, Інтернету й електронних інструментів - це більші можливості для самореалізації кожного українця, а також розвитку наших громад'', — зазначив Максим Козицький.
На важливості цифровізації наголосив і заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
''Саме цифровізація допомагає боротися з корупцією на всіх рівнях. Дозволяє прибрати людський фактор із процесу прийняття рішень і створювати повністю автоматичні послуги. Лише у 2021 році заощадили 3,2 млрд гривень на ІТ-закупівлях'', — додав Олександр Кулепін.
На Diia Summit 2022 презентували цілу низку нових інструментів. Серед них — простір зростання для ІТ — Дія.City. Прогнозується, що завдяки цьому сервісу, частка ІТ у ВВП країни зросте з 4% до 10%, а доходи галузі — до $16,5 мільярда. Так Україна зможе стати найбільшим ІТ-хабом Європи.
Ключові слова:
Diia Summit