Виробники аквакультури Львівщини у 2022 році отримали окремий напрямок фінансової підтримки з обласного бюджету
У 2022 році Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 передбачає два напрями для суб’єктів підприємництва галузі рибництва. З них: відшкодування вартості рибопосадкового матеріалу для відтворення і зариблення водойм, дотації на площу зариблених водних об’єктів.
Виробники аквакультури, які придбавають у поточному році племінний матеріал риб (мальок (однорічка і дворічка), ремонтний молодняк)) для відтворення маточного поголів’я і зариблення водойм зможуть отримати коштами обласного бюджету відшкодування в розмірі 50% їх вартості, в межах 40 грн/кг - для рослиноїдних порід риб та 50 грн/кг - для коропових та інших порід риб, крім цінних порід. Максимальна сума відшкодування - 200 тис. грн одному суб’єкту господарювання.
Поряд з тим, для суб’єктів підприємництва у галузі рибництва, які займаються вирощуванням товарної риби на відкритих водоймах, Програмою передбачена дотація на площу зариблених водних об’єктів у розмірі до 5000 грн на гектар. Максимальна площа зариблених водних угідь обмежується 10 га для одного суб’єкта підприємництва.
«В області під вирощування аквакультури залучили 5,3 тис. га площ водного дзеркала, з яких зариблено 2,2 тис. га. За останні 5 років виробництво продукції аквакультури зменшилось на 5,1%, хоча загалом по країні спостерігається зростання споживання риби, і цей попит здебільшого задовольняється імпортною продукцією. Наростальний обсяг імпорту - це потенціал зростання для українських виробників. Ми сподіваємось нашою програмою підтримки з обласного бюджету привернути увагу регіональних підприємців до цієї можливості на зростаючому ринку», - говорить Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації.
Виробники аквакультури також можуть:
- залучати пільгові кредити під 5 % річних на розвиток бізнес проєктів;
- відшкодовувати у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України відсотки за кредитами, залученими в банківських установах, та відсотки (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу»;
Прийом заявок та документів департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації вже розпочато. Претенденти на одержання фінансової підтримки подають до департаменту заявку та документи згідно з переліком, затвердженого наказом департаменту.
Ознайомитись з повним переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі та з іншими напрямами можна за посиланням.
Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Ключові слова:
аквакультура