Допомога найбільш незахищеним категоріям громадян: як отримати житлову субсидію

23 лютого 2022р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Станом на середину лютого в області житлову субсидію одержують понад 140 тисяч домогосподарств. Середній розмір субсидії становить близько 1800 грн. Про це повідомили у департаменті соціального захисту Львівської ОДА.

При цьому прогнозна кількість одержувачів субсидії в області за попередніми розрахунками в опалювальний період 2021-2022 рр. становитиме близько 145 тисяч домогосподарств.

Житлова субсидія - безповоротна адресна державна соціальна допомога мешканцям домогосподарств, які проживають в будинках і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Право на її  отримання мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України.

Варто нагадати, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

  • на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для орендарів будинку житлова субсидія призначається за наявності договору оренди з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається за наявності довідки внутрішньо переміщеної особи.

Документи, які подаються для отримання житлової субсидії:

  1. заява про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі за формою;
  2. декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою;
  3. довідки про доходи – в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соцстраху тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
  4. копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  5. договір наймання (оренди) житла (в разі наявності);
  6. інші документи, які необхідні для прийняття рішення (що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою, копія наказу з місця роботи, ін.).

 

Прийом документів для призначення субсидій проводиться на рівні:

  • відділів соцзахисту територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  • посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  • управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення.

«Органи соціального захисту населення області готові надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує та має право відповідно до норм чинного законодавства» - зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич.

 Заява та декларація можуть бути надані в електронній формі через єдиний портал державних послуг «Дія». Документи на призначення субсидії також можливо подати поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook