Допомога найбільш незахищеним категоріям громадян: як отримати житлову субсидію
Станом на середину лютого в області житлову субсидію одержують понад 140 тисяч домогосподарств. Середній розмір субсидії становить близько 1800 грн. Про це повідомили у департаменті соціального захисту Львівської ОДА.
При цьому прогнозна кількість одержувачів субсидії в області за попередніми розрахунками в опалювальний період 2021-2022 рр. становитиме близько 145 тисяч домогосподарств.
Житлова субсидія - безповоротна адресна державна соціальна допомога мешканцям домогосподарств, які проживають в будинках і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Право на її отримання мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України.
Варто нагадати, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Для орендарів будинку житлова субсидія призначається за наявності договору оренди з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається за наявності довідки внутрішньо переміщеної особи.
Документи, які подаються для отримання житлової субсидії:
- заява про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі за формою;
- декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою;
- довідки про доходи – в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соцстраху тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
- копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
- договір наймання (оренди) житла (в разі наявності);
- інші документи, які необхідні для прийняття рішення (що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою, копія наказу з місця роботи, ін.).
Прийом документів для призначення субсидій проводиться на рівні:
- відділів соцзахисту територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
- посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
- управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення.
«Органи соціального захисту населення області готові надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує та має право відповідно до норм чинного законодавства» - зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич.
Заява та декларація можуть бути надані в електронній формі через єдиний портал державних послуг «Дія». Документи на призначення субсидії також можливо подати поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв).
Новини за темою
На призначення житлової субсидії не впливають кошти, отримані за вакцинацію за програмою «єПідтримка»
21 грудня 2021
Наразі громадяни, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, почали отримувати кошти у сумі 1 тисячі гривень за програмою «єПідтримка». Про це інформує Кабінет Міністрів України. Повідомляємо, що отримання зазначених коштів не впливає на право громадян одержувати житлову субсидію, а також не зменшує розмір житлової субсидії. Оскільки ця виплата є одноразовою, вона не враховується до сукупного доходу домогосподарства під час розрахунку розміру субсидії, що не позначиться на розмірі житлової субсидії у майбутніх періодах. Таким чином, щеплені громадяни можуть отримувати відповідні кошти без втрати права на субсидію або зменшення її розміру.
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко розповів, як отримати субсидію при наявності боргових зобов’язань
28 жовтня 2021
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко порекомендував громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати комунальні платежі, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії. Відповідно до законодавства житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). З питання укладення договору реструктуризації громадянам потрібно звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг. При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону. Також громадяни, які не згодні з встановленими сумами заборгованості, можуть звернутися до суду для її оскарження, що також є підставою для призначення субсидії. Віталій Музиченко також нагадав, що наявність заборгованості зі сплати аліментів також є підставою для відмови у нарахуванні субсидій.
Держава дотуватиме виробників за вирощування круп’яних культур
13 жовтня 2021
Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розпочав приймати документи на фінансову підтримку з державного бюджету у вигляді бюджетної субсидії з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь. Фінансова підтримка у 2021 році передбачена у розмірі до 5000 гривень на один гектар вирощування гречки (за виключенням післяукісних культур), але не більше як на 300 га оброблюваних угідь для одного сільгоспвиробника. З державного бюджету на цю програму виділили 50 млн гривень в цілому по Україні. Бюджетну субсидію надають суб’єктам господарювання - юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, які у 2021 році вирощували гречку. Важливо, щоб вони не мали порушених справ про банкрутство, не перебувають в стадії ліквідації, не мають протермінованої більш як 6 місяців заборгованості з податків та зборах до бюджету. Документи для отримання субсидії сільгосптоваровиробники подають до департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, проспект В.Чорновола, 57, (5 поверх, каб. 122) до 15 листопада поточного року у паперовому вигляді, а саме: заявку, форма якої затверджена наказом Мінагрополітики; довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком; письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання; письмове підтвердження, що у поточному році суб’єкт господарювання не подавав документи на отримання спеціальної бюджетної субсидії на площі посівів сільськогосподарських культур новоствореним фермерським господарствам за програмою підтримки фермерських господарств; кінцевий звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (ф. №4с/г); акт про висів насіння (форма затверджена наказом Мінагрополітики); акт про збір врожаю (форма затверджена наказом Мінагрополітики). Форми відповідних документів затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.09.2021 № 172. «Сільгоспвиробниками області у поточному році було посіяно 2,7 тис. га гречки, близько 1,5 % від всієї посівної площі зернових культур. Вирощування нішевих культур, зокрема гречки державою дотується вперше, тож сподіваємось що вищезазначена бюджетна субсидія дасть поштовх до розширення площ вирощування таких культур. Така підтримка стимулюватиме сільськогосподарських виробників до збільшення обсягів виробництва нішевих культур, розвитку суміжних ринків (насіння, переробка) та можливість аграрію використати всі інструменти фінансової підтримки для розвитку власного бізнесу», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман. Детальніше з умовами підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: +38066 718 09 18, (032)-255-05-72.
Мінсоцполітики роз'яснює як розраховується розмір житлової субсидії
28 вересня 2021
Міністерство соціальної політики України звертає увагу, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. У випадку призначення житлової субсидії на наступний період 2021-2022 рр., повторно звертатись за призначенням житлової субсидії у жовтні 2021 року не потрібно. Її розрахунок буде проведено органами соціального захисту населення самостійно (без звернення громадян). Мінсоцполітики підготувало роз'яснення, за який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії та як розраховується розмір житлової субсидії. За який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії Доходи враховуються: за III-IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону; за I-II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону; за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року. У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія. Розрахунок розміру житлової субсидії Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу. Субсидія = плата за ЖКП в межах норм і нормативів - обов’язковий платіж. Знаючи дохід сім’ї, а також членів сім’ї і осіб зі складу домогосподарства, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії. Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу. Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони.
Мінсоцполітики надає роз'яснення щодо права на отримання субсидії
24 вересня 2021
Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу. Наразі до кінця дії карантину обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї: - обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства; - середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається середньомісячний дохід на одну особу; - дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2021 складає 2189 грн); - отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу. Після цього розраховується розмір обов’язкової частини платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.
Актуальні роз’яснення про отримання субсидії в інформації Мінсоцполітики
22 вересня 2021
Міністерство соціальної політики України підготувало інформацію для громадян з актуальних питань отримання субсидії. Куди звертатись для призначення субсидії Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання). З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг). Для оформлення субсидії онлайн треба перейти за посиланням ,,Оформлення субсидії онлайн" на сторінці https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html. У паперовому вигляді заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. Які документи подаються Громадянин надає: – заяву про призначення та надання житлової субсидії, – декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. За потреби можуть бути також додані: – договір найму (оренди) житла (за наявності), – довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ) - інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації. Такими документами можуть бути: довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні; довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні; акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради; договори оренди житла в іншому місці тощо. Зразок заповнення заяви про призначення та надання житлової субсидії Зразок заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії На який термін надається субсидія Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня). Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно. У разі встановлення постачальником теплової енергії двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії житлова субсидія надається в неопалювальний сезон на оплату цієї послуги на умовно-постійну частину двоставкового тарифу. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюють самостійно розрахунок субсидії на наступний період без звернень громадян (крім сімей, у складі яких є особи, в яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; внутрішньо переміщені особи; особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства; особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають). Отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти протягом місяця органи соціального захисту населення про наступні зміни: складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу; переліку отримуваних послуг; зміна виконавця послуг; про здійснення одноразової покупки, придбання або набуття права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, а також здійснення на цю суму платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування); внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації; благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів); надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики. набуття право власності на транспортні засоби (крім мопеда і причепа), житлові приміщення в місті або в селищах міського типу; здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік на підставі заяви особи. Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення приймається рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії. У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, електроні засоби зв’язку, електронна пошта (за наявності), повідомлення через Портал Дія). У разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення. Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг, в незалежності від розміру нарахованої йому субсидії. Інформацію щодо призначення субсидій можна дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій, який знаходиться у відкритому доступі на сайті https://subsidii.ioc.gov.ua.
На Львівщині триває фінансування пенсій та житлових субсидій у жовтні
15 жовтня 2019
Головне управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує фінансування пенсійних виплат та житлових субсидій у жовтні 2019 року. Станом на 15 жовтня 2019 року на фінансування пенсійних виплат спрямовано 1101,7 млн гривень, що становить 57,0 %, на житлові субсидії – 5,5 млн гривень, що становить 58,0 % місячної потреби. Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.
У Львівській області розпочали фінансування пенсій за жовтень та житлових субсидій за вересень
2 жовтня 2019
Сьогодні, 2 жовтня 2019 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області розпочато фінансування пенсійних виплат та житлових субсидій. На пенсійні виплати спрямовано 35,7 млн грн, на житлові субсидії - 0,1 млн гривень. Виплата пенсій та житлових субсидій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься з 4 по 25 жовтня.
Торік в області субсидію отримали майже 460 тисяч сімей
5 лютого 2019
За опалювальний період 2017-2018 року станом на травень субсидію отримали майже 460 тисяч родин що становить майже 56 % усього населення області. За підсумками неопалювального періоду та початку опалювального станом на січень – майже 200 тис осіб. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк. “Станом на сьогодні субсидію отримують понад 202 тисячі осіб, що становить майже 25 %. усього населення області. На сьогодні потрібно підтримувати людей, які дійсно цього потребують”, - зазначила Наталія Кузяк. За її словами, також торік 151 тисяча родин отримала різноманітні соціальні виплати, спрямовані на підтримку виховання дітей, а також допомогу отримали 65 тисяч малозабезпечених сімей. Окрім того, Наталія Кузяк зазначила, що Львівська область торік одержала 8887 пакунків малюка. “Пакунок малюка» безкоштовно надають породіллі у межах дії постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами”, - зазначила Наталія Кузяк.
Цьогоріч майже 200 тисяч домогосподарств Львівщини отримують субсидії, - Наталія Кузяк (+аудіо)
9 січня 2019
Про це сьогодні, 9 січня, під час брифінгу повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк. «З початку нового року стартував новий механізм, так звана монетизація субсидій. Хочу зазначити, що зараз майже вдвічі зменшилась кількість отримувачів субсидій у порівнянні з періодом 2017-2018 років. Відтак, цьогоріч майже 200 тисяч домогосподарств отримують субсидії», - наголосила Наталія Кузяк. За підсумками опалювального періоду 2017-2018 рр. в області одержували житлову субсидію 459 759 сімей (домогосподарств), що становило 56 % населення області. В цілому в опалювальний період підтримкою житлової субсидії було охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3 осіб). Станом на 5 січня 2019 року в Львівській області одержують житлову субсидію 189939 сімей (домогосподарств), що становить 23,1 % населення області (822 000 домогосподарств). Зазначимо, що субвенція з державного бюджету становить – 5,2 млрд грн, з яких профінансували - 4,9 млрд грн. Окрім того, з 1 травня 2018 та з 1 жовтня 2018 відповідно до нового механізму призначення житлових субсидій діє нова програма призначення субсидії, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких заможні громадяни більше не зможуть одержувати державну підтримку за кошти платників податків. «Кожна сім’я має бути свідома того, що не слід приховувати доходи чи покупки, адже все одно доведеться повернути кошти. При виявленні таких випадків, людина повинна буде погасити суму наданої їй раніше субсидії. Кожен з нас має бути відповідальними, адже це кошти, які сплачуються іншими платниками податків», - резюмувала Наталія Кузяк. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка на рік становить до 2500 гривень за голову. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника). Право на допомогу від Уряду мають ті сім'ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. У разі, якщо член домогосподарства не має доходів і перебуває в складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу по інвалідності з дитинства, і діти з інвалідністю. Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень. Без обов'язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати наступні категорії осіб: безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право ухвалити позитивне для заявника рішення; безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості; громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, який підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах. Якщо субсидія на новий 2018-2019 рік вже призначена, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн за посиланням Відеотрасляція брифінгу - тут.
Понад 5 млн грн - для надання субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу
12 листопада 2018
Львівщина отримала з державного бюджету 5,6 млн грн субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Вказані кошти 9 листопада в повному обсязі перерахували до районних та міських бюджетів для подальшого перерахування одержувачам відповідних виплат. Таким чином, найближчим часом вказаною грошовою допомогою скористаються ті сім’ї, в котрих житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. Загалом за 9 місяців цього року у Львівській області субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначили для 15798 домогосподарств, а середній розмір субсидії на одне домогосподарство становив 3309,1 гривень. Усього станом на 9 листопада таку субвенцію отримали на загальну суму 66,5 млн грн або 100 відсотків до планових призначень січня-листопада поточного року.
15% населення Львівщини отримують житлову субсидію
8 жовтня 2018
Станом на 5 жовтня в області одержують житлову субсидію 123 403 сімей (домогосподарство), що становить 15 % населення області. Окрім того, до органів соціального захисту населення звернулось 116 466 одержувачів житлової субсидії за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення на загальну суму 72, 2 млн. грн. Для уникнення черг залучатимуть усіх соціальних працівників. Зазначимо, що термін подання заяви на компенсацію частини невикористаної субсидії завершиться 1 листопада. Виплата компенсації буде проводиться одержувачам впродовж листопада-грудня шляхом перерахунку коштів на банківські рахунки та поштові відділення, які були зазначені у заявах одержувачів. Для одержувачів субсидій, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, субсидія буде автоматично перерахована на опалювальний період з 16 жовтня по 15 квітня включно. Для одержувачів, які використовують центральне опалення – з дня прийняття рішення органу місцевого самоврядування дати початку (закінчення) опалювального періоду. Однак, для окремих сімей з 1 травня призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім'ї таких осіб).