На Львівщині створили Центр кооперації людей, які можуть надати притулок тим, хто його потребує
На Львівщині створили Центр для кооперації для всіх українців — тих, хто може прийняти у себе людей і тих, хто шукає притулок. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
«Сьогодні частина людей ухвалила важливе для себе та своїх сімей рішення – тимчасово евакуюватись зі своїх домівок в більш безпечні регіони України. На жаль, не у всіх людей є друзі чи родичі, які можуть їх прихистити на цей час», - зазначив очільник Львівської області.
Отож:
- якщо у вас вдома чи на дачі є додаткове місце, де можуть на деякий час залишитись люди, заповніть цю форму: http://surl.li/blirl
- якщо ви почуваєте себе в небезпеці, виїхали з будинку та вам нема де залишитись, заповніть, будь ласка, цю форму: http://surl.li/blirn
Прохання до ЗМІ та громадян України, поширити посилання на групу координації — https://bit.ly/3hgw8xv
У випадку додаткових запитань:
Контакти відповідальних Центру координації українців — 0930206516 - Микита
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають допомагати Домівці врятованих тварин
6 травня 2022
Домівка врятованих тварин – львівський притулок, який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин. Волонтери та представники Домівки кожного дня допомагають тим, хто прибуває та тим, хто ще потребує допомоги з переїздом з гарячих точок. Долучитись до допомоги закликають і мешканців Львівщини. За словами Ореста Залипського, керівника притулку, війна руйнує життя кожного, і тут немає тих, хто осторонь. «Вчора, поблизу Гостомеля забрали козла на ім’я Борис, житло якого і його власника згоріло вщент, а всі інші кози загинули. Тварина потребує негайної допомоги, бо у неї сильні опіки, роги просто чорні, від того, що коли вибігала з вогню на неї обвалилися палаючі дошки. Також у Домівці врятованих тварин перебувають коти, собаки, мавпи, папуги з постраждалих від війни населених пунктів. Всі тварини потребують нашої допомоги, можна безпосередньо приносити корми за адресою вул. О.Довбуша, 24 у м. Львів». – Зазначив Орест Залипський. Департамент екології та природних ресурсів цього тижня також відвідав Домівку та передав підопічним притулку корми. Закликаємо всіх долучатися до доброї справи. Допомогти евакуйованим тваринам можна і фінансово надіславши благодійний внесок: БО БФ «Домівка Врятованих Тварин» ЄДРПОУ:44086841 IBAN: UA773052990000026006031017177 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Картка ключ: 5169 3305 2375 2514 Картка приват: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський PayPal domivka_@ukr.net Детальніше, про тваринок, які прибувають у притулок можна дізнатися за номером телефону 098 734 96 33 (Олена).
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
Підприємців навчатимуть енергетичній кооперації: відбір триває до 15 листопада
22 жовтня 2021
Стартував прийом заявок на першу в Україні Школу Енергетичної Кооперації для місцевих підприємців. Представники українських громад мають можливість отримати практичні знання з енергетичної кооперації. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Цей освітній продукт, розроблений спільно ГО Greencubator та LvBS, має на меті передати представникам громад найкращий український та зарубіжний досвід створення та роботи енергетичних кооперативів. Відбір до Школи Енергетичної Кооперації відбуватиметься на конкурсній основі та триватиме до 15 листопада 2021 року. Перша ж Школа Енергетичної Кооперації проходитиме у листопаді-грудні 2021 року. Всього у межах проекту із розвитку екосистеми енергетичної кооперації в Україні, який реалізовується за підтримки USAID, упродовж 2021-2023 років проведуть 6 шкіл енергетичної кооперації. Школа Енергетичної Кооперації розрахована на підприємців, проактивних членів громад, представників місцевого самоврядування та громадського сектору. Навчання безкоштовне та відкрите для учасників з усієї України. Викладачі курсу – практики енергетичної кооперації та кваліфіковані викладачі LvBS упродовж двомісячних навчальних інтенсивів навчатимуть основ кооперації, економічних та технічних основ та реалій енергетики, сучасного законодавчого та регуляторного поля, навичок бізнес-планування та залучення інвестицій. У подальшому студенти Школи Енергетичної Кооперації, які презентують життєздатні бізнес-плани, матимуть можливість взяти участь у Енергетичному Акселераторі Громад. Додаткова інформація та реєстрація за посиланням.
З нагоди державних свят для вихованців притулку служби у справах дітей ЛОДА організували виставку дитячих малюнків
20 серпня 2021
Щоб належно відзначити День Державного Прапора та 30-ту річницю Незалежності України для вихованців притулку служби у справах дітей обласної державної адміністрації організували та провели виставку дитячих малюнків - «Ти у серці моїм, Україно». Мета виставки - національно-патріотичне виховання молодого покоління. Вихованці притулку мали можливість проявити свої творчі вміння, весело та цікаво провести час, дізнатись більше про історію становлення свята, взяти участь у майстер-класі з малювання національних символів України. Як наголошують у службі у справах дітей Львівської ОДА, акція мала на меті прищепити змалечку любов до Батьківщини, ознайомити з історією національних свят, національних символів. Адже важливо формувати у маленьких українців ще з дитинства почуття любові та патріотизму до Батьківщини.
У Трускавці відкрили притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства
28 квітня 2021
Сьогодні, 28 квітня, у Трускавці відкрили відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Він функціонує на базі Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області. У притулку - п’ять кімнат, де одночасно можуть перебувати 10 жінок з дітьми. Також є дві душові кімнати, кухня та зала для загального користування. Максимальний термін перебування – 90 днів. «У закладі можна проживати, але не довше ніж три місяці. Є надія, що за той час, отримавши психологічну, юридичну, а за потреби й медичну допомогу, жінки зможуть відчути, що вони у цьому світі не одні. Торік від постраждалих від домашнього насильства на Львівщині надійшло понад 19 тисяч звернень. Це майже втричі більше, ніж позаторік. З одного боку, це свідчить про збільшення кількості таких злочинів, а з іншого – про те, що жінки вже не мовчать, а звертаються по допомогу», – про це під час відкриття притулку розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Основними завданнями притулку є: забезпечити безпечне місце тимчасового перебування постраждалих осіб; надати постраждалим особам комплексну допомогу (психологічну, соціально-побутову, соціально-медичну, інформаційну, юридичну та інші послуги). Щоб гарантувати безпеку постраждалих, адреса прихистку є конфіденційною. Будівельні роботи у притулку розпочали коштом міжнародної технічної допомоги Фонду Джинджер UCEF (США) через БО «Львівська освітня фундація», а це 500 тис. грн. Інвентар, а також побутову техніку закупили за додатково залучені кошти. Зокрема, завдяки спонсорській допомозі конкурсу «Міс Львів» (73 тис грн), Фонду ООН у галузі народонаселення (298 тис. грн) та місцевих меценатів. Загальна вартість проведеного капремонту за кошти обласного бюджету – понад 1 млн грн. На відкритті притулку були присутні голова Львівської ОДА Максим Козицький, його заступник Віталій Загайний, працівники департаменту соціального захисту населення та представники місцевої влади. Максим Козицький подякував всім, хто допоміг департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА реалізувати ідею з прихистком. До притулку жінок, які потерпіли від домашнього насильства, скерують працівники поліції або відділів соціального захисту. Також можна телефонувати безпосередньо у прихисток - 067 009 94 01.
“Сільськогосподарська кооперація – пріоритет для громади, вигода для селян”, - Людмила Гончаренко
18 грудня 2020
Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочинає цикл тематичних семінарів, що проводитимуть упродовж 2021 року з метою популяризації стимулів і переваг сільськогосподарських кооперативів для особистих селянських господарств, фермерів та сільських громад. Відтак, учасники ознайомилися з проєктом державної та обласної програми підтримки розвитку сільськогосподарської кооперації на 2021 рік. Зокрема, в проекті Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2023 роки передбачено 1,2 мільйони гривень за напрямом «Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів для забезпечення діяльності з обслуговування членів кооперативу, а також для зберігання, переробки, транспортування сільськогосподарської продукції». «На території Львівської області значна частина сільськогосподарської продукції виробляється особистими селянськими господарствами, яким доцільно об’єднуватися в кооперативи з метою формування товарної продукції та збільшення своїх доходів, а також скористатися бюджетною програмою підтримки сільськогосподарської кооперації у наступному році», - зазначила заступник директора департаменту Анна Кущак. Також обговорили Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію», який набрав чинності 15 листопада поточного року. Як зауважив спікер круглого столу Михайло Вишньовський: - «Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію» в чинній редакції зможе врегулювати існуючі протиріччя та законодавчі прогалини минулого, спростить умови господарської діяльності кооперативів, полегшить ведення бухгалтерського обліку і створить умови для чесної конкуренції між фермерами та великими агрохолдингами». У межах заходу відбулася презентація проекту будівництва кооперативного молокопереробного підприємства , що ведеться за підтримки Проекту Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади (МЗСТР) «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Довідково: В області діє 40 сільськогосподарських кооперативів в основному молочного і плодовоягідного напряму діяльності. Упродовж 2020 року створено 2 сільськогосподарських кооперативи: - СОК “Фермерська родина”та СОК “ Органік Гарден”. В рамках реалізації Комплексної програми підтримки АПК на 2020 рік з обласного бюджету відшкодовано вартість обладнання для зберігання та передпродажної підготовки 3 сільськогосподарським кооперативам на суму 191,1 тис грн.
Особи, які постраждали від домашнього насильства, зможуть отримати тимчасовий притулок
25 серпня 2020
Особи, які зазнали зазнали домашнього насильства та їхні діти зможуть отримати тимчасовий захист у притулку. Одна людина може перебувати у притулку до 90 діб. Адреса притулку є конфіденційною. Відповідну соціальну послугу закупив департамент соціального захисту населення облдержадміністрації на виконання Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про соціальні послуги». Договір між департаментом соцзахисту та громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» уклали 21 серпня на суму понад 185 тис грн. Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги, передбачають надання тимчасового притулку особам, які постраждали від домашнього насильства та їхнім дітям: надання ліжко-місця з комунально-побутовими послугами; забезпечення твердим та м’яким інвентарем, за можливості одягом, взуттям, харчуванням; створення умов для здійснення санітарно-гігієнічних заходів, дотримання особистої гігієни; організація отримання медичних послуг, медичного обстеження; надання інформації з питань соціального захисту населення; розвиток, формування та підтримка соціальних навичок; допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення; залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власної складної життєвої ситуації; сприяння в отриманні безоплатної правової допомоги; представництво інтересів отримувача соціальної послуги; екстрена допомога; кризове консультування; забезпечення перевезення осіб, які постраждали від домашнього насильства до місця надання притулку (проживання) з їхнього місця перебування. Для того, аби отримати послугу з надання тимчасового притулку особа, яка постраждала від домашнього насильства, може звернутись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: 067 674 0770 або до найближчого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації чи виконкому міста обласного значення, контакти яких можна знайти за посиланням. Також, як повідомили у департаменті соцзахисту, Львівською обласною державною адміністрацією спільно з Трускавецькою міською радою за підтримки благодійної організації "Львівська освітня фундація" та благодійного фонду "Уляни Кузик" заплановано відкриття обласного Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства у м.Трускавці. «Притулок буде розрахований на 10 сімейних місць, тобто одночасно там зможе перебувати 10 жінок з дітьми. Станом на сьогодні у приміщенні ведуться ремонтні роботи. Плануємо відкриття у IV кварталі 2020 року» - зазначила начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Уляна Дорош.
Для дітей, позбавлених батьківської опіки, організували свято
27 січня 2020
Сьогодні, 27 січня до вихованців притулку для дітей Служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації завітали директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська та начальник служби у справах дітей Володимир Лис. З нагоди новорічно-різдвяних свят дітям вручили солодощі та цінний подарунок. В свою чергу, діти порадували гучною колядою та подарували картини зроблені власними руками. Довідвоко: Притулок для дітей служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, був створений для надання соціального захисту дітям, які з різних причин опинились поза межами сімейного виховання. Тут діти віком від 3 до 18 років отримують умови для проживання, стаціонарний догляд, соціальну адаптацію та інші послуги.
Ведмежий притулок Домажир запрошує стати учасником Національного рекорду
13 серпня 2019
Мешканців області та гостей запрошують завітати у Ведмежий притулок Домажир 24 серпня та стати учасниками встановлення Національного та світового рекорду. У програмі: 10:00 – 13:00 Творчі години ( Майстер-клас з розпису Яворівської іграшки; виготовлення морозива для ведмедів; аквагрим для найменших; анімація; екскурсії). 13.00 – 14:00 Реєстрація «Ведмедів» та їх друзів учасників встановлення рекорду. 14.00 – 14:30 Офіційна частина. Привітання представників фонду «ЧОТИРИ ЛАПИ» та керівництва притулку. 14:30 – 15:00 Реєстрація рекорду та підписання Декларації. Спільне фотографування «Ведмедів». 15:00 – 17:00 Відвідування ведмедиків у лісових вольєрах учасниками встановлення рекорду. 16:00 – 18:00 Частування кулішем. 18:30 Від’їзд автобусів до міста Львів. Зазначимо, що з собою необхідно бов’язково мати документ, який посвідчує особу. Для учасників, які живуть поза межами Львова і потребують трансферу до Ведмежого притулку Домажир, заклад пропонує пішу екскурсію по центру Львова із професійним гідом. Місце збору - в сквері поблизу Львівської ОДА - вул. Винниченка 18/18. Початок екскурсії об 11.00 годині. Відправка автобусів о 12.30 години до Ведмежого притулку Домажир (для тих хто немає власного трансорту). Реєстрація триває, тому всі хто носить прізвище «Ведмідь», «Медвідь» та спільнокореневі – чекаємо ваші заявки за посиланням. Співорганізатори події - управління туризму та курортів Львівської ОДА та департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.
Cільськогосподарські кооперативи запрошують до участі в обласній та державній програмах підтримки кооперації
1 Червня 2019
31 травня 2019 року у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулась нарада з сільськогосподарськими кооперативами Львівської області. Основна тема наради - умови участі сільськогосподарських кооперативів в державних та обласних програмах підтримки. В нараді також взяли участь по Skype – зв’язку головний спеціаліст відділу підтримки кооперації департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України Наталія Присяжнюк, яка виокремила основні напрями підтримки сільськогосподарської кооперації в Україні на 2019 рік. Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Павло Дигдало ознайомив зі станом розвитку сільськогосподарської кооперації, можливістю та необхідністю сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам брати участь у програмах підтримки малого агробізнесу. «Розвиток сільськогосподарських кооперативів для нас має велике значення, оскільки значна кількість особистих селянських господарств Львівщини має можливість об'єднатись і спільно формувати однорідну та якісну продукцію. Саме на підтримку сільськогосподарської кооперації з обласного бюджету у 2019 році виділено 1 млн. грн. які підуть на відшкодування обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції», - зазначив Павло Дигдало. Заступник начальника з питань державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор повідомила про етапи створення фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Тренер з розвитку кооперації Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський розповів про переваги об'єднання в кооперативи. Керівник обласного фонду індивідуального житлового будівництва на селі Зеновій Древняк проінформував учасників про фінансову підтримку на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів у межах Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.
Львівщина ділиться досвідом в розвитку молочної кооперації
7 лютого 2019
З метою вивчення досвіду роботи молочних кооперативів Львівщини з триденною навчальною поїздкою завітали представники Житомирської, Рівненської та Вінницької областей. «На сьогодні сільські ради і місцеве самоврядування в ОТГ вже мають розуміння того, що ефективний розвиток громади можливий за рахунок розвитку підприємництва на селі, в тому числі через призму сільськогосподарської кооперації»,- звернувся до учасників заходу заступник директора департаменту агропромислового розвитку Павло Дигдало. В межах зустрічі порушили питання залучення коштів державного бюджету в рамках секторальної підтримки ЄС.Крім цього діють програми підтримки з обласного і державного бюджетів. «Для ефективної діяльності кооперативів обʼєднані територіальні громади, на території яких ведуть діяльність кооперативи, мають можливість залучати кошти ДФРР. В минулому році у межах реалізації проекту «Розвиток молочних кооперативів та сімейних молочних ферм Бродівського району» Заболотцівська громада та члени молочарського кооперативу «Покрова» отримали молоковоз», - розповів Павло Дигдало. Директор БО «Львівської аграрної дорадчої служби» Іван Паньків подав інформацію гостям про діяльність ЛАДСу, їхні здобутки та плани, а також розповів про роботу щодо підтримки діючих і створення нових сімейних ферм та молочних кооперативів. Слід зазначити, що захід відбувається за підтримки Львівського центру розвитку місцевого самоврядування. У ході робочої поїздки заплановано відвідати сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «ГорбоГори» Пустомитівського, «Покрова» Бродівського та «Молочар» Стрийського районів.