На підтримку України виступили 48 держав та 5 міжнародних організацій
Ситуація щодо російського вторгнення!
Майже пів сотні держав та 5 міжнародних організацій виступили на підтримку України.
Про це повідомило міністерство оборони України в Facebook.
Із заявами на підтримку України виступили: ФРН, Франція, Австралія, США, Канада, Велика Британія, Нідерланди, Польща, Литва, Латвія, Словенія, Естонія, Молдова, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Мексика, Північна Македонія, Албанія, Чорногорія, Португалія, Болгарія, Нова Зеландія, Кіпр, Італія, Ісландія, Грузія, Хорватія, Корея, Іспанія, Коста-Ріка, Бразилія, Японія, Боснія і Герцеговина, Ірландія, Бельгія, Колумбія, Канада, Ліберія, Перу, Сінгапур, Палестина, Беліз,
Основні сигнали міжнародної підтримки:
- Заявляють, що Росія понесе відповідальність за свої дії.
- Повідомляють, що координують свої дії з партнерами по НАТО та ЄС.
- Обіцяють жорстку відповідь (Потужна заява Бориса Джонсона).
- Захід протягом дня скоординує свою реакцію у форматі G7, НАТО і ЄС (Заява Олафа Шольца).
- Низка країн скликали екстрені засідання урядів, зокрема Японія, Австрія та Польща.
Актом агресії Росія виключає себе з міжнародної спільноти (заява Анджея Дуди).
- Литва закликає до введення жорстких санкцій, включно з відключенням від SWIFT.
- Деякі країни заявляють про готовність прийняти біженців, зокрема Молдова.
- Молдова запровадить надзвичайний стан через напад Росії на Україну.
Міжнародні організації:
ЄС:
1) Заява Шарля Мішеля та Урсули фон дер Ляєн: жорстко засудили напад Росії. Сигналізували, що Кремль понесе відповідальність.
2) Заява Президента Європейського Парламенту: обіцяє притягнути Кремль до відповідальності. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 24 лютого лідери Європейського Союзу зберуться на позачерговий саміт, щоби затвердити санкції проти РФ.
НАТО:
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг: союзники НАТО зустрінуться, щоб обговорити відновлення російської агресії.
Президент ПА НАТО Дж.Конноллі: “Союзники та всі відповідальні країни і установи повинні зараз запровадити комплексний пакет масових, ніщивних і тривалих санкцій та наслідків, які наші парламенти повністю підтримують”.
ОБСЄ:
Польське головування в ОБСЄ. Головуючий в ОБСЄ, Міністр закордонних справ З.Рау та Генеральний секретар ОБСЄ Х.Шмід засудили початок Президентом Путіним військової операції в Україні та зробили заяву: “Ми рішуче засуджуємо військову агресію Росії проти України. Ця атака на Україну піддає життя мільйонів людей серйозному ризику і є грубим порушенням міжнародного права та зобов’язань Росії”.
ООН:
(Верховний Комісар ООН з прав людини М. Бачелет ) На цьому критичному етапі пріоритетом має бути недопущення подальшої ескалації, запобігання жертвам серед цивільного населення, переміщенню та руйнуванню цивільної інфраструктури.
Новини за темою
Україна відбила 8 атак та знищила 4 танки ворога на території тимчасово окупованих територій
15 квітня 2022
Розпочалася п’ятдесят перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти нашої Держави. Противник продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі населених пунктів України. На Волинському та Поліському напрямках окремі підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях. На Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін. На Південнобузькому напрямку противник намагається провести фортифікаційне обладнання позицій, поповнює запаси озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів. Веде розвідку із залученням безпілотних літальних апаратів. На Донецькому і Таврійському напрямках основні зусилля ворог зосереджує на спробах захоплення населених пунктів Попасна і Рубіжне. Успіху не має. На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбили вісім атак ворога, знищили чотири танки, шість бронетранспортерів, чотири бойових машини піхоти, а також одну артилерійську систему противника. Разом переможемо! Слава Україні!
''Інформація, яку ви передаєте через чат-бот ''Шось летить'', може врятувати чиєсь життя'', – Максим Козицький
8 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація в партнерстві з командою розробників створила чат-бот ''Шось летить''. За тиждень кількість користувачів бота сягнула 14 тисяч, а сам бот може одночасно приймати дані до пів мільйона верифікованих осіб. Сьогодні у Львівській ОВА презентували чат-бота “Шось летить”. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів, що ця програма дозволяє активним та уважним людям допомогти силам ППО, при цьому не виказуючи локацій ворогу чи його колаборантам. ''Програма створена для того, щоб координувати діяльність між повітряним командуванням ''Захід'', теробороною та нашою адміністрацією. Вона допомагає відстежити об'єкти, які залітають на територію області, а інформація, яку користувачі бота передають військовим, може врятувати чиєсь життя. Люди, які за допомогою чат-бота повідомляють про підозрілі літаючі об‘єкти, допомагають спеціальним службам ще швидше знешкоджувати ворожі об'єкти”, – зазначив під час презентації очільник області. Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик повідомив про особливості роботи бота. ''Основна загроза для мешканців області надходить саме з повітря, тому завдяки координації з ПВК ''Захід'' ми пропрацювали обмін інформації між населенням та військовими. Цей чат-бот створили для того, щоб населення не робило фото чи відео ракетної небезпеки, а повідомляло про почуте чи побачене повітряному командуванню напряму. У боті можна повідомити про місце та тип об'єкта, який помітила людина. Закликаю усіх не зловживати використанням цього чат-бота, інформація, яку ви надаєте, повинна відповідати дійсності'', – сказав Андрій Годик. Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін розповів про перспективи використання чат-бота за межами регіону. ''Після проведених переговорів з Міністерством цифрової трансформації ми домовилися, що чат-бот верифікуватиме осіб, які надають інформацію, через додаток “Дія”. Це для того, щоб відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації. Зважаючи на доведену ефективність цього чат-бота, ми надалі розширимо географію його роботи на усю територію України'', – розповів Олександр Кулепін. На презентації чат-бота також показали відео нещодавнього відбиття повітряної загрози над Львівщиною, та як цю загрозу локалізують військові, яким користувачі чат-бота передають інформацію. Відеоінструкція авторизації через Дію подана нижче:
Призов на строкову військову службу до війська у квітні-червні 2022 року не проводитиметься
8 квітня 2022
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, у 2022 році не проводитиметься весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України. Зокрема, у зв’язку з військовою агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» в державі оголошено загальну мобілізацію. Під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних Силах України та інших військових формуваннях здійснюється шляхом надходження військовозобов’язаних та резервістів. Таким чином потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає.
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка станом на ранок сорокового дня війни
4 квітня 2022
Розпочалася сорокова доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Збройні сили російської федерації продовжують збройну агресію проти України. Військово-політичним керівництвом російської федерації розпочато заходи прихованої мобілізації резервістів, з метою приведення військових частин до штатів воєнного часу. Під час здійснення відбору кандидатів перевага надається особам, що вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначені основні регіони для проведення мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія. Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище через так звані «трофеї», тобто грабіж і мародерство. Командування збройних сил рф розраховує залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч осіб. Укомплектування озброєнням та військовою технікою до штатів воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років. На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито сім ворожих атак, знищено дві одиниці броньованої техніки, сорок три автомобілі та міномет противника з розрахунком. Зенітно-ракетними військами Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 6 повітряних цілей: три літаки (Су-34, Су-35 та літак ретранслятор Іл-22), один вертоліт та дві крилаті ракети. Щодо повітряного пункту управління на базі Іл-22, то стало відомо, що літак пошкоджений, розгерметизовано кабіну, пілоти здійснили аварійну посадку на аеродромі Ростов. Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по місцях скупчення військ противника, колонах військової техніки та логістичних центрах. Винищувачі Повітряних Сил Збройних Сил України запобігають діяльності авіації ворога на визначених напрямках, здійснюють прикриття ударних груп, бомбардувальної та штурмової авіації. Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!
На Львівщині запустили чат-бот, де кожен може допомогти бійцям протиповітряної оборони
2 квітня 2022
«Шось летить» - під такою назвою в області створили чат-бот, за допомогою якого кожен небайдужий може допомогти бійцям протиповітряної оборони. Інформує начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Щоб авторизуватись потрібно знайти у телеграмі чат-бота @rusrocketfly_bot. Авторизація відбувається одноразово через номер телефону. Що важливо: чат-бот реагує лише на номери українських мобільних операторів. Відтак, коли людина бачить підозрілий літаючий об‘єкт вона інформує про це в наступний спосіб: спершу обирає в меню чат-бота об’єкт, який помітила: ракету, літак чи безпілотник; далі бот пропонує користувачу поділитись своєю геолокацією, користувач погоджується, бот попросить підтвердити намір - підтверджує; опісля інформацію беруть в роботу. Розробили цей чат-бот спеціалісти Львівської ОВА спільно з IT-фахівцями. «Нам усім дуже важливо, щоб чат-ботом «Шось летить» почали користуватися якнайбільше уважних людей у всіх регіонах. На кожне повідомлення, яке ви надішлете, будуть реагувати ті, хто сьогодні прикриває небо над нами. Тому прошу працювати з ботом лише тоді, коли справді помітили щось підозріле в небі. Наші бійці є міцним щитом. Ми зобов‘язані бути міцним та уважним тилом для них», - наголосив начальник Львівської ОВА.
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка на початок 37-ї доби українського спротиву
1 квітня 2022
Розпочалася 37-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Спостерігається продовження часткового відведення підрозділів російських окупаційних військ з півночі Київської області в бік державного кордону з республікою білорусь. Фіксується рух змішаних колон техніки різної кількості. У складі колон також цивільні транспортні засоби (вантажівки, автобуси, мікроавтобуси, легкові автомобілі), що були викрадені російськими загарбниками під час тимчасового зайняття територій. Крім того, противник здійснює вивезення майна, що було награбоване. На тимчасово зайнятих територіях ворог продовжує свої протиправні дії, обмежуючи рух цивільного населення, використовує будинки та квартири місцевих жителів для розміщення особового складу, утримуючи в заручниках місцевих мешканців та активістів. Триває мародерство та вчинення насильства стосовно громадян України. В окремих районах тимчасово зайнятих ворогом, окупанти намагаються змусити підприємців до переходу на розрахунок за товари та послуги у російських рублях. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за добу відбито 7 ворожих атак. Наші воїни знищили 3 танки, 2 бронетранспортери, 2 одиниці автомобільної техніки та 2 артилерійські системи. Також збито БПЛА типу «Орлан-10». Сили оборони України продовжують успішно виконувати поставлені завдання, переслідують ворога, що відходить, проривають оборонні позиції окупантів та поступово звільняють українські землі.
Ворог перекидає до України своїх найманців: ситуація щодо російського вторгнення
30 березня 2022
Розпочалася 35-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої Держави. Для комплектування збройних сил російської федерації, з окупованих територій Грузії, на територію України перекинули підрозділи 4-ї (Цхінвальський район, Південна Осетія) та 7-ї (Абхазія) військових баз, що входять до складу Південного військового округу. Від 4-ї військової бази сформували та відрядили до України три БТГр загальною чисельністю до 1200 осіб російських та осетинських військовослужбовців. З підрозділів 7-ї військової бази сформували дві БТГр, а це близько 800 осіб. На тимчасово зайнятих територіях Запорізької та Херсонської областей ворог продовжує вчиняти протиправні дії стосовно місцевого населення. В населеному пункті Велика Білозірка, підрозділи російських окупантів розосередились по всьому населеному пункту та розташували техніку між житлових будинків. У місті Мелітополь загарбники на підступах до міста обладнали блокпости та посилили перепускний режим. Ворог продовжує грабувати домівки та квартири місцевих жителів, затримувати проукраїнських активістів та працівників державних органів України. На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна влада планує провести чергову хвилю мобілізації з 1 квітня поточного року. Не виключено, що будуть такі намагання і на нещодавно захоплених територіях області. За наявною інформацією, збройні сили росії далі мають проблеми з комплектуванням підрозділів особовим складом. Військовослужбовці строкової служби 26-го танкового полку зі складу 47-ї танкової дивізії, які підписали контракти, після їх участі у війні з Україною, почали подавати рапорти з проханням розірвати контракт та направити для подальшого проходження служби в пункт постійної дислокації. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбили 4 атаки російських окупантів. Наші воїни знищили 7 танків, 7 одиниць броньованої, 2 одиниці автомобільної техніки та протитанкову гармату. Противник зазнав втрат і у живій силі.
Благодійна організація актора Шона Пенна буде допомагати українським переселенцям на Львівщині
28 березня 2022
Засновник благодійної організації CORE і відомий актор та режисер Шон Пенн зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким. Львівщина – це регіон, куди найбільше прибувають внутрішньо переміщені особи і звідки найбільше людей перетинають кордон з Польщею. Саме тому, Шон Пенн поцікавився роботою з переселенцями в регіоні і яку допомоги вони ще потребують. «Львівщина постійно отримує гуманітарну допомогу від європейських країн, які ми надалі відправляємо по областях України. Ми піклуємось про працевлаштування та поселення наших співвітчизників. Активно співпрацюємо з місцевим бізнесом і не тільки. Наприклад, нас підтримує організація World Central Kitchen, що допомагає забезпечувати харчування переселенців. Станом на зараз роздали понад 1, 3 млн порцій для людей. Водночас ми плануємо будувати тимчасові житла для ВПО, адже розуміємо, що жити у школах, дитсадках і гуртожитках – це не вихід і потрібно стабілізувати навчальний процес», - наголосив Максим Козицький. За словами Максима Козицького, Львівщині бракує активної та системної роботи багатьох європейських гуманітарних організацій – Червоний Хрест, ООН тощо. «Наша організація хоче налагодити партнерські відносини саме тут, в Україні. Ми знаємо, наскільки важливо зараз підтримувати населення у боротьбі за свободу, тому будемо допомагати усім, чим можемо. Ваш досвід – це приклад для всього світу. Зараз ми хочемо отримати список найнеобхідніших речей для переселенців, щоб зібрати їх та у найкоротші терміни забезпечити людей допомогою», - зауважив Шон Пенн. Від початку війни Львівська область прихистила понад 250 тисяч вимушених переселенців. Лише за останню добу – 585 осіб. «Україна поступово рухається до перемоги, адже добро завжди перемагає. Однак ціна, яку ми щоденно платимо надзвичайно велика. Ми дякуємо усім країнам за підтримку, як в гуманітарному, так і військовому плані. Разом з цим, дякуємо тим людям, тим видатним діячам культури, кіно, музики, які відкрито допомагають Україні та засуджують агресію росію проти нас. Це наша спільна боротьба», - додав Максим Козицький. До слова, в останні місяці актор знімав в Україні документальний фільм, присвячений вторгненню росії в Україну, перша фаза якого розпочалася 2014-го.
Збройні Сили України знищили за добу 8 танків та 5 ракет: ворог зазнає втрат в техніці та живій силі
26 березня 2022
Розпочалася 31-ша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. На окремих напрямках ворог не полишає спроб чинити штурмові дії, здійснює авіаційні нальоти та намагається нанести вогневе ураження окремим підрозділам Збройних Сил України. Успіху не має. Окупанти намагаються відновити боєздатність своїх підрозділів, поповнити боєприпаси та паливно-мастильні матеріали, щоб відновити наступальні дії. Комплектування підрозділів, що мають суттєві втрати під час ведення бойових дій з силами оборони, внаслідок браку кваліфікованих кадрів, противник здійснює особовим складом з низькими моральними якостями та особами схильними до зловживання наркотичними речовинами і алкоголем. Ворог розгорнув практично всі підрозділи росгвардії, які дислокувалися на тимчасово окупованій території АР Крим та у окремих районах Херсонської, Запорізької та Донецької областей, аби придушити спротив мешканців Херсона, Генічеська, Бердянська та в окремих районах міста Маріуполя. Окупанти намагаються активізувати діяльність диверсантів на території Києва. Це пояснюється неспроможністю швидко поповнити втрати, здійснити належне перегрупування і застосування військ для підтримання необхідного темпу ведення бойових дій та досягнення кінцевої мети війни. З врахуванням високого рівня втрат збройних сил російської федерації та залучення до бойових дій військовослужбовців строкової служби, проведення весняної призовної кампанії 2022 року, яка розпочинається 1 квітня цього року, може стати проблемною. До того ж проглядається тенденція зниження кількості контрактників у співвідношенні до строкової служби. Таким чином, погіршення соціальної складової внаслідок міжнародних санкцій та втрати в ході війни у найближчі тижні ймовірно загострять проблему комплектування російського війська якісним персоналом. Крім того, техніка що надходить зі складів зберігання та арсеналів до окупаційних підрозділів, що намагаються відновити боєздатність, перебуває у незадовільному технічному стані через недбалу попередню експлуатацію та тривале зберігання. Угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбивати наступ противника, наносить йому вогневі ураження. На Донецькому і Луганському напрямках угруповання Об’єднаних сил відбили всі ворожі атаки та нанесли суттєвих втрат російським загарбникам. Українські воїни знищили 8 танків, 17 одиниць броньованої та 11 одиниць автомобільної техніки противника. Втрати загарбників у живій силі склали близько 170 осіб. Підрозділи протиповітряної оборони збили 3 літаки та 3 БПЛА ворога. Угруповання Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу знищило 12 повітряних цілей ворога (3 літаки, 3 БПЛА, вертоліт та 5 крилатих ракет). Ударна авіація Повітряних Сил під прикриттям винищувачів завдала нищівних ракетно-бомбових ударів по колонах техніки та скупченнях військ окупантів.
Упродовж попередньої доби українські воїни відбили 9 ворожих атак противника та знищили 12 танків
25 березня 2022
Розпочалася 30-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Угруповання Сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках. Угруповання об’єднаних сил веде стійку оборонну операцію на Донецькому, Слобожанському та частині Таврійського напрямків у визначеній операційній зоні, зосереджуючи основні зусилля на недопущенні прориву противника. Упродовж попередньої доби наші воїни відбили 9 ворожих атак, знищили 12 танків, близько 20 одиниць броньованої та автомобільної техніки і 9 артилерійських систем. Противник втратив понад 200 військовослужбовців. Підрозділами протиповітряної оборони збито 2 літаки та 2 БПЛА ворога. Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу було уражено 6 повітряних цілей ворога: 1 літак, 1 БПЛА та 4 крилаті ракети. Авіація Повітряних Сил здійснювала патрулювання повітряного простору, винищувальне прикриття військ та об’єктів, ударна авіація здійснювала вогневий вплив по колонах бронетехніки, логістичних центрах та скупченнях військ ворога. На Волині основні зусилля сил оборони зосереджуються на прикритті державного кордону. На Сіверщині продовжується ведення оборонної операції. Угруповання військ утримує місто Чернігів та стримує просування противника у напрямку на Київ. Одночасно, угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбиття наступу противника, нанесення йому вогневого ураження та стійке утримання всіх визначених рубежів оборони. На Півдні продовжується ведення оборонної операції у визначеній операційній зоні, проводиться стабілізаційна операція, виконуються завдання територіальної оборони. Російські терористичні війська продовжують вести бойові дії, свідомо порушуючи норми міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни. Вірте у Збройні Сили України! Зберігайте спокій! Слава Україні!
До уваги іноземних ЗМІ: відтепер акредитацією займається лише Міністерство оборони
24 березня 2022
Просимо представників іноземних засобів масової інформації звернути увагу на те, що Львівська обласна військова адміністрація більше не акредитовує журналістів. Єдиною структурою, яка видає акредитацію іноземним ЗМІ залишається Міністерство оборони України. Форму для акредитації можна знайти за посиланням. Разом з цим, нагадуємо, що існують обмеження для роботи журналістів в умовах воєнного часу. Фотографувати чи знімати на відео блокпости, аеропорти, залізничні вокзали, нафтобази, електростанції, а також українських військових та бойову техніку ЗАБОРОНЕНО! To the attention of foreign media: from now on, only the Ministry of Defence is in charge of the accreditation process for foreign journalists We ask representatives of foreign media to pay attention to the fact that the Lviv Regional Military Administration no longer facilitates the accreditation of foreign journalists. The Ministry of Defence of Ukraine remains the only institution that issues accreditation to foreign media. The accreditation form can be found via the following link. At the same time, we remind you that there are restrictions on the work of journalists during wartime. It is FORBIDDEN to take pictures or record videos of checkpoints, airports, railway stations, oil depots, power plants, as well as Ukrainian military units/representatives and military machinery!
Місяць незламності: за добу українські захисники збили 11 повітряних цілей окупантів
24 березня 2022
Розпочалася 29-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Угруповання сил оборони продовжує вести оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках. На жодному із них противнику не вдалося досягти успіху. Угруповання військ стримують противника на зазначених напрямках, проводять стабілізаційну операцію та виконання завдань територіальної оборони. Авіація ворога продовжує активні дії, завдає ударів з повітря. За останню добу зафіксовано понад 250 літаковильотів (на 60 більше ніж 22 березня). Основними цілями противника залишаються об’єкти військової та цивільної інфраструктури у Київській, Чернігівській та Харківській областях. Угруповання Повітряних Сил Збройних Сил України відбиває ракетно-авіаційні удари та повітряний напад противника, прикриває з повітря важливі об’єкти України та угруповання військ. За попередню добу уразили 11 повітряних цілей ворога (7 літаків, 1 БПЛА, 1 вертоліт та 2 крилаті ракети.) Інформація про їх остаточне збиття уточнюється. На тимчасово зайнятих територіях Херсонської області, у зв’язку з мирними протестами проти окупації, ворог вдається до терору місцевого населення, активно застосовує підрозділи росгвардії для запобігання проведенню зазначених акцій цивільної непокори окупаційній владі. Противник продовжує втрачати живу силу та техніку на всіх напрямках. Триває тотальний спротив українського народу.