У всіх районах Львівщини запрацювали штаби, куди можна приносити гуманітарну допомогу
Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький у Facebook.
"Ми зобов‘язані допомогти вимушено переміщеним землякам у цей складний період. У семи районах області розгорнули гуманітарні штаби. Вони працюватимуть цілодобово", - зазначив очільник ОДА.
Які речі необхідні першочергово?
- Матраци, каремати, розкладачки, термозберігальні ковдри, спальні мішки, ковдри, подушки, постільна білизна, рушники, одяг та дощовики;
- Відра господарські, бочки на 20/30/40/60 літрів;
- Миючі засоби для тіла, зубні пасти та щітки, підгузки та прокладки, паперові рушники;
- Антисептики, маски багаторазові та одноразові, спирт;
- Гребінці, жіноча, чоловіча та дитяча спідня білизна, рушники з мікрофібри, багаторазові набори посуду;
- Батарейки, свічки, ліхтарики;
- Вода, їжа швидкого приготування, енергетичні батончики, сухофрукти, горіхи, консерви, вермішель, крупи швидкого приготування.
Куди приносити?
• Львівський район:
Місто Львів – вулиця Коперника, 17
Контактні особи:
Юрій Візняк – 067 672 06 06
Марія Гіщинська – 068 327 70 72
Андрій Ситар – 097 967 88 30
• Дрогобицький район
Місто Трускавець – вулиця Бориславська, 1 (Народний Дім)
Контактні особи:
Надія Козар – 066 725 37 20
Олег Чернявий – 097 581 57 81
• Золочівський район
Місто Золочів – вулиця Чорновола, 3 (Золочівський РДА, актова зала)
Контактні особи:
Марія Ференц – 097 478 36 44
Тарас Дума – 068 006 47 71
• Стрийський район
Село Слобідка – вулиця Колеси, 6
Контактна особа:
Ігор Олянін – 068 378 39 32
• Самбірський район
Місто Самбір – вулиця Мазепи, 8 (перший поверх)
Контактні особи:
Зоряна Войтович – 098 260 17 99
Мирослава Здреник – 068 547 26 72
• Червоноградський район
Місто Сокаль – вулиця Шептицького, 26
Контактні особи:
Руслана Антонюк – 0969816106
• Яворівський район
Місто Яворів – вулиця Маковея, 62 (Територія Кен-Пак)
Контактна особа:
Олег Мурин – 098 446 61 78
Ви також можете підтримати наших воїнів фінансово.
Реквізити для допомоги:
UA733052990000026007011001168 – для переказів у гривнях.
https://www.liqpay.ua/checkout/i92692777102 – для переказів з будь-якої точки світу і по Україні.
Реквізити у валюті:
МФО 305299 ЄДРПОУ 35620901
USD - IBAN UA823052990000026000021013778
EUR - IBAN UA503052990000026006021006875
Призначення платежу – «допомога армії»
Разом ми переможемо!
Новини за темою
У Львівському обласному центрі зайнятості розповіли про особливості ринку праці в умовах воєнного стану
11 травня 2022
В умовах воєнного стану служба зайнятості Львівщини працює у штатному режимі й надає соціальні послуги як працедавцям задля укомплектування заявлених вакансій, так і шукачам роботи з метою повернення їх до трудової діяльності. Про це повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості. З 24 лютого по 10 травня за допомогою у працевлаштуванні до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ звернулося 6,4 тис. безробітних та працевлаштували 2,2 тис. безробітних. «За цей час соціальні послуги служби зайнятості з метою пошуку роботи отримали 1,8 тис. переселенців, котрі прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій, із них 0,6 тис. мали статус вимушено перемішених осіб. Роботою забезпечено 205 внутрішньо переміщених осіб», - зазначили в центрі зайнятості. В обласному центрі зайнятості додали, що від 926 фірм і компаній надійшла інформація про наявність 4,3 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. До топ-10 найбільш затребуваних професій увійшли водії автотранспортних засобів, швачки, оператори верстатів та установок, касири торговельного закладу, двірники, електромонтери, продавці продовольчих товарів, кухарі, монтери кабельного виробництва та охоронники. Нагадаємо, в області триває робота щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування осіб, котрі офіційно визнані вимушено переміщеними. Станом на 10.05.2022 року до Львівського обласного центру зайнятості для призначення компенсаційних виплат надійшли пакети документів від 76 підприємств, які забезпечили роботою 120 переселенців. Здебільшого урядовою програмою в області скористалися суб’єкти господарювання, що ведуть діяльність у таких галузях економіки як переробна промисловість (виробництво), оптова та роздрібна торгівля, організація харчування, професійна, наукова та технічна діяльність, охорона здоров’я, сільське господарство та будівництво. З інструкцією щодо отримання компенсації можна ознайомитися за посиланням.
Львівська ОВА співпрацюватиме з організаціями «Razom for Ukraine» та «SMART Medical Aid»
11 травня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками організацій Razom for Ukraine та SMART Medical Aid. Українсько-американська ініціатива «Razom for Ukraine» пропонує передати дрони, планшети до них, встановити програмне забезпечення і навчити воїнів ефективно користуватися сучасною технікою. Це розповіли представники ініціативи Люба Шипович та Тарас Репицький. Від початку війни волонтери українсько-американської ініціативи «Razom for Ukraine» зібрали у США понад 40 млн доларів для допомоги Україні. На понад 27 мільйонів доларів закупили засоби тактичної медицини та комунікації, дрони, планшети, супутникові телефони та інше. Представниця організації «SMART Medical Aid» Ірина Рибінкіна розповіла, що від 2014 року команда надає кваліфіковану медичну допомогу військовим і цивільним, навчає тактичних медиків на основі європейських курсів тощо. За два місяці активних воєнних дій волонтери «SMART Medical Aid» передали на нульові точки та в українські лікарні 48 тисяч турнікетів, 20 тисяч аптечок, доставили з Швеції, Ірландії та Великобританії обладнання до 30 українських лікарень, доправили 9 швидких з Ірландії, а також евакуювали десятки поранених під час війни дітей до Чехії. За результатами зустрічі домовились про наступні напрями роботи: проведення курсів тактичної медицини для військових, які вирушатимуть на фронт, встановлення дефібриляторів у найбільш людних місцях Львівщини, надання психологічної підтримки постраждалим під час війни. «Від сьогодні почнемо спільно з організацією «Razom for Ukraine» формувати індивідуальні військові аптечки. Львівська обласна державна адміністрація відкрита до ідей, ініціатив та співпраці. Консолідуємо усі сили задля перемоги України», - зазначив Максим Козицький.
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
Гуманітарні штаби Червоноградського району отримали 600 тонн допомоги від європейських країн
11 травня 2022
У цей непростий для України час Червоноградський район, як і вся Західна Україна, активно допомагає фронту гуманітарною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій. В кожній територіальній громаді району продовжують функціонувати гуманітарні штаби. За цей час волонтери прийняли понад 600 тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків від країн-донорів, а це Польща, Німеччина, Італія, Нідерланди, США, Швеція, Великобританія та інші. Майже 600 тонн відправили у Київ, Іловайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв, Краматорськ, Попасну, Лисичанськ, Чернігів, Охтирку, Вознесенськ, Суми, Харків, Маріуполь, Бучу та у військові госпіталі. Також хочемо зазначити, що в перші дні війни Червоноградській районній військовій адміністрації вдалось залучити до співпраці Львівську організацію товариства Червоного Хреста України. На сьогодні вони активно допомагають пунктам видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам, амбулаторіям та лікарням району, а також нашим місцевим сім’ям, які такої допомоги потребують. Щиро вдячні кожному, хто причетний до будь-якої підтримки і діяльності гуманітарних штабів та волонтерської роботи.
Сповіщень про повітряну тривогу не було: ключове за добу на Львівщині
11 травня 2022
Сповіщень про повітряну тривогу минулої доби в області не було. Окрім того, рятувальники продовжують ліквідовувати пожежі сухої трави, також триває розселення переселенців з інших областей. Про це у ранковому зведенні повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Зокрема: Працівники ДСНС ліквідували 5 пожеж сухої трави. Палії понесуть адміністративну або кримінальну відповідальність за скоєне. Розселили в області за добу ще 327 людей з інших регіонів. Від початку повномасштабного нападу рф – понад 341 тисячу жителів інших областей. Велика кількість людей поселилась самостійно у приватному секторі. Кордон на виїзд з України через пункти пропуску на Львівщині перетнули майже 13 тисяч людей. Станом на 8 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці автобуси по обидві сторони кордону. Поліція Львівщини опрацювала 1402 звернення щодо підозрілих людей, автівок чи інших об‘єктів. «Живемо в умовах війни. Не забувайте, що ворог також працює на всіх фронтах, і намагається послабити нашу міць та єдність. Зберігайте холодний розум. Спокійного всім дня!», - зазначив Максим Козицький.
28,6 млн грн екологічного податку сплатили підприємства-забруднювачі Львівщини
10 травня 2022
Екологічний податок є компенсацією підприємствами за забруднення, яке вони здійснюють своєю діяльністю, і сплата якого стимулює скорочення обсягів викидів забруднюючих речовин та формує у забруднювачів більш свідоме ставлення до природних ресурсів. За період з січня по квітень 2022 року підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили екологічного податку у сумі 28,6 млн грн, з них зарахування до спеціального фонду обласного бюджету – обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – становить 8,5 мільйонів гривень. До місцевих бюджетів громад скерували – 7,4 млн грн, до державного бюджету – 12,7 млн грн. Зазначені кошти скерують на виконання природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, запобіганням, зменшенням та усуненням забруднення навколишнього природного середовища в майбутньому.
25 млн грн залучили з місцевих бюджетів для посилення обороноздатності Львівщини від початку повномасштабної війни
10 травня 2022
З початку військової агресії росії з місцевих бюджетів Львівщини на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, заходи та роботи з територіальної оборони вже залучено понад 25 млн грн. Окрім того, сформовано резервний фонд загальним обсягом понад 340 млн грн. За оперативною інформацією територіальних громад з цього фонду спрямовано більше 30 млн грн на посилення обороноздатності країни. Кошти передбачаються на заходи мобілізації, підготовки до територіальної оборони, матеріально-технічного забезпечення суб’єктів територіальної оборони, облаштування кімнат зберігання зброї, укриттів, блокпостів, створення навчально-матеріальної бази, продовольчого резерву, придбання пального, обладнання, інвентарю тощо (генератори, радіостанції, сигналізації, військові аптечки, тактичні розгрузки, засоби відеоспостереження та ін.). Ситуація, яка склалася в Україні з початку війни, докорінно змінила підходи до управління фінансовим ресурсом місцевих бюджетів країни, в т.ч. нашої області, та змусила переглянути свої пріоритети щодо подальших витрат.
Всесвітня літня Гімназіада 2022: 11 юних спортсменів зі Львівщини представлять Україну на міжнародних спортивних змаганнях
10 травня 2022
Сьогодні 11 спортсменів з Львівщини віком 16-18 років вирушили до Франції, де представлять Україну на міжнародних змаганнях з учнівського спорту – Всесвітній літній Гімназіаді 2022 (ISF Gymnasiade Normandy 2022). У період з 14 по 22 травня 2022 року учнівські збірні команди з 20 видів спорту візьмуть участь у XIX Всесвітній літній Гімназіаді, яка відбудеться у Нормандії (регіон Французької Республіки). За поданими заявками у заході візьмуть участь 3662 учениці та учні з 69 країн світу. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з учасниками Гімназіади перед виїздом та побажав успіху на змаганнях. «У час війни на вас покладена величезна місія, адже ви – спортсмени, які представляють нашу державу, ви – її обличчя в Європі. Спілкуйтесь, розказуйте, які ми, показуйте свої вміння. Бажаю вам перемоги! Перемагайте так, як наші воїни перемагають на передовій. Перемоги вам на вашому фронті!», – сказав Максим Козицький. Також під час зустрічі зі спортсменами начальник Львівської ОВА подякував представникам французької гуманітарної організації «Acted Ukraine», які в час повномасштабної війни волонтерять в Україні, зокрема, допоможуть з організацією доїзду дітей до місця змагань. Україну представлятимуть 102 спортсмени та 29 тренерів з 18 видів спорту (бадмінтон, баскетбол 3х3, бокс, боротьба вільна та греко-римська, волейбол пляжний, гімнастика спортивна, дзюдо, легка атлетика, плавання, регбі-7, спортивне орієнтування, спортивні танці (брейкінг), стрільба з лука, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ), фехтування), в тому числі Львівську область – 11 спортсменів та 2 тренери у 5 видах спорту (боротьба вільна, бокс, дзюдо, спортивні танці, стрільба з лука). Склад Львівської області: 1. Кріль Андрій (боротьба вільна) 2. Завадський Іван (бокс) 3. Котович Адріана (бокс) 4. Комлик Діана (бокс) 5. Зензелюк Яна (бокс) 6. Фадєєва Анастасія (стрільба з лука) 7. Звада Артьом (резерв, бокс) 8. Корчемлюк Станіслав (дзюдо) 9. Фіялкович Назар (спортивні танці (брейкінг) 10. Черник Дзвенислава (стрільба з лука) 11. Перков Іван (стрільба з лука) 12. Шпота Валерія (тренер, бокс) 13. Колядінцева Світлана (тренер, стрільба з лука) Довідково: Гімназіада ISF — найбільший міжнародний мультиспортивно-просвітницький захід для учнів віком 16-18 років, яка була організована вперше в 1974 році та проводитиметься 19-й раз (Орлеан 1976, Лілль 1982, Ніцца 1986 і Кан 2002) під егідою Міжнародної федерації учнівського спорту (ISF). До програми Гімназіади входять змагання з 20 видів спорту (включаючи 3 види параспорту), які пройдуть у 9 містах регіону – Кан, Довіль, Екув, Гранвіль, Гавр, Монтівільє, Пон-Одемер, Руан, Валь-де-Рой.
Ключове за добу: оповіщень про повітряну тривогу не було
10 травня 2022
В області (від 9 ранку 9 травня до 9 ранку 10 травня) оповіщень про повітряну тривогу не було. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Прийняли і розселили ще 344 людини з інших областей. Маємо ще 11 тисяч облаштованих місць для поселення переселенців у державних та комунальних закладах. У приватній сфері – жодного. Якщо маєте можливість прихистити людей, яких з дому прогнала війна, реєструйтесь на сайті "Прихисток"», - зазначив очільник області. Поліція опрацювала 1397 звернень від громадян щодо підозрілих людей чи автівок. Кордон на виїзд у Львівській області перетнули понад 12 тисяч людей.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Яворівська лікарня передала сучасний рентген-апарат медикам на передову
9 травня 2022
Яворівська громада отримала гуманітарну допомогу від польського міста Вроцлав. Йдеться про новий рентген-апарат, який передали Яворівській лікарні завдяки підтримці польського благодійного фонду Fundacja Folkowisko та лікаря Дарека Любона. Яворівська лікарня відгукнулася на потребу 66-го військового мобільного госпіталю, що на Донеччині, та передала апарат тамтешнім лікарям. Він значно полегшить роботу хірургам під час операцій та вилучення осколків у важкопоранених бійців. «Життя - це найбільша цінність. Поки наші захисники оберігають наше життя, ми повинні допомагати їм зберегти своє», - зазначили у Яворівській міській раді. Таке обладнання дозволяє швидко обстежувати пацієнтів без додаткових перевезень та оперативно приймати рішення під час порятунку життя. Особливо така необхідність є у медиків, які працюють у зонах бойових дій.
Львівські патрульні придбали та передали автомобіль для воїнів, які боронять Україну на передовій
9 травня 2022
Патрульні здійснили ще одну поїздку з волонтерською місією на передову. Цього разу вони придбали бус для львівських прикордонників, які стоять на захисті нашої країни. «Небайдужі громадяни допомогли зібрати чимало медикаментів, одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, речей першої необхідності. Усе це завантажили у кілька бусів і вирушили у Донецьку та Луганську області. Ліки передали медикам, які рятують наших захисників. Засоби для жінок та дітей, а також одяг для останніх передали через тамтешній благодійний фонд за призначенням»,- інформують у Патрульній поліції Львівської області. Продукти та засоби гігієни передали воїнам з 24-ої механізованої бригади, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, а також краматорським патрульним. Частину продуктів та речей першої необхідності разом з автомобілем передали воїнам з львівського прикордонного загону.