«Просіть батьків діяти заради нас»: діти Львівщини звернулись до білоруських ровесників (+ВІДЕО)

28 лютого 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Школярі Стрілківської школи імені отця Михайла Вербицького на Самбірщині звернулись до своїх ровесників з Білорусі. Діти розповіли що у Харкові, Києві, Сумах та інших містах тривають обстріли і гинуть люди. Вони попросили молитись за Україну і говорити про війну з батьками.

«Можливо, тобі складно повірити, але прямо зараз наші друзі у Харкові, Києві, Сумах та інших великих містах України - у підвалах. Ми не можемо обійняти улюблені іграшки, не можемо піти до школи і побачити друзів, дехто з нас більше не побачить однокласників чи навіть батьків. У нас війна. Нам страшно і важко. Наші воїни мужньо б‘ються заради нашого сьогодні і завтра. Ми не хочемо війни. Ми хочемо жити. Молись за нас. Проси батьків діяти заради нас. Щасливе дитинство можливе тільки у вільному та мирному світі», –  закликала дітей учениця Іванна Дригинич.

Ідея зняти відеозверення  до білоруських дітей належить львівському журналісту та активному громадському діячеві Василю Курію.  Він розповідає,  із Росією вже не має жодних сподівань, бо триває війна і ми боротимемось до кінця. Щодо білорусів,  то є надія ще достукатись до людей, аби вони підтримали нашу державу у боротьбі з агресором.

«Білоруси  - це миролюбивий народ,  ми ніколи не мали з ними жодного конфлікту  і є ще шанс, що діти переконають своїх батьків, старших братів та усіх рідних не підтримувати ворожі наміри путіна,  а стати союзником України.  І ще, що важливо, кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка на виборах отримала більшість голосів, теж підтримує Україну. А це означає, що її виборці теж підтримають нас», –  розповів Василь Курій.

Школярі виконали білоруську народну пісню  «Купалінка». Вибрали її тому, що це один з найпопулярніших  музичних творів у Білорусі та неофіційний гімн.  

Пісню доповнило звучання скрипки під аранжуванням культурного діяча Ярослава Мицака. Саме він у січні зібрав понад  400 сопілкарів і встановили рекорд  України – наймасовіше виконання колядки «Нова радість стала» на сопілках.

Василь Курій зазначив, поки що реакції від білоруського народу немає,  однак білоруси Львова вже вподобали ролик і активно поширюють у соціальних мережах.

«Дуже важливо, щоб відео набрало максимальне охоплення, саме тому закликаю кожного поширювати його на своїх ресурсах», - додав журналіст.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook