Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА.
Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану.
Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників:
- Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.
- Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.
- Процента ставка – 0% річних.
- Ціль кредитування:
інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки;
кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.
- Термін кредиту – 6 місяців.
- Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року.
- Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).
Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Новини за темою
Аграрії Львівщини упродовж останнього тижня залучили понад 200 млн гривень кредитів
6 травня 2022
Станом на 5 травня, в межах програми «Доступні кредити 5–7–9%» аграрії Львівщини залучили кредитів на суму 1 млрд 84 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80%, тобто кредитних гарантій, які надає держава. На проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на пів року. Сплата за відсотками відсутня, потрібно тільки забезпечити для застави 20 % від суми кредиту, а решту суми гарантує держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за кредитними коштами. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. Але ключова умова – підпадати під визначення с/г товаровиробника. За інформацією Мінагрополітики України банками уже видано сільськогосподарським товаровиробникам 13 млрд 431 млн грн за програмою портфельних гарантій 80%. Граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році, з урахуванням вільних лімітів 2021 року, становить 26 млрд 953 млн грн. З умовами отримання агрокредитів від державних банків ви зможете ознайомитися за посиланнями: «ПриватБанк»: https://cutt.ly/QGhlDKI; «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl; «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6; «Укрексімбанк» https://cutt.ly/hGhxjd2.
Аграрії Золочівщини планують збільшити посівні площі на 11%
4 травня 2022
Під час війни сільгоспвиробники Золочівського району планують збільшити посівні площі на 11%. З 76,5 тис га у 2021 році до 84,9 тис га цьогоріч. Виконанню поставлених завдань сприяє допомога зарубіжних партнерів, німецької компанії «Bayer AG» та інших, які безкоштовно надали посівний матеріал – насіння пшениці, кукурудзи, сої, соняшника та суміші трав. Понад 30 суб’єктів господарювання аграрного сектору району уже скористались цією гуманітарною програмою. Окрім проведення підживлення на площах озимих культур, активно триває весняна посівна кампанія. Станом на початок травня поточного року аграрії району посіяли ярих культур на площі 13,8 тис га, з них ранніх зернових культур 2,2 тис га (83,2 % до прогнозу). Розпочали посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 3,8 тис га (22,4 % до прогнозу), цукрових буряків – 3,1 тис га (86,9% до прогнозу), соняшника – 2,4 тис га (20,7% до прогнозу), сої – 1,2 тис га (4,9 % до прогнозу).
На Яворівщині аграрії засіяли понад 18 тисяч гектарів ярих сільськогосподарських культур
30 квітня 2022
Через воєнну ситуацію в країні посівна кампанія у Яворівському районі розпочалась дещо пізніше, а саме у другій декаді березня. Попри те, суб’єкти господарювання вже завершили посів ярих культур. У 2022 році прогнозована площа ярих культур сягає 18 360 га, що на 3572 га більше ніж у 2021 році. Станом на сьогодні фермери району посіяли ранні зернові культури, що становить 100 % до прогнозованої площі: ярої пшениці 1663 га, вівса 114 га, ярого ячменю 25 га. Вже сьогодні місцеві аграрії розпочали активну підготовку до посіву технічних культур, які цього року складають майже 14 тисяч гектарів, що на понад 3, 5 тисячі гектарів більше ніж торік. Відносно прогнозу найбільше планують засіяти сої - 9 112 га, соняшнику - 4560 га, кукурудзи - 2159 га. Крім цього, у Яворівському районі відбулась посадка 15 га картоплі, 0,5 га огірків та 2,65 га помідорів. За оперативними даними відділу економіки, агропромислового розвитку та інфраструктури Яворівської РДА аграріями закуплено 1482,1 т мінеральних добрив, з них внесено 1 259, 1 т. Не зважаючи на воєнний стан аграрії Яворівщини продовжують працювати та максимально підтримувати продовольчу безпеку у районі.
Посівна-2022: темпи посівної кампанії на Львівщині випереджають показники минулого року
29 квітня 2022
У господарствах Львівської області завершується посів ранніх ярих культур. Станом на кінець квітня місцевими аграріями вже засіяно понад 30 % від прогнозованої площі, що на 8,5 % (майже 40 тис. га) більше, ніж торік. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку ЛОВА. «Погодні умови квітня часом були несприятливими, дощі стримували посів ранніх культур та унеможливлювали проведення польових робіт та догляд за сільськогосподарськими культурами, проте аграрії області чудово розуміють, що цього року сіяти треба за будь-яких умов. Поки що ми випереджаємо показники минулого року за темпами та площами посіву», - сказала Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА. Станом на 29 квітня поточного року за всіма категоріями господарств в області посіяно всіх ярих культур на площі 143,3 тис. га, з них ранніх зернових культур 43,8 тис. га (88,2 % до прогнозу). Розпочато посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 10,9 тис.га (12,9 % до прогнозу), сої - 4,4 тис.га (4,8 % до прогнозу). З технічних культур посіяно цукрового буряка - 11,1 тис. га (81 % до прогнозу), соняшника - 5,8 тис.га (19,1 % до прогнозу), Нагадаємо, що на Львівщині діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на час дії воєнного стану в країні. Програмою передбачена фінансова підтримка з обласного бюджету у вигляді відшкодування 50% вартості високорепродукційного насіння нішевих, зернобобових і овочевих культур. Ознайомитись з умовами Програми та переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі за напрямами можна за посиланням. Консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки можна отримати за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Програма підтримки аграріїв на весняно-польові роботи від Ощадбанку: як залишити заявку
19 квітня 2022
З 28 березня в Ощадбанку стартувала програма підтримки Агропромислових Підприємств (АПК) на проведення комплексу весняно-польових робіт в рамках державних програм підтримки «Доступні кредити 5-7-9 %» та «Державні гарантії на портфельній основі». В межах програм підприємства АПК можуть отримати фінансування під 0 % річних із забезпеченням у вигляді 80 % державної гарантії. У підготовленій презентації за посиланням ви можете отримати інформацію про: Мінімальний пакет необхідних документів; Вимоги до позичальників; Контакти, як можна залишити заявку. До слова, Ощадбанк отримав майже 700 заявок на кредитування посівної. Понад 1 млрд гривень банк уже спрямував на підтримку клієнтів-аграріїв.
Весняний день рік годує: як аграрії Львівщини проводять польові роботи
14 квітня 2022
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Станом на 14 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 70,5 тис. га. «Одна з особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі й аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур, так і більш пізніх, враховуючи стан ґрунту та умови конкретного поля», - зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Разом з тим, ранніх зернових культур посіяли на площі 39,2 тис. га (79,1 % до прогнозу). Розпочали посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків 5,5 тис. га (40,6 % до прогнозу), соняшника 1,8 тис. га (6,1 % до прогнозу). Вже посадили картоплі на площі 5,3 тис. га (5,5 % до прогнозу). Овочевих культур посіяно на площі 2,9 тис. га (6,8 % до прогнозу). Нагадаємо, що напередодні Франція передала аграріям Львівщини близько 100 тонн гуманітарного вантажу з насіннєвою картоплею. Детальніше читайте за посиланням.
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
АЗС Львівщини готові забезпечувати паливом аграрні підприємства
25 березня 2022
Напередодні посівної кампанії заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко провів нараду з представниками автозаправних станцій щодо забезпечення пальним аграріїв області. “На Львівщині є підприємства, які заздалегідь підготувались до посівної і мають усі необхідні матеріали. Але є аграрії, які сьогодні звертаються до нас в адміністрацію щодо сприяння у забезпеченні паливом. Тому нам дуже важливо налагодити цей процес, аби посівна стартувала вчасно і ці площі, які планують фермери, могли засіяти”, - зазначив Юрій Бучко. Представники АЗС розповіли, що на сьогодні проблем із постачанням дизельного пального немає і вони готові сприяти аграрним підприємствам у продажу палива. Однак наголосили, що на окремих АЗС є обмеження щодо об’ємів. Представники “ОККО” зазначили, що вони готові працювати дрібним гуртом, тобто постачати паливо бензовозами на господарства. Юрій Бучко підкреслив, що автозаправним станціям нададуть інформацію про потужності аграрних підприємств для розуміння кількості, яка потрібна фермерам. І водночас закликав аграріїв не зловживати і купувати стільки палива, скільки необхідно для посівної, виходячи із запланованих площ та технічних можливостей.
Посівна кампанія 2022: на Львівщині аграрії розпочали посів ярих культур
25 березня 2022
В окремих районах Львівської області, де дозволяють ґрунтові умови, розпочали посів ранніх ярих зернових і зернобобових культур. Погода також сприяє проводити ранньовесняне підживлення на площах озимих культур, окремі господарства вже приступили до повторного підживлення, повідомили в департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. За прогнозами, посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2022 року збільшиться на 2 % і становитиме 707,9 тис. га (+1,5 тис. га до 2021). Зокрема, очікується збільшення площі під зерновими та зернобобовими культурами (озимими і ярими), картоплею, овочами та однорічними травами. Під урожай 2022 року у сільськогосподарських підприємствах прогнозується посіяти ярих культур на площі 248,8 тис. га (+8,0 тис. га до 2021), в тому числі: ярих зернових та зернобобових 101,6 тис. га (+2,5 тис. га), технічних 136,5 тис. га (+2,2 тис. га), картоплі 4,5 тис. га (+2,3 тис. га), овочів 2,1 тис. га (+0,4 тис. га до 2021 року), кормових – 5,1 тис.га (+0,6 тис.га). «Старт сезону є надзвичайно важким, але аграрії області чудово розуміють, що цього року сіяти треба за будь-яких умов. Від сільгоспвиробників Львівщини залежатиме продовольча безпека не тільки регіону. Врожай зібраний на наших полях має хоча б частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на Півдні та Сході країни. Ранню яру пшеницю, овес, ячмінь, ріпак аграрії Львівщини уже сіють. Посівна триватиме до першої половини червня включно»,- розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Для підтримки аграрної галузі в умовах воєнного стану Урядом запущено комплексну програму підтримки аграріїв: скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу; дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації; впроваджується пільгове кредитування аграріїв з обмеженням оброблюваних угідь до 10 тис. га; змінено оподаткування, згідно з яким хлібороби сплачуватимуть лише податок у розмірі 2% від обігу; скасовано акциз на пальне та знижено ставки ПДВ з 20 % до 7 %, та дозволено введення в обіг бензину і дизельного пального екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Довідково: станом на 24 березня господарства усіх категорій Львівщини посіяли ярих зернових і технічних культур на площі 5,1 тис. га (1,1 % до прогнозу). Інформуємо НААН підготували рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт в умовах війни та обмежених ресурсів з якими можна ознайомитись за посиланням.
Будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0% за Програмою «5-7-9%»
22 березня 2022
Програма «Доступні кредити «5-7-9%», відповідно до рішення Уряду від 18 березня, розширена. Будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн. Про це повідомила Перша віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. «Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу – на 3 роки», – наголосила Юлія Свириденко. Вона відзначила, що Уряд також розширив перелік інструментів, які дозволять банкам надавати кредити в рамках програми «5-7-9%» у разі нестачі забезпечення. Експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити підприємців-експортерів, що значно спростить їм доступ до дешевого фінансування. Також зняті обмеження щодо участі в програмі. «Відтепер кредит зможе отримати будь-яка українська компанія (де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці). Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій. Крім того, обмеження розміру допустимої державної допомоги, який може отримати підприємець, не буде застосовуватись у період дії воєнного стану. Раніше таке обмеження діяло в силу закону», – заявила Перша віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України.
Посівна – 2022: Уряд ухвалив рішення на підтримку аграріїв для початку кампанії в умовах війни
19 березня 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до матеріальних ресурсів, зокрема, палива та пестицидів в умовах воєнного стану. Пальне. Дозволено введення в обіг бензину та дизельного палива екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального внутрішній на ринок держави, зокрема для потреб с/г виробників. Крім того, Верховна Рада України ухвалила закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д), що має стабілізувати ціни. Пестициди. Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом. Крім того, строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами продовжили. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування. Уряд робить усе можливе, щоб забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022. Для оптимального розподілу та використання ресурсів Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/ для акумуляції даних щодо потреб галузі. «Агропродовольча галузь забезпечує армію на населення продовольством. Заходи Уряду, спрямовані на забезпечення аграріїв матеріальними ресурсами та кредитними коштами дають змогу сформувати необхідний ресурс і забезпечити проведення весняно-польових робіт у запланованих обсягах. Агровиробники області для проведення посіву ярих культур вже накопичили значний матеріальний ресурс. Проте, проблемним залишається завезення насіння, яке постачали спеціалізовані насіннєві господарства з центральної та східної території України та завозилось у режимі імпорту (кукурудза, соняшник, овочеві культури, соя), недостатньо засобів захисту рослин, мінеральних добрив», - зазначили в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА. Вартість основних ресурсів (дизпаливо, насіння, мінеральні добрива та засоби захисту рослин), яких не вистачає агровиробниками області на проведення посівної орієнтовно складає близько 4,1 млрд грн. Тепер аграрії розраховують на оперативні рішення банків щодо надання їм кредитних коштів.