МОН: Учні та викладачі закладів ПТО не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації
14 квітня Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян».
Зокрема, перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, доповнили такими категоріями, як учні і викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Внесені до законодавства зміни убезпечать від загрози зриву проведення навчального процесу і практичної підготовки у закладах професійної освіти та сприятимуть наповненню ринку праці кваліфікованими робітниками (будівельниками, електриками, машиністами, токарями, сантехніками тощо).
В умовах воєнного та післявоєнного періоду ринок праці гостро відчуватиме потребу у фахівцях робітничих професій.
Брак кваліфікованих робітників може стати перешкодою у якнайшвидшій відбудові економіки та країни в цілому, тому безперервна підготовка робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти має надзвичайно важливе значення.
Нагадаємо, більшість закладів професійної, фахової та вищої освіти здійснюють навчання у регіонах, в яких це можливо та дозволяє безпекова ситуація.
Новини за темою
Команда працівників закладів професійно-технічної освіти здобула перемогу у відкритих змаганнях з футзалу
20 лютого 2022
На Львівщині відбулися відкриті змагання з футзалу серед професійно-технічних навчальних закладів Львівщини приурочені пам’яті Мирослава Попадюка. Особливістю цьогорічного сезону стало те, що вперше в ньому взяла участь об'єднана команда працівників профтехосвіти. Змагання організували уже всьоме, а цьогорічний турнір провели на Боско арені. У напруженій і цікавій грі IV місце посіла команда Міжрегіонального центру ПТО художнього моделювання і дизайну м.Львова, III - команда ВПУ-34 м.Стрия. Долю фіналістів вирішили пенальті. Відтак - II місце виборола команда Львівського ВПУ інформаційно-комп'ютерних технологій, лідером змагань стала об'єднана команда працівників закладів професійної (професійно-технічної ) освіти. Опісля заключних двобоїв відбулося нагородження команд та церемонія закриття змагань пам’яті справжнього патріота професійно-технічної освіти Мирослава Попадюка. Нагороди переможцям вручив директор департаменту освіти і науки Олег Паска та дружина Мирослава Попадюка – Марія.
Майбутні кравці та закрійники змагались за перемогу у конкурсі професійної майстерності (+відео)
29 листопада 2021
Сьогодні на базі Львівського ВПУ технологій та сервісу відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за компетенцією «Технології моди». У конкурсі взяли участь заклади професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області, які готують фахівців з професії «Кравець, закрійник»: Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, ВПУ №11 м.Червонограда, Львівське ВПУ технологій та сервісу, Львівське ВПУ побутового обслуговування. «Умови конкурсу передбачали виконання практичної роботи: виконання ескізу, розробка робочих лекал, розкрій та пошиття жіночої повсякденної сукні прилягаючого силуету. Результати конкурсу свідчать про належний рівень практичних вмінь учасників. Керівництво ЛВПУ технологій та сервісу створило належні умови для проведення I етапу Всеукраїнського конкурсу», - наголосив керівник відділі професійно-технічної освіти Іван Пикус. До складу журі залучені представники Львівської академії мистецтв, Львівського фахового коледжу індустрії моди Київського національного університету технологій та дизайну, приватні підприємці сфери моди. На підставі рішення журі конкурсу нагороджено переможців: дипломом за I місце: Охрімець Олесю ученицю Львівського ВПУ побутового обслуговування; дипломом за II місце: Євстратову Ліну ученицю Львівського ВПУ технологій та сервісу. дипломом за III місце: Яремчук Зоряну ученицю Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова.
Для професійно-технічної освіти розробляють нові навчальні програми
9 листопада 2021
У рамках Програми EU4Skills спільно з партнерами з EDUFI розпочалась робота із оновлення освітніх програм для професійно-технічної освіти. В нових програмах мають бути передбачені навчальні модулі, а також кредитна система, яку впроваджуватимуть для професійно-технічної освіти «Ми поступово переходимо на модульно-компетен[u1] тнісний[u2] підхід. І є важливим не лише отримати розроблені програми від наших партнерів, а бути залученими до цього процесу, і здобути навички, які стануть в нагоді під час оновлення наших програм», - наголосила генеральний директор директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік. На Львівщині до кінця року планують розробити 4 навчальні програми, загалом в Україні мають напрацювати 20 таких програм. «Освітні програми будуть орієнтовані на результат і розробляються за рекомендаціями наших європейських партнерів. На Львівщині навчальні програми будуть скеровані на певні спеціальності, зокрема на кухарів, кондитерів, майстрів ресторанного та готельного обслуговування. Львівщина є осередком гостинності, тому вибір цих спеціальностей був невипадковим», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. До розробки навчальних програм залучено п’ять регіонів. Експерти із Фінляндії надають методологічну підтримку процесу. «В рамках програми EU4Skills є напрямок оновлення освітніх стандартів і змінення змісту освіти, тому зараз триває робота над розробкою ТОП 100 стандартів, що мають бути завершені до 2023 року. Цього року перебачено розробити лише 20, тому цей проект розрахований на кілька років», - розповіла заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталія Рибак. Модульно-компетентнісний підхід – це комплексний підхід побудови змісту навчання з конкретної професії, зорієнтований на набуття необхідних знань, умінь і навичок для праці.
Для закладів профтехосвіти області затвердили критерії оцінювання
5 жовтня 2021
У департаменті освіти і науки затвердили критерії оцінювання закладів професійно-технічної освіти. В області стартувала ініціатива систематичного і послідовного проведення рейтингового оцінювання закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рейтингування закладів дозволить запровадити об’єктивну методику визначення ефективного управління закладами. «Таке рейтингування дозволить нам розуміти, які заклади динамічно розвиваються, а які потребують підтримки зі сторони. Є кілька показників, які допоможуть нам вдосконалювати систему профтехосвіти. Окрім того, заклади, які будуть в лідерах рейтингу зможуть ділитись досвідом з менш успішними. Це перш за все інструмент для покращення ситуації із управлінням та розвитком наших закладів», - розповів директор департаменту освіти Олег Паска. При оцінюванні закладів звертатимуть увагу на виконання регіонального замовлення, наповнення спецфонду, залучення грантів, застосування дуальної форми під час навчання тощо. Зазначимо, нещодавно також розробили Порядок рейтингового оцінювання ефективності управління системами освіти територіальних громад області.
Львівщина виконала план призову на строкову службу на 100%
17 Червня 2021
Львівська область успішно завершила план відбору на строкову військову службу в межах весняної призовної кампанії. Під час весняного призову до війська з Львівщини вирушило 655 призовників. З них 60% до Збройних Сил України та 40% до інших військових формувань. Вже вкотре призов на строкову службу проходив під час карантинних обмежень. Усіх призовників перед відправкою на обласний збірний пункт протестували методом ІФА на наявність захворювання Covid-19. Лише при наявності негативного тесту юнака скеровували на збірний пункт, а вже звідти в навчальний центр або у військову частину. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує, що призовний вік громадян на військову строкову службу становить 18-27 років. Термін проходження служби: один рік - для юнаків з вищою освітою, півтора року - для громадян без вищої освіти. Призванні строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення ООС.
В області план призову строковиків виконано на 45%
23 квітня 2021
Сьогодні під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного відбулось засідання обласної призовної комісії. Про хід виконання плану на строкову військову службу доповів т.в.о. Львівського обласного військового комісара полковник Борис Андреєв. «Станом на сьогодні до лав Збройних Сил України та інших військових формувань відправлено 295 призовників , що становить 45,1% планового завдання», - зазначив він. Також в межах засіданні обговорили проблемні питання, які виникають під час призову. Окрім того, розглянули звернення призовників щодо надання відстрочки від призову на строкову військову службу, що надійшли з районних призовних комісій.
На Львівщині триває весняна призовна кампанія на військову строкову службу
5 квітня 2021
Під час весняного призову до війська заплановано призвати 655 юнаків: 286 осіб – Збройні сили України, 224 – Національна гвардія України, Державна служба спеціального транспорту – 25 та Державна прикордонна служба України - 120 осіб. Відтак, у всіх районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) відбуваються урочисті проводи призовників, які вже за певний час прибудуть у військові частини та навчальні центри. Зазначимо, що перед відправкою усіх призовників було перевірено на наявність захворювання на Covid-19 методом ІФА-тестування. Лише після негативного результату тесту, призовників будуть везти на збірний пункт. Нагадаємо, до війська призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які придатні до проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Термін проходження строкової служби для осіб з вищою освітою – рік, без вищої освіти – півтора року. По прибуттю у військові частини та навчальні центри для військовослужбовців строкової служби передбачено обсервацію упродовж двох тижнів.
Львівщина першою в Україні виконала план осіннього призову
16 грудня 2020
Львівська область першою в Україні виконала план осіннього призову. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу новопризначеного військового комісара області полковника Дмитра Боброва. Загалом на військову службу призвали 632 людини: у ЗСУ - 343, у Нацгвардію – 244, у Держприкордонслужбу – 20 і у Державну спеціальну службу транспорту – 25. Значна частка призовників – хлопці 18-20 років, більшість з них свідомо обрала службу у війську. У комісаріаті вкотре зазначають, що строковиків до служби у зоні проведення ООС не залучають. Окрім перевірки стану здоров’я на придатність до проходження строкової військової служби, усім призовникам провели ІФА-тестування на коронавірус. Якщо експрес-тест показував сумнівний результат – проводили ПЛР-тестування. Термін служби складе 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців. Зазначимо, початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини. Марта Кудляк
Призовна кампанія триває: на військову строкову службу вже відбули 414 призовників
9 листопада 2020
З початку призивної кампанії до лав Збройних сил України та інших військових формувань на військову строкову службу відбуло 414 призовників – це 65% відсотків від поставленого завдання. Загалом з Львівщини на строкову службу відправлять 632 юнака. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Цього тижня до лав Національної Гвардії вирушать 50 призовників. Нагадаємо, що призовний вік громадян на строкову військову службу 18-27 років. Термін служби: для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти – півтори року. В район виконання операції об’єднаних сил військовослужбовців строкової служби не залучають. На призовних дільницях організовано усі необхідні карантинні заходи. Усі призовники проходять тестування методом ІФА на наявність захворювання на Covid19.
Цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб
5 жовтня 2020
На Львівщині з першого жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. 632 юнаки цієї осені поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань. Відтак, за інформацією Львівського обласного військового комісаріату цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб. Обласний збірний пункт та на районні призовні дільниці забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту для дотримання всіх карантинних вимог. Усіх юнаків, які цього тижня мають відбути у навчальні центри було перевірено на наявність Covid19. Львівський обласний військовий комісаріат нагадує, що не отримання повістки не є причиною неявки у військкомат. Термін проходження військової строкової служби для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти півтори року. Військовослужбовці строкової служби до участі в операції об’єднаних сил (ООС) на сході країни НЕ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ. Христина Дмитрик
Розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу
2 жовтня 2020
На Львівщині розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. Про це повідомили під час брифінгу у Львівському обласному військовому комісаріаті сьогодні, 2 жовтня. «Згідно із нашими планами та завданнями ми повинні призвати на військову службу близько 630 осіб. Осіння призовна кампанія, як і попередня, весняна, відбувається в час карантину, це, звісно, додаткові виклики – транспортування призовників, проведення тестувань тощо. Дякуючи співпраці місцевої влади із комісаріатом, очікуємо, що нинішній призов пройде так само, як весняний, із стовідсотковим виконанням», - зазначив голова обласної призовної комісії, заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Львівська область до проведення призову готова. Загалом до війська Львівщина призиває 632 осіб, із них до Збройних сил – 343, Нацгвардії – 244, 20 – до Державної прикордонної служби та 25 — до Держслужби спеціального транспорту. Окрім перевірки стану здоров’я на придатність до проходження строкової військової служби, передбачається і експрес-тестування на коронавірус – усім призовникам проведуть ІФА-тестування», - розповів військовий комісар Львівщини полковник Олександр Тіщенко. Він також наголосив, що строковиків до служби у зоні проведення ООС не залучають. «Вони проходитимуть службу на мирній території, в межах Львівської області, а також у Рівному, Одесі, Харкові, Житомирі, тощо». Термін служби складе 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців. Зазначимо, згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини. Марта Кудляк
Протягом жовтня та листопада до війська почнуть призивати офіцерів запасу
8 вересня 2020
На Львівщині розпочались підготовчі заходи до проведення призову на військову службу осіб офіцерського складу. Офіцери призиваються з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для захисту держави та підвищення рівня укомплектованості ЗСУ офіцерським складом. Призову підлягають офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби в ЗСУ. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Під час весняного призову офіцерів запасу кількість бажаючих значно перевищувала кількість вакантних місць. Тож якщо ви виявили бажання проходити службу на офіцерській посаді необхідно звернутись у свій військовий комісаріат. Слід відзначити, якщо ваша військова облікова спеціальність на даний час не затребувана то можна пройти перепідготовку та здобути інший фах протягом трьох місяців. Нагадаємо, що за призваним офіцером запасу на військову строкову службу зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна платня. Важливо! Офіцерів запасу, призваних на військову службу в район виконання завдань не відправляють. Військову службу вони проходять у місцях постійної дислокації частин.