У музеї Шептицького у Львові відкрили унікальну виставку писанок

18 квітня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У львівському музеї Митрополита Андрея Шептицького вчора, 17 квітня, відкрили виставку авторських писанок з усіх регіонів України. 

Основу виставки склала колекція писанок директора музею отця Севастьяна (Дмитруха). Крім того, представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. Як волонтер він впродовж тьох днів минулого тижня на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих. 

Експозиція доповнена особистими речами підпільних священиків та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць. 

Усі ці речі є частиною музейного фонду, про кожну із них о. Севастьян розповідає особливі історії.

«Тут є столи, в яких підпільні священики зберігали Святі Тайни, на яких молилися таємні літургії. Є валіза, з якою повернулася з заслання ігуменя студиток, мати Йосифа Вітер. Інша валіза - з сибірського кедра - це та, з якою з Хабаровська приїхав отець Володимир Чучман. Його заарештували ще студентом. Просто повертався з сестрою з пар - і їх схопили та вивезли на заслане. Підпільним священиком УГКЦ він став, як повернувся з Хабаровська», - розповідає священик.

Художниця-реставраторка та арт-менеджер музею Шептицького Ірина Гірна пояснює, що експозицію виставки писанок формували так, аби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом. Вчити уроки історії треба, насамперед, для того, щоб їх не повторювати. 

Оглянути виставку можна впродовж двох тижнів, до 1 травня.

Музей Митрополита Андрея Шептицького працює за адресою м. Львів, вул. М. Кривоноса, 1. Двері зліва від дверей храму. 

Години роботи: з 10 до 17.00
Контактний телефон: 0 (67) 792 83 83 (Ірина)

Відвідування музею безкоштовне, проте є можливість скласти благодійну пожертву.

Ключові слова:

виставка писанок

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook