Музей Митрополита Андрея Шептицького проводить майстер-класи з писанкарства та запрошує на великодню виставку
За офіційними даними від початку війни Львівщина надала прихисток понад 317 тисячам українців, які були змушені покинути свої домівки через бойові дії. Сьогодні ж Україна перебуває у передвеликодньому часі, для мешканців області проводять майстер-класи з писанкарства, організовують тематичні виставки. Долучитись до цих заходів, щоб у спільності зустріти Великдень, запрошують мешканців інших областей, для яких Львівщина сьогодні стала тимчасовим домом.
Як розповів під час брифінгу настоятель храму Блаженного о. Климента Шептицького отець Севастьян Дмитрух Музей Митрополита Андрея Шептицького минулого тижня розпочав майстер-класи з писанкарства. Спершу батьки лише приводили дітей, проте зацікавившись процесом і самі брались за писачки. Левова частка сімей – українці з областей, де тривають активні бойові дії.
«Дуже гарно проходять у нас майстер-класи. Майстри-писанкарі, організатори та волонтери виділяють свій час для того, щоб допомогти сім’ям, дітям хоч на певний час відволіктися, зосередитися на чомусь світлому»,- зазначив отець Севастьян Дмитрух.
Окрім, майстер-класів із писанкарства, у суботу, 16 квітня, у Музеї, діти витинали паперових ангеликів у пам'ять про вбитих українців у війні.
«Ними прикрасять храм Блаженного о. Климента Шептицького у четвер-п’ятницю. Зокрема спорудять інсталяцію біля Гробу Господнього», - додав отець.
Сьогодні у Музеї Митрополита Андрея Шептицького для всіх охочих працює виставка про життя і діяльність Йосипа Сліпого, а також виставка писанок з колекцій Віри Манько і о. Севастьяна. Тут також можна побачити хатні ікони, які були пошкоджені кулями у часи Першої та Другої світових воєн.
Окрім майстер-класів та виставок усіх закликають долучитись до молитви, яка у храмі Блаженного о. Климента Шептицького є щодня, а також спільно у молитві відсвяткувати Великдень.
Також, як розповів отець храму, на Великдень, приготують святковий стіл, куди запросять переселенців, які живуть у гуртожитках, офісах та інших спеціально облаштованих будівлях. Його проведуть після Святкової Літургії.
Ключові слова:
Музей Митрополита Андрея Шептицького