Максим Козицький взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад

27 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Онлайн у заході взяв участь начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

В межах Конгресу розглянули низку актуальних питань, серед яких стан підготовки до відновлення України, забезпечення тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб в регіонах України, стан взаємодії правоохоронних органів та місцевої вдали в умовах воєнного стану, стан, положення та завдання, які виконують сили ТРО та діяльність добровольчих формувань територіальних громад.

Зазначимо, що від початку війни на теренах області проживають понад 268 тисяч переселенців. Відтак, питання забезпечення їх житлом є сьогодні одним з пріоритетних. Так, на Львівщині розробили та затвердили нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів. У межах Програми визначили фінансування перших об’єктів – гуртожитків закладів професійно-технічної та вищої освіти, які при мінімальних капіталовкладеннях у найближчі 3-4 місяці зможуть забезпечити розгортання додаткових близько 1,5 тисячі ліжко-місць для ВПО.

Також разом з територіальними громадами області проінвентаризували заклади соціальної сфери державної та комунальної форми власності (гуртожитки, інтернати, санаторії, готелі, заклади соціальної сфери тощо), які потребують відновлення/ремонту та потенційно можуть використовуватись для довготривалого проживання ВПО. Загалом у цій базі налічується 160 об’єктів на загальну суму понад 1,8 млрд грн із можливістю створення додаткових близько 15 тис ліжко-місць.

Також разом з територіальними громадами області сформовано базу земельних ділянок, які можуть бути задіяні під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 95 земельних ділянок загальною площею понад 607 га. З 3 територіальними громадами області погоджено будівництво на їх території за кошти міжнародних донорів містечок для переселенців. Тож перші комфортабельні містечка з’являться у Стрийській, Судововишнянській та Добротвірській громаді. Це дасть можливість забезпечити належними умовами проживання до 1,5 тисяч ВПО.

Окрім цього, обласна військова адміністрація спільно з територіальними громадами та забудовниками житла напрацювала базу житлового фонду, який пропонуватиметься під викуп для потреб ВПО.

Що ж стосується питань ТРО та ДФТГ, то сьогодні в області ведеться робота щодо матеріально-технічного забезпечення 103-ї та 125-ї бригад територіальної оборони. Це стосується як засобів індивідуального захисту, так і облаштування місць постійної дислокації. Паралельно проводять роботу по добровольчих формуваннях територіальних громад (ДФТГ). Так, вже призначили 39 командирів ДФТГ, приблизно 2 тисячі добровольців підписали контракт, також повний курс навчання, який включає вогневу та медичну підготовку пройшли декілька тисяч охочих вступити в лави ДФТГ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook