Львівщина отримала гуманітарний вантаж для переселенців від благодійної організації Шона Пенна
Львівський національний університет ветеринарної медицини отримав першу партію гуманітарної допомоги від благодійної організації CORE, засновником якої є актор Шон Пенн.
Йдеться про продукти харчування та медикаменти, призначені для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають на базі навчального закладу.
Зараз університет став прихистком для близько 500 людей з різних областей України. Відповідно до їхніх потреб, волонтери узагальнили список необхідних товарів, котрі передали представникам CORE.
Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (крупи, макарони, печиво, консерви, сухі сніданки), воду, чай та каву. А також медикаменти, зокрема знеболювальні, заспокійливі, серцево-судинні ліки, препарати при лікуванні застуди та грипу тощо. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень.
«Допомога, яку ми отримали від CORE є лише першим траншем. Надалі схожі гуманітарні набори будуть надходить в інші місця для поселення внутрішньо переміщених осіб, наприклад, на вокзал. Між нашими організаціями уклали договір, тому усе, що отримуємо детально фіксуємо. Сподіваємось, що наша співпраця набуде постійного характеру», - розповів керівник ГО «Допоможемо разом» Юрій Безкоровайний.
Представники CORE особисто оглянули приміщення, куди тимчасово поселяють людей, поспілкувались з ними та зібрали дані про додаткові потреби. Здебільшого це стосується дезінфікуючих засобів.
Разом з тим, сьогодні один з психоневрологічних інтернатів області отримав три морозильні камери українського виробництва для зберігання продуктів харчування. Кошти на закупівлю також виділили в CORE. До слова, одна така камера коштує понад 40 тисяч гривень.
Нагадаємо, минулого місяця начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із засновником благодійної організації CORE, відомим актором та режисером Шоном Пенном. У ході зустрічі він запевнив про свою глибоку підтримку Україні, а також готовність допомагати переселенцям, котрі опинились на Львівщині. Детальніше читайте за посиланням.
Новини за темою
Гуманітарні штаби Червоноградського району отримали 600 тонн допомоги від європейських країн
11 травня 2022
У цей непростий для України час Червоноградський район, як і вся Західна Україна, активно допомагає фронту гуманітарною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій. В кожній територіальній громаді району продовжують функціонувати гуманітарні штаби. За цей час волонтери прийняли понад 600 тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків від країн-донорів, а це Польща, Німеччина, Італія, Нідерланди, США, Швеція, Великобританія та інші. Майже 600 тонн відправили у Київ, Іловайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв, Краматорськ, Попасну, Лисичанськ, Чернігів, Охтирку, Вознесенськ, Суми, Харків, Маріуполь, Бучу та у військові госпіталі. Також хочемо зазначити, що в перші дні війни Червоноградській районній військовій адміністрації вдалось залучити до співпраці Львівську організацію товариства Червоного Хреста України. На сьогодні вони активно допомагають пунктам видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам, амбулаторіям та лікарням району, а також нашим місцевим сім’ям, які такої допомоги потребують. Щиро вдячні кожному, хто причетний до будь-якої підтримки і діяльності гуманітарних штабів та волонтерської роботи.
В ОП збирають потреби областей від найменшого селища до великого міста – Тимошенко
10 травня 2022
У процесі підготовки плану відновлення та модернізації країни його розробники вийшли на фінальну стадію, збираючи дані про потреби областей від найменшого населеного пункту до великого міста. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Ми готові до того, що російські окупанти можуть знову прийти на нашу територію, проте в жодному разі ми не будемо збавляти темпи відновлення постраждалих від війни регіонів, де припинилися бойові дії. Люди не можуть жити на руїнах, необхідно все приводити до ладу», – підкреслив він. За словами заступника керівника ОП, одне з першочергових завдань, яке реалізується зараз, це – проєктування будинків для внутрішньо переміщених осіб. Водночас, додав він, триває відновлення звільнених від окупантів територій. На деокупованих територіях – а на сьогодні це 1003 населених пункти – розгорнуто роботу гуманітарних штабів, обласних військових адміністрацій та ДСНС. «Розмінування вже проведено у 224 населених пунктах. Національна поліція відновила роботу у майже 600 деокупованих населених пунктах. Органи місцевого самоврядування запрацювали у 70% населених пунктів. Автомобільне сполучення відновлене на 70%, залізничне – на 42%», – сказав чиновник. Щодо відновлення критичної інфраструктури в деокупованих містах та селищах, то газопостачання відновлене у 650 населених пунктах, електроенергія – у 83%, водопостачання – у 60%, а робота АЗС – у 49% населених пунктах. При цьому послуги мобільного зв’язку надаються у 720 пунктах, а банки та Укрпошта запрацювали відповідно у 300 та майже 800 населених пунктах. «Днями на залізничний вокзал міста-героя Ірпінь прибула перша електричка після закінчення бойових дій. Менше ніж за місяць залізничники Львівського мостобудівельного загону, а також фахівці Державної спецслужби транспорту відбудували залізничний міст у Ірпені», – зауважив заступник керівника ОП. Крім того, на Київщині вже вдалося відновити рух на всіх зруйнованих переправах, окрім тих, які ще потребують розмінування. Нагадаємо, що раніше Тимошенко розповідав про нараду за участю Президента України Володимира Зеленського, яка торкалася виконання державного бюджету, підготовки плану відновлення та модернізації країни.
На Львівщині офіційно зареєструвалися уже понад 235 тисяч переселенців: кілька простих кроків, як отримати статус ВПО
10 травня 2022
Станом на сьогодні, 10 травня, у Львівській області офіційно зареєструвалися 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них близько 75 тисяч – це діти. Реєстрація ВПО дає змогу людині отримати соціальні виплати від держави та міжнародних організацій (в середньому від 2-х до 3-х тисяч гривень), компенсацію за зруйноване житло, працевлаштування тощо. Основні категорії переселенців, які знайшли прихисток на Львівщині: більше ніж 110 тисяч осіб працездатного віку; понад 8 тисяч потребують працевлаштування; близько 8 тисяч осіб мають інвалідність; майже 31 тисяча пенсіонерів 210 багатодітних сімей; 25 батьків-одинаків. Отож, зареєструватись можна в Єдиній інформаційній базі даних. Від початку великої війни процедура реєстрації не змінилась. Спершу людина має звернутися до органу соціального захисту населення територіальної громади, у якій тимчасово проживає. Також можна звернутись до ЦНАПу з документом, що посвідчує особу. Якщо в цих документах відсутнє місце реєстрації, то варто подати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території на момент бойових дій чи окупації. Окрім цього, віднедавна зареєструватися внутрішньо переміщеним особам можна через Дію. Статус ВПО дозволяє отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей. Українці можуть отримувати щомісяця 2 000 грн на себе та 3 000 грн на кожну дитину. Гроші можна отримати на картку «єПідтримка» та витратити на будь-що. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них – свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку «єПідтримка». Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку «єПідтримка».
На Яворівщині функціонує гаряча лінія щодо виплати допомоги на проживання ВПО
9 травня 2022
За минулий тиждень, на гарячу лінію Яворівської районної військової адміністрації надійшло понад 105 дзвінків від внутрішньо переміщених осіб з приводу виплат, а на обліку в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб Яворівського району зареєстровано близько 10 424 осіб. Про це повідомили у Яворівській РВА. Станом на 09.05.2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, управління соціального захисту населення Яворівської РВА опрацювало заявки та призначило щомісячну допомогу на проживання 7050 особам з числа ВПО. Зазначимо, допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали внаслідок війни, надається у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3 тис. грн; для інших осіб - 2 тис. грн. Від 24 лютого Яворівщина надала прихисток 19 тисячам вимушено переміщених осіб. Значна частина людей самостійно поселилися у приватному секторі. Отримати необхідну інформацію про виплати для ВПО, виплату допомоги з безробіття, соціальну підтримку можна зателефонувавши за номером: 03259-21380. Графік роботи гарячої лінії — щопонеділка з 10:00 до 12:00.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Ремонт гуртожитків, викуп готового та будівництво модульного житла: Львівщина працює над забезпеченням переселенців житлом
9 травня 2022
Забезпечення житлом вимушено переселених осіб є одним з пріоритетних завдань Львівської ОВА. Для цього сьогодні роботу ведуть в декількох напрямках: ремонт наявних гуртожитків, викуп готового житла, будівництво модульного житла. Капітальний та поточний ремонт наявних гуртожитків шляхом переобладнання нежитлових приміщень на житлові Так, нещодавно Львівська ОВА затвердила нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області на загальну суму 50 млн гривень. В її рамках передбачене фінансування 11 об’єктів – гуртожитків закладів професійно-технічної та вищої освіти. За рахунок цих об‘єктів у найближчій перспективі область зможе забезпечити розгортання понад тисячу додаткових ліжко-місць для ВПО у Бориславі, Стебнику, Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, Миколаєві, Сокалі, Новояворівську тощо. Викуп готового житла Тут спільно з територіальними громадами та забудовниками житла Львівська ОВА вже напрацювала базу житлового фонду, який пропонуватиметься під викуп для потреб ВПО. «Зараз маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так котеджного типу) з можливістю викупу понад 1600 квартир»,- розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Будівництво модульного житла для ВПО Для цього Львівська ОВА спільно з громадами сформувала єдину базу земельних ділянок, які можуть бути задіяні під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 96 земельних ділянок загальною площею понад 600 га. Крім зведення модульних містечок у місті Львів, досягнуто згоди з 3 іншими громадами області щодо будівництва на їх території за кошти міжнародних донорів містечок для переселенців. Такі комфортабельні містечка з’являться у Стрийській, Судововишнянській та Добротвірській громаді. Це дасть можливість забезпечити належними умовами проживання до 1,5 тисяч ВПО. Нагадаємо, минулого тижня у Львові відкрили вже друге модульне містечко для жителів України, які рятуються від війни. Це 80 житлових будиночків, у які вже почали заселятись переселенці: цілі родини, сім'ї з дітьми та навіть домашніми улюбленцями. Загалом, в модульному містечку передбачили орієнтовно 320 місць для людей, які переїхали із зон активних бойових дій. Усі модульні будиночки місто отримало від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Вони мають необхідні для життя інженерні комунікації: воду, світло, каналізування. Нагадаємо, перше модульне містечко облаштували на території Львова у середині квітня. Воно складається із 88 будиночків. Додамо, що сьогодні триває робота щодо залучення міжнародних організацій до забезпечення ВПО житлом. «Працюємо над цим концептуально, орієнтуючись на розміщення ВПО у містах-центрах економічного життя регіону, де розвинута виробнича та соціальна інфраструктура. Адже основною нашою ціллю є не лише допомогти ВПО знайти прихисток, а й працевлаштуватися та на перспективу повноцінно інтегруватися в соціально-економічне життя громад»,- зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОВА . Так, сьогодні з метою вирішення житлового питання для ВПО адміністрація для допомоги залучили уряди країн-партнерів та декілька міжнародних фондів, зокрема: Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS), Норвезька рада у справах біженців (NRC), Благодійний фонд Ukrainians Help, Solidarités international, Safe Path Group, Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), Малопольське Воєводство Республіки Польща тощо.
Яворівська лікарня передала сучасний рентген-апарат медикам на передову
9 травня 2022
Яворівська громада отримала гуманітарну допомогу від польського міста Вроцлав. Йдеться про новий рентген-апарат, який передали Яворівській лікарні завдяки підтримці польського благодійного фонду Fundacja Folkowisko та лікаря Дарека Любона. Яворівська лікарня відгукнулася на потребу 66-го військового мобільного госпіталю, що на Донеччині, та передала апарат тамтешнім лікарям. Він значно полегшить роботу хірургам під час операцій та вилучення осколків у важкопоранених бійців. «Життя - це найбільша цінність. Поки наші захисники оберігають наше життя, ми повинні допомагати їм зберегти своє», - зазначили у Яворівській міській раді. Таке обладнання дозволяє швидко обстежувати пацієнтів без додаткових перевезень та оперативно приймати рішення під час порятунку життя. Особливо така необхідність є у медиків, які працюють у зонах бойових дій.
Львівські патрульні придбали та передали автомобіль для воїнів, які боронять Україну на передовій
9 травня 2022
Патрульні здійснили ще одну поїздку з волонтерською місією на передову. Цього разу вони придбали бус для львівських прикордонників, які стоять на захисті нашої країни. «Небайдужі громадяни допомогли зібрати чимало медикаментів, одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, речей першої необхідності. Усе це завантажили у кілька бусів і вирушили у Донецьку та Луганську області. Ліки передали медикам, які рятують наших захисників. Засоби для жінок та дітей, а також одяг для останніх передали через тамтешній благодійний фонд за призначенням»,- інформують у Патрульній поліції Львівської області. Продукти та засоби гігієни передали воїнам з 24-ої механізованої бригади, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, а також краматорським патрульним. Частину продуктів та речей першої необхідності разом з автомобілем передали воїнам з львівського прикордонного загону.
Благодійна організація Шона Пенна передала на залізничний вокзал Львова партію гуманітарної допомоги
6 травня 2022
Головний залізничний вокзал Львова отримав гуманітарну допомогу від актора та засновника благодійної організації CORE Шона Пенна. Це вже третя партія вантажу з моменту його візиту на Львівщину. Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (консерви, паштети, печиво, солодощі), одноразовий посуд, воду, чай та каву, а також медикаменти. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень. Зараз на Головному залізничному вокзалі допомагають усім людям, котрі евакуйовуються на Львівщину. Є спеціально облаштовані намети, в яких можна перепочити, поїсти, отримати інформацію про місця для поселення тощо. Найвразливіші категорії населення, які прибувають: матері з неповнолітніми дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю. «Сьогодні отримали допомогу від Шона Пенна. Тішимося, що на Львівщину, та на залізничний вокзал зокрема, приїжджають люди, які справді готові допомагати. Наша основна мета – підтримати людей, які прибувають сюди зі всієї України, забезпечити їх харчуванням, а також надати їм медико-психологічну допомогу. Для цього ми об’єднали в гарну команду спеціалістів й спільно з департаментом соціального захисту Львівської ОВА супроводжуємо їх до прихистків», – розповіла радниця начальника ЛОВА Галина Бордун. Харчування на вокзалі забезпечують волонтери, місцеві ресторації та міжнародні організації, такі як World Central Kitchen. Відтепер гуманітарну допомогу отримали й від CORE. Нагадаємо, раніше такий гуманітарний вантаж передали Львівському національному університетові ветеринарної медицини, де зараз проживають переселенці. Детальніше за посиланням.
Благодійна організація Шона Пенна передала на залізничний вокзал Львова партію гуманітарної допомоги
6 травня 2022
Головний залізничний вокзал Львова отримав гуманітарну допомогу від актора та засновника благодійної організації CORE Шона Пенна. Це вже третя партія вантажу з моменту його візиту на Львівщину. Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (консерви, паштети, печиво, солодощі), одноразовий посуд, воду, чай та каву, а також медикаменти. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень. Зараз на Головному залізничному вокзалі допомагають усім людям, котрі евакуйовуються на Львівщину. Є спеціально облаштовані намети, в яких можна перепочити, поїсти, отримати інформацію про місця для поселення тощо. Найвразливіші категорії населення, які прибувають: матері з неповнолітніми дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю. «Сьогодні отримали допомогу від Шона Пенна. Тішимося, що на Львівщину, та на залізничний вокзал зокрема, приїжджають люди, які справді готові допомагати. Наша основна мета – підтримати людей, які прибувають сюди зі всієї України, забезпечити їх харчуванням, а також надати їм медико-психологічну допомогу. Для цього ми об’єднали в гарну команду спеціалістів й спільно з департаментом соціального захисту Львівської ОВА супроводжуємо їх до прихистків», – розповіла радниця начальника ЛОВА Галина Бордун. Харчування на вокзалі забезпечують волонтери, місцеві ресторації та міжнародні організації, такі як World Central Kitchen. Відтепер гуманітарну допомогу отримали й від CORE. Нагадаємо, раніше такий гуманітарний вантаж передали Львівському національному університетові ветеринарної медицини, де зараз проживають переселенці. Детальніше за посиланням.
Благодійна організація Шона Пенна передала на залізничний вокзал Львова партію гуманітарної допомоги
6 травня 2022
Головний залізничний вокзал Львова отримав гуманітарну допомогу від актора та засновника благодійної організації CORE Шона Пенна. Це вже третя партія вантажу з моменту його візиту на Львівщину. Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (консерви, паштети, печиво, солодощі), одноразовий посуд, воду, чай та каву, а також медикаменти. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень. Зараз на Головному залізничному вокзалі допомагають усім людям, котрі евакуйовуються на Львівщину. Є спеціально облаштовані намети, в яких можна перепочити, поїсти, отримати інформацію про місця для поселення тощо. Найвразливіші категорії населення, які прибувають: матері з неповнолітніми дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю. «Сьогодні отримали допомогу від Шона Пенна. Тішимося, що на Львівщину, та на залізничний вокзал зокрема, приїжджають люди, які справді готові допомагати. Наша основна мета – підтримати людей, які прибувають сюди зі всієї України, забезпечити їх харчуванням, а також надати їм медико-психологічну допомогу. Для цього ми об’єднали в гарну команду спеціалістів й спільно з департаментом соціального захисту Львівської ОВА супроводжуємо їх до прихистків», – розповіла радниця начальника ЛОВА Галина Бордун. Харчування на вокзалі забезпечують волонтери, місцеві ресторації та міжнародні організації, такі як World Central Kitchen. Відтепер гуманітарну допомогу отримали й від CORE. Нагадаємо, раніше такий гуманітарний вантаж передали Львівському національному університетові ветеринарної медицини, де зараз проживають переселенці. Детальніше за посиланням.
У Львові облаштували друге модульне містечко для вимушених переселенців (фото)
6 травня 2022
У Львові завершили облаштування вже другого модульного містечка для жителів України, які рятуються від війни. Йдеться про 80 житлових будиночків, у які вже почали заселятись переселенці: цілі родини, сім'ї з дітьми та навіть домашніми улюбленцями. Загалом, в модульному містечку передбачили орієнтовно 320 місць для людей, які переїхали із зон активних бойових дій. Усі модульні будиночки місто отримало від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Вони мають необхідні для життя інженерні комунікації: воду, світло, каналізування. Облаштоване тимчасове містечко оглянув начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Важко замінити справжній будинок, де у кожної людини залишились теплі спогади, не пов’язані з війною. Та попри це, зараз Львів та Львівська область роблять усе можливе, аби створити комфортні умови проживання для вимушено переміщених осіб. Зокрема, Львівщина працює над забезпеченням переселенців житлом на довгострокову перспективу. Перш за все, це капітальний та поточний ремонт наявних гуртожитків, шляхом переобладнання нежитлових приміщень на житлові. Для цього затвердили нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних об'єктів на загальну суму 50 млн гривень», – зауважив очільник області. В межах Програми фінансуватимуть 11 об’єктів – гуртожитків, закладів професійно-технічної та вищої освіти. Завдяки цим об‘єктам у найближчій перспективі можна буде розгорнути понад тисячу додаткових ліжко-місць для ВПО у Бориславі, Стебнику, Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, Миколаєві, Сокалі, Новояворівську тощо. Разом з цим, в області будуть викуповувати готове житло для потреб ВПО. Зараз в області є 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу) з можливістю викупу понад 1600 квартир. Ще один напрям роботи – будівництво модульного житла для ВПО. Для цього Львівська ОВА спільно з громадами сформували єдину базу земельних ділянок, які можуть бути залучені під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 96 земельних ділянок загальною площею понад 600 га. Крім зведення модульних містечок у Львові, досягнуто згоди з іншими громадами області щодо будівництва на їхній території за кошти міжнародних донорів містечок для переселенців. Невдовзі вони можуть з’явитися у Стрийській, Судововишнянській та Добротвірській громадах. Це дасть можливість забезпечити належними умовами проживання до 1,5 тисяч ВПО. Нагадаємо, перше модульне містечко облаштували на території Львова у середині квітня. Воно складається із 88 будиночків.