Чехія допомагає українським біженцям отримати працевлаштування та соціально-медичні послуги

29 квітня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 29 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із Генеральним консулом Республіки Чехія у Львові Давидом Нови. Під час зустрічі очільник області подякував Генконсулу за підтримку, яку Чехія надає Україні від початку війни, яку розгорнула рф. Також обговорили поточні потреби у допомозі. 
 
Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. 

«Протягом останніх місяців Чехія активно допомагає Україні у мілітарному та гуманітарному планах, долучилась до роботи з біженцями. Станом на зараз до нас переїхали близько пів мільйона українців. Ми раді, що можемо допомогти людям, адже розуміємо, що їм довелось пережити. Для усіх, хто приїхав, ми оформляємо спеціальні візи. Тут біженці з України можуть тимчасово працювати, вчитися, вони отримують соціально-медичні послуги на рівні з чехами. Однак зараз ми спостерігаємо, що багато українців повертаються додому. Ми бачимо, як українці згуртувались самі та об’єднали навколо себе весь цивілізований світ. Тому сподіваємось, що війна в Україні завершиться вашою перемогою», – зазначив під час зустрічі Давид Нови.

Він також додав, що Чехія й надалі допомагатиме Україні усім необхідним, і охоче приєднається до нових та чинних проєктів для наближення нашої перемоги. Разом з тим, чеська сторона висловила пропозицію передачі кількох вантажівок на Львівську ОДА, які надалі розподілять на потреби армії. 

Генеральний консул також поцікавився, як Львівщина працює з переселенцями, адже, якщо говорити про області України, саме наш регіон найчастіше обирають громадяни для евакуації. Зараз в області проживають близько 286 тисяч ВПО, це лише ті, хто офіційно задекларував потребу у житлі. Ще приблизно стільки ж людей поселилися у приватному секторі самостійно.

«Настав час, коли допомога Україні стала світовим трендом. Чехія належить до тих країн, які зі самого початку на нашому боці, і які допомагають нам від щирого серця. Ми часто чуємо від українців, які переїхали у Чехію, як злагоджено працюють місцеві люди та допомагають нашим землякам. Ми вдячні за це. Щодо Львівської області, то зараз ми розселяємо людей у школах, спортивних залах, гуртожитках. До 1 вересня плануємо розвантажити ці об’єкти, щоб новий навчальний рік розпочався вчасно та офлайн. Ми підшуковуємо об’єкти незавершеного будівництва, які у короткі терміни можна адаптувати під житло. Напрацьовуємо варіанти будівництва нового житла для людей», – поділився Максим Козицький. 

Нагадаємо, що Генеральне консульство Чеської Республіки відновило свою роботу у Львові.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook