Перший заступник начальника Львівської ОВА зустрівся з представниками місії USAID в Україні

2 травня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 2 травня, перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик разом з керівниками профільних департаментів зустрівся з представниками місії USAID в Україні. Вони вперше від початку повномасштабного вторгнення рф прибули на територію України.

Андрій Годик подякував USAID та уряду США за активну підтримку та допомогу Україні і окреслив ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною, зокрема Львівщиною. Серед них: забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, зокрема житлом, релокація підприємств тощо. 

Нагадаємо, що від початку війни Львівщина надала прихисток понад 400 тисячам українців, які були вимушені покинути свої домівки, з них більш як половина продовжують мешкати в області, відтак питання забезпечення їх житлом є надзвичайно актуальним. Як наголосив Андрій Годик, до цього питання дуже важливо підійти комплексно, враховуючи при цьому щільність проживання переміщених осіб, запит від бізнесу, в тому числі релокованого, щодо робочих місць, здатність громад забезпечити освітні, медичні потреби тощо.

Перший заступник презентував пілотний проєкт інтерактивного мапінгу об’єктів, які можуть бути використані для розміщення внутрішньо переміщених осіб. До слова, тут Львівщина у співпраці з проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») стане пілотною областю. Онлайн-мапа міститиме об’єкти, які вже заселені та можна розширити, а також земельні ділянки, які можна використовувати під будівництво тимчасового чи постійного житла. Інформація формується у співпраці з громадами. Більше про роботу у напрямі забезпечення житлом переселенців за посиланням

«Перш за все хочу висловити вам і вашій команді величезну повагу за ту роботу, яку ви робите для людей тут, у вашій області. І Посольство, і USAID надзвичайно пишаємося бути вашими партнерами і до війни, і зараз також. Я як директор USAID надзвичайно пишаюся, що проєкт Говерла так гарно для вас спрацював. У нас є й інші програми, які працювали і в майбутньому будуть працювати тут, в області. Це програми для підтримки бізнесу, ЗМІ, охорони здоров’я», - зазначив директор місії USAID в Україні Джим Хоуп. 

Андрій Годик також зупинився на обласній Програмі підтримки бізнесу на час воєнного стану. Також порушили питання залізничного сполучення, гуманітарної допомоги, ситуації  на пунктах пропуску. 

Зазначимо, що Місія USAID в Україні функціонує через різноманітні програми міжнародної технічної допомоги, зокрема: USAID «Конкурентоспроможна економіка», USAID з аграрного і сільського розвитку, USAID муніципальна та енергетична реформа в Україні, USAID трансформація фінансового сектору, USAID економічна підтримка Східної України, Програма DOBRE, Програма HOVERLA.

 

Довідково

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Адміністратор Агентства та його заступник призначаються президентом за згодою Сенату і діють в координації з Державним Секретарем США.

Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров'я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Ключові слова:

USAID

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook