З Львівщини на передову відправили пів тисячі бронежилетів на потреби української армії (фото)
Сьогодні, 3 травня, з Львівщини відправили 500 бронежилетів для потреб української армії. З ініціативи Львівська ОДА, Міжнародного штабу допомоги українцям та Львівського оборонного кластера допомога поїхала захисникам у Харків, Луганськ та Донецьк.
Разом з цим, засоби індивідуального захисту отримають тероборонівці 103-ої окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України, які зараз передислоковані, а також прикордонники.
З бронежилетами на передову відправили також прилади нічного бачення (тепловізори), які передала Асоціація українців Люксембургу.
«Минуло тижня ми відправили нашим хлопцям і дівчатам тепловізори, далекоміри, тобто те, чого вони зараз потребують найбільше. А вже сьогодні на схід прямують амуніція, тактика, транспорт, одяг військовим та харчі. На складах у Львові амуніція точно не має затримуватися більше ніж три доби, інакше це – злочин. Війна триває вже, потреба є вже», – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Кожного дня з понад 40 країн передаються по 2-3 фури на Штаб, де весь вантаж ділять за категоріями і надалі відправляють по областях. До слова, частина фур з амуніцією уже поїхала на схід.
«До штабу звертаються і військовослужбовці, які повідомляють про потреби, і міжнародні організації, які можуть допомогти в забезпеченні цих потреб. А ми, своєю чергою, координуємо цей процес, щоб наші захисники швидко отримали усе необхідне. Ми працюємо з обласними гуманітарними штабами, військовими частинами, територіальною обороною. Буквально кілька днів тому повернулися зі сходу, поспілкувалися з людьми, які там залишилися. Потреба зараз є в усьому: продуктах, медикаментах, засобах захисту тощо. Поки у нас є змога, якомога більше вантажу передаємо в різні області», – розповіла голова МШДУ Ганна Крисюк.
Бронежилети виготовили фахівці Львівського оборонного кластера, передали їх на потреби української армії безкоштовно.
«Всі бронежилети четвертого класу захисту, які повністю відповідають вимогам ДСТУ. Коли настала війна, ми взяли нашу найкращу модель, трохи спростили її і почали активно виготовляти. Неофіційна назва такого бронежилета – «Перемога». Станом на зараз наш оборонний кластер відправив різним підрозділам українського війська понад 30 тисяч сертифікованих, вироблених в Україні бронежилетів», – зазначив голова правління Львівського оборонного кластера Максим Плєхов.
Вага одного бронежилета становить від 8 до 10 кілограмів, залежно від типу сталі, який використовували під час виготовлення.