Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам

5 травня 2022р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували.

З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках.  

Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання.

Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує:

  • 18 великих гучномовних систем;
  • 104 блоки оповіщення універсальних;
  • 330 гучномовців;
  • 66 мобільні системи оповіщення.

До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення.

У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних.

Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема:

  1. систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників;
  2. вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»;
  3. серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику.       

 

Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів.

Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook