«Дириґенти. Українською»: проєкт Львівської філармонії

31 жовтня 2021р, Анонси. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

31 жовтня Львівська національна філармонія продовжує улюблений проєкт «Дириґенти. Українською», у якому молоді й талановиті дириґенти виступають разом із іменитим й одним із найдавніших українських колективів – Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії.

В останній день жовтня (31.10 о 18:00) оркестр виступить під батутою Олександра Драгана. Солісткою вечора стане гобоїстка Уляна Макєєва.

Гості вечора почують симфонічну творчість австрійських композиторів – Ріхарда Штрауса та Франца Шуберта. Твори, що прозвучать у програмі, стали одними з найдовершеніших  у доробку обох.

Концерт для гобоя Ріхарда Штрауса іноді називають «бабиним літом» через те, що створений він був наприкінці життя композитора – у 80-річному віці! На його написання композитора наштовхнув американський військовий – 24-річний офіцер розвідки Джон де Лансі, який у цивільному житті був головним гобоїстом Пітсбурзького оркестру. Йому ж і присвячений твір.

П’ята симфонія Франца Шуберта була створена композитором у 19-річному віці. У ній ми знайдемо чимало від Моцарта та Гайдна: легкість та витонченість, співучі мелодії… Світлі настрої і бадьорість пронизують твір. Ця симфонія стала одним із оптимістичних і життєрадісних пунктів творчості тоді ще юного композитора, чиє коротке життя було пронизане хворобами і розчаруваннями.

Запрошуємо на справжнє свято музики разом із Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії!

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/conductors-in-ukrainian-dragan/

Ознайомитися із новими карантинними правилами можна тут: https://philharmonia.lviv.ua/announcements/do-uvahy-vidviduvachiv/

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook