Пластуни з усієї Львівщини вперше разом запалили «Різдвяну свічечку»
Сьогодні, 5 січня, у храмі поблизу Центру Митрополита Андрея Шептицького, за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, стартувала щорічна пластова зустріч «Різдвяна свічечка». Цьогоріч вперше пластуни з усієї Львівщини зібрались разом, щоб відсвяткувати Христове Різдво.
Розпочалась зустріч із міжнародної акції поширення Вифлеємського Вогню Миру, який після завершення святкувань пластуни повезуть до своїх домівок, розносячи вогонь до сиротинців, будинків для осіб з обмеженими можливостями, лікарень, державних установ тощо.
Привітав із стартом «Різдвяної свічечки» пластунів Львівщини голова Львівської ОДА Олег Синютка.
"Я би дуже хотів, щоб ви обов’язково запам’ятали три найважливіші речі. Перше – це те, що за вашими плечима, плечима Пласту є величезна українська історія і найкращі, найсильніші українські герої були пластунами і починали свій життєвий шлях так, як його сьогодні починаєте ви. Я би дуже хотів, щоб ви відчували, що ви – особливі люди, тому що ви вибрали в себе в житті дві найголовніші речі – Бога і Україну. І я дуже вас прошу, щоб цей Благодатний вогонь миру, вогонь любові і добра потрапив у кожну оселю, тому що люди на вас сподіваються, вас чекають. І я дуже б хотів, щоб з цим величезним символом любові і добра ви прийшли до себе додому і щоб кожна родина відчула, що ви несете наші українські символи, добро, любов, правду і справедливість".
Упродовж Різдвяних свят учасники Пласту з різних куточків області: від Сокалю до Старого Самбора, колядуватимуть, віншуватимуть, показуватимуть свої вертепи, різдвяні ролики, обміняються привітаннями, а також частуваннями.
«Сьогодні в нас особлива подія. Львівська округа вперше за багато років проводить таку гучну «Різдвяну свічку». Це особливий історичний момент для всіх пластунів Львівської області. Ми знову зустрілися, щоб ближче познайомитися, обмінятися українськими традиціями, отримати Вифлеємський Вогонь та понести його до своїх домівок, до тих людей, які потребують нашої любові», - зазначила голова Пласту у Львівській області Юлія Катинська.
Новини за темою
Найбільший у світі пластовий осередок діє у Львові: як долучитись
22 лютого 2022
Незабаром у пластунів розпочнеться сезон весняних вишколів та літніх таборів. Коменданти заходів складають програми, обдумують кошториси та формують команди. Львівський обласний пластовий центр напередодні старту сезону зібрав основну інформацію про осередки організації та про те, як віддати дитину в Пласт. Львівська область може похизуватися найбільшою кількістю пластунів по всій Україні. На сьогодні Пласт Львівщини налічує більш як 4000 членів та 26 осередків, які активно функціонують та розвиваються. З дітьми різного віку працюють 781 виховник та інструктор. Щотижня вони збираються на сходини (заняття), а також організовують або долучаються до пластових, соціальних, культурних та спортивних подій. «Значна частина пластунів, звісно, зосереджена у Львові. Саме тут історично був заснований Пласт у 1911 році. І саме тут сьогодні найбільший у світі пластовий осередок. Організація що у Львові, що і в області розвивається шаленими темпами. Дуже багато батьків хочуть віддати свої дитини до Пласту. Однак, щороку це стає складніше, адже немає достатньо пластових виховників. Виховник - це звичайний волонтер, який приймає рішення займатися з пластовим гуртком за пластовою методикою. Він має пройти вишкіл, відбути практичну частину таборування і тоді вже займатися з дітьми», – розповідають у пластовому центрі. Шукайте домівки (приміщення для занять) пластунів у таких містах та селищах: Стрий, Золочів, Дрогобич, Львів, Жидачів, Зимна Вода, Борислав, Миколаїв, Рудки, Красне, Новий Розділ, Сокаль, Великі Мости, Хлівчани, Сколе, Старий Самбір, Самбір, Хирів, Червоноград, Мостиська, Перемишляни, Буськ, Заболотці, Новояворівськ, Рава-Руська, Яворів. Виховник щонайменше 3 години в тиждень витрачає на Пласт. Це проведення самих сходин, до двох годин, і підготовка до них ще годину. На жаль, не всі мають час, а головне бажання, стати пластовими виховниками. «У всіх свої причини. Але, якщо хочемо бачити свою дитину в українському середовищі, яке створює умови для саморозвитку, то маємо самі ставити пластунами і виховниками. Бо по-іншому черги до Пласту не зменшаться», – кажуть у центрі. Львівський обласний пластовий центр цього року запланував два вишколи для пластових виховників. Команда також розробляє карту пошуку волонтерів та алгоритм створення нових осередків. Все для того, щоб Пласт став доступним для кожної дитини області. «Пластова мережа на Львівщині доволі розгалужена, тому потреба створення такого центру виникла вже давно. Ми хочемо, щоб він виконував функцію такого собі центрального офісу, де можна отримати інформацію про нові проєкти, провести зустрічі, обмінятися досвідом між пластунами з різних областей», – зазначає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА, яке здійснює галузеве управління закладом. Якщо у вашому місті ще немає Пласту, а ви хочете стати частиною організації, центр запрошує долучитися до розвитку пластового руху. Просто зателефонуйте за номером 0676683398 або напишіть на пошту opslviv@gmail.com
Вертеп і щедрівки: працівників Львівської ОДА привітали із зимовими святами
14 січня 2022
Гучні колядки, щедрівки та вертеп презентували сьогодні у Львівській ОДА студенти Української академії лідерства та фольклорний ансамбль “Древо” Золочівського центру позашкільної освіти. Студенти Української академії лідерства привітали працівників із зимовими святами та відтворили вертеп, сценарій якого самі створили. “Багато студентів родом з південних та східних областей України, де традиції святкування Різдва Христового із колядами та щедрівками не такі поширені. Перед тим, як створити вертеп, ми розповідали молоді про святкування Різдва, значення певних символів і самостійно писали з ними сценарій. Студентам дуже подобається, вони із захватом вивчали віншування і сьогодні виступають”, – зазначила заступник менеджера з інформаційної програми Української академії лідерства Оксана Ажнюк. У свою чергу фольклорний ансамбль “Древо” виконав різдвяні пісні “Святий вечір, добрий вечір”, “Пане господарю” та інші. “Ці коляди – це великий подарунок для нас усіх. Мені дуже приємно, що на Львівщині виховується така талановита та розумна молодь. Ви несете радість і виконуєте важливу місію, прославляючи народження Ісуса. Дякую вам, нехай у ваших домівках завжди панує добро і щоб усі свої таланти ви примножували”, – побажав молоді голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Довідково: Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Ансамбль “Древо” виступає вже понад двадцять років. Основу його репертуару складають зібрані вихованцями фольклорні пісні та обрядові дійства.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
Пластуни передали Максиму Козицькому Вифлеємський вогонь миру
13 грудня 2021
Сьогодні українські скаути з Пластунського осередку Львівської області передали голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому Вифлеємський Вогонь Миру. Голова Пласту у Львівській області Ольга Приходько розповіла, що передріздвяну традицію розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру започаткували в Австрії, проте завдяки пластунам акцію запровадили і в Україні. «Цей вогонь, який єднає нас з Христом! Сподіваємося, що і надалі будемо поширювати Вифлеємський вогонь як і щороку, з кожного дому, з кожного управління, школи, лікарні чи будь-якого іншого місця. Бажаємо, щоб вогонь приносив Вам любов, щирість і радість!», - зазначила Ольга Приходько. «Ви справді запалюєте вогні в душах! Дякуємо вам, пластуни, за те, що підтримуєте світлу традицію Вифлеємського вогню – передвісника свят, а головне – миру. Нехай цей Вогонь принесе добробут і спокій у кожну українську домівку! Велика подяка Вам за те, що щороку передаєте Вифлеємський вогонь захисникам у зону бойових дій на Сході України, у прифронтові міста та військові госпіталі. У передсвятковий час Вогонь об’єднує усю країну!», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. У заході також взяв участь начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як. Сьогодні з 16:00 усі охочі зможуть отримати вогонь у приміщені Залізничного вокзалу у Львові. Звідти кожен зможе запалити свічку та перейняти символ миру до своєї оселі. Вифлеємський Вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого, з чим асоціюється Різдво. Впродовж останніх років для багатьох Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки під час Святої Вечері. Довідково: Цього року лампадку у Вифлеємі запалили 24 листопада. Опісля його привезли до Відня, де 12 грудня в храмі святого Стефана його урочисто передали усім представникам скаутських організацій.
Львівський осередок Пласту розпочав новий Пластовий рік
11 вересня 2021
Сьогодні, 11 вересня, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, урочисто відкрили Пластовий рік. Участь у заході взяли близько 2 тисяч пластунів. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «У квітні обласні обранці прийняли рішення про створення комунального закладу «Львівського обласний Пластовий центр». Також в області діє Програма підтримки Пласту. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Пласт – організація, що виховує свідомих, відповідальних та патріотичних громадян, тож хочеться, аби якомога більше молоді мала можливість стати членом організації та органічно розвиватись як особистість в ній. Сподіваємось, що всі ці інструменти сприятимуть цьому і робитимуть Пласт ще більш популярною та впливовішою організацією у своєму середовищі. І продовжуючи тему про вільних людей, я хочу поділитись з вами однією приказкою, яка «говорить», що всі люди народжуються вільними, але лише знаючі та активні залишаються вільними до кінця свого життя. У Пласті ви здобуваєте ті знання і тут суспільну активність, яка допомагає вам бути такими»,- зазначив Віталій Загайний. Також заступник від імені голови Львівської ОДА за активну громадянську позицію та розвиток пластового руху у місті Львові вручив подяки п'яти пластунам. Відкриття Пластового року – це мистецько-спортивна акція, яка щорічно організовується пластунами у різних куточках України. Так, після активного таборового літа, усі пластуни починають осінньо-зимовий сезон вишколів та внутрішніх занять. Відтак, щоб задати настрій новому року, налаштуватися на продуктивну роботу, пластуни збираються на традиційну акцію. Захід традиційно розпочався з молебню на подяку за здоров’я та успішне проведення таборового літа. Опісля ж провели урочистості, церемоніали та активітети, які презентують Пласт для широкого загалу, підбили підсумки за попередній пластовий рік (2020-2021 рр.). Також відзначили старшопластунів за волонтерську виховну діяльність. Зазначимо, що упродовж навчального року 2020-21 років Львівський осередок пласту провів 136 заходів різного спрямування. У літній сезон 2021 року організовано 54 табори, участь у яких взяли близько двох тисяч пластунів станиці Львів. А вже тепер виховники та виховниці гуртків і роїв готуються до проведення щотижневих сходин, новацтво та юнацтво бере участь у пластових заходах, теренових іграх, вишколах, фестивалях тощо, які відбуваються щовихідних.
Пластунів Львівщини відзначили подяками з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги
13 квітня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради нагородили пластунів – з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги. Подяки голови Львівської обласної держадміністрація за особистий внесок у розвиток пластового руху на Львівщині та активну громадянську позицію оголосили пластункам-сеньйоракам - Тетяні Левченко, Ірині Станіцькій, Оксані Кобрин, Оксані Зубрицькій, старшому пластуну Петру Віняру, старшим пластункам Ксенії Рондяк, Марії Білинській. “Ви спонукаєте та надихаєте нашу молодь до якісних змін в нашій області та країні! Сьогодні на сесії маємо розглянути питання про створення на Львівщині комунальної установи «Львівський обласний Пластовий центр». Прошу депутатів підтримати цю ініціативу. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цього року рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та трьох головних обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.
Понад три тисячі пластунів на Львівщині відзначають день першої пластової присяги
12 квітня 2021
Сьогодні, 12 квітня, Пласт відзначає 109-ту річницю першої Присяги. Цього дня, у 1912 році, у Львові пластуни присягнули на вірність Богові і Україні. У Львівській області є понад 3 тисяч пластунів, включно зі Станицею Львів. «За більше, ніж 100 років своєї історії організація багато в чому трансформувалася. Змінився вигляд одностроїв, умови таборування, проведення вишколів. Незмінною залишилася ідея та дух великої гри. Незмінними залишилася мета – виховати відповідальних свідомих громадян своєї країни, - зазначила керівник Львівської округи Пласт – НСОУ, Юля Катинська. - На жаль, сьогодні ми не можемо вийти усі разом на площу, розгорнути великий прапор, заспівати гімн Пласту та пластовий обіт. Але ми об’єднуємося з пластунами з усього світу віртуально. У нас є 12-годинний онлайн-марафон, де в програмі є квест, майстерки, привітання, спогади пластунів зі складання своєї присяги, дискусії та навіть онлайн-ватра з можливістю замовити свою улюблену пісню». Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав пластунів та пластунок та подякував їм за гідне продовження традицій пластової організації. «Дякую, що продовжуєте славні традиції української пластової організації, творите успішну Україну. Дякую за приклад невтомної праці над собою, за невичерпний оптимізм, активність, бойовий настрій, готовність змінювати цей світ на краще. Радіємо, що скаутський рух в Україні визнаний і підтримується на державному рівні. Торік відповідний Закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Цього року, вперше в історії Львівщини, маємо обласну Програму підтримки розвитку Пласту, розраховану на 2021-2025 роки. На цей рік вона передбачає понад 1,3 млн грн. Хочемо, щоб Пласт був доступний для кожної дитини!» - наголосив Максим Козицький. Очільник області зазначив, що сьогодні осередки Пласту діють у 30 містечках та селах Львівщини. Ще 10 ініціативних груп подали запити на створення. Він наголосив, що пластуни і пластунки сьогодні працюють на благо України в різних сферах. «Вони на передовій, в бізнесі, у владі - місцевій та державній, в соціальних та культурних сферах, у спорті, в освіті. Це люди, за яких говорять їхні справи. Які не зраджують своїй присязі», - сказав голова Львівської ОДА. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла. Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 13 січня 2020 року підписав Закон “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”. Документ визнає історичний внесок пластового руху в освіту дітей і молоді, здобуття та становлення української державності й створює засади державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху. Прийняття Закону – це визнання державою Пласту, тобто згадані сотні людей, які виховувались організацією і загинули за Україну, відмічено й великий внесок пластового руху в становленні української держави, в громадянську освіту молоді, національно-патріотичне виховання. 2021 рік важливий для пластунів, адже цьогоріч, організація відзначає 30 років від офіційної реєстрації. Довідково. На сьогодні понад 470 виховників щотижня присвячують як мінімум 4-5 години свого часу, щоб провести заняття, організувати мандрівку, спланувати табір, взяти участь у національно-патріотичних, освітніх, мистецьких, спортивних, соціальних акціях. Щороку провід пластунів Львівщини організовує 20 заходів та 10 вишколів обласного рівня. Найбільша соціальна акція Пласту - Передача Вифлеємського Вогню - щороку збирає у тисячні громади для урочистої передачі ВВМ. У 2020 році відбулося 420 передач у церкви, сиротинці, лікарні, будинки для осіб з інвалідністю, геріатричні центри, державні установи. Влітку та взимку відбувається понад 30 таборів різного рівня та спеціалізації.
Все про Пласт: стартувала реєстрація на дводенний семінар
4 березня 2021
27-28 березня усіх активних мешканців Львівської області, які цікавляться вихованням патріотичної, свідомої молоді, запрошують відвідати кваліфікаційний вишкіл про найбільшу національну скаутську організацію Пласт. Про це інформують в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА. Упродовж зустрічі присутні матимуть можливість дізнатися чим живе Пласт, яка його мета, структура, методика, як організація вже понад 100 років виховує молодь, чим може займатися в Пласті доросла особа, хто фінансує пластунів та як створити осередок Пласту в своєму місті чи селі. Про це інформують в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА. Провід Пласту у Львівській області заохочує суспільно активних мешканців районів Львівщини ближче ознайомитися з діяльністю найбільшої молодіжної організації України, яка налічує понад 10 тисяч членів, має свої осередки в 9 країнах світу і в лавах якої були такі відомі постаті, як Степан Бандера, Любомир Гузар, Квітка Цісик та інші. «Щодня багато батьків телефонують, питаються, як віддати дитину до Пласту, як створити осередок у своєму місті. На жаль, сьогодні бракує виховників, які б могли займатися з дітьми, бракує волонтерів, які готові брати на себе відповідальність за створення осередку. Цим вишколом ми хочемо розповісти, що в Пласті не тільки діти, що тут є чим займатися і старшим. Можна бути інструктором, адміністратором, менеджером проектів. І звісно – виховником пластових гуртків. Тут круте середовище, яке мотивує на розвиток» – зазначила голова Львівської округи Пласту Юлія Катинська. Заявки на семінар приймаються за попередньою реєстрацією. «Запрошуємо відкрити для себе Пласт, дізнатися більше про те, як стати членом організації та як реалізувати і знайти можливості разом з пластовим гуртком» – додала Юлія Катинська. Зазначимо, що кількість місць обмежена. За більш детальною інформацією про семінар звертатись до контактної особи від Львівської округи Пласту НСОУ: Любов Цоп, тел.: 093 2858 600, e-mail: opslviv@gmail.com. Довідково: Пласт на Львівщині налічує 31 осередок у 18 районах. Приблизно 2 тис осіб є вихованцями Пласту в області. Також приблизно 500 волонтерів кожного тижня мінімум 5 годин свого часу виділяють на заняття з дітьми під час збірок, вишколів, національно-патріотичних, культурних, соціальних, спортивних заходів. Упродовж року реалізовують понад сотню обласних проектів, участь в яких беруть діти з усіх куточків Львівської та інших областей України. Кожного літа мінімум 10 пластових таборів організовується на теренах області. Детальніше про діяльність Пласту на Львівщині можна дізнатися на офіційній сторінці Пласту у Львівській області в соцмережі Facebook.
Понад мільйон гривень на підтримку Пласту
23 лютого 2021
Сьогодні рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Програма передбачає проведення пластових таборів, навчання для представників національного скаутського руху, створення комунальної установи «Обласний вишкільний пластовий центр» та організацію пластових осередків у 7 районах Львівщини. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини. Також заплановане створення і запуск проєкту соціальної реклами, націленої на волонтерів «Вступай до Пласту! Діти чекають на пластового виховника».
Заслужена академічна капела «Трембіта» привітала працівників Львівської ОДА зі святами
13 січня 2021
Із колядками, щедрівками і віншуваннями, житом і пшеницею солісти Заслуженої академічної хорової капели «Трембіта» сьогодні, 13 січня, завітали у Львівську ОДА. Директор-художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик побажав працівникам облдержадміністрації добра, злагоди та миру. «Щиро дякую вам за коляду, за те, що у стіни цієї установи ви принесли справжній дух Різдва і подарували нам святковий настрій. Від вашого співу перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею. Міцного здоров’я, злагоди і достатку вам і вашим сім’ям», - звернувся до колективу капели голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Заслужена академічна капела «Трембіта» – один із найстаріших хорових колективів України, адже створено його у 1939 р. на базі легендарного «Львівського Бояна», історія якого бере свій відлік від 1891 р. Капела є справжньою окрасою та гордістю сучасного українського хорового мистецтва.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим (+ВІДЕО)
6 січня 2021
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим. "Різдво – це особливий час. Час, коли вся сім’я збирається разом. Цього року пандемія внесла свої корективи в святкування і хтось не зможе бути поруч зі своїми рідними та близькими. Бажаю, щоб радісна звістка народження Спасителя сьогодні як ніколи укріпила нашу віру та додала сили. Христос народився, щоб навчити нас любити і піклуватися одне про одного, незважаючи ні на відстані, ні кордони. Якщо у вас є самотні знайомі чи сусіди, то подбаймо про те, щоб Різдво стало для них справжнім дивом. Нехай атмосфера свята запанує у кожному куточку нашої області. Христос рождається", - зазначив очільник області у вітальному слові.