Стартувала реєстрація на онлайн-курс для вчителів Нової української школи
На сайті студії онлайн-освіти EdEra стартувала реєстрація на обов’язковий онлайн-курс для вчителів Нової української школи, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Курс складається з 6 модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, управління класом, методики компетентнісного та інтегрованого навчання, інклюзивна освіта.
Окрім модулів розробили також і інтерактивний посібник-глосарій EdEra Books із короткими теоретичними відео та навчальними текстами з онлайн-курсу. Так вчителі матимуть швидкий доступ до важливої методичної інформації.
Навчання на курсі почнеться після затвердження КМУ нового Державного стандарту початкової освіти.
Зареєструватися на «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» можна за посиланням. Наразі педагоги можуть ознайомитись зі структурою курсу, функціоналом платформи, а також вступними роликами лекторів, які читатимуть матеріал.
Детальніше про порядок реєстрації на курс тут.
Також онлайн-курс відкритий для всіх бажаючих. Тобто кожен вчитель, який хоче опанувати методики компетентнісного навчання, або, наприклад, батьки школярів, можуть пройти навчання. У разі успішного закінчення курсу вони отримають електронний сертифікат. Успішність оцінюватиметься за виконання теоретичних і практичних завдань, що отримуватиме слухач під час навчання. Наявність сертифікату обов’язкова для вчителів, що навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.
Онлайн курс створили в межах співпраці Міністерства освіти і науки України, студії онлайн-освіти EdEra, громадської спілки "Освіторія" та партнерів.
Новини за темою
У Львові розпочалася XXVI Міжнародна конференція «Молода спортивна наука України»
5 травня 2022
Сьогодні у Львові стартувала конференція «Молода спортивна наука України», участь в якій візьмуть представники України, Польщі, Італії, Саудівської Аравії, Туреччини, Іраку, Катару та Литви. Цьогорічний захід проводять в онлайн форматі. Серед тем, які обговорять учасники зокрема такі: - Пізнання життя через фізичне виховання - Підготовка вчителів фізкультури та спорту на прикладі Польщі - Фізична культура та спорт як складник здоров'я збережної освіти під час пандемії - Психофізіологічні особливості дітей 8-10 років та інші. Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска виступив із вітальним словом, в якому наголосив на актуальності тематики конференції та значній ролі фізичного виховання у формуванні здорової молоді. «Сидячий спосіб життя має серйозний негативний вплив на здоров’я школярів. Як наслідок малорухомого дистанційного навчання, яке в Україні триває вже третій рік, лікарі вже спостерігають у школярів проблеми постави, проблеми з хребтом та тиском, а тривале сидіння в гаджетах суттєво погіршує зір. Ваша конференція й ті питання, які ви порушуєте, є дуже актуальними з огляду на те, що проблеми зі здоров’ям підлітків серйозно зростають», - наголосив Олег Паска. Конференція триватиме до 6 травня.
Українці з паспортами-книжечками зможуть змінити місце проживання онлайн — Уряд схвалив постанову
11 листопада 2021
Українці, що мають паспорти-книжечки, зможуть змінити місце проживання онлайн у Дії. Уряд ухвалив зміни до постанови про експериментальний проект щодо зміни місця реєстрації в електронній формі. Підтвердити місце реєстрації можна буде завдяки електронному витягу, який отримуватимемо на порталі Дія. Замість ходіння по декількох установах та довгих очікувань — 10 хвилин на заповнення заяви та доба — на її опрацювання в Дії. Як змінити місце реєстрації з паспортом-книжечкою? На порталі Дія вибрати пункт «Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву. Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання після опрацювання заяви реєстратором з’являться в реєстрі територіальної громади, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби. Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює для власників ID-карток у 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя. Постанова дає змогу до моменту набуття законом чинності запустити експериментальний проект для жителів всієї країни, зокрема власників паспортів-книжечок. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про зміну місця реєстрації онлайн. З грудня регіони почнуть поступово переходити на електронну зміну місця реєстрації. Завдяки цьому реєстрація місця проживання буде декларативною — людина просто на порталі Дія зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. А чоловіки не мусять щоразу відвідувати військкомати при переїзді — вони отримуватимуть цю інформацію автоматично. Закон дозволяє отримати вторинну та третинну медичну допомогу, оформити пенсію за місцем фактичного проживання. А також гарантує захист прав власника на своє майно. У XXI столітті люди можуть вільно переміщатися країною та не повинні залежати від штампів у паспорті. Проект реалізовується Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується Урядом Швейцарії, за співпраці Міністерства цифрової трансформації України з Міністерством внутрішніх справ України, Державною міграційною службою України, Міністерством оборони України та Міністерством юстиції України.
Послуга реєстрації місця проживання онлайн стане доступною для власників паспортів у формі книжки, — Денис Шмигаль
10 листопада 2021
Уряд затвердив із доопрацюванням експериментальний проект щодо можливості людям із паспортами у формі книжки здійснювати реєстрацію місця проживання в електронній формі за допомогою порталу Дія. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Послуга реєстрації місця проживання онлайн стане доступною для тих українців, які мають паспорти у формі книжки. Наразі відповідна послуга вже доступна для власників ID-карток», — зазначив Денис Шмигаль. Крім того, очільник Уряду повідомив, що іноземці в Україні також зможуть користуватися електронними послугами. Запровадження відповідного експериментального проекту Кабінет Міністрів підтримав 10 листопада. «Завдяки цьому рішенню у Дії з’явиться посвідка на тимчасове або постійне проживання. Усе працюватиме за аналогією до електронного паспорту, але натомість відображатиметься інформація з посвідки іноземця», — зауважив Прем’єр-міністр. За словами Дениса Шмигаля, такий експериментальний проект дасть можливість зробити перебування іноземних громадян на території України більш комфортним і зручним, а також покращить імідж нашої країни як відкритої та сучасної держави.
Представники ЛОДА взяли участь в онлайн-обговоренні щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА взяли участь в онлайн-зустрічі з обговорення питань виконання місцевими державними адміністраціями Указу Президента України від 27 вересня 2021 року № 487 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки». Онлайн-обговорення відбулось за участі Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми, представників структурних підрозділів з питань взаємодії з громадськістю обласних облдержадміністрацій та інститутів громадянського суспільства. «Стратегія – це дороговказ, який допомагає рухатись вперед та можна використовувати у повсякденній роботі як органам влади, так й інститутам громадянського суспільства. Зокрема, сприятиме налагодженню міжсекторальної співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами влади» - зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема. Також, він підкреслив про важливість основних завдань Стратегії, зокрема в частині волонтерства та соціального підприємництва. Участь у онлайн-зустрічі взяла Христина Швец, начальниця відділу комунікацій з громадськістю департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації. Вона поділилась з колегами інформацією про оновлену Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Окрім цього розповіла про нові заходи, які відбулись цьогоріч в межах програми, про підготовку до проведення Форуму організацій громадянського суспільства та механізм реалізації конкурсу для організацій громадянського суспільства на Львівщині. «Цьогоріч до департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА було подано близько 80 проєктів від організацій громадянського суспільства, тому конкурсною комісією прийнято рішення про збільшення суми фінансування. Відтак, у 2021 році громадські організації могли отримати на реалізацію свого проєкту кошти в сумі до 100 тис. грн. Загалом сума фінансування проєктів цьогоріч становить 990 тис. грн.» - зазначила Христина Швец. Учасники заходу обговорили рекомендації щодо підготовки регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства та могли ознайомитись із досвідом щодо підготовки цих програм від колег з інших регіонів України. Нагадаємо, що 27 вересня 2021 року Президент України підписав Указ №487 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки».
«єМалятко» в «Дії»: як зареєструвати новонародженого онлайн
4 листопада 2020
З початку року в Україні працює сервіс «єМалятко», який об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини. Сервіс доступний у пологових будинках, Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) та відділах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Зараз молоді батьки можуть зареєструвати дитину та оформити свідоцтво про її народження онлайн – «єМалятко» тепер доступний у застосунку «Дія». Головна перевага переходу «єМалятко» в онлайн – це економія часу та сил батьків. У Мінцифри підрахували, що раніше для отримання послуг, пов’язаних із народження дитини, потрібно було здійснити 11 візитів до державних установ та зібрати 37 різних документів. Зараз заповнення онлайн-заяви займає 15-20 хвилин. «єМалятко» об’єднує державні послуги, дві з них обов’язкові, інші – доступні на вибір. Серед базових – отримання свідотства про народження дитини та визначення походження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі). Послуги на вибір: призначення допомоги при народженні. Розмір допомоги становить 41 280 грн: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн щомісячно протягом трьох років; реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Податковий номер дитини буде внесено до свідоцтва про народження; призначення допомоги багатодітним сім’ям. На третю і кожну наступну дитину в сім'ї батьки отримують по 1 700 грн щомісячно до досягнення нею 6 років; реєстрація місця проживання дитини. Батьки повинні зареєструвати місце проживання дитини протягом трьох місяців з дня її народження. Дитина віком до 14 років може бути зареєстрована лише за місцем проживання батьків (або одного з них); присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Номер буде внесено до свідоцтва про народження; визначення належності дитини до громадянства України. Дитина матиме українське громадянство лише в тому разі, якщо її батьки є громадянами України та інформація про них (або одного з них) внесена до Єдиного державного демографічного реєстру. Також будуть доступні ще дві послуги – внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів і оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Щоб скористатися комплексною послугою "єМалятко" онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який також можна отримати віддалено, наприклад, у ПриватБанку. Уся інформація, якою володіє держава про громадянина, автоматично підтягнеться в електронному кабінеті громадянина. Користувачу потрібно просто дозаповнити вільні поля заяви — зробити це може як мати дитини, так і батько. Також батькам потрібно мати електронний медичний висновок про народження дитини. Раніше його видавали тільки у паперовому вигляді, тепер батькам має приходити SMS-код. У Мінцифри кажуть, що саме зашифрований медичний висновок про народження дитини зробив можливим перенесення «єМалятко» в онлайн. На порталі «Дія» необхідно заповнити онлайн-заяву, відмітити додаткові послуги, поставити електронний підпис і чекати на лист, який сповістить про оформлення послуг. Коли свідоцтво про народження буде готове, його можна буде забрати у відділі ДРАЦС. Незабаром доставку документа можна буде оформити додому поштою. Оскільки лише частина пологових у країні встигла перейти на електронні медичні висновки, підключення до послуги відбувається поступово. Наразі скористатись «єМалятком» онлайн можна у 139 населених пунктах у 15 областях, зокрема у Львівській. У Мінцифри обіцяють, що вже до кінця 2020 року послугу запустять по всій Україні. Марта Кудляк
Для молоді Львівщини відбудеться онлайн-марафон
15 липня 2020
Львівський обласний молодіжний центр спільно з громадським об’єднанням «Фундація Регіональних Ініціатив» у межах школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0 запускає онлайн-марафон. Основною метою марафону є формування корисних навичок учасників проекту. Щоранку у телеграм каналі проекту буде з’являтися відеотренінг на теми неформальної освіти, медіаграмотності, громадської активності, мистецтва публічних виступів, тощо. Як зазначають організатори, тренерами марафону стануть випускники школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0. Нагадаємо, що проект складався із двох етапів: серії навчань із 10 занять, впродовж яких учасники набували навичок необхідних для успішного молодіжного тренера та власне онлайн-марафону. Під час першого етапу майбутні тренери вчились як будувати структуру тренінгів, як ефективно використовувати невербальну комунікацію, як формувати власний бренд, створювати ефектні презентації та втримувати увагу аудиторії під час публічних виступів. Також в учасників відбувся захист структури їхніх проектів. Марафон стартує вже 20 липня, для участі необхідно зареєструватися.
Учасники з Львівщини долучились до міжнародної молодіжної онлайн-конференції
9 липня 2020
У середу, 8 липня відбулась міжнародна онлайн-конференція на тему "Залучення дітей та молоді віком до 18 років до механізмів громадянської участі та прийнятті рішень" з ініціативи відділу виборів та громадянського суспільства Ради Європи (Council of Europe's Division of Elections and Civil Society). Конфренція проводилась зі Старсбурга (Франція). У ній взяли участь більш ніж 70 молодіжних експертів з України, Білорусі, Словаччини, Хорватії та представники Ради Європи. Під час конференції на тему "Участь дітей та молоді на регіональному рівні" виступав директор Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук. Уродовж його виступу обговорили основні аспекти ефективної реалізації молодіжної політики в процесі реформи децентралізації публічної влади в Україні, а також відзначено досягнення та плани на майбутнє щодо розвитку молодіжної політики у Львівській області. Також, у ході конференції було обговорено наступні питання: 1. Міжнародні стандарти участі дітей у прийнятті рішень: - Міжнародні межі участі дітей; - Особливості участі дітей у порівнянні з громадською участю, орієнтованою на дорослих; - Мінімальний віковий діапазон механізмів участі; - Створення сприятливих умов для участі дітей в ініціативах громадської участі; - Роль організацій громадянського суспільства. 2. Діяльність Ради Європи у сфері участі молоді. 3. Діяльність Ради Європи у сфері участі молоді у процесі прийняття рішень в Україні. 4. Залучення дітей та молоді до 18 років до громадських механізмів участі в Україні: національне законодавство та політика, місцеві громадські інструменти участі. 5. Залучення дітей до процесу прийняття рішень на місцевому рівні: впровадження інструментарію Ради Європи щодо бюджету участі у школах. 6. "Голосування поза скринькою" - інструментарій Ради Європи для органів влади щодо спонукання молодих виборців голосувати свідомо та відповідально. Переглянути запис онлайн-конференції можна за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?v=573671636676358&ref=watch_permalink Ознайомитись із найсвіжішим виданням проєкту «Огляд міжнародних стандартів та практик участі молоді у процесі прийняття рішень» можна за посиланням: https://bit.ly/38fc2OG
Відтепер книги «Реабілітовані історією. Львівська область» доступні онлайн
12 Червня 2020
Ознайомитись із електронними версіями п’яти томів науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» можна онлайн. Усі томи є складовою частиною багатотомної науково-документальної серії книг "Реабілітовані історією" і розповідають про політичні репресії радянської влади у Львівській області впродовж 1939-1980-х років. Архівні документи, публіцистичні та наукові статті і нариси розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу тих років, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. Спогади жертв репресій відтворюють картини їх каторжного життя у таборах ГУЛАГу, нескореність людського духу, подвижництво і жертовність у боротьбі за незалежність української держави. Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, ці книги є свідченням боротьби за незалежність України і книгами пам’яті жертв комуністичного режиму, який, попри всю свою антилюдяну суть, так і не зміг підкорити незламний дух української нації. Водночас – це і своєрідна книга-трибунал: уперше – в конкретних документах, цифрах, фактах, іменах – вона розкриває перед українською і світовою громадськістю страшну картину панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні та на Львівщині зокрема. Структура кожного обласного тому включає декілька книг. У першій книзі публікується вступна стаття-дослідження, в якій особлива увага звертається на особливості комуністичного режиму на території області. Нариси про незаслужено забутих та репресованих державних діячів, видатних діячів науки, культури, політиків, робітників, селян дають читачеві можливість уявити масштабність політичної, національної, соціальної і релігійної «чистки» радянського суспільства. Розділ «Мовою документів» дає уявлення про перебіг політичних репресій, взаємодію партійних, радянських, правоохоронних органів і спецслужб у здійсненні державного терору, методи роботи радянських спецслужб, настрої населення. У книгах подаються також списки репресованих, підготовлені на основі архівно-кримінальних справ. Окремо висвітлюється увічнення пам'яті репресованих громадян. Кількість книг по кожній області залежить від кількості репресованих громадян. У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1939–1991 рр. До другої книги також увійшли персоналії репресованих мешканців м. Борислава та Бродівського району. До Книги третьої видання «Реабілітовані історією. Львівська область» увійшли персоналії репресованих мешканців Буського району (5089 осіб) та Городоцького району (5310 осіб). До четвертої - персоналії репресованих мешканців м. Дрогобича та Дрогобицького району (8744 особи). До Книги п’ятої видання - персоналії репресованих мешканців м. Жидачева та Жидачівського району (8112 осіб). Нагадаємо, що у паперовому варіанті книги вийшли у світ впродовж у 2009 -2020 років завдяки співпраці Видавничого Центру «Пам’ять» і Львівської обласної державної адміністрації. Ознайомитись із виданнями можна за посиланням.
Тиждень української музики: онлайн-трансляції Львівської Національної опери 12-14 червня
11 Червня 2020
Львівська Національна Опера завершує 2019/2020 сезон та показ онлайн-трансляцій вистав тижнем української музики. 12-14 червня відбудуться трансляції опер українських композиторів Миколи Лисенка, Юлія Мейтуса та Євгена Станковича на YouTube-каналі Львівської Національної опери за посиланням. Розклад трансляцій: 12 червня, п’ятниця, о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича; 13-14 червня, субота-неділя, о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка; 13 червня, субота, о 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса; 14 червня, неділя, о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Просимо звернути увагу, що доступ до перегляду дійсний на час трансляції вистави та 12 годин після її закінчення. «Коли цвіте папороть» Новітня прем’єра феєрії «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Є. Станковича відбулася на сцені Львівської Національної Опери у 2017 році. Про прем’єру феєрії критики писали: «музика Євгена Станковича – масштабна, всеосяжна…»; «уперше на українській театральній сцені можна було побачити вражаюче уяву дійство у форматі 3D»; «…унікальне поєднання жанрів, народних традицій і сучасної хореографії, а музика зачаровує». Та до того часу твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим радянською владою ще наприкінці 70-их років ХХ століття. «Я щасливий, що тепер у Львові мій твір відроджується по-новому, першим у грандіозному проєкті Василя Вовкуна «Український прорив», − відзначив композитор Євген Станкович. Відеозапис вистави доповнений розповідями про історію постановки цього твору композитора Євгена Станковича, режисера Василя Вовкуна та диригента Володимира Сіренка. Тривалість: 1 год. 35 хв, виконується українською мовою. «Украдене щастя» Опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса з часу прем’єри на сцені Львівської опери у 1960 році досі залишається в репертуарі театру. Лібрето створене М. Рильським за однойменною драмою Івана Франка. Сюжет опери вражає глибиною життєвої драми, а почуття головних героїв любовного трикутника, втілені у особливо емоційній музиці. Авторами першопрочитання були диригент Я.Вощак, режисер С.Сміян, сценограф О.Сальман. Вистава мала великий успіх. Багата партитура, оздоблена мелосом українських Карпат, приваблювала нове покоління постановників. У 1989 р. відбулася нова постановка «Украденого щастя» (диригент І.Лацанич, режисер Ф.Стригун, балетмейстер Г.Ісупов, сценограф Т.Риндзак). Львівська опера онлайн транслюватиме архівний запис вистави 2009 року, за участі славетних солістів театру – народних артистів України Володимира Ігнатенка (Микола Задорожний) та Ігоря Кушплера (Михайло Гурман), а також Заслуженої артистки України Любов Качали (Анна). Тривалість: 1 год. 55 хв, виконується українською мовою. «Наталка Полтавка» Опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка зачаровує відомими мелодіями з перших нот! Наталка Полтавка – улюблениця українського театру вже понад 200 років, адже Іван Котляревський створив цю п’єсу у 1819 році, а композитор Микола Лисенко написав на її основі оперу у 1889-му. Пісенні номери опери розкривають ключові моменти сюжету – тут і прониклива лірика закоханих, жартівливі пісні та діалоги, і щасливий фінал кмітливої Наталки та її нареченого Петра! Тривалість: 1 год. 45 хв, виконується українською мовою.
Від сьогодні мешканці Львівщини можуть замовити безкоштовну доставку ліків онлайн
28 травня 2020
Вже підписаний меморандум про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією та Сервісом пошуку та доставки ліків Liki24.com запущено проєкт “ЛікиВдома”. «Аби допомогти мешканцям нашої області отримувати ліки за оптимальною ціною, а головне – зі зручною безкоштовною доставкою, ми підписали цей меморандум. Такий проєкт працює вже у декількох областях України. Від сьогодні він стартував і на Львівщині. Це без перебільшення дуже важливо. Не виходячи з дому, тим паче в умовах карантину, коли міжміське транспортне сполучення обмежене, можна отримати вкрай необхідні препарати», - наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «Така доставка стане корисною мешканцям віддалених сіл та містечок області, де асортимент ліків дуже малий або аптеки взагалі відсутні. Вже не потрібно буде їхати в інший населений пункт для того, щоб купити необхідні ліки. Крім того, безкоштовна доставка діятиме також на замовлення медикаментів в межах державної програми “Доступні ліки”, - зазначив Орест Чемерис, директор Департаменту охорони здоров’я. Замовлення в межах програми “Ліки вдома” також можна буде оформити за номером телефону 068 296 14 52. Водночас, діятиме онлайн-служба підтримки для допомоги з оформлення замовлень. "Ми дуже раді брати участь у проєкті “ЛікиВдома”, - зазначив Антон Авринский, засновник і керівник Сервісу. - Адже саме зараз, в такий скрутний час, нам усім варто об'єднувати зусилля та згуртуватися задля допомоги людям. Наш Сервіс працює з понад 5000-ми аптеками по всій Україні. Щоб отримати безкоштовну доставку достатньо обрати потрібні ліки на сайті Liki24.com, сформувати замовлення та у способах доставки обрати “Доставка Укрпоштою”. Ми надаємо інформацію про наявність та ціну 55 тисяч аптечних товарів. А також допомагаємо користувачам отримати їх за оптимальною ціною, збираючи медикаменти для відправлень з різних аптек”. Користувачі зможуть отримувати свої посилки як на відділеннях Укрпошти, так і за адресою. Терміни доставки відповідають нормам експрес-відправлень. Виняток до замовлення складають медикаменти, що вимагають спеціального температурного режиму зберігання або входять до переліку наркотичних, психотропних засобів і прекурсорів, а також є сильнодіючими і отруйними лікарськими засобами. Довідково: Liki24.com - сервіс пошуку і доставки ліків, який співпрацює з понад 5000-ма аптеками по всій Україні. Користувачі Сервісу можуть купувати ліки з економією до 30%, замовляючи доставку або забираючи їх самостійно зі зручної аптеки (за попереднім резервуванням).
Відбувся черговий вебінар з аграрних питань для органів місцевого самоврядування Городоччини
19 травня 2020
Сьогодні, 19 травня, за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та сільських, селищних, міських рад Городоцького району Львівської області проведено онлайн-нараду з аграрних питань. В ході онлайн-наради голови місцевих рад мали змогу ставити питання щодо запуску обігу (ринку) землі, правового використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів, законодавчого регулювання орендних правовідносин, оформлення громадських пасовищ, а також щодо відслідковування за допомоги Публічної кадастрової карти фактів посіву на незареєстрованих територіях. Відтак, надано інформацію про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498- VIII. У ході наради покроково розібрали основні меседжі змін дерегуляції у сфері земельних відносин, що регламентує законопроект № 2194 від 01.10.2019. «Кожен орган місцевого самоврядування повинен тримати руку на пульсі щодо землекористування на території своєї ради (ОТГ) та бути вкурсі всіх змін до законодавства, зокрема земельного. Повинні розумітись зміни щодо повноважень розпорядження землями та функцій контролю. Адже саме місцева рада з перших вуст повинна доносити важливу інформацію до мешканців своєї території задля розвитку не лише аграрного, а й економічного. Кожна сільська рада повинна сприяти, аби землекористування по сільських радах було законним, а про порушення землекористування повинні повідомлятись органи, що здійснюють контроль за використанням земель», - зазначила заступник начальника управління - начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок. Андрій Олійник – головний спеціаліст відділу стратегічного планування підприємництва та організаційної роботи департаменту, ознайомив учасників наради з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу, зокрема Комплексної обласної програми, на яку підприємства вже мають змогу подати документи. За його словами, для фінансової підтримки аграріїв Львівщини з обласного бюджету у поточному році виділено 18,0 млн. грн. Кошти спрямовуватимуться на конкурсній основі за такими напрямами: - фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб шляхом компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків за комісією супроводження договорів фінансового лізингу; - фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів; - фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції; - фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу; - фінансова підтримка суб'єктів бджільництва та пасічників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл та паспортизації пасіки; - фінансова підтримка сімейних фермерських господарств у вигляді безповоротної фінансової допомоги на реалізацію інвестиційного проєкту. З Програмою та Порядком використання коштів можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням. За додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70, 225-65-08 та 255-05-72.
Відбулось онлайн-зустріч в рамках реалізації проєкту "Німецько-український агрополітичний діалог"
8 травня 2020
Сьогодні, 8 травня, працівники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації взяли участь в установчій онлайн-зустрічі заснування робочої групи з питань сільського розвитку, як неформального об'єднання зацікавлених сторін у сфері сільського розвитку України, в рамках реалізації проєкту "Німецько-український агрополітичний діалог". Мета робочої групи - формування механізмів неформальної координації сільського розвитку між основними зацікавленими сторонами та напрацювання бачення основних етапів розвитку сільської місцевості в Україні (з акцентом на аграрному секторі). До складу групи увійдуть як представники органів влади так і бізнесу, громадянського суспільства та експертного середовища задіяних у сфері сільського розвитку. Зі вступним словом звернулася Наталя Письменна, керівник експертної групи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Крім цього, зазначила про підготовлений законопроект щодо створення «Фонду сільського розвитку» з метою розвитку інфраструктури, медицини, освіти, малого і середнього підприємництва в сільській місцевості. Роман Корінець презентував звіт на тему «Статус-кво - координація діяльності в сфері сільського розвитку», в якому запропонував два варіанти створення та діяльності робочих груп: 1) громадська платформа сільського розвитку (учасники – суб’єкти приватного права); 2) платформа сільського розвитку (учасники – суб’єкти публічного права). «Одне із найважливіших завдань таких робочих груп – вироблення пропозицій щодо подальших напрямів сільського розвитку в Україні, що є особливо актуальним у контексті підтримки євроінтеграційних процесів в Україні», - зазначив Роман Корінець. Із заключним словом до учасників засідання звернувся Фолькер Зассе, керівник проєкту «Німецько-Український Агрополітичний Діалог», та наголосив на важливості кооперації в сільській місцевості як ефективного механізму сталого економічного розвитку села, враховуючи європейський досвід. За результатами засідання, модератор зустрічі Марія Ярошко запропонувала учасникам сформувати бачення основних етапів розвитку сільської місцевості в Україні для формування моделі новітнього села.