Мешканців Львівщини закликають не бути байдужими до тварин та птахів під час морозів
Взимку тварини та птахи, що живуть біля людей страждають від браку їжі. Департамент екології та природних ресурсів нагадує: допомогти пернатим зовсім не складно, кожен з нас може долучитися до цього. Необхідно зробити годівницю і повісити її за балконом, на дереві чи у будь-якому зручному місці.
Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривав їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Не давайте птахам чорного хліба, гострих та смажених продуктів, горішків, цитрусових, зіпсованих зернових. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою.
Птахи-кочівники, які не звикли до годівниць, такі як снігур, дрізд, щиголь, вівсянка, перелітають в пошуках свого основного корму. Це плоди дерев і чагарників, бур`яни. Допомогти взимку таким птахам просто - не збирайте восени плоди з дерев повністю, залишайте на гілках декілька для пернатих.
Про підживлення диких лісових звірів найкраще знають єгері. Оленям і косулям в годівницю підкладають лісове і лугове сіно, зерно, силос, коренеплоди, жолуді. Розвішують гілки таких дерев, як верба, осика, береза. Їх заготовляють з травня по червень. У кожен такий віник додають полин.
Лосі ігнорують годівниці, тому підгодівлю для них складають в купу. Підгодовують оленів також гілками листяних дерев. Улюблені ласощі кабанів - коріння і жолуді.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають допомагати Домівці врятованих тварин
6 травня 2022
Домівка врятованих тварин – львівський притулок, який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин. Волонтери та представники Домівки кожного дня допомагають тим, хто прибуває та тим, хто ще потребує допомоги з переїздом з гарячих точок. Долучитись до допомоги закликають і мешканців Львівщини. За словами Ореста Залипського, керівника притулку, війна руйнує життя кожного, і тут немає тих, хто осторонь. «Вчора, поблизу Гостомеля забрали козла на ім’я Борис, житло якого і його власника згоріло вщент, а всі інші кози загинули. Тварина потребує негайної допомоги, бо у неї сильні опіки, роги просто чорні, від того, що коли вибігала з вогню на неї обвалилися палаючі дошки. Також у Домівці врятованих тварин перебувають коти, собаки, мавпи, папуги з постраждалих від війни населених пунктів. Всі тварини потребують нашої допомоги, можна безпосередньо приносити корми за адресою вул. О.Довбуша, 24 у м. Львів». – Зазначив Орест Залипський. Департамент екології та природних ресурсів цього тижня також відвідав Домівку та передав підопічним притулку корми. Закликаємо всіх долучатися до доброї справи. Допомогти евакуйованим тваринам можна і фінансово надіславши благодійний внесок: БО БФ «Домівка Врятованих Тварин» ЄДРПОУ:44086841 IBAN: UA773052990000026006031017177 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Картка ключ: 5169 3305 2375 2514 Картка приват: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський PayPal domivka_@ukr.net Детальніше, про тваринок, які прибувають у притулок можна дізнатися за номером телефону 098 734 96 33 (Олена).
Ні жорсткому поводженню з тваринами: нардепи підтримали законопроєкт у сфері охорони тваринного світу
16 липня 2021
Напередодні, 15 липня, 285 народних депутатів у другому читанні та в цілому підтримали законопроєкт № 2351. Він вносить зміни до законодавства про імплементацію положень міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Законопроєкт запроваджує європейські цінності та стандарти щодо захисту тварин від жорстокого поводження, зокрема: накладає штрафи за порушення статей Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»; удосконалює правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві, у рибному господарстві, при отриманні продукції тваринного походження; встановлює кримінальну відповідальність за переміщення через митні кордони України рідкісних видів тварин і рослин, а також червонокнижних; встановлює кримінальну відповідальність за пропагування жорстокого поводження з тваринами; посилює охорону в лісах середовищ існування та розмноження червонокнижних видів тварин і рослин; розширює перелік повноважень місцевих органів влади, а саме надає їм право забороняти використовувати у господарській діяльності тварин (пересувні: цирки з тваринами, звіринці, зоопарки, виставки тощо); забороняє використовувати тварин як мішені при навчанні чи змаганнях зі стрільби. Документ вносить зміни та робить їх відповідним вимогам міжнародних угод та директив ЄС такі законодавчі акти як: Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Закон України «Про тваринний світ», Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний процесуальний кодекс України, Лісовий кодекс України, Закон України «Про Національну поліцію», Закон України «Про Червону книгу України», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Аби закон вступив в дію, його мають підписати Президент та спікер Верховної Ради.
«Нагодуй птахів взимку»: у парках Львова розвісили 90 годівниць
9 грудня 2020
У Львові та у районах області відбулась загальнодержавна акція «Нагодуй птахів взимку». Школярі, студенти, представниками органів влади, ЗМІ та громадськості розвішували годівниці у паркових зонах та скверах міст, населених пунктів, на території шкіл та дошкільних навчальних закладах. Організатори – Державне агентство лісових ресурсів України за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. 8 грудня, у Всесвітній день клімату, у Львові розвішали годівниці, виготовлені державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Годівниці розмістили, зокрема, у парку «Високий Замок», парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк», Регіональному ландшафтному парк «Знесіння». Розвісили годівнички і у інших найбільших парках міста – у Скнилівському, парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, парку імені Івана Франка, Левандівському парку. За словами організаторів, навчальні заклади також долучились до акції із допомоги птахам взимку. Відтепер на пернатих чекають годівнички з їжею у паркових зонах Національного лісотехнічного університету України, Технологічного коледжу НЛТУ України, Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського, Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості НУХТ, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, Державного ліцею імені Героїв Крут, у ботанічному саду Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, у паркових зонах шкіл та дошкільних навчальних закладів.Годівнички також розвісили біля Церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці, Храму Всіх Святих Українського Народу та Церква Різдва Пресвятої Богородиці, на території Львівського геріатричного пансіонату. Як зазначають у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, акція не лише допомагає птахам, а й сприяє підвищенню екологічної свідомості. Марта Кудляк
Мешканців Львівщини запрошують долучитись до акції "Нагодуй птахів взимку"
7 грудня 2020
8 грудня в області відбудеться загальнодержавна акція «Нагодуй птахів взимку». Усіх небайдужих запрошують долучитися та принести їжу до годівниць. Розвішування годівниць відбудеться за участі шкільних лісництв, органів місцевої влади, представників ЗМІ та громадськості у паркових зонах та скверах міст, населених пунктів, на території шкіл та дошкільних навчальних закладах. “У населених пунктах області просимо звертатись безпосередньо до лісогосподарських підприємств, які розташовані в межах їх зони діяльності. 8 грудня у Львові годівниці у першій половині дня розвішуватимуть, зокрема у парку «Високий Замок», парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк», Регіональному ландшафтному парк «Знесіння», а також у парках навчальних закладів Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та інших, у паркових зонах шкіл та дошкільних навчальних закладів”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Метою зазначеної акції є допомога птахам, а саме розміщення годівничок у паркових зонах та скверах міст, населених пунктів, на територіях шкіл, дитячих садочків тощо. Проведення акції не лише допоможе птахам, а й сприятиме підвищенню екологічної свідомості. Оксана Буй
Сільськогосподарські виробники отримали кошти за покращення генетичного потенціалу тварин
14 листопада 2019
Наказом Мінагрополітики України від 06.11.2019 затверджено розподіл коштів, передбачених для надання часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів за результатами поданих документів до 05 листопада поточного року. Фінансову підтримку отримали 4 суб’єкти господарювання області на загальну суму 1,2 млн грн, якими закуплено 228 голів племінних тварин та 610 спермодоз бугаїв-плідників молочних порід ВРХ. Це вже другий транш коштів, направлений на виплату у 2019 році. Довідково: Перший транш коштів отримали 7 господарств області на загальну суму фінансування 4,0 млн. грн., якими 458 голів племінних тварин та 657 спермодоз бугаїв-плідників ВРХ. В цілому фінансову допомогу на відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів відповідно до постанови КМУ від 07.02.2018 №107 (із змінами), відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів отримали 11 суб’єктів господарювання в сумі 5,2 млн. грн. за закуплені 686 голів племінних тварин та 1267 спермодоз бугаїв-плідників молочних порід ВРХ. Державна підтримка діє протягом двох років, і вже має позитивний вплив на розвиток виробничої діяльності сільгоспвиробників у галузі тваринництва. Зокрема, у суб’єктів господарювання, які покращують генетичний потенціал маточного стада вітчизняною і зарубіжною селекцією сільськогосподарських тварин збільшилось поголів’я ВРХ, зокрема корів, та свиней відповідно на 4,2% та 24,6%, підвищилась продуктивність корів на 13,2% (+653 кг молока на корову), зросла багатоплідність свиноматок на 30,0% (+7,0 поросят на одну свиноматку в рік).
На Львівщині провели облік мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів
12 березня 2019
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03.01.2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів. Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів. У порівнянні з 2018 роком збільшилась чисельність таких видів як зубр на 17 голів, лось на 24 голови, козуля на 446 голів, заєць русак 518 голів. Зменшилась чисельність таких видів як кабан – 685 голів, олень європейський – 26 голів, куниця лісова – 113 голів.
Усіх охочих запрошують долучатись до флешмобу #ягодуюптахів
16 січня 2019
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує усіх охочих долучитись до флешмобу #ягодуюптахів. У січні до акції долучились РЛП «Верхньодністровські Бескиди», Яворівський НПП, ДНЗ №2 м. Старого Самбора, НПП «Північне Поділля», Верещицька ЗОШ І ст., Мальчицький НВК "ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ". “Взимку, не встигнувши впродовж короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Тому не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівсьої ОДА Руслан Гречаник. Більше фото за хештегом #ягодуюптахів можна побачити у соціальній мережі Facebook або за посиланням
Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках
19 грудня 2018
Міністерство екології та природних ресурсів України ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Про це повідомив очільник Міністерства Остап Семерак. «Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Як Міністр екології я вважаю неприйнятним таке використання тварин та виступаю проти популяризації в суспільстві жорстокого поводження з ними», - повідомив він. Відповідні норми містяться у Проекті закону, який Міністерство подало на розгляд Уряду, зазначив Семерак. Проект був розроблений Міністерством екології та підтриманий Міністерством культури та Євгеном Нищуком.
Стартував флешмоб #ягодуюптахів
7 грудня 2018
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочинає флешмоб #ягодуюптахів сезону 2018/2019. Захід організували, щоб допомогти птахам у той період, коли їм самостійно складно знайти їжу. Умови флешмобу: потрібно опублікувати фото на тему підгодівлі тварин, оригінально його підписати та опублікувати його у соціальній мережі Facebook з хештегом #ягодуюптахів та позначити в дописі департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації. Також фото на тему «Я годую птахів» можна надсилати на сторінку у соціальній мережі або на пошту: lodaeko@gmail.com. Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, несолене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука тощо. Для птахів-кочівників (снігур, дрізд, щиголь, вівсянка), які не звикли до годівниць та перелітають в пошуках свого основного корму рекомендуємо ще з осені не збирати плоди з дерев повністю, а залишати декілька на гілках. За креативність та проявлену ініціативу учасники отримають заохочувальні подарунки.
12 травня - день мігруючих птахів
11 травня 2018
Всесвітній день мігруючих птахів цьогоріч відбудеться 12 травня під символічним гаслом - «Об’єднання наших голосів для збереження птахів». Цей день спрямований на підвищення обізнаності про необхідність збереження мігруючих птахів та їх середовищ існування на всіх рівнях у всіх частинах світу. Відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів проходитиме під егідою офіційного об’єднання двох найбільших у світі просвітницьких кампаній Всесвітнього дня мігруючих птахів (WMBD) та Міжнародного дня мігруючих птахів (IMBD). Відтак починаючи з цього року Всесвітній день мігруючих птахів організовуватимуть двічі на рік, в другу суботу травня та жовтня і, крім того, упродовж року, коли мігруючі види птахів присутні у даній місцевості. Зазначимо, що у світі існує приблизно 10 тисяч видів птахів, які є прикладом природного різноманіття. Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, створюючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування. На своєму шляху вони наштовхуються на різні перешкоди: лінії електропередач, телевізійні вежі, високі будівлі та інші штучно створені людиною споруди. Аби пом’якшити тенденцію зменшення чисельності мігруючих птахів або усунути її взагалі, потрібно, перш за все враховувати наявність міграційних шляхів. Традиційно цей день відзначають проведенням екскурсій з метою спостереження за птахами, прес-конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів, інших освітніх та публічних подій. Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає мешканців Львівщини приєднатися до відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів.
Лісівники закликають мешканців Львівщини підгодовувати перелітних птахів
19 березня 2018
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до всіх користувачів мисливських угідь області, та до всіх громадян кому не байдужа доля перелітних птахів, залучитися до їхньої підгодівлі та охорони. Сьогодні кожен мисливець, кожен еколог, студент, природолюб, кожен учень шкільного лісництва має стати прикладом для інших громадян, та довести своїми діями небайдужість до птахів, які опинилися на грані виживання, залучити до цієї справи рідних, друзів та знайомих. При низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не в стані самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними. А ще гірше, що на снігу їм не сховатися, сніг обмежує їхні маскувальні можливості, і їм важко уникати нападів хижаків. Ще в гіршому становищі опиняться перелітні птахи, особливо ті, які уже прилетіли. В першу чергу це лелеки та водоплавні зокрема дикі качки та гуси. Птахи найбільше потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене круто і натерте на тертці яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту тощо. На час гніздового періоду непогано помістити в годівниці кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам: шкаралупа курячих яєць або шматки штукатурки. Не можна підгодовувати пернатих смаженою, гострою, жирною, кислою або зіпсованою їжею.
Лісівники закликають мешканців Львівщини підгодовувати перелітних птахів
19 березня 2018
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до всіх користувачів мисливських угідь області, та до всіх громадян кому не байдужа доля перелітних птахів, залучитися до їхньої підгодівлі та охорони. Сьогодні кожен мисливець, кожен еколог, студент, природолюб, кожен учень шкільного лісництва має стати прикладом для інших громадян, та довести своїми діями небайдужість до птахів, які опинилися на грані виживання, залучити до цієї справи рідних, друзів та знайомих. При низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не в стані самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними. А ще гірше, що на снігу їм не сховатися, сніг обмежує їхні маскувальні можливості, і їм важко уникати нападів хижаків. Ще в гіршому становищі опиняться перелітні птахи, особливо ті, які уже прилетіли. В першу чергу це лелеки та водоплавні зокрема дикі качки та гуси. Птахи найбільше потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене круто і натерте на тертці яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту тощо. На час гніздового періоду непогано помістити в годівниці кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам: шкаралупа курячих яєць або шматки штукатурки. Не можна підгодовувати пернатих смаженою, гострою, жирною, кислою або зіпсованою їжею.