На Львівщині провели облік мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03.01.2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів.
Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів.
У порівнянні з 2018 роком збільшилась чисельність таких видів як зубр на 17 голів, лось на 24 голови, козуля на 446 голів, заєць русак 518 голів. Зменшилась чисельність таких видів як кабан – 685 голів, олень європейський – 26 голів, куниця лісова – 113 голів.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають допомагати Домівці врятованих тварин
6 травня 2022
Домівка врятованих тварин – львівський притулок, який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин. Волонтери та представники Домівки кожного дня допомагають тим, хто прибуває та тим, хто ще потребує допомоги з переїздом з гарячих точок. Долучитись до допомоги закликають і мешканців Львівщини. За словами Ореста Залипського, керівника притулку, війна руйнує життя кожного, і тут немає тих, хто осторонь. «Вчора, поблизу Гостомеля забрали козла на ім’я Борис, житло якого і його власника згоріло вщент, а всі інші кози загинули. Тварина потребує негайної допомоги, бо у неї сильні опіки, роги просто чорні, від того, що коли вибігала з вогню на неї обвалилися палаючі дошки. Також у Домівці врятованих тварин перебувають коти, собаки, мавпи, папуги з постраждалих від війни населених пунктів. Всі тварини потребують нашої допомоги, можна безпосередньо приносити корми за адресою вул. О.Довбуша, 24 у м. Львів». – Зазначив Орест Залипський. Департамент екології та природних ресурсів цього тижня також відвідав Домівку та передав підопічним притулку корми. Закликаємо всіх долучатися до доброї справи. Допомогти евакуйованим тваринам можна і фінансово надіславши благодійний внесок: БО БФ «Домівка Врятованих Тварин» ЄДРПОУ:44086841 IBAN: UA773052990000026006031017177 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Картка ключ: 5169 3305 2375 2514 Картка приват: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський PayPal domivka_@ukr.net Детальніше, про тваринок, які прибувають у притулок можна дізнатися за номером телефону 098 734 96 33 (Олена).
Перебування безробітних на обліку та отримання допомоги під час воєнного стану: детальніше
29 березня 2022
Одне з пріоритетних завдань Уряду та Міністерства економіки України – забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії. На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином: громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою Порталу або мобільного додатку Дія; отримати весь перелік послуг можна у найближчому працюючому центрі зайнятості; звернутись до Служби можливо за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку (телефон, чати підтримки у Telegram, електронна пошта, заповнення онлайн-форм). Покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості. Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Телеграм та Viber каналах Державної служби зайнятості. В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватись за допомогою АТ “Ощадбанкˮ. Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”. Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Текст постанови https://bit.ly/3uD7XiR
Люди, які покинули дім, можуть стати на облік внутрішньо переміщеної особи: куди звертатись
19 березня 2022
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Відповідно до цих зміни громадяни України, які вимушено покинули своє житло через бойові дії, можуть отримати довідку, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО. Хто може отримати довідку ВПО? На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану (24 лютого) перемістились із регіонів, які визначені Урядом: Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Запорізька область Київська область м. Київ Луганська область Миколаївська область Одеська область Сумська область Харківська область Херсонська область Чернігівська область Куди звертатись за отриманням довідки ВПО? Для отримання довідки особа може звернутися до управлінь та відділів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг, уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Також найближчим часом з’явиться можливість оформлення зазначеної довідки онлайн через вебпортал «ДІЯ» (за технічної можливості).
Ні жорсткому поводженню з тваринами: нардепи підтримали законопроєкт у сфері охорони тваринного світу
16 липня 2021
Напередодні, 15 липня, 285 народних депутатів у другому читанні та в цілому підтримали законопроєкт № 2351. Він вносить зміни до законодавства про імплементацію положень міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Законопроєкт запроваджує європейські цінності та стандарти щодо захисту тварин від жорстокого поводження, зокрема: накладає штрафи за порушення статей Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»; удосконалює правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві, у рибному господарстві, при отриманні продукції тваринного походження; встановлює кримінальну відповідальність за переміщення через митні кордони України рідкісних видів тварин і рослин, а також червонокнижних; встановлює кримінальну відповідальність за пропагування жорстокого поводження з тваринами; посилює охорону в лісах середовищ існування та розмноження червонокнижних видів тварин і рослин; розширює перелік повноважень місцевих органів влади, а саме надає їм право забороняти використовувати у господарській діяльності тварин (пересувні: цирки з тваринами, звіринці, зоопарки, виставки тощо); забороняє використовувати тварин як мішені при навчанні чи змаганнях зі стрільби. Документ вносить зміни та робить їх відповідним вимогам міжнародних угод та директив ЄС такі законодавчі акти як: Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Закон України «Про тваринний світ», Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний процесуальний кодекс України, Лісовий кодекс України, Закон України «Про Національну поліцію», Закон України «Про Червону книгу України», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Аби закон вступив в дію, його мають підписати Президент та спікер Верховної Ради.
Мисливські господарства Львівщини проведуть зимовий облік дичини
2 лютого 2021
У зимовий період усі користувачі мисливських угідь активно підгодовують дичину та готуються до зимового обліку. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства зобов’язало всі мисливські господарства провести облік до 10 лютого. “Управління призначило штатних працівників державної лісової охорони відповідальними за дотриманням методів та правильністю проведення облікових робіт. Кожний користувач мисливських угідь, до початку проведення обліків, подає Управлінню графіки проведення облікових робіт вказавши дату, місце та спосіб проведення обліку, відповідальних осіб за їх проведення, контактні телефони, час і місця збору обліковців. Для об’єктивного проведення обліку чисельності мисливських тварин, користувачі мисливських угідь повинні безперешкодно допускати для контролю за проведенням облікових робіт спеціалістів Львівського ОУЛМГ, представників департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Львівської області, органів місцевого самоврядування та громадськості”, - зазначив керівник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Згідно з чинними нормативними актами користувачам мисливських угідь доведено терміни та методи проведення обліків. Переважно обліки проводять методом шумового прогону на пробних площах або методом дворазового картування слідів. У гірських угіддях, - маршрутним методом обліку (за слідами на снігу) або повним візуальним обліком оленячих на стаціях перебування (місцях зимових скупчень) біля підніжжя гір, схилів, та на зрубах (вирубках). Облік червонокнижних та нечисленних мисливських видів звірів (зубр, ведмідь, вовк, рись, кіт лісовий, видра, глушець, тетерук та інші а також місць гніздування та токовищ глушців і тетеруків) проводять анкетно - опитувальним методом та за річними біофенологічними спостереженнями єгерської служби господарства. Після обліку користувачі мисливських угідь подають проекти лімітів добування мисливських тварин на наступний сезон полювання. Спеціалістам управління потрібно опрацювати ці проекти, перевірити та погодити і до першого березня надати Держлісагентству для затвердження лімітів добування мисливських тварин на наступний сезон полювання 2021 – 2022 років.
На Бродівщині виявили місця зростання рідкісних червонокнижних орхідей
16 липня 2020
На Бродівщині в національному природному парку "Північне Поділля" виявили місця зростання рідкісних червонокнижних орхідей, які вважали зниклими. Найцінніша з них - найрідкісніша орхідея в Європі Скрученик приємний. Рослина зростає тільки в одному місці в Європі - у Бродівському районі. Скрученик приємний (Spiranthes amoena) занесений в Червону книгу України, як і всі інші орхідеї. Окрім того, екологи виявили Булатку довголисту (Cephalanthera longifolia), яку вважали зниклою через посуху. «Пошуки цих видів не давали результатів багато років, однак несподівано трапилась зростання рідкісних орхідй. Десь півсотні квітуючих особин. Для української флори це значний успіх», - розповів ботанік Володимир Баточенко. Для флори України притаманне зростання від 66 до 70 видів родини орхідних. Більшість з них включена до Червоної книги України. У третьому виданні Червоної книги України перераховано 68 видів родини Зозулинцеві Orchidaceae.
Львівська ОДА видасть книгу про різноманіття рослинного світу області
6 березня 2020
З метою популяризації знань про рослинний світ та необхідність його охорони, Львівська обласна державна адміністрація підготувала у друк видання про ефемероїди Львівської області. “Весняні рослини Львівщини” - це перша частина книги про різноманіття рослинного світу області. У ній зібрані майже 50 найменувань рослин, більшість з яких занесені до Червоної Книги України. Видання адресоване школярам та вчителям біології, воно буде цікавим також студентам та спеціалістам біологічного профілю. Серед авторів книги - Лілія Тасєнкевич, Мирослава Сорока, Анджей Возняк, Андрій Сенюк, Тетяна Хміль, Марія Сенів, Христина Скрипець. “Книгу “Весняні рослини Львівщини. Частина І” плануємо передати у всі школи Львівської області. Цим виданням хочемо також привернути увагу до важливості збереження наших рослин. Це особливо актуально зараз, у перші дні весни, адже люди безжально зривають та нищать первоцвіти. Закликаю усіх дбати про природу нашого регіону, адже наше майбутнє залежить від кожного з нас. Будьмо відповідальними ”, - наголошує Юрій Холод. Із онлайн-версією видання можна ознайомитися за посиланням.
Сільськогосподарські виробники отримали кошти за покращення генетичного потенціалу тварин
14 листопада 2019
Наказом Мінагрополітики України від 06.11.2019 затверджено розподіл коштів, передбачених для надання часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів за результатами поданих документів до 05 листопада поточного року. Фінансову підтримку отримали 4 суб’єкти господарювання області на загальну суму 1,2 млн грн, якими закуплено 228 голів племінних тварин та 610 спермодоз бугаїв-плідників молочних порід ВРХ. Це вже другий транш коштів, направлений на виплату у 2019 році. Довідково: Перший транш коштів отримали 7 господарств області на загальну суму фінансування 4,0 млн. грн., якими 458 голів племінних тварин та 657 спермодоз бугаїв-плідників ВРХ. В цілому фінансову допомогу на відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів відповідно до постанови КМУ від 07.02.2018 №107 (із змінами), відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів отримали 11 суб’єктів господарювання в сумі 5,2 млн. грн. за закуплені 686 голів племінних тварин та 1267 спермодоз бугаїв-плідників молочних порід ВРХ. Державна підтримка діє протягом двох років, і вже має позитивний вплив на розвиток виробничої діяльності сільгоспвиробників у галузі тваринництва. Зокрема, у суб’єктів господарювання, які покращують генетичний потенціал маточного стада вітчизняною і зарубіжною селекцією сільськогосподарських тварин збільшилось поголів’я ВРХ, зокрема корів, та свиней відповідно на 4,2% та 24,6%, підвищилась продуктивність корів на 13,2% (+653 кг молока на корову), зросла багатоплідність свиноматок на 30,0% (+7,0 поросят на одну свиноматку в рік).
Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України
3 жовтня 2019
Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив у силі рішення суду апеляційної інстанції, яким визнано чинним наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 19 грудня 2017 року № 481 «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)», яким затверджено внесення лося європейського до Червоної книги України. Таке рішення ухвалили 2 жовтня 2019 року під час судового засідання, на якому відбувся перегляд у касаційному порядку справи за позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання погодженими лімітів добування мисливських тварин, зобов'язання відповідачів вжити заходів щодо усунення порушень прав позивача та його інтересів, визнання нечинним зазначеного наказу. Із судовими рішеннями у справі № 826/9432/17 можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
«Первоцвіт»: в області дітям розповіли про значення рослин із Червоної книги
18 лютого 2019
У межах природоохоронної акції «Первоцвіт» екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» провели еколого-освітні заходи щодо збереження та охорони первоцвітів для вихованців шкіл Львівської області. Свої знання екоосвітяти РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» презентували у пізнавальний лекційний матеріал на актуальну тематику весняного сезону: «Збереження та охорона первоцвітів». Під час лекцій дітям розповіли про рослини, які занесені до Червоної книги України та як важливо охороняти їх: не зривати, не купувати та не сприяти продажу. На завершення еколого-просвітницьких занять організували креативний майстер-клас з виготовлення 3D-листівок та паперових диво-крокусів, як альтернативу живим квіткам.
Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках
19 грудня 2018
Міністерство екології та природних ресурсів України ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Про це повідомив очільник Міністерства Остап Семерак. «Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Як Міністр екології я вважаю неприйнятним таке використання тварин та виступаю проти популяризації в суспільстві жорстокого поводження з ними», - повідомив він. Відповідні норми містяться у Проекті закону, який Міністерство подало на розгляд Уряду, зазначив Семерак. Проект був розроблений Міністерством екології та підтриманий Міністерством культури та Євгеном Нищуком.
У Яворівському національному природному парку провели зимовий облік фауни
14 лютого 2018
На території Яворівського національного природного парку, наданої в постійне користування, провели облік чисельності мисливських тварин. Облік проводився методом подвійного картування. За результатами обліку зафіксовано: 75 козуль, 39 білок, 31 лисиця, 29 кабанів, 27 зайців, 10 куниць, 3 видри та 2 вовки.