У храмах Львівщини моляться за Україну
Сьогодні, 22 січня, на Львівщині відбувається низка заходів з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня Соборності України
Упродовж дня у храмах області відслужать молебні «За Україну». До відзначення Дня Соборності України духовно долучились різні релігійні конфесії Львівщини.
Новини за темою
У Софії Київській духовенство помолилось за Україну
10 квітня 2022
У Софії Київській духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру. У спільній християнській молитві взяли участь: Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні; Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви. Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. До організації долучились Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла помолились за мир в Україні
25 березня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла священники здійснили молитовний чин посвяти українського і російського народу Непорочному Серцю Марії. До молитви долучився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Молитву у Львові провели у єдності із покаянним богослужінням, яке Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він посвятив Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт у Фатімі здійснив кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця. Нагадаємо, 13 березня, Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
Блаженніший Святослав запрошує до щоденної молитви за перемогу українського війська
11 березня 2022
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ запрошує усіх долучатися до спільної коліноприклонної молитви за перемогу українського війська. Молитву у прямому ефірі транслюють на «Живому ТБ» щоденно з 14:00 до 15:00, а також на сторінці Блаженнішого Святослава у Фейсбуці. «Єднаючись у спільному молитовному звернені, бажаємо випросити у Господа перемоги для нашого народу у цій війні через заступництво Архистратига Михаїла і усіх сил безтілесних. Ми разом будемо молитися Акафіст до Архистратига Михаїла, вибрані псалми та різні молитви. Щиро віримо, що наша спільна полум’яна молитва буде вислухана Богом!», - зазначив глава УГКЦ. Усі тексти можна знайти за цим посиланням https://bit.ly/3hKkQSn.
У Львівській катедрі провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні
10 березня 2022
Сьогодні у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася екуменічна молитва за Україну - про припинення війни та відновлення миру. Участь у молитві взяли папський розподілювач милостині, кардинал Конрад Краєвський, посланець Святішого Отця папи Франциска; архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський та Верховний архієпископ Києво-Галицький; митрополит Київський Святослав Шевчук, а також Високопреосвященний Макарій - Митрополит Львівський ПЦУ, Високопреосвященний Димитрій - Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, Високопреосвященний Філарет - Митрополит Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів - Єпископ Львівського обласного об'єднання Української Церкви ХВЄ, Валерій Марченко - Старший пастор Християнської Євангельської Церкви "Гефсиманія", отець-диякон Армен - диякон Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української Єпархії ВАЦ. Долучився до молитви і начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Нагадаємо, що в усіх храмах Львівщини проводять молитви за мир в Україні.
26 січня 2022 року – День молитви за мир в Україні
26 січня 2022
Папа Римський Франциск у контексті ситуації навколо України закликав усіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству, і запропонував, щоб середа, 26 січня 2022 року, була Днем молитви за мир. «З тривогою стежу за зростанням напруження, яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому Європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто прагне досягти своєї мети, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами», - сказав Папа Римський 23 січня. «Спільна молитва єднає нас у протистоянні брехні та тривозі, яка опановує серця багатьох. Спокій та взаємна підтримка мають залишатись незламним вектором нашого життя. Молитва разом не дозволить похитнути наш незламний дух єдності та віру, що все найкраще попереду. Тож закликю усіх вірних єднатися з цілим світом у молитві, до якої у своєму зверненні закликав Святіший Отець Папа Франциск», - зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький.
Біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
21 листопада 2021
Сьогодні, 21 листопада, у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса, спільною молитвою і покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні Львівщини, представники духовенства, влади, громадськості Львова та області. громадськість та духовенство. До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний. ''Ми, українці - великий народ. Нашим обов'язком є пам'ятати і вшановувати полеглих Героїв, пам'ятати їх вчинки і величний чин пожертви задля гідного теперішнього і майбутнього України. Сьогодні, згадуючи події українських революцій, усвідомлюємо необхідність єднання, щоб твердо стояти на захисті нашої держави, на захисті її незалежності, гідності, свободи. Слава Україні!'', - сказав Віталій Загайний. У пам’ять про Героїв присутні запалити лампадки. Також сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного з родинами Героїв Небесної Сотні Львівщини. Під час зустрічі було обговорено важливі напрями співпраці, розвитку і поглиблення діалогу між рідними загиблих учасників Революції Гідності та обласною владою.
У храмах Львівщини помолилися за Україну та її захисників
24 серпня 2021
Сьогодні, 24 серпня, у День 30-річчя Незалежності України, у храмах Львівщини провели спільні молитви за Україну. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький взяв участь у молитві у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові. У Богослужінні взяли участь чисельні парафіяни та представники влади. Очолив моління преосвященніший владика Михаїл Колтун (єпарх Сокальсько-Жовківський та Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви). Зазначимо, що з 2014 року, від початку російсько-української війни на Сході України, понад 300 захисників з Львівщини віддали своє життя за цілісність території та Незалежність України.
30-річчя незалежності України: відбудеться понад 150 святкових заходів по всій країні
2 серпня 2021
До 30-річчя незалежності України відбудуться понад 150 святкових заходів по всій країні. Адже 30 років незалежності – це справді знакова подія, яку неможливо вмістити у вузькі межі формальних святкувань. Тому що Україна – молода країна з багатовіковою історією. За 30 років незалежності Україна подолала надзвичайно багато викликів. Тому цьогоріч наша країна має гучно заявити про себе всьому світові. Для участі у святкуванні Дня Незалежності до України прибудуть сотні іноземних гостей, зокрема лідери держав, представники іноземних урядів і парламентів. Усього очікується близько 30 делегацій країн та міжнародних організацій. Святкові заходи триватимуть з 22 до 24 серпня. У ці три дні по всій країні відбудеться понад 150 подій, приурочених до 30-річчя незалежності України. Всі вони будуть об’єднані слоганом «Ти у мене єдина», який символізує бачення незалежності України як мрії, якої прагнули досягти багато поколінь українців. Так, 22 серпня за участю Президента Володимира Зеленського вручатимуть відзнаки «Національна легенда України». Її присуджуватимуть громадянам за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні українському народові. Відзнаками будуть нагороджені також ті, хто зробив вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я та провадить активну благодійну й громадську діяльність. 23 серпня, у День Державного прапора України, в Черкаській області за участю Глави держави відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга. Урочистості пройдуть у всіх областях країни. Зокрема фасади будівель Верховної Ради, Національної опери, палацу «Україна», ЦУМу, ТРЦ «Гулівер» у Києві набудуть кольорів Державного прапора. Також у цей день у Києві відбудеться установчий саміт з ініціативи Президента України «Кримська платформа», яка об’єднає всі наявні національні та міжнародні зусилля з деокупації українського півострова. На саміті виступлять Президент України, Голова ВРУ, Прем’єр-міністр, лідери кримськотатарського народу, глави іноземних делегацій, представники новоствореної експертної мережі Кримської платформи. Захід складатиметься з 4-ох панелей на теми: політика невизнання та санкцій; безпекові виклики; захист прав людини в тимчасово окупованому Криму; відновлення прав кримськотатарського народу. Цього ж дня відбудеться саміт перших леді та джентльменів «М’яка сила у новій реальності», який ініціює дружина Президента України Олена Зеленська. Подія пройде в Національному заповіднику «Софія Київська». На сьогодні фактично немає жодного міжнародного майданчика, на якому перші леді та джентльмени могли б спілкуватися на регулярній основі, об'єднуючи досвід своїх країн та свого лідерства. З ініціативи Олени Зеленської проведуть гуманітарний форум, що створюється саме в Україні. У заході візьмуть участь не лише перші леді та джентльмени, а й фахівці та експерти з різних країн та галузей. Крім того, 23 серпня запланований святковий концерт для лідерів держав у Національній опері України за участю легенд опери та балету. У День Незалежності України, 24 серпня, на центральній вулиці столиці відбудеться святковий парад Збройних Сил України, що символізуватиме силу нашої незалежності. Заплановані заходи за участю представників і техніки всіх сил сектору безпеки і оборони України та країн-партнерів. Цього ж дня відбудеться концерт італійського співака Андреа Бочеллі. Увечері 24 серпня на НСК «Олімпійський» розпочнеться святкове шоу «Незалежність у нашій ДНК. День незалежності країни», у якому візьмуть участь естрадні зірки, артисти опери та балету, а також симфонічний оркестр. Без пауз і зупинок виконавці передаватимуть своєрідну «естафету» одне одному та створять єдину композицію з десятків знакових для незалежної України пісень. Це відбуватиметься на найбільшій технологічній сцені країни. Виступи артистів – це також незабутня хореографія за участю десятків танцюристів, надзвичайні костюми, величезні екрани, масштабне світлове та дрон-шоу. Завершиться музичне дійство яскравими феєрверками.
На Львівщині триває підготовка до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
20 квітня 2021
Сьогодні під керівництвом заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулась zoom-нарада із представниками облдержадміністрації, райдержадміністрацій, Львівської міської ради та обласної організації «Союз Чорнобиль України». Під час засідання обговорили заходи гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та належного забезпечення соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також порушили питання облаштування та благоустрою територій, де розташовані пам’ятні знаки героям та жертвам трагедії. Заходи до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи відбудуться у всіх районах області. Проте їх проведуть з мінімальною кількістю учасників та з дотриманням карантинних норм. Зокрема, 26 квітня у Львові традиційно вшанують пам’ять загиблих ліквідаторів покладанням квітів до підніжжя пам’ятника на вул. Морозній та хвилиною мовчання. Окрім того, триває підготовка до Міжнародних змагань з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних-Героїв Чорнобиля, які планують провести на Львівщині у травні 2021 року. У закладах освіти області проведуть тематичні онлайн-уроки. З нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи окремі категорії мешканців області також отримають адресну матеріальну допомогу. Зазначимо, на сьогодні у Львівській області проживає майже 8 тисяч осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
Цьогоріч Львівщина разом з усією Україною святкуватиме 30-річчя відновлення Незалежності держави
9 березня 2021
В межах відзначення цього ювілею, в області також відбудуться заходи щодо річниці із дня ухвалення Верховною Радою України Конституції України, введення в обіг національної грошової одиниці – гривні, створення Збройних Сил України та інших ключових подій в історії держави. Ряд пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року відзначитимуть на локальному рівні, у тих громадах і закладах освіти, з якими безпосередньо пов’язана подія чи певний відрізок життя видатної особистості. «Департамент освіти і науки має на меті залучити до відзначення важливих річниць дітей, батьків, представників громадських організацій та педагогів. Акцент на видатних датах нашої історії посприяє збереженню національної пам’яті, формуванню історичної свідомості української молоді, дозволить ефективно планувати виховну та краєзнавчу роботу. Внесок багатьох уродженців Львівщини у розвиток української науки, освіти, мистецтва, творення національної державності неможливо переоцінити, тому варто передавати ці знання дітям», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. На обласному рівні заплановано проведення літньої школи ідей для учнів, науково-практичну конференцію, конкурси, тематичні виставка, екскурсії та флеш-моби. Окрім того, Львівщина відзначатиме 820 років із часу народження короля Данила, 100-річчя з дня народження Петра Яцика, 130 років із дня народження Євгена Коновальця, 165 років із дня народження Івана Франка, півторасотлітні ювілеї Лесі Українки, Володимира Гнятюка, Юліана Дзеровича, Василя Щурата, Філарета Колесси тощо.
Андрій Годик привітав переможців квест-гри "Во Єдино!"
27 січня 2021
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик привітав переможців квесту «Во Єдино!» та вручив їм пам’ятні подарунки. Квест-гра проходила у Львові упродовж 22-24 січня з нагоди відзначення 102-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Участь у грі могли взяти усі охочі. Організатори аматорського спортивно-інтелектуального змагання – Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. Усі 10 локацій квесту були розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них була розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримували наступні завдання. Загалом у квесті взяли участь 12 команд. Усі учасники мали змогу позмагатись у знаннях історії, а також якнайкраще проявити кмітливість, логічне мислення, організаторські та творчі здібності. Переможцями стали 4 команди: 1-ше місце – «Гепарди»; 2-ге місце – «Команда»; 3-тє місце розділили одразу 2 команди – «Сплюхи» та «Діти Франкові». Наталія Калакун
«Самостійницькі й соборницькі ідеї українців були задекларовані понад 100 років тому», - львівський історик Іван Хома
22 січня 2021
Сьогодні - День Соборності України. 102 роки тому, 22 січня, був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня відзначають також іншу подію, яка відбулась 22 січня 1918 року — прийняття IV Універсалу УЦР. Ним проголошувалася, що: «…Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу…». «Тому 22 січня для українців асоціюється не лише з поняттям «соборність», а й «незалежність», – вважає історик Іван Хома. Він зазначає, що проголошення незалежності було обумовлено необхідністю показати свою суб’єктність на мирних переговорах у Бресті, що тривали в цей час між Німеччиною, Австро-Угорщиною, Росією, Болгарією, Османською імперією та УНР про припинення бойових дій на Сході Європи. УНР відразу отримала міжнародне визнання та військову допомогу у війні з Росією, що дозволило на три роки продовжити боротьбу за українську державність. Рівно за рік – 22 січня 1919 році на Софійському майдані у Києві відбулося об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. На одній площі зустрілися провідні діячі обох республік – Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Володимир Чехівський, Ісаак Мазепа, Євген Коновалець, Лев Бачинський, Андрій Мельник, Логвин Цегельський та ряд інших визначних особистостей, які творили українську дійсність у ХХ столітті. Процес об’єднання двох українських республік – УНР і ЗУНР почався задовго до офіційної декларації. 1 грудня 1918 року на залізничній станції у Фастові представники ЗУНР і Директорії підписали «Передвступний договір» про наміри об’єднання обох українських держав в одну. «Незалежність та політична єдність були одними з провідних мотивів діяльності національного руху другої половини ХІХ століття по різні сторони державних кордонів, які злилися воєдино 22 січня 1919 року. І хоч зреалізувати Акт Злуки під час Перших визвольних змагань повноцінно не вдалося, проте самостійницькі і соборницькі ідеї було задекларовано на найвищому державному рівні», - наголосив Іван Хома. Андрій Пташник