Львівська ОДА вивезла зі Львова 119 тисяч тонн відходів, зекономивши на цьому 48 млн гривень
29 січня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
З 1 липня до 31 грудня 2017 року зі Львова вивезли 119 тисяч тон твердих побутових відходів. З цієї кількості 39 тисяч тон скерували на полігони Львівської області, решту – за її межі. Завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення Львівській обласній державній адміністрації вдалося зекономити 48 млн грн.
Про це сьогодні, під час звіту за 2017 рік, розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.
Зекономлені від вивозу ТПВ кошти скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, які приймають побутові відходи зі Львова.
«Завдяки цим коштам нам вдалось реалізувати 89 заходів соціально-економічного, житлово-комунального призначення, це і ремонти житлового фонду, вулиць, дворів, закупівля спецтехніки, сучасних євро контейнерів для побутових відходів», - зазначив Назарій Романчук.
Також з метою забезпечення належного утримання полігонів області, завдяки коштам Державного резервного фонду в сумі 49,9 млн грн., минулоріч провели роботи з реконструкції полігонів в м. Буськ, м. Дрогобич, м. Великі Мости, закупили 8 одиниць техніки для роботи на полігонах, а також три сучасні сортувальні лінії.
Новини за темою
ЛОДА запропонує міській владі Львова перелік земельних ділянок для будівництва полігону ТПВ
11 березня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький спільно з керівництвом Львівської міської ради та представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели онлайн нараду щодо будівництва полігону ТПВ на Львівщині. Максим Козицький наголосив, облдержадмінстрація готова співпрацювати з владою міста для реалізації такого важливого проекту. “Ми зі свого боку готові працювати спільно з містом для того, щоб вирішити проблему, яка стосується не лише Львова, але й області загалом. Зараз розглянули п’ять земельних ділянок, площею від 20 до 100 гектарів, які можемо надати міській владі. Після визначення конкретної ділянки, місто має звернутись з листом у районну адміністрацію, у підпорядкуванні якої буде обрана земельна ділянка, для дозволу на виготовлення детального плану території, опісля розробляється детальний план, проводяться громадські слухання і ми виділяємо ділянку або в оренду, або в постійне користування”, – підкреслив очільник області. У межах наради сторони домовились, що упродовж тижня, Львівська облдержадміністрації напрацює і надасть міській владі дорожню карту відведення земельної ділянки, яка відповідатиме державним будівельним нормам та санітарним правилам, а також буде максимально віддалена від населених пунктів.
“Нова постанова встановлює чіткий тариф на надання послуг з поводження з ТПВ”, - Назарій Романчук
16 листопада 2020
Уряд затвердив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами. Як зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації Назарій Романчук, постанова передбачає прозору процедуру встановлення тарифів на надання послуг з поводження з побутовим відходами з урахуванням об’ємів побутових відходів, які надходять на перероблення та захоронення. Окрім того, врегульовує питання розрахунку прямих витрат з оплати праці при формуванні тарифів на послуги з поводження з відходами відповідно до Закону України «Про оплату праці». «Щорічно у Львівській області утворюється близько 700 тисяч тонн побутових відходів. Питомі показники утворення відходів в області становлять у середньому 290 кг/рік/особу. Відтепер, завдяки прийнятій Кабінетом Міністрів України постанові, при встановленні тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення відходів. Також на сьогодні у Львівській області працюють сміттєсортувальні лінії, однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування. Відповідно до цієї постанови перелік операцій поводження з відходами доповнюється операціями сортування та видалення”, – зазначив Назарій Романчук. Також він наголосив, ця постанова дозволить 60 спеціалізованим підприємствам, які надають послуги з поводження з побутовими відходами у Львівській області, врегулювати питання в частині розрахунку витрат з оплати праці працівників. Оксана Буй
Питання рекультивації полігону ТПВ у с. Брониця розглянули під час наради
3 Червня 2020
Cьогодні, 3 червня, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів нараду щодо вирішення проблеми поводження з відходами у Дрогобицькому районі та подальших дій щодо полігону ТПВ села Брониця. Юрій Бучко наголосив, що полігон ТПВ у с. Брониця має обов’язково бути облаштований відповідно до вимог чинного законодавства та не завдавати шкоди навколишньому середовищу і мешканцям, які живуть поблизу. У межах наради розглянули шляхи подальшої рекультивації полігону ТПВ у с.Брониця, а також можливих джерел фінансування таких робіт.
Олег Синютка скерував у ЛМР копію листа до Мінекології з метою припинення спекуляцій
11 лютого 2019
Львівська обласна державна адміністрація не блокує будівництво сміттєпереробного заводу у місті Львові. На цьому сьогодні, 11 лютого, під час апаратної наради наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Я з подивом дізнався, що Львівська обласна державна адміністрація блокує спорудження сміттєперобного заводу на вулиці Пластовій. Жодних документів про заборони я не підписував. Я вкотре закликаю припинити будь-які спекуляції на темі сміття і прошу доносити до людей лише достовірну та правдиву інформацію», - додав очільник Львівщини. Минулого тижня Львівська обласна державна адміністрація як орган державної влади скерувала лист в Міністерство екології на природних ресурсів України, у якому надала свої зауваження до звіту з оцінки впливу на довкілля Львівського комунального підприємства «Зелене місто» щодо будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки ТПВ у місті Львові на вулиці Пластовій,13. «У листі ми також просимо врахувати Мінприроди всі зауваження та пропозиції щодо планової діяльності будівництва механіко-біологічного комплексу, які надійшли до обласної державної адміністрації. А до 13 лютого, відповідно до чинного Законодавства, усі, хто бажає за потрібне -мають право, органи влади мають зобов'язані внести свої пропозиції щодо громадського обговорення , яке оголошене Міністерством екології»,- зазначив Олег Синютка. Відтак, у межах наради Олег Синютка передав копію листа до Мінекології у Львівську міську раду задля припинення спекуляцій. Зазначимо, що Львівська ОДА надавала ЛМР пропозиції понад 17 альтернативних ділянок для будівництва сміттєпереробного комплексу. Із детальним текстом документу можна ознайомитися в фотогалереї.
Зекономлені на вивезенні ТПВ зі Львова кошти скерували на суспільно-важливі проекти
1 лютого 2019
Львівська обласна державна адміністрація зекономила на вивезенні відходів зі Львова 155 мільйонів гривень. Відтак, увесь фінансовий ресурс скерували на реалізацію 230 суспільно-важливих проектів. Зазначимо, що у 2017 році з території Львова вивезли 119 тисяч тон сміття, на що використали 102 млн грн. У 2018 році на 253 тисячі тон вивезеного сміття скерували 193 млн грн. За словами Назарія Романчука у 2018 році зібрано 714 тонн вторинної сировини, 64% якої –це пет-пляшки. Із детальним переліком зреалізованих проектів можна ознайомитися тут.
Львівська ОДА пред’явила претензію перевізнику ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс»
30 січня 2019
Відповідно до документів, представлених ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс», вивезення твердих побутових відходів з м. Львова здійснювалося на підставі договорів, укладених між компанією-перевізником та ТОВ «Оттатрейд», а також між ТОВ «Оттатрейд» та ТОВ «Люмікс-трейд». В свою чергу, ТОВ «Люмікс-трейд» мала укладені договори з фізичними особами-власниками земельних ділянок на території Коржівської селищної ради Баришівського району Київської області. Оскільки розвантаження відходів здійснювалося на зазначених земельних ділянках, цільове призначення яких - «для ведення особистого селянського господарства», департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства пред’явив ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» претензію щодо ліквідації розвантажених побутових відходів у найкоротший термін.
В області вп'ятеро зменшилась кількість несанкціонованих сміттєзвалищ
26 січня 2019
На Львівщині вп'ятеро зменшилась кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, порівняно із 2015 роком. Ліквідовано 211 діючих несанкціонованих сміттєзвалищ площею понад 150 га. 5 звалищ ТПВ площею 7,3 га рекультивовано. Про це під час публічного звіту сьогодні, 26 січня, повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Наше завдання, щоб на території області не залишилось жодного несанкціонованого звалища ТПВ, наступне завдання – перейти до раціонального використання і поводження із побутовими відходами. Обласна влада має можливість використовувати ресурс на утилізацію сміття, який ми отримуємо від громади міста Львова. І ми демонструємо, що гроші можна використовувати ефективно», - зазначив очільник області. Так, економія коштів за вивезення сміття в порівнянні 2017/2018 років складає 94 грн на 1 тонні відходів. 155 млн грн зекономлених на вивезенні відходів у 2017-2018 роках коштів скеровано на більш ніж 230 суспільно-важливих проектів.
Зекономлені на вивезенні ТПВ зі Львова кошти скерували на суспільно-важливі проекти(+аудіо)
8 січня 2019
Львівська обласна державна адміністрація зекономила на вивезенні відходів зі Львова 155 мільйонів гривень. Про це сьогодні, 8 січня, під час апаратної наради повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук. У 2017 році з території Львова вивезли 119 тисяч тон сміття, на що використали 102 млн грн. У 2018 році на 253 тисячі тон вивезеного сміття скерували 193 млн грн. «Якщо порвіняти середню вартість вивезення однієї тонни відходів у 2017 і 2018 роках, то вона знизилась. Середня вартість вивезення 1 тонни відходів у 2017 році - 857 грн, у 2018 на 94 гривні менше. Окрім того, вдалось зекономити 155 мільйонів гривень на вивезенні сміття. Усі ці зекономлені кошти скерували на 230 суспільно-важливих проектів», - розповів Назарій Романчук. За словами Назарія Романчука у 2018 році зібрано 714 тонн вторинної сировини, 64% якої –це пет-пляшки.
Зекономлені на вивезенні ТПВ зі Львова кошти скерували на суспільно-важливі проекти(+аудіо)
8 січня 2019
Львівська обласна державна адміністрація зекономила на вивезенні відходів зі Львова 155 мільйонів гривень. Про це сьогодні, 8 січня, під час апаратної наради повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук. У 2017 році з території Львова вивезли 119 тисяч тон сміття, на що використали 102 млн грн. У 2018 році на 253 тисячі тон вивезеного сміття скерували 193 млн грн. «Якщо порвіняти середню вартість вивезення однієї тонни відходів у 2017 і 2018 роках, то вона знизилась. Середня вартість вивезення 1 тонни відходів у 2017 році - 857 грн, у 2018 на 94 гривні менше. Окрім того, вдалось зекономити 155 мільйонів гривень на вивезенні сміття. Усі ці зекономлені кошти скерували на 230 суспільно-важливих проектів», - розповів Назарій Романчук. За словами Назарія Романчука у 2018 році зібрано 714 тонн вторинної сировини, 64% якої –це пет-пляшки.
Староконстянтинів прийматиме львівське сміття: у Львівській ОДА підписали Меморандум (+відео)
3 жовтня 2018
Сьогодні, 3 жовтня, Львівська обласна державна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з Староконстянтинівською міською радою Хмельницької області щодо захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у місті Львові. «Ми вже майже два роки координуємо вивезення сміття із міста Львова і наша головна ціль, яку на сьогодні ми виконуємо і вона буде виконуватися, це забезпечення того, щоб львів’яни не відчували дискомфорту від безгосподарності міської влади у питанні вивезення твердих побутових відходів. Ми проводили неодноразово переговори зі Староконстянтинівським міським головою і ми вдячні, що місто пішло нам на зустріч і на сьогодні є підписаним Меморандум про співпрацю. Це дає нам можливість вивозити значний обсяг ТПВ в Староконстянтинів Хмельницької області і забезпечувати наші завдання, щоб місто Львів було чисте від сміття», - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. «Сьогодні було підписано Меморандум між містом Староконстянтинів і Львівською обласною державною адміністрацією. Цей Меморандум дає можливість співпрацювати двом великим громадам у вирішенні проблемного питання, яке виникло на Львівщині – утилізація сміття. Це дасть можливість допомогти Львівщині і разом з тим наша співпраця принесе і для Львівщини і для староконстянтинівців порозуміння, розуміння того, що коли виникають проблеми в якійсь громаді, щоб не відвертатись, а знайти шляхи вирішення питання», - додав мер міста Староконстянтинів Микола Мельничук. Зазначимо, Меморандум про співпрацю діятиме до червня 2019 року.
Львівська ОДА встановила недобросовісного перевізника, що незаконно скинув сміття на Сокальщині
21 вересня 2018
Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, завдяки налагодженій роботі щодо контролю за процесом вивезення побутових відходів з м. Львова, спільно з Сокальським РВ ГУМВС України у Львівській області встановили недобросовісного перевізника, який здійснив 7-9 вересня несанкціонований скид 4 вантажівок зі сміттям поблизу с. Тартаків Сокальського району. Недобросовісний перевізник, яким виявився житель с. Батятичі Кам’янко-Бузького району ФОП Микитишин Андрій Богданович (ДАФ ВС2167ЕН, Рено ВС5607ЕА) надавав послуги з вивезення побутових відходів з м. Львова. Матеріали стосовно цієї справи передано до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо встановлення завданої шкоди навколишньому природному середовищу, після чого буде відкрито кримінальне провадження. Обласна державна адміністрація триматиме на контролі це питання.
На вулиці Північній впорядкували перевантажувальну станцію
29 серпня 2018
Сьогодні, 29 cерпня, відбувся огляд впорядкованої перевантажувальної станції твердих побутових відходів, що розташована на вул Північній. «На сьогодні перевантажувальна станція повністю очищена від того сміття, яке лежало тут упродовж декількох років, є абсолютно чистий майданчик, на якому здійснили дезінфекцію, засипку відповідним грунтом», - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Окрім того, він повідомив, що станом на сьогодні тут здійснюється лише поточне перевантаження сміття на великогабаритний транспорт і, відповідно, вивозиться з цих меж. Зазначимо, що активну роботу з утилізації розпочали 10 червня. «Попереднє керівництво ТОВ «АВЕ Львів», на жаль, допустило до того, що тут було перенакопичення відходів і у нас не було іншого виходу як запросити керівництво цієї компанії і поставити жорстку вимогу. Окрім того, до цього додались звернення, що надходили від Львівського міжнародного аеропорту імені Данила Галицького, адже ця ділянка розташована близько до аеропорту і не може використовуватися для перевантаження. Ми дали доручення купити систему коршунь, що діє в аеропортах, для відлякування птахів. Це реалізували у триденний термін. Відтак, система працює, і для літаків немає небезпеки. Другою вимогою було прибирання перевантажувальної станції. Керівництво «АВЕ» ухвалило рішення про зміну керуючих компанією ТОВ «АВЕ Львів». Новий керівник сьогодні активно взявся за роботу і результатом цього є впорядкування цієї перевантажувальної станції», - наголосив Назарій Романчук. Сміття, яке попередньо складували на цій перевантажувальній станції вивозять на як полігони області, так і на полігони поза її межами. «За період очищення, а це майже 2,5 місяці, нам вдалось вивезти до 10 тисяч тонн відходів, понад ту кількість, яка сюди надходила», - наголосив директор підприємства «АВЕ Львів» Олег Гайовишин. За його словами, на території станції систематично здійснюють поточну дезінфекцію. Фінальну ж здійснять після остаточної зачистки території. Також ділянку повністю вирівняють піском.