Зекономлені на вивезенні ТПВ зі Львова кошти скерували на суспільно-важливі проекти(+аудіо)
8 січня 2019р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Львівська обласна державна адміністрація зекономила на вивезенні відходів зі Львова 155 мільйонів гривень.
Про це сьогодні, 8 січня, під час апаратної наради повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.
У 2017 році з території Львова вивезли 119 тисяч тон сміття, на що використали 102 млн грн. У 2018 році на 253 тисячі тон вивезеного сміття скерували 193 млн грн.
«Якщо порвіняти середню вартість вивезення однієї тонни відходів у 2017 і 2018 роках, то вона знизилась. Середня вартість вивезення 1 тонни відходів у 2017 році - 857 грн, у 2018 на 94 гривні менше. Окрім того, вдалось зекономити 155 мільйонів гривень на вивезенні сміття. Усі ці зекономлені кошти скерували на 230 суспільно-важливих проектів», - розповів Назарій Романчук.
За словами Назарія Романчука у 2018 році зібрано 714 тонн вторинної сировини, 64% якої –це пет-пляшки.
Новини за темою
ЛОДА запропонує міській владі Львова перелік земельних ділянок для будівництва полігону ТПВ
11 березня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький спільно з керівництвом Львівської міської ради та представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели онлайн нараду щодо будівництва полігону ТПВ на Львівщині. Максим Козицький наголосив, облдержадмінстрація готова співпрацювати з владою міста для реалізації такого важливого проекту. “Ми зі свого боку готові працювати спільно з містом для того, щоб вирішити проблему, яка стосується не лише Львова, але й області загалом. Зараз розглянули п’ять земельних ділянок, площею від 20 до 100 гектарів, які можемо надати міській владі. Після визначення конкретної ділянки, місто має звернутись з листом у районну адміністрацію, у підпорядкуванні якої буде обрана земельна ділянка, для дозволу на виготовлення детального плану території, опісля розробляється детальний план, проводяться громадські слухання і ми виділяємо ділянку або в оренду, або в постійне користування”, – підкреслив очільник області. У межах наради сторони домовились, що упродовж тижня, Львівська облдержадміністрації напрацює і надасть міській владі дорожню карту відведення земельної ділянки, яка відповідатиме державним будівельним нормам та санітарним правилам, а також буде максимально віддалена від населених пунктів.
“Нова постанова встановлює чіткий тариф на надання послуг з поводження з ТПВ”, - Назарій Романчук
16 листопада 2020
Уряд затвердив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами. Як зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації Назарій Романчук, постанова передбачає прозору процедуру встановлення тарифів на надання послуг з поводження з побутовим відходами з урахуванням об’ємів побутових відходів, які надходять на перероблення та захоронення. Окрім того, врегульовує питання розрахунку прямих витрат з оплати праці при формуванні тарифів на послуги з поводження з відходами відповідно до Закону України «Про оплату праці». «Щорічно у Львівській області утворюється близько 700 тисяч тонн побутових відходів. Питомі показники утворення відходів в області становлять у середньому 290 кг/рік/особу. Відтепер, завдяки прийнятій Кабінетом Міністрів України постанові, при встановленні тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення відходів. Також на сьогодні у Львівській області працюють сміттєсортувальні лінії, однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування. Відповідно до цієї постанови перелік операцій поводження з відходами доповнюється операціями сортування та видалення”, – зазначив Назарій Романчук. Також він наголосив, ця постанова дозволить 60 спеціалізованим підприємствам, які надають послуги з поводження з побутовими відходами у Львівській області, врегулювати питання в частині розрахунку витрат з оплати праці працівників. Оксана Буй
Питання рекультивації полігону ТПВ у с. Брониця розглянули під час наради
3 Червня 2020
Cьогодні, 3 червня, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів нараду щодо вирішення проблеми поводження з відходами у Дрогобицькому районі та подальших дій щодо полігону ТПВ села Брониця. Юрій Бучко наголосив, що полігон ТПВ у с. Брониця має обов’язково бути облаштований відповідно до вимог чинного законодавства та не завдавати шкоди навколишньому середовищу і мешканцям, які живуть поблизу. У межах наради розглянули шляхи подальшої рекультивації полігону ТПВ у с.Брониця, а також можливих джерел фінансування таких робіт.
Львівщина очікує на різдвяний період понад третину мільйона туристів
17 грудня 2019
Щороку відсвяткувати Різдво та Новий рік в область приїжджає майже 350 тисяч мандрівників. Найбільш популярними напрямками є гірські райони, курортні містечка Трускавець та Східниця, а також Львів. Про це сьогодні під час апаратної наради у Львівській ОДА розповіла начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Марина Якушева. «Серед іноземців лідирують за відвідуванням нашого регіону гості з Польщі, Білорусі, Туреччини та країн Балтії, серед українців до нас найчастіше їдуть кияни, одесити та харків’яни. Новорічно-різдяний період на Львівщині триватиме від 27 грудня. Святкування відбудуться по всій області. Із дітьми можна буде поїхати у Домажир, на фестиваль «Парад Вертепів» у Жовкві, у Дрогобичі готують кавер-коляду за участі рок-гурту «Рокаш», на Йорданське святкування запрошує Верещиця у Яворівському національному парку», - наголосила Марина Якушева. У Львові святкування розпочнуться уже завтра, коли перед Оперним театром запалять головну ялинку міста. Упродовж усіх свят у посиленому режимі працюватимуть поліцейські, пожежники та медики.
Світовий Банк продовжує роботу над програмами управління земельними ресурсами
10 грудня 2019
На Львівщині триває робота над програмою Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Поточні проекти охоплюють різні напрями роботи із земельними ресурсами, зокрема, виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, створення інструментів та методології землеустрою на рівні ОТГ, проведення інвентаризації по спрощеній процедурі у пілотних громадах. Із 15 січня Світовий Банк планує розпочати ще один проект - створення Державного Аграрного Реєстру. «Система буде об’єднувати дані різних реєстрів, наразі це 6 державних відомств. Інформація буде аналізовуватись і відтворювати актуальну ситуацію по регіонах, від рівня ОТГ до загальнодержавного рівня. Система моніторитиме концентрацію земель в тих чи інших руках, і її можна буде використати для блокування операцій, якщо якийсь власник перевищив ліміт», -розповів представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов. Світовий банк надає технічну та фінансову допомогу для створення цієї системи. Створення Державного Аграрного Реєстру дозволить сформувати основу для впровадження державної програми підтримки надання субсидій з автоматичною перевіркою кандидатів.
«Понад 20 млн грн субвенції з державного бюджету використали на виплату соціальної допомоги для дітей-сиріт», – Володимир Лис
3 грудня 2019
Чергова апаратна нарада облдержадміністрації відбулась сьогодні, 3 грудня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Василя Лозинського. Відповідно до порядку денного розглянули питання про роботу Служби у справах дітей облдержадміністрації у 2019 році та щодо протидії домашньому насильству у Львівській області. Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис розповів, що станом на сьогодні, в області є майже понад пів мільйона дитячого населення, з них 1036 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та 2239 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Впродовж року під опіку влаштували 276 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, створили 7 прийомних сімей, куди влаштували 13 дітей, а також 3 дитячих будинки сімейного типу, у які влаштовано 20 дітей, а ще 18 дітей влаштували у діючі прийомні сім’ї дитячих будинків сімейного типу. Загалом в області діє 36 дитячих будинків сімейного типу і 87 прийомних сімей. У поточному році у сім’ї громадян влаштували 367 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Тобто є позитивне сальдо у цьому напрямку, і я сподіваюся, що ця позитивна динаміка буде зберігатися й надалі», – зауважив Володимир Лис. Також він наголосив на важливості навчання для кандидатів-усиновлювачів, яке стало обов’язковим з 20 жовтня цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Серед позитивних показників є 20,4 млн грн. коштів субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги, а також виділення коштів із державного бюджету на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у розмірі 16,5 млн грн. «Розпорядником субвенції є департамент соціального захисту населення. Видали 37 компенсацій для придбання житла. За умов співфінансування з облрадою ми придбали 24 житлових будинки для 44 дітей», – додав начальник Служби у справах дітей. Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталя Кузяк повідомила, що з 25 листопада триває Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства", до якої долучається Україна і Львівщина. За її словами, загальна кількість звернень щодо домашнього насильства у районах та містах обласного значення, які надійшли за 9 місяців 2019 року становить 5057, з них: від жінок – 4651, від чоловіків – 373 та 33 – від дітей. «Задля запобігання та протидії домашньому насильству в області станом на листопад цього року працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Зокрема, Львівська, Новострілищанська, Жидачівська, Золочівська, Сокальська та Яворівська. За 9 місяців мобільні бригади надали послуги 1 503 клієнтам», – зазначила Наталя Кузяк.
Маркіян Мальський доручив Державній службі з питань праці посилити контроль за виплатою зарплати
26 листопада 2019
Структурні підрозділи до 1 лютого мають напрацювати план заходів щодо зміни підходів до порядку фінансування, аби наступного року показники з виконання бюджету покращились. Відповідне розпорядження сьогодні під час апаратної наради озвучив голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. Очільник наголосив на неприпустимості невиконання бюджету, що повторюється з року в рік. У департамент фінансів мають також подати показники до проекту обласного бюджету на наступний рік та відповідні зміни до галузевих програм. Посилять роботу також у Державній службі України з питань праці. «Варто посилити роботу із контролю щодо виплати заробітної плати. Зарплата за офіційними даними з 10 тисяч знизилась до 7, тому в цій ситуації потрібно розібратися. Держпраці мусить зосередити на цьому особливу увагу», - зазначив Маркіян Мальський. Наповнення бюджету на 65 % залежить під податку на доходи фізичних осіб, а у деяких ОТГ цей показник становить 90% «Після завершення бюджетного періоду ми повернемося до профільних комісій по тих підприємствах, де зафіксоване падіння офіційної зарплати. У 2020 році ми закладаємо суттєву динаміку збільшення ПДФО, тому всім структурам треба посилити роботу в напрямі збільшення офіційних зарплат», - акцентував перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Окрім того, голова Львівської ОДА дав доручення Головному управлінню державної податкової служби у Львівській області забезпечити у листопаді – грудні виконання планових показників із надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів, а керівникам районів виплатити зарплату працівникам бюджетних установ до початку новорічних свят.
Львівщина – серед лідерів за динамікою надходжень податків та зборів
26 листопада 2019
Підсумки десяти місяців свідчать про те, що до місцевих бюджетів області понадпланово надійшло 3,4% податків та зборів , тобто більше 400 млн грн. На тлі інших областей, Львівщина за динамікою надходжень податків та зборів посідає 4 місце із показником майже 20%. Про це сьогодні під час апаратної наради розповів директор департаменту фінансів Олег Демків. «Львівщині вдалось виділитись завдяки надходженням по єдиному податку та по ПДФО, однак варто підтягнути показники по платі за землю. З кожним роком динаміка надходжень податків та зборів скорочується. Це пов’язано з об’єктивними чинниками, але все ж це створює додаткові труднощі щодо збалансування бюджету», - зазначив Олег Демків. На 26 млрд грн профінансовано видатків за 10 місяців, що становить 72%. Тенденція характерна для останніх років. Також фінансисти фіксують наявність невикористаних видатків капітального характеру у сумі 350 млн, що в разі неосвоєння повернуться до державного бюджету.
Кількість отруєння чадним газом за останній рік зменшилась
19 листопада 2019
Найбільше випадків отруєння чадним газом сталося у Львові, де зафіксовано 49 випадків. У Пустомитівському районі – 6 випадків, у Яворівському – 5 та у Самборі – 4. Про це йшлося сьогодні під час апаратної наради у Львівської ОДА. За словами директора департаменту з питань цивільного захисту Ігоря Туза, кількість випадків за останній рік зменшилась. «Станом на 19 листопада в області обліковано 90 випадків отруєння чадним газом, в яких постраждала 201 людина. Загинули 9 осіб, з яких 1 дитина. Якщо порівнювати із попереднім роком, то у 2018 році було на 39 випадків більше (129 випадків), а загиблих людей на 6 більше», - наголосив Ігор Туз. Найчастіше випадки отруєння фіксують у старій частині Львова. «За нашими даними 98% всіх багатоповерхівок мають акти на чистку димканалів, тож ця робота справді якісно проводиться. Однак, в старій частині міста в силу різних суб’єктивних чинників, випадків отруєння чадним газом найбільше», - акцентував голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович. Аби мінімізувати кількість фактів отруєння, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський доручив керівникам міст та районів до кінця грудня провести позачергову перевірку справності димових вентиляційних каналів, а також посилити роз’яснювальну роботу серед населення. «Нам усім варто працювати над тим, щоб була вища поінформованість населення про газоаналізатори та сигналізатори чадного газу. Ця недорога апаратура справді рятує життя», - зазначив очільник області.
Питання огляду водіїв на стан наркотичного сп’яніння розглянули на апаратній нараді
15 жовтня 2019
Понад 1600 протоколів складено співробітниками патрульної поліції у Львівській області за водіння транспортних засобів в нетверезому стані чи під дією лікарських препаратів. Більше половини справ – у суді, а з порушників стягнули майже 8 млн грн штрафних санкцій. Про це сьогодні під час апаратної наради розповів начальник Управління патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко. «Серед цих протоколів дуже низький відсоток тих, у яких виявлено наркотичні речовини, адже медичні огляди для виявлення таких водії проводять лише в одній установі – Пустомитівській лікарні. Однак везти з іншого кінця області водія в Пустимити недоцільно», - наголосив керівник патрульної поліції. На думку Романа Пилипенка за ті кошти, що стягують з нетверезих водії, можна забезпечити лікарні відповідними експрес-тестами та реагентами. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак перелік закладів, де проводять обстеження, можна розширити. «Якщо є потреба збільшити кількість точок, де можна провести обстеження, треба сформувати перелік таких кабінетів і вони запрацюють. Однак утримання таких кабінетів ляже на місцеві бюджети, адже обласний бюджет такі витрати на себе брати не може», - зазначила Ірина Микичак.
Голова ОДА надав роз’яснення своєї позиції щодо реорганізації лікарні «ОХМАТДИТ»
15 жовтня 2019
Уникнути спекуляцій та перезапустити процес реорганізації лікарні «ОХМАТДИТ» допоможуть експертні обговорення та прозорі конкурсні відбори. Суспільство повинно розуміти усі процеси та бути до них готовими. На цьому сьогодні, під час апаратної наради, наголосив голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. За його словами, незадовільний стан медицини є не лише на Львівщині, а й в Україні в цілому. «Зрозуміло, що реформа потрібна, адже Національна служба здоров’я України підтримуватиме більші лікарні. Проте для громадськості був незрозумілий процес реорганізації, чому саме потрібно ліквідовувати «ОХМАТДИТ», а не реорганізовувати його спільно зі Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром. Відтак, враховуючи суспільну важливість, я відкликав проєкт рішення «Про удосконалення надання медичної допомоги дитячому населенню у Львівській області» задля вироблення спільної та чіткої позиції», – зауважив Маркіян Мальський. Також він додав, що кожен мешканець області повинен мати доступ до якісних медичних послуг. Тому для вирішення ситуації повинні бути проведені зустрічі з колективами, громадськістю, експертами, щоб зрозуміти економічну ефективність об’єднання вищезазначених дитячих медичних закладів.
Маркіян Мальський оголосив війну паліям сухостою, видавши 13 доручень
17 вересня 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський доручив усім структурним підрозділам та силовим структурам взяти на контроль ситуацію зі спаленням сухої трави в області. Відповідні доручення очільник області дав сьогодні, 17 вересня, під час апаратної наради. Головне управління Держгеокадастру у Львівській області має надати інформацію про власників земельних ділянок, в яких виявлено самовільне спалення сухої рослинності для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. За дорученням голови ЛОДА також проведуть профілактичну роботу з підприємствами агропромислового комплексу щодо недопущення спалювання сухої рослинності та її залишків, в тому числі стерні. В межах контролю за ситуацією зі спаленням сухостою голова облдержадміністрації доручив організувати роботу з користувачами мисливських угідь, аби забезпечити належну охорону мисливських угідь та притягнути до адмінвідповідальності правопорушників у випадку спалювання сухої рослинності чи її залишків. Також при отриманні повідомлень про випадки спалювання рослинності або її залишків за зверненнями сільських, селищних голів, керівників лісогосподарських підприємств Нацполіція проводитиме слідчі дії щодо виявлення та притягнення до відповідальності винуватців пожеж в екосистемах. Окрім того, голова дав доручення посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з метою недопущення пожеж, особливу увагу звернути на заборону спалювання сухої трави і забезпечити установлення білбордів з інформацією про відповідальність за випалювання сухої рослинності і закликами щодо недопущення таких дій уздовж автомобільних доріг, залізничних колій, біля лісових масивів, в населених пунктах. Додатково розмістити пам’ятки у громадському транспорті щодо заборони спалювання трави, задіяти усі можливості ЗМІ до розміщення відеороликів, статей, радіотрансляції звернень. У Басейновому управлінні Львівського обласного управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну за дорученням очільника області мають привести в робочий стан меліоративні системи в місцях їх проходження через лісові масиви і торфовища, здійснити їх очищення від трави, кущів, дерев, замулення та забезпечити, за необхідності, підняття рівня води, а також проконтролювати підготовку меліоративних каналів, які знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування. З метою недопущення спалення сухостою проводитимуть рейди щодо контролю за несанкціонованим спалюванням рослинності або її залишків із залученням працівників Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Національної поліції України у Львівській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, а також громадських інспекторів з охорони довкілля. У разі виявлення випадків несанкціонованого спалювання рослинності або її залишків вживатимуть невідкладних заходів реагування.