Будівництво нових водогонів та газопроводів – у пріоритеті діяльності департаменту ЖКГ
29 січня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Програма «Питна вода» та газифікація населених пунктів залишаються пріоритетними у напрямі розвитку житлово-комунального господарства.
«Департамент є розробником та виконавцем низки програм. За минулий рік ми збудували та реконструювати 25 км водопровідних мереж. По цій програмі було використано 15 млн 793 тис грн., майже третина з яких - кошти місцевих бюджетів», - наголосив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.
Окрім того, в межах програми газифікації минулого року реалізували 5 проектів. Здійснено будівництво підвідних газопроводів на суму 5 104,0 тис грн.фінансування відбувалось шляхом спів фінансування: 26% міський бюджет та 74% обласний бюджет.
Наступного року у планах - будівництво водопроводів та водопровідних мереж довжиною 20,1 км в 17 населених пунктах, а також добудова підвідних газопроводів із ступенем готовності більше 50% довжиною 17 км в 6 населених пунктах, що дасть можливість забезпечити мешканців 36 сільських населених пунктів природнім газом.
Новини за темою
Більшу частину робіт з перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич виконали
5 листопада 2020
Два місяці тому розпочали перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич на іншу ділянку. Станом на сьогодні підрядники виконали більшу частину робіт. Хід робіт на об’єкті перевірив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Восени 2017 року в Дрогобицькому районі утворилось провалля земної поверхні, внаслідок неналежного виконання умов консервації рудника власником “Стебницького гірничо-хімічне підприємства “Полімінерал”. У 2018 році Львівська ОДА звернулась до Кабміну щодо виділення коштів для перенесення водогону. “Перенесення водогону проводять, щоб запобігти його пошкодженню через збільшення сейсмічної активності у районі техногенної катастрофи регіонального масштабу у Дрогобицькому районі. Водогін постачає воду для близько 60 тис осіб, які проживають у Дрогобичі та прилеглих селах. Розпочали роботи тут у 2018 році, однак через потребу корегування проектно-кошторисної документації їх призупинили. Ми відкорегували проект, відбулась експертиза і перенесення водогону відновили. Для цього Львівщині з резервного фонду державного бюджету виділили 26 млн 666 тис гривень”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. На об’єкті працює 11 одиниць техніки та близько 20 осіб. Магістральний водогін протяжністю 800 м. Зараз тут виконані роботи з прокладання понад 400 м. “Об’єкт є доволі складним, було декілька факторів, які сповільнювали роботи. Зокрема, тут проходять електричні опори, які необхідно було перенести. Цього тижня ми це зробили і зараз це пришвидшить процес прокладання водогону”, - розповів виконроб фірми “Енергоресурс – монтаж” Юрій Легензевич. Зазначимо, водогін Гірне-Дрогобич планують ввести в експлуатацію до кінця року. Зокрема, Юрій Бучко доручив підрядникам збільшити кількість техніки та пришвидшити роботи, щоб вчасно їх завершити. Окрім перенесення водогону, триває будівництво об’їзної Трускавця. Для цього з держбюджету скерували 120 млн грн. “Нова ділянка дороги протяжністю 4 кілометри дозволить здійснювати рух транзитного транспорту в обхід Трускавця. Це в свою чергу вбереже міські дороги від руйнування. Окрім того, новий обхід оминатиме карстові провалля, обвал яких призвів до руйнування автошляху. Тобто водії зможуть безперешкодно та безпечно пересуватись новою дорогою із двома однорівневими розв’язками”, - додав Юрій Бучко. Будівництво виконує підрядна організація ТОВ «Автомагістраль-Південь». Роботи на дорозі заплановано завершити до кінця 2021 року. Оксана Буй
На Львівщині розпочали роботи з перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич на іншу ділянку
27 серпня 2020
Сьогодні розпочали будівництво магістрального водогону Гірне-Дрогобич. Водогін перенесуть за межі небезпечної ділянки гірничого відводу Стебницького “Полімінералу”. Водогін постачає воду для близько 60 тис осіб, з них 80 % - жителі м. Дрогобич, сіл Модричі, Раневичі, Почаєвичі, Михайлевичі. Перенесення водогону проводять, щоб запобігти його пошкодженню через збільшення сейсмічної активності у районі техногенної катастрофи регіонального масштабу у Дрогобицькому районі. "Про потребу перенесення 800-метрового магістрального водогону Гірне-Дрогобич заговорили ще 2017 року, коли поблизу Дрогобича та Трускавця стався землетрус. Тоді у зоні недіючих розробок «Полімінералу» над карстовою пустотою обвалилося склепіння. А цієї весни земля на цій ділянці знову провалилася. Ситуація небезпечна. Якщо стануться нові провалля, Дрогобич і сусідні села залишаться без води. Ми клопотали, щоби кошти виділили з резервного фонду держбюджету. Нам скерують майже 27 млн гривень – всю необхідну суму. Гроші вже почали надходити. Сьогодні роботи відновили. До кінця року плануємо ввести водогін в експлуатацію", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Як відомо, восени 2017 року в Дрогобицькому районі утворилось провалля земної поверхні, внаслідок неналежного виконання умов консервації рудника власником “Стебницького гірничо-хімічне підприємства “Полімінерал”. У 2018 році Львівська ОДА звернулась до Кабміну щодо виділення коштів для перенесення водогону. Відтак, Уряд виділив відповідні кошти з державного резервного фонду для проведення робіт. Облержадміністрація уклала угоду з підрядною організацією ТзОВ "Будівельне управління механізації”, яка виконала роботи на загальну суму понад 6 млн грн. У зв’язку з необхідністю корегування проектно-кошторисної документації в частині зміни прокладання траси водопроводу, перенесення ліній електропередач та призупинення фінансування роботи відтермінували. У 2019 році внесли зміни до проектно-кошторисної документації, відтак, загальна кошторисна вартість об’єкту склала 33 млн 129 тис гривень. З урахуванням виконаних робіт на об’єкті, вартість робіт, що підлягають виконанню для завершення будівництва, становить 26 млн 851 тис грн. За клопотанням облдержадміністрації цьогоріч з резервного фонду державного бюджету виділили 26 млн 666 тис гривень для перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич на іншу ділянку. На сьогодні виконані роботи з прокладання 216 м діаметром 600 мм. На об’єкті працюють 7 одиниць техніки та 12 робітників Довжина магістрального водогону по осі траси (паралельна прокладка) – 778 м, в тому числі водогін діаметром 600 мм – 767 м, водогін діаметром 800 мм – 778 м. Зазначимо, водогін Гірне-Дрогобич планують ввести в експлуатацію до кінця року. Окрім того,Максим Козицький оглянув хід робіт з будівництва обходу Трускавця.
Очільник Львівщини ознайомився із будівництвом магістрального водогону до міста Дубляни
30 квітня 2020
Перебуваючи з робочою поїздкою у Жовківському районі, голова Львівської ОДА Максим Козицький ознайомився із будівництвом магістрального водопроводу до міста Дубляни. 23 квітня розпочали роботи з укладання труб в рамках проекту «Будівництво магістрального водопроводу від села Великі Грибовичі до міста Дубляни». Попри карантин роботи розпочалися, як тільки це дозволили погодні умови. Цього року в бюджеті міста передбачено 2,5 мільйони гривень на водопровід. Також, за словами міського голови Дублян, вдасться додатково скерувати ще 2,5 мільйони при перегляді бюджету у першому півріччі 2020 року. Загальна вартість проекту становить 20,5 млн грн. Станом на сьогодні виконали роботи на 1,5 млн грн. Відтак, проклали 600 метрів трубопроводу. При будівництві використовують двошарові труби найновішого покоління з гарантійним терміном експлуатації 100 років. Зазначимо, чисельність населення міста Дубляни складає понад 11 тис осіб (в тому числі студенти). З них близько 7 тис забезпечені централізованим водопостачанням. Після завершення будівництва водопровід буде підведено до існуючих мереж із подальшим розгалуженням. Загалом розрахункова потужність нового водопроводу передбачена на 30 тис мешканців.
Водогін "Гірне-Дрогобич" перенесуть за межі небезпечної зони
25 квітня 2020
Учора, 24 квітня, Кабінет міністрів погодив виділити 26.666 млн гривень на перенесення магістрального водогону “Гірне-Дрогобич” за межі гірничого відводу Стебницького "Полімінералу" на Дрогобиччині. Нагадаємо , цьому рішенню Кабміну передувала надзвичайна ситуація техногенного характеру: 15 березня цього року поблизу Стебника утворилося вже друге карстове провалля. Вперше земля тут провалився восени 2017 року. Геологи зазначають, що незаповнені підземні порожнини, які утворилися після видобування калійної солі, можуть провокувати обвал порід і надалі. Тому основні лінії і мережі комунікацій - дорогу, водогін та електромережі - потрібно переносити. “Ми очікуємо, що кошти надійдуть впродовж двох тижнів. Ще зо два тижні займуть тендерні процедури. Тобто роботи з перенесення водогону можуть початися через місяць”, - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Стебницький “Полімінерал” належить до екологічно небезпечних об’єктів Львівської області. З зупинкою калійного комбінату, тут припинилися природоохоронні заходи, що й стало однією з причин обвалу й техногенного землетрусу понад два роки тому. Провалля, яке утворилося в березні, - вже 37-ме карстове провалля на території Стебницького калійного родовища. Геологи зазначають, що воно аж ніяк не останнє. Тому перенесення інфраструктурних мереж для регіону є вкрай важливе.
Керівники департаментів публічно підсумують рік та презентують плани на 2019-ий
14 січня 2019
Протягом січня – лютого триватимуть публічні звіти керівників департаментів та структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації. Про це сьогодні, 14 січня, повідомили під час апаратної наради. «Та традиція, яку закріпилась на Львівщині, організовувати публічні звіти структурних підрозділів себе виправдовує, попри те, що такого зобов’язання в законах не прописано. Звіти керівників галузей про роботу за минулий рік та про плани на наступний рік повинні бути загальновідомими», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Відтак, першими свою публічну доповідь у понеділок, 28 січня, презентує департамент екології та природних ресурсів, а завершить звітування Державний архів Львівської області 25 лютого. № Назва Дата Час Місце проведення Департамент екології та природних ресурсів 28.01.2019 14:00 Актовий зал департаменту екології та природних ресурсів, Департамент з питань культури, національностей та релігій 30.01.2019 14:00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент агропромислового розвитку 31.01.2019 11.00 Музейно - культурний комплекс пивної історії «Львіварня» Управління фізичної культури та спорту 01.02.2019 11:00 Університет фізичної культури Служба у справах дітей 04.02.2019 14:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент соціального захисту населення 05.02.2019 14.00 Національний університет «Львівська політехніка» Департамент економічної політики 06.02.2019 12:00 Велика зала Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Департамент фінансів 07.02.2019 11:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент архітектури та розвитку містобудування 08.02.2019 12.00 Будинок архітектора Департамент освіти і науки 11.02.2019 14:00 Будинок вчених Департамент охорони здоров’я 13.02.2019 12.00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку 14.02.2019 12.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент з питань цивільного захисту 15.02.2019 15.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва 18.02.2019 15:00 Факультет міжнародних відносин, конференц-зал 205 ауд. вул.Січових стрільців 19 Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства 19.02.2019 11.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління туризму та курортів 20.02.2019 16:00 Інформаційно-культурний центр УКУ ім. Андрея Шептицького Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації 20.02.2019 12:00 Актовий зал МН “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” Департамент внутрішньої та інформаційної політики 21.02.2019 14.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління капітального будівництва 22.02.2019 18:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Державний архів Львівської області 25.02.2019 11:00 ву. Державний архів Львівської області
У селі Лавриків на Жовківщині відкрили газопровід(+відео)
19 грудня 2018
Сьогодні, 19 грудня, у селі Лавриків Жовківського району відкрили газопровід. Підвідний газопровід середнього тиску забезпечить природнім газом 450 домогосподарств 7 сіл Лавриківської сільської ради. «За останні роки всі ми можемо побачити, що в нашій області багато чого змінюється. Десь провели газ, десь побудували дорогу, нову школу, дитячий майданчик. Ці зміни тривають, і головне, що вони помітні», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. Одним з перших у домівку газ отримав мешканець села Лавриків Богдан Сало. Чоловік разом із дружиною утримують господарство та до цього часу для обігріву помешкання використовували пічне опалення на дровах, а для приготування їжі газовий балон. «Це довгоочікуваний для нас газ. З газом набагато легше, адже дрова треба привезти, порізати, порубати, скласти, а газ запалив і в хаті тепло», - розповів Богдан Сало. У 2018 році фінансування проекту проводили в межах реалізації програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки. Відтак, збудували 3,6 км газопроводу загальною вартістю 2 286,8 тис грн, з яких 2041,8 тис грн – кошти обласного бюджету та 245 тис грн – кошти місцевого бюджету. «Сьогодні мешканці села, а це 450 домогосподарств, 7 сіл, які входять в Лавриківську сільську зону, отримують газ. Вони на це чекали понад 10 років і спільними зусиллями, як обласної так і місцевої влади, ми це зробили. Були виділені кошти, зроблені відповідні роботи і сьогодні ми бачимо результат. Це один з проектів, які цього року реалізовувались в межах обласної програми газифікації населених пунктів»,- розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Зазначимо, що в межах реалізації програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки реалізували 5 проектів з будівництва підвідних газопроводів до сіл Лавриків та Бабії Жовківського району, с. Перекалки Кам'янка-Бузького району, с. Блажів Самбірського району, с. Вовче Турківського району. Загальна сума виділених по Програмі коштів становить 7,69 млн грн.
Уряд виділив 20,5 млн грн для перенесення магістрального водогону у Стебнику
18 липня 2018
18 липня 2018 року Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Мінекономрозвитку про виділення 20,5 млн грн для перенесення магістрального водогону “Гірне – Дрогобич” за межі гірничого відводу. Перенесення водогону потрібне, щоб запобігти його пошкодженню через збільшення сейсмічної активності у районі техногенної катастрофи регіонального масштабу у Дрогобицькому районі Львівської області. Як відомо, в Дрогобицькому районі утворилось провалля земної поверхні, внаслідок неналежного виконання умов консервації рудника власником “Стебницького гірничо-хімічне підприємства “Полімінерал”. Водогін постачає воду для близько 60 тис осіб, які мешкають у м. Дрогобич, селах Модричі, Раневичі, Почаєвичі та Михайлевичі Дрогобицького району Львівської області. Кошти будуть виділені Львівській обласній державній адміністрації з резервного фонду. Уряд також доручив Львівській облдержадміністрації у двотижневий строк затвердити за погодженням з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів перелік витрат, пов’язаних із здійсненням заходів, визначених у розпорядженні Уряду про виділення коштів, а також подати до 1 грудня 2018 року Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання виділених коштів.
"Форум партнерства - платформа для розвитку успішного транскордонного співробітництва", - Тарас Олійничок
8 лютого 2018
У вересні 2017 року у межах IV українсько-польського Фестивалю партнерства відбувся Другий Форум партнерства, організований департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Форум об’єднав на дискусійному майданчику представників профільних Міністерств України, делегації воєводств Польщі, дипломатів обох країн та керівників структурних підрозділів Львівської ОДА. Про це повідомив сьогодні під час звіту т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок. «Під час Форуму партнерства відбулися дискусійні панелі та презентації програм. Зокрема, учасники Форуму порушили питання реформи медицини у контексті успішної децентралізації влади, обмінялися думками щодо діяльності органів місцевого самоврядування в процесі сталого розвитку гірських територій та розглянули складові культурної дипломатії», - зазначив під час звіту директор міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Тарас Олійничок. У межах Фестивалю Партнерства відбувалися також презентації на промоційних стендах туристичних продуктів та освітніх програм як Львівської області, так і польських воєводств. А також перегляд польських та українських короткометражних фільмів.
Понад 11 мільйонів гривень - на Комплексну програму розвитку культури Львівщини у 2018 році
5 лютого 2018
У 2018 році на 11 напрямів та 9 конкурсів Комплексної програми розвитку культури Львівщини передбачили 11 млн 250 тис грн. Окрім того, культура стала пріоритетом в обласному конкурсі мікропроектів. За попередніми даними департамент культури посідає друге місце за успішністю та активністю подань. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. «Ще одне джерело – це бюджет розвитку, який цьогоріч вперше зініційований спільно з обласною радою, щоб скеровувати кошти на розвиток галузі культури. На це передбачили 20 млн грн», - зазначила директор департаменту культури, національностей та релігій Мирослава Туркало. В межах стратегії на 2018 рік, окрім іншого, планують презентувати Львівщину на міжнародному та всеукраїнському рівні, співфінансувати за рахунок грантів стартапи у селах, організовувати систематичні зустрічі з учасниками АТО тощо. Поза тим, впродовж року відбудеться майже 40 фестивалів національно-патріотичного виховання, відзначення 100-річчя ЗУНР та підтримка АТО у проекті “Полігон”.
Львівський аеропорт за рік відкрив 9 нових напрямків
1 лютого 2018
У період з січня до грудня 2017 року Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького прийняв 1 млн 80 тис пасажирів, що на 46% більше, аніж за аналогічний період 2016 року (738 тисяч пасажирів). За 2017 рік аеропорт виконав 11 983 рейси, що на 35% більше, ніж за 2016 рік (8877). «Черговий крок розвитку - це 9 нових напрямків та дві нові авіакомпанії на ринку. Окрім того, суттєвий приріст пасажиропотоку, в порівнняні до минулого року .Аеропорт уже може позиціонувати себе як провідний хаб західної України», - зауважив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації Роман Кокотайло. На міжнародних рейсах перевезено 906 тисяч пасажирів (84%), а на внутрішніх – 174 тисяч пасажирів (16%).У планах аеропорту – робота над відкриття міжконтинентальних рейсів.
Львівська залізниця торік прийняла понад 50 мільйонів тонн вантажів
1 лютого 2018
У 2017 році підготовлено до перевезень 707 035 одиниць вантажних вагонів, що на 79 253 вагони більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Окрім того, торік відремонтовано 3850 одиниць вантажних вагонів, що на 716 вагонів більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Про це йшлося сьогодні, 1 лютого, під час звіту департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації. "Торік Львівщина прийняла 52 млн 826 тис тонн вантажів, серед яких вугілля, будівельна продукція та зерно. Найбільшим споживачем вантажів є Львівська область. Для забезпечення повноцінної роботи вантажного залізничного перевезення значну увагу приділяли ремонту рухомого складу", - зазначив директор департаменту Роман Кокотайло. Зазначимо, регіональна філія “Львівська залізниця” функціонує в межах 7 областей України: Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської. Протяжність колії – 4 459,5 км (розгорнута довжина головних колій - 5 509,1 км), електрифікована протяжність – 1 424,2 км.
Бескидський тунель планують ввести в експлуатацію у травні
1 лютого 2018
Після будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю пропускна спроможність ліній Львів – Стрий – Чоп – Держкордон із Європою збільшиться з 47 до 100 пар поїздів на добу. «Реалізація проекту дозволить збільшити транспортні вантажні потоки до країн Європи у два рази. Відповідно рівень інвестицій у Львівщину ми зможемо побачити уже влітку, адже на травень заплановано введення в експлуатацію «Бескидського тунелю», - наголосив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації Роман Кокотайло. Кошторисна вартість робіт – 2,193 млрд грн. Станом на сьогодні освоєно – 2,046 млрд грн, що складає 93 %.