Львівщина розширюватиме багатовекторну співпрацю із Канадою
Голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками канадської компанії Capital Hill Group, аби узгодити можливі напрями співпраці в реалізації стратегічно важливих та значимих проектів на території Львівської області.
В межах зустрічі порушили низку питань щодо залучення інвестицій провідних канадських компаній.
«Досвід створення на Львівщині нових виробничих потужностей дає підстави стверджувати, що рівень безпеки в області на високому рівні. Йдеться як про безпеку особистості, так і про безпеку ведення бізнесу. Обласна влада всяко сприяє інвестиційним проектам, тож ми можемо розглядати нашу співпрацю у різних галузях», - зазначив під час розмови Олег Синютка.
Відтак, сторони зійшлися на доцільності створення на базі аеродрому «Ягеллон», що на Городоччині, індустріально-логістичного авіахабу. Також, розглянули можливість будівництва заводу у сфері оборонної промисловості.
«В Україні були доволі складні часи, але з економічної точки зору ситуація міняється, тож саме час розпочинати спільні проекти. Окрім того, українці славляться своєю освіченістю, працьовитістю та дисциплінованістю. Це дає підстави стверджувати, що українці здатні виробляти технологічні речі на дуже високому рівні», - наголосив Дезмонд Бурк.
Також у ході зустрічі порушили питання щодо реалізації проектів «зеленої енергетики», спільній розробці родовищ вугілля, рекреаційних проектів у Карпатах та створення великого інфраструктурного «сухого порту», що полягає в можливості інтеграції європейської залізничної колії з українською.
Довідково:
Слід зазначити, що за безпосередньої участі компанії «Capital Hill Group», сьогодні в Україні почали реалізовувати важливий енергетичний проект на Луганщині із заявленим об’ємом інвестицій близько 400 млн дол США. В галузі зміцнення обороноздатності України, компанія Capital Hill Group вже посприяла залученню інвестора для розвитку Міжнародного навчального центру Національної Гвардії України в Київській області.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
«Канадці завжди з вами у ваших серцях»: заступник міністра закордонних справ Канади запевнив у підтримці України
7 квітня 2022
Канада підтримує Україну у всіх можливих сферах, зокрема, у військовій, фінансовій, а канадці – поряд з українцями у ці важкі часи і готові підтримувати їх і в подальшому. Про це під час онлайн-зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким зазначив заступник міністра закордонних справ Канади з різносторонніх питань Пітер МагДугал. «Від початку війни Канада надала Україні гуманітарну допомогу на понад 150 мільйонів канадських доларів. І Канада буде продовжувати це робити. Знайте, що хоч ми дуже далеко географічно, ми завжди з вами у ваших серцях», - сказав заступник міністра. Пітер МагДугал зазначив також, що він займається саме гуманітарною допомогою, тож під час зустрічі обговорили, чого найбільше потребують внутрішньо переміщені особи в Україні, та як допомагають нашій державі міжнародні організації, зокрема, від ООН. Максим Козицький розповів, що найбільш необхідними зараз є кровоспинні бинти, обезболюючі препарати, генератори, а також військова амуніція – бронежилети, каски, засоби зв’язку, військова форма. Він також зазначив, що після шести тижнів війни в Україні міжнародні організації розпочали активну співпрацю з українською владою. Це, зокрема, World Food Program, UNHCR, Карітас, World Central Kitchen, фонди Чехії та Угорщини. З перших днів війни допомогу біженцям на кордоні почала надавати організація «ЮНІСЕФ». «Комісаріат ООН у справах біженців (UNHCR) працює вже з 50-ма центрами, де розміщені внутрішньо переміщені особи, і вже 500 з цих людей отримали від комісаріату грошову допомогу – 80$ на особу. Як повідомили у комісаріаті, допомогу зможуть надати близько 350 тисячам осіб. На постійній основі гуманітарну допомогу надає «Карітас». Допомога «Міжнародного Червоного Хреста» саме в області майже відсутня», - зазначив Максим Козицький. За підсумками зустрічі Пітер МакДугал пообіцяв посприяти у залученні до надання допомоги Україні міжнародних інституцій ООН та активнішій співпраці з МЧХ. «Завдяки підтримці Канади наша армія сьогодні може давати відсіч і перемагати ворога. Тому що з 2014 року ваші інструктори, солдати, офіцери робили все, щоб підготувати нас тут, в Україні, до боротьби. Канада - одна з небагатьох країн, яка не робить напівкроків, а допомагає від душі і в цілому. Ви одні з перших, хто встановлює санкції, говорить правду про цю війну, одні з перших, хто надав летальну зброю для нашої держави. Величезне дякую за все, що ви робите для нас!», - сказав Максим Козицький. Зазначимо, що окрім надання озброєння та гуманітарної допомоги, уряд Канади запровадив програму для біженців з України, яка пропонує безкоштовне оформлення візи, надає право на працевлаштування та навчання в країні, отримання статусу тимчасового резидента. Скористатися програмою висловили бажання вже 9 тисяч осіб.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
Максим Козицький зустрівся з Послом Канади в Україні
17 лютого 2022
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою. Для пані Посла це перший робочий тиждень у Львові. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку України Канадою з метою стримування подальшої російської агресії, а також наголосив на важливості технічної та гуманітарної допомоги з боку Канади, що надається як на двосторонній основі, так і в рамках міжнародних ініціатив. Очільник області ознайомив гостю із безпековою ситуацією в регіоні, зокрема роботою, яка ведеться в напрямку посилення територіальної оборони, забезпечення медичних закладів усім необхідним, захистом об'єктів критичної інфраструктури тощо. Максим Козицький наголосив, що попри складність ситуації на кордоні, Львівщина залишається безпечною, як для мешканців, так і до прикладу підприємців, які готові інвестувати в область. Нагадаємо, що раніше Максим Козицький також провів зустріч із тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та Генеральним консулом Республіки Польща Елізою Дзвонкєвіч. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Україна та Канада відзначають 30-річчя дипломатичних відносин
27 січня 2022
Сьогодні, 27 січня, минає рівно 30 років з дня встановлення українсько-канадських відносин. У 1991 році Канада стала другою, після Польщі, західною країною, яка визнала незалежність України після її відновлення. Привітання з нагоди цієї річниці висловив також голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Найперше хочу подякувати нашим друзям за постійну послідовну підтримку України на всіх міжнародних майданчиках. Таких, як ООН, ОБСЄ, НАТО і «Велика сімка». Дякую за постійну присутність у нашому війську, на нашому Яворівському полігоні військових інструкторів з Канади. А також - за готовність, через російську загрозу, надати нашій державі кредит на суму 120 млн доларів для стабілізації економічних ризиків. Також сподіваємося, що позитивною буде відповідь щодо передачі додаткового озброєння для українського війська», - наголосив очільник Львівщини. В Канаді живе найбільша та найактивніша українська діаспора – понад 1, 2 мільйони українців офіційно. З кожним роком між країнами дедалі сильніше розвиваються культурні, освітні, наукові та економічні зв’язки. Українська громада Канади дбайливо плекає українську мову, культуру, зберігає звичаї і традиції. Окрім того, канадське українство надає суттєву гуманітарну, фінансову та матеріальну допомогу Україні у контексті протидії російській агресії. Як елементи культурної дипломатії щороку в різних містах Канади відбуваються близько 10 різноманітних українських фестивалів. Найдавнішим серед них є Канадський національний український фестиваль, що проходить в м. Дофін (провінція Манітоба) з 1965 року. Найбільшим українським фестивалем Північної Америки є щорічний Український фестиваль у Торонто. «Хочу наголосити, що між нашими державами є чинними пів сотні двосторонніх угод. А в парламентах обох країн працюють міжпарламентські групи дружби «Канада – Україна» та «Україна – Канада». Ми вдячні Країні Кленового Листка за послідовну підтримку демократичних реформ, територіальної цілісності та незалежності України. За чітку позицію загарбницької політики Російської Федерації, анексії Криму і війни на сході України», - додав Максим Козицький. Канадський політикум активно підтримує демократичні зміни в Україні після перемоги Революції Гідності. Канадські урядовці неодноразово оприлюднювали заяви, у яких засуджувалася політика РФ проти України та підтверджувалася позиція Канади щодо невизнання нелегальної анексії Криму, підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Між країнами насичена наукова та освітня співпраця. Широко практикуються обміни студентами і викладачами між університетами двох країн, створення спільних навчальних програм тощо. До прикладу, угода про співробітництво укладена між Львівським національним університетом ім. Івана Франка з одного боку та Альбертським університетом (м. Едмонтон) і Манітобським університетом з іншого. У багатьох університетах Канади створено кафедри україністики. Щодо безпеки, то Збройні сили Канади плідно співпрацюють із ЗСУ в межах програми UNIFIER, що продовжена до 31 березня 2022 року, та MTCP, де Україна є найбільшим одержувачем фінансування від канадської Програми військової підготовки та співробітництва. З початку роботи місії Збройні сили Канади підготували понад 12 500 українських військових. На Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, який відбувся наприкінці листопада 2021 року, українська делегація провела низку зустрічей з представниками військово-політичного керівництва, політичних еліт та бізнес-структур Канади. Зокрема, представники української делегації зустрілися з новопризначеним Міністром національної оборони Канади пані Анітою Ананд.
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
За підтримки Канади на Львівщині розвиватимуть соціальні послуги в громадах
1 жовтня 2021
Сьогодні, 1 жовтня, відбулась робоча зустріч керівників служби у справах дітей та департаменту соціального захисту Львівської ОДА з представниками посольства Канада в Україні. Основною темою зустрічі став розвиток соціальних послуг в громадах Львівської області. Учасники обговорили результати поточної співпраці та виокремили головні напрямки подальшої роботи. Зокрема, зосередились на питанні реалізації ДІ-реформи у Львівській області. Її мета – забезпечити право дитини на виховання у сім’ї. Отож, варто впровадити інформаційні заходи для активного розвитку системи альтернативного (сімейного) догляду для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, розвитку концепції патронату та в загалом захисту прав і найкращих інтересів дітей у Львівській області. Окремо сторони поспілкувались щодо співпраці через реалізацію спільних проєктів в питаннях розвитку соціальних послуг для мешканців територіальних громад області в тому числі по допомозі громадам у розробці Стратегій соціального добробуту та розвитку. Також серед найважливіших напрямків роботи є інформування щодо важливості виховання дитини в сім’ї, успішні практики реінтеграції дітей у сім’ї та негативи інституційного догляду. Нагадаємо, що Львівська обласна державна адміністрація з 2019 року відповідно до «Меморандуму про співпрацю» з Проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади, реалізує низку просвітницьких та інформаційних програм для структурних підрозділів сфери соціального захисту дітей районних державних адміністрацій та територіальних громад області. Учасниками зустрічі стали: начальник служби у справах дітей Володимир Лис, директор департаменту соціального захисту населення Роман Андрес, начальниця управління соціального обслуговування департаменту Тетяна Медвідь, завідувач сектору з питань реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей служби у справах дітей Михайло Обіход. Зі сторони посольства Канади в Україні були присутніми: перший секретар посольства Канади в Україні Влад Йонеску, координатор проєктів / контрактів посольства Канади в Україні В'ячеслав Зуб та регіональна координаторка проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) Ольга Бойко. До слова, цей проєкт впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади.
Кабінет Міністрів схвалив проєкт угоди з урядом Угорщини щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені
22 липня 2021
Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 21 липня 2021 року. Рішення створює правові підстави для подальшого підписання угоди та забезпечення її практичної реалізації. Взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені сприятиме продовженню освіти або професійній діяльності громадян України в Угорщині та громадян Угорщини – в Україні. Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія).
Розвиток ІТ-сфери, туризму, інвестиції в індустріальні парки: Максим Козицький зустрівся із турецькими бізнесменами
28 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародної асоціації українських та турецьких бізнесменів (TUID). Очільник області привітав гостей і наголосив, що Львівщина відкрита для співпраці у різних галузях. “Досвід співпраці області з турецькими компаніями має досить позитивні результати. Турецькі компанії розбудовують дорожню інфраструктуру в області, а завдяки турецьким авіалініям розвивається сфера туризму”, - зазначив Максим Козицький. Сторони обговорили співпрацю у розвитку ІТ-сфері на Львівщині. “Наш регіон славиться стрімкими темпами розвитку ІТ-сектору. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги. Щорічно ВНЗ Львівщини випускають в середньому 4 тисячі спеціалістів відповідної галузі. Щорічно зайнятість у ІТ індустрії збільшується на 25-30%”, - підкреслив очільник Львівщини. Турецькі партнери висловили зацікавлення в тому, щоб сфера процвітала. З цією метою планують організувати у Львові турецько-український ІТ-форум. Наступний етап співпраці - розвиток індустріальних парків. За словами Максима Козицького, зараз у Львівській області їх налічується 8 та ще 3 є на етапі формування. Турецькі бізнесмени розглядають наш регіон як платформу для інвестування в ці об’єкти. Щодо розвитку освітньої галузі, турецькі бізнесмени зазначили, що Львівщина славиться провідними вищими навчальними закладами, які випускають кваліфікованих фахівців. Під час зустрічі висловили ідею організувати в майбутньому програму обміну студентами між Україною та Туреччиною. “Безумовно, Львівська область має великий потенціал для економічного розвитку. Ми відкриті та готові до співпраці у різноманітних галузях. Дякую шановним гостям за зустріч і бажаю нам успішно реалізувати усі плани”, - наголосив голова Львівської ОДА. Максим Козицьккий запросив партнерів відвідати вересневий Форум медичного туризму у Львові та Міжнародний економічний форум, що відбудеться у кінці жовтня. Ілона Орнат
Львівщина співпрацюватиме із Чернігівщиною у галузях туризму, культури, АПК
22 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький із очільницею Чернігівської облдержадміністрації Анною Коваленко підписали Меморандум про співпрацю між областями у різних галузях. Під час зустрічі Анна Коваленко відзначила високий рівень розвитку туристичної галузі на Львівщині, зокрема щодо промоції малих міст. Вона наголосила, що Чернігівщина хоче перейняти досвід у цьому напрямі. “Львівській туристичний кластер – це модель для всіх інших областей України. Наша мета у туристичній сфері – стати другим Львовом як напрямок туризму вихідного дня для киян та мешканців інших міст України. Це має стати стимулом для розвитку малого бізнесу та розвитку туристичної інфраструктури в нашій області”, - зазначила голова Чернігівської ОДА. Максим Козицький зазначив, що Львівська область славиться відомими курортними центрами – Моршин, Трускавець, Східниця. “Ми готові приймати на реабілітацію та оздоровлення до санаторно-курортних закладів регіону відпочивальників із Чернігівщини”, - зазначив Максим Козицький. Сторони домовились співпрацювати у агропромисловому секторі. Зокрема, запланували візити бізнес - делегацій в області для обміну кращими практиками. Також запланували організацію спільних виставкових проєктів, які б популяризували регіони України.
У департаменті фінансів продовжать серію навчальних семінарів за участі районних фінансових управлінь
23 квітня 2021
У департаменті фінансів відбулась заключна зустріч у форматі online-спілкування з територіальними громадами. На першому етапі такі навчальні зустрічі відбувалися в режимі офлайн у лютому-березні, де з представниками фінорганів обговорювалися зауваження і пропозиції роботи, результати експертизи рішень. Другий етап - це була серія семінарів, активний діалог із громадами, де увага зосереджували на нормативно-правовій базі та змінах до неї, обговорювали особливості планування та використання коштів місцевих бюджетів у різних галузях, часто зупинялися на проблемних питаннях щодо виконання бюджетів громад, ліквідації дефіциту та інших організаційних моментів роботи. Паралельно розпочато третій цикл - це виїзні зустрічі у громади для ознайомлення з бюджетним процесом на місцях та надання практичних консультацій. Зокрема, цього тижня спеціалісти департаменту фінансів Львівської ОДА відвідали Старосамбірську, Добромильську громади Самбірського району та Сокальську і Белзьку Червоноградського району. На даний час планується серія семінарів вже на територіях за участі районних фінансових управлінь для обміну досвідом, підвищення кваліфікації працівників та забезпечення ефективного бюджетного процесу.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.