“Залучення міжнародної технічної допомоги - один з пріоритетів роботи департаменту”, – Тарас Олійничок
8 лютого 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Торік департамент організував 7 виїзних консультацій та 11 навчально-практичних семінарів для громадських організацій щодо написання проектів міжнародної технічної допомоги.
Про це повідомив сьогодні під час звіту т.в.о директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок.
“Впродовж року ми сформували та розповсюдили 32 дайджести актуальних конкурсів/програм (newsletters) про можливості залучення МТД, видали 4 методичні матеріали з теоретичних питань підготовки проектів для програм міжнародної технічної допомоги. А також створили 4 посібники”, – розповів Тарас Олійничок.
Окрім того організували низку виїзних консультації у районах області щодо роз’яснювальної роботи та вирішення проблем щодо залучення міжнародної технічної допомоги.
Новини за темою
Олена Зеленська та перша леді Ізраїлю Міхаль Герцог обговорили потенційні спільні проекти
11 листопада 2021
Дружина Президента України Олена Зеленська 9 листопада поспілкувалась через відеозв'язок з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружини глав держав обговорили потенційні спільні проекти, питання гендерної рівності та безбар’єрного простору. Олена Зеленська поділилася успіхами нашої країни за рік участі в «Партнерстві Біарриц». Це розбудова мережі шелтерів, запровадження декретних відпусток для тат, а також робота над подоланням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками, чому сприяє приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). «Моєю амбіцією є не лише обмін досвідом, а й започаткування спільних проектів з першими леді. Я рада, що наші відносини зберігаються, а платформа для взаємодії «м’якої сили», започаткована на Київському саміті перших леді та джентльменів, лише сприяє цьому. Ізраїль – прогресивна країна, відома своїми концептуальними поглядами у багатьох процесах, нам є про що говорити», – поділилася Олена Зеленська. Цьогоріч Україна та Ізраїль відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим перша леді України наголосила, що співпраця в гуманітарних та соціальних проектах матиме практичне й символічне значення для спільності ідей і прагнень держав. Нагадаємо, нещодавно Україну відвідала дружина Президента ФРН Ельке Бюденбендер. Перші леді разом побували в Національному заповіднику «Софія Київська». Серія двосторонніх заходів за участю дружин лідерів інших держав покликана стати своєрідним продовженням роботи Київського саміту перших леді та джентльменів задля подальшої діяльності платформи «м’якої сили».
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.
На Львівщині завершився обласний етап конкурсу «Майбутнє України»
18 жовтня 2021
У Tech StartUp School нещодавно відбувся обласний етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», який організувала Львівська обласна мала академія наук. Члени малої академії презентували свої науково-технічні розробки у сфері машинобудування, екології, винахідництва, приладобудування, електроніки тощо. «У вас є дивовижна можливість взяти участь у конкурсі з такою символічною назвою, адже ви і є тим майбутнім, яке незабаром буде в України. Кожен ваш крок наближає вас до вашої мети, успіхів на старті та сприяння долі впродовж всієї дороги», - звернулась до конкурсантів координатор проектів Tech StartUp School Ірина Андрушків. У змаганні взяли участь понад два десятки учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Усі проекти учасників оцінювало професійне журі у складі викладачів ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Українського католицького університету та Tech StartUp School. «У програмі конкурсу були виставка демонстраційних моделей і макетів, а також стендовий захист проєктів. У нас дивовижно талановиті та креативні діти. Такий конкурс це хороша нагода позмагатись за першість у різних номінаціях», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. У конкурсі-виставці взяли участь учні шкіл м. Львова та області, зокрема: Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату, Дрогобицького ліцею, Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Червоноградської ЗСШ №2, НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей». «Львівський державний будинок техніки спільно з Львівським вищим професійним училищем комп’ютерних технологій та будівництва представили макет будинку виготовлений з екологічно-чистої сировини та відходів промисловості. Такий макет розробили учні на заняттях в гуртках за проєктом "Екологічне домобудування". Наш проект високо оцінений журі конкурсу та нагороджений дипломом департаменту освіти. Ми дуже пишаємось нашими талановитими дітьми», - зазначила керівник училища Марія Поліщук. Переможці представлятимуть Львівщину на Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у м.Києві. Більше про переможців тут.
Замовників та постачальників запрошують на семінари щодо роботи в ProZorro Market
4 жовтня 2021
8 жовтня департамент економічної політики Львівської ОДА запланував проведення безкоштовних семінарів - практикумів «Як замовникам ефективно закупити, а постачальникам вигідно продати в системі ProZorro Market». Спікери заходу - представники ДП «Прозорро»: керівник відділу розвитку системи публічних закупівель Олексій Краснощоков та фахівець з публічних закупівель Ольга Нос розкажуть про функціонування Prozorro Market, його переваги і загальні принципи роботи для Замовників та Учасників. Форма проведення семінару - очна, з дотриманням усіх карантинних обмежень. Місце проведення: м. Львів, пр. В’ячеслава Чорновола, 7, конференц-зал готелю «Львів». Початок безкоштовного навчального семінару - практикуму для Учасників закупівель (представників місцевого бізнесу, постачальників й виробників товарів) о 13:00 год, реєстрація учасників на місці проведення заходу розпочнеться з 12:00 години. Для участі у заході обов’язкова попередня реєстрація за посиланням. Початок безкоштовного навчального семінару - практикуму для Замовників о 14:45 год, реєстрація учасників на місці проведення заходу розпочнеться з 14:15 год. Для участі у заході обов’язкова попередня реєстрація за посиланням. Програма заходу за посиланням.
Розпочалось фінансування проєктів регіонального розвитку, 13 реалізують на Львівщині
19 серпня 2021
На Казначейські рахунки розпорядників почали надходити бюджетні кошти для реалізації проєктів регіонального розвитку. Йдеться про виконання Угоди щодо фінансування Програми підтримки секторальної політики. «Упродовж 2018-2021 років були проведені два конкурсних відбори проєктів регіонального розвитку. Зокрема, за такими напрямами, як інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, підтримка розвитку депресивних територій тощо. Реалізація стартапів-переможців – це ще один напрям потужної державної підтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Загалом, протягом 2021-2023 років планується реалізувати 83 відповідні проєкти», – поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Зокрема на Львівщині, як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький за кошти секторальної підтримки реалізують понад десяток проєктів. «На Львівщині цьогоріч реалізовуємо 13 проєктів секторалки на суму понад 200 млн грн. Попередньо ЛОДА, спільно із заявниками, підготувала всі необхідні документи для своєчасного запуску реалізації проєктів. Також на сьогодні вже виділено 4,8 млн грн співфінансування з обласного бюджету та місцевих бюджетів. Тому це хороша новина, що кошти державного бюджету нарешті надійдуть у Львівську область для повноцінного старту реалізації проєктів секторалки», - повідомив очільник області. Це такі проєкти: Велокарпатія: Розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині; Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичного Кластера «Горбогори»; Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти; Карпатська мережа регіонального розвитку; Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0; Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів; Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини - інструмент прийняття збалансованих рішень; Створення парку агропереробки «Фрутбанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини; Tourturka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»; Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М. Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м. Трускавці Львівської області; Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях; Трансформація вугільних регіонів України (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей); Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-франківської областей). Загалом по Україні проєкти-переможці першого та другого конкурсних відборів на загальну суму 852,4 млн грн у 24 регіонах України будуть реалізовані за такими напрямами: інноваційна економіка та інвестиції (21 проєкт на суму 169,8 млн грн), сільський розвиток – 9 проєктів на суму 155,4 млн грн, розвиток туризму – 13 проєктів на суму 141 млн грн, розвиток людського потенціалу – 13 проєктів на суму 92 млн грн, загальноукраїнська солідарність – 12 проєктів на суму 189 млн грн, підтримка розвитку депресивних територій – 7 проєктів на суму 64 млн грн, ефективне управління регіональним розвитком – 8 проєктів на суму 41,3 млн грн. Довідково Між Урядом України та Європейською Комісією у 2014 році було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України.
Для працівників музейних установ та заповідників провели серію семінарів
30 Червня 2021
Відповідно до напряму Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік «Підвищення кваліфікації працівників в галузі культури» департамент з питань культури, національностей та релігій запланував проведення низки навчань, тренінгів, семінарів для працівників музейних установ та заповідників. Відтак, 24 червня у відділі Львівського історичного музею «Музей визвольної боротьби України» відбувся перший навчальний семінар «Діяльність музеїв Львівщини, створених в установах, організаціях і навчальних закладах, в умовах формування територіальних громад». Учасники семінару обговорили питання, пов'язані з діяльністю громадських музеїв Львівщини в період децентралізації, поділилися досвідом їх розвитку і порушили проблеми поповнення музейних колекцій та їх збереження. З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Львівського історичного музею, д.і.н. Роман Чмелик, начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий. Сьогодні, 30 червня, у конференц-залі Львівського історичного музею відбувся другий науково-практичний музейний семінар для працівників обласних музеїв. Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз розповідав про музей як культурний хаб та ділився вдалим досвідом творення новітніх інтерактивних експозицій. З темою «Модернізація постійної експозиції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького» виступив директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк. Про проблематику історичного наративу в музейних експозиціях розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. А на завершення семінару керівник відділу «Музей історії Львова» (ЛІМ) Андрій Музика навів приклади використання нових підходів в організації музейного простору. Також учасники обговорили місію музеїв у сучасному світі, актуальні виклики, можливості, перспективи розвитку музейної галузі. «Львівська обласна держана адміністрація завжди підтримувала і надалі підтримуватиме музейну галузь нашого регіону. З обласного бюджету на музейні інтерактивні проєкти цьогоріч виділені кошти у сумі 400 тис. грн, на придбання сучасного обладнання – 485 тис грн, також заплановано створення постійної експозиції у Музеї садибі родини Антоничів вартістю 1 млн грн. Вперше у програмі передбачені кошти на реставрацію музейних предметів та експонатів, для музеїв буде придбано 2 автомобілі та зроблено капітальні ремонти на 5 млн грн. Також на реалізацію мистецьких проєктів у музеях передбачені кошти у сумі 130 тис. грн. Та музеї – це насамперед люди, які сумлінно там працюють, тому найперше потрібно інвестувати у їх розвиток і навчання», – зазначила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.
На Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС продовжать реалізацію 4 масштабних проєктів
16 лютого 2021
Конкурсна комісія з відбору проєктів регіонального розвитку прийняла рішення про фінансування у 2021 році 28 проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 133,2 млн грн. Ці проєкти розпочались упродовж минулих років і мають бути завершені у цьому році. «Проєкти розвитку регіонів були й залишаються пріоритетом для держави. За рахунок секторальної бюджетної підтримки вже цілком реалізовано 29 проєктів про всій Україні. Отже, ми продовжуємо ретельно вивчати та відбирати найкращі проєкти, що спрямовані, зокрема, на інноваційну економіку та сільський розвиток», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. Серед 28 проєктів по Україні, 4 реалізують на Львівщині: «Карпатська мережа регіонального розвитку», «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти», «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори»». До прикладу проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» - це проєкт, який реалізується Мінрегіоном на території 4 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької. Загальна вартість з державного бюджету складає понад 44,14 млн грн, в тому числі у 2021 році – понад 32,5 млн грн. Ним передбачено: • проведення додаткового конкурсу мікропроектів на загальну суму понад 10 млн грн в результаті місцеві громади 4 карпатських областей зможуть реалізувати понад 50 мікропроектів; • створення конгресово-конференційної інфраструктури; • створення спільного для 4 областей інституційного механізму підтримки розвитку Карпатського регіону; • надання підтримки 12 агенціям місцевого розвитку в частині стратегічного планування; • забезпечення популяризації міжрегіональної економічної співпраці. Також на території двох областей Львівської та Луганської реалізується проєкт «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти». Загальна вартість проєкту з державного бюджету 11,8 млн грн, в тому числі у 2021 році – 4,48 млн грн. Ним передбачено: • закупівля матеріально-технічного обладнання профільних класів гуманітарного спрямування пілотних середніх шкіл (закупівля меблів, обладнання для проведення відеоконференцій, інтерактивної дошки, тематичних стендів); • розроблення та пілотне впровадження (у формі дистанційного курсу) для вчителів 30 пілотних шкіл Луганської та Львівської областей методичних матеріалів щодо викладання історії, української мови та літератури у старших класах; • створення передумов для підвищення успішності школярів Львівщини та Луганщини, зокрема з історії, української мови та літератури; • популяризація міжрегіональної молодіжної співпраці у сфері освіти. Додамо, що реалізація проєктів, які реалізуються за кошти секторальної підтримки ЄС спрямована на забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, їх туристичної привабливості, підвищення рівня зайнятості населення тощо.
Громади області запрошують до участі у вебінарі з налагодження партнерства
16 лютого 2021
Завтра, 17 лютого швейцарсько-український проєкт DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе вебінар на тему: «Співпраця громад з громадськими та міжнародними організаціями, державними підприємствами, іншими громадами». До участі у вебінарі запрошують і громади області. На вебінарі розкажуть чому громадам варто налагоджувати співпрацю між собою, міжнародними, громадськими чи державними організаціями для покращення якості надаваних послуг, зокрема у сфері освіти, удосконалення роботи управлінців органів місцевого самоврядування і закладів освіти. Також обговорять як використовувати такі інструменти співпраці як договори співробітництва і меморандуми. «Частина громад області, які створились раніше вже напрацювали такі механізми співпраці, проте є і нові, які по суті тільки перебирають повноваження. Окрім цього, програми, які пропонують громадські, міжнародні, державні організації постійно змінюються і тут важливо «тримати руку на пульсі». Відтак, запрошуємо громади області, які зацікавлені налагоджувати партнерство, щоб отримати додаткові ресурси для розвитку для участі в семінарі», - зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Початок семінару о 14:00 год. Спікерка: Яна Брусенцова, юристка, головна редакторка всеукраїнського інформаційно-аналітичного видання «Місцеве самоврядування». Запитання можна залишати у реєстраційній формі за посиланням. Важливо вказувати коректну електронну адресу, адже лінк на вебінар буде надіслано напередодні заходу саме на цю адресу. Вебінар є частиною кампанії “Освіта у нових громадах від А до Я”. Мета кампанії – допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.
Для пасічників Львівщини проведуть онлайн семінари щодо проблемних питань галузі
1 лютого 2021
Мінекономіки спільно з Львівською облдержадміністрацією проведуть серію онлайн семінарів, з метою підвищити взаєморозуміння між пасічниками та аграріями, аби зменшити кількість випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур. На Львівщині бджільництвом займаються близько 4,9 тис пасічників, в обробітку сільськогосподарських угідь – 709,3 тис га. Дотримання цих правил у взаємодії із сільськогосподарськими підприємствами і пасічниками забезпечить відсутність конфліктів та зменшить кількість загибелі бджіл. А навпаки принесе користь у вигляді збільшення здорових бджіл, пилок та меду. «Розвиток галузі бджільництва сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% залежно від виду рослин та умов запилення. Крім того, підвищується якість плодів та насіння, збільшується їхня натуральна вага. Дослідженнями встановлено, що підвищення врожайності сільськогосподарських культур при запиленні квіток бджолами в середньому становить: гречки – 41 %, червоної конюшини – 75%, люцерни – 50%, баштанових – 60%, плодових – 65%, гірчиці – 35-61%, ріпаку – 25-30% та соняшнику – 40%», - зазначила т.в.о директора Департаменту агропромислового розвитку - Людмила Гончаренко. До онлайн заходу запрошуються фахівці Держпродспоживслужби, пасічники та агровиробники усіх районів Львівщини та ОТГ. Під час семінару обговорюватимуть ряд правил, які необхідно дотримуватись під час обробітку сільськогосподарських культур, що встановлені законодавством України. Онлайн семінари відбудуться у Zoom форматі з кожним регіоном Львівщини та ОТГ окремо об 11.00 год у зазначену дату - період лютий-березень 2021 року: Дрогобицький район – 10 лютого 2021 року Львівський район – 24 лютого 2021 року Самбірський район – 3 березня 2021 року Стрийський район – 10 березня 2021 року Червоноградський район, Золочівський район – 17 березня 2021 року Яворівський район – 24 березня 2021 року З питань реєстрації на участь у семінарі та пропозицій до виступів звертатись до контактної особи з питань організації заходу - Долинської Світлани за номером: (067) 835 93 95.
Для психологів та вчителів започаткували серію семінарів про організацію навчання
9 листопада 2020
На Львівщині стартував цикл семінарів, на яких педагоги зможуть підвищити свою кваліфікацію у сфері психології та застосувати нові знання для роботи із підлітками. Перший семінар, який відбувся у Львівському обласному Будинку вчителя, стосувався психологічних особливостей та потреб підлітків. «Працюючи із вчителями, з батьками та дітьми, ми щоразу бачимо, що є потреба у змінах. Дорослі в цьому процесі мають відігравати ключову роль, а педагоги - тим паче. Будувати зв'язок між емоційним і логічним баченням – одне із викликів, які стоять перед вчителями дітей різного віку. Вчителі мусять тримати руку на пульсі, тому ця серія семінарів покликана поглиби знання та вміння наших педагогів», - наголосив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Семінари організували для вчителів та викладачів предмету «Християнська етика», психологів та педагогів-організаторів. Програма семінарських занять розрахована на 12 годин протягом навчального року. На заключному семінару відбудеться вручення сертифікату за прослуханий курс чотирьох засідань. Семінар ініціювали Музейний відділ Львівського обласного Будинку вчителя спільно з освітньо-методичним центром ім. Ю. Дзеровича. Прес-служба ОДА
Уряд спростив процедури залучення міжнародної технічної допомоги
12 жовтня 2020
9 жовтня Уряд ухвалив постанову, якою удосконалив процедуру залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги. При розробці нових правил були враховані пропозиції партнерів з розвитку. «Проекти технічної допомоги дозволяють залучати провідних українських та міжнародних експертів, а також кращий світовий досвід у проведенні реформ. Прозорість у роботі з такими проектами на етапі реєстрації, впровадження та моніторингу результатів - основа для ефективності та довіри. Як з боку міжнародних партнерів, так і українського суспільства до результатів роботи», – коментує рішення Уряду Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Схваленою постановою зменшуються бюрократичні процедури для реєстрації та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, розширюється перелік органів, які можуть виступати бенефіціарами проектів; удосконалюється процедура звільнення від оподаткування, що сприятиме більш широкій участі українських виробників та постачальників у процедурах закупівель за рахунок коштів МТД; спрощуються процедури державної реєстрації або перереєстрації проектів та реєстрації представництва донорської установи; визначаються механізми та строки погодження планів закупівлі, а також зменшується паперовий документообіг. Зазначимо, що станом на сьогодні, на території Львівської області реалізується 49 проектів міжнародної технічної допомоги, де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Загальна кошторисна вартість 61,58 млн євро. «Сьогодні завдяки впровадженню Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» на території Львівщини реалізується 36 проєктів міжнародної технічної допомоги загальним бюджетом для України близько 29,5 млн євро. Оскільки, ці транскордонні проєкти, окрім інфраструктурної, мають потужну історико-культурну, екологічну, медичну та туристичну складову, регіональна влада докладає максимум зусиль для їх успішної реалізації», - зазначив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк. Зокрема, впродовж останніх трьох років з обласного бюджету Львівської області ці проєкти співфінансовано на понад 74 млн грн, також не менша сума ще передбачена в обласному бюджеті до кінця цього року. У 2020 році в обласному бюджеті Львівської області на співфінансування проєктів МТД передбачено приблизно 120 млн грн, більшість з яких на сьогодні, профінансовані Львівською ОДА. Юлія Савостейко
Місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно
21 серпня 2020
Міністерство фінансів України довело до місцевих органів влади особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік. Як уже зазначалося раніше, особливою відмінністю бюджетного процесу наступного року є те, що формування проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік, здійснюватиметься в умовах завершення процесу децентралізації та формування адміністративно-територіального устрою Львівщини, з урахуванням реформованих 7 районів та 73 об’єднаних територіальних громад. З метою недопущення зриву бюджетного процесу на наступний рік, до врегулювання питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (проведення чергових виборів до місцевих рад, які заплановано на 25 жовтня 2020 року, та створення нових органів місцевого самоврядування), районні державні адміністрації, виконавчі органи місцевих рад мають сприяти в забезпеченні належної організації бюджетного процесу та наданні практичної допомоги виконавчим органам сільських, селищних і міських рад у підготовці проєктів місцевих бюджетів новостворених територіальних громад на 2021 рік. Відповідно до вимог бюджетного законодавства місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно. І надалі актуальною проблемою залишається, але й незмінною вимога бюджетного законодавства під час складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік першочергове врахування в повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетної сфери відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії.