Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь не змінився
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання 289 Податкового кодексу України повідомляє.
Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення Податкового кодексу України» (в редакції Закону України від 07.12.2017 №2245 – VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель, населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із зазначенням 100 відсотків.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Новини за темою
Бюджети громад наповнюватимуться від продажу земель сільськогосподарського призначення
21 лютого 2022
Верховна Рада України ухвалила Закон, який доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів. Йдеться про доходи від продажу земель сільськогосподарського призначення. «З 1 липня минулого року фермери мають право на викуп сільськогосподарських земельних ділянок, які є у них на праві постійного користування чи які переоформили таке право в оренду, довічного успадкованого володіння, а також їх спадкоємців. На теренах Львівщини орієнтовно 600 фермерів мають близько 8 тисяч гектар таких наділів», - зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман. З Порядком викупу земельних ділянок фермерами можна ознайомитися за посиланням, орієнтовний проєкт договору можна завантажити тут. Однак надходження до бюджетів територіальних громад від продажу цих земель наразі заблоковані через відсутність відповідного коду доходів у Класифікаторі доходів бюджету. Прийняті зміни дозволять Міністерству фінансів внести зміни до цього Класифікатора та розблокувати викуп таких земельних ділянок. За Законом, 90% коштів від продажу таких ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% - до Державного бюджету.
Роз’яснення про купівлю/продаж земельної ділянки за Законом про обіг земель сільськогосподарського призначення
6 липня 2021
З 01 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-IX. З 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року обіг земель сільськогосподарського призначення буде відбуватися між громадянами України. Максимальний розмір – 100 га на людину. З 1 січня 2024 року поряд з фізичними особами землю зможуть купувати також юридичні особи, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади, територіальні громади та держава. При цьому максимальний розмір покупки може становити 10 тис. га. Ухвалений закон безпосередньо не регулює питання процедури купівлі-продажу землі, але він містить три істотні нововведення до звичайної процедури купівлі-продажу земельної ділянки. Вона включає нотаріальне посвідчення договору про купівлю-продаж з внесенням даних про нового власника в кадастр. З набранням чинності нового Закону: Покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Порядок такої перевірки регламентовано Постановою КМУ від 16 червня 2021 р. № 637. Купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку. Повинні бути документально підтверджені джерела походження коштів для купівлі землі. Пакет документів, який потрібно буде подати нотаріусу, при укладенні договору між громадянами наступний: - документи, які підтверджують їх особу і громадянство України, - державний акт на право власності на землю, договір, свідоцтво про право на спадщину або інший документ, що підтверджує право власності, - документи про грошову оцінку відчужуваної земельної ділянки. Необхідно буде сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, та військовий збір у розмірі 1,5%, до того ж ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки. Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. «Експерти не радять поспішати власникам землі з продажем. З часом, ринкові ціни зростуть. Відповідно, зросте і середня орендна плата, тож здавати в оренду ділянки буде вигідніше. На сторінці департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації у розділі «Земельні питання для власників паїв напередодні запуску ринку землі» зазначена інформація про порядок купівлі-продажу земельної ділянки, у випадку, якщо власник землі таки вирішить її продати», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
У травні 2020 року Пенсійний фонд України виплачуватиме проіндексовані пенсії
4 травня 2020
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено індексацію пенсій з 1 травня. Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень. Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень. Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) 591 тис. пенсіонерів. Розмір пенсій підвищено 491 тис. осіб. Середній розмір підвищення – 185,13 гривень. Виплата проіндексованих пенсій буде проводитись з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”. Довідково: Перерахунок пенсій проведено згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124.
На Львівщині продали права оренди на 7 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності
26 липня 2018
Сьогодні, 26 липня, успішно провели земельні торги на право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Бродівського району. Відтак, продано право оренди на 7 земельних ділянок, загальною площею 128,2831 га. Розмір річної плати за користування ділянками за результатами аукціонів становить 345,5 тис грн, а саме: Лешнівська сільська рада - 10,9 га, 60,3 тис. грн.; Пониковицька сільська рада - 23,6 га, 30,0 тис. грн.; Пониковицька сільська рада - 4,2 га, 1,2 тис. грн.; Пеняківська сільська рада - 9,3 га, 60,3 тис. грн.; Комарівська сільська рада – 16,83 га, 7,6 тис. грн.; Черницька сільська рада – 35,1 га, 140,6 тис. грн.; Язлівчицька сільська рада – 28,2 га, 45,3 тис. грн.; Наступні земельні торги з продажу прав оренди планується провести 02 серпня 2018 року. Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди яких виставлені на продаж, можна ознайомитися перейшовши за посиланням.
Львівському аграрному університету передали сучасну сільськогосподарську техніку
17 липня 2018
Львівському аграрному університету передали сучасну сільськогосподарську техніку Львівський національний аграрний університет отримав чотири сільськогосподарських машини для навчальних цілей. Техніку, вартість якої перевищує кілька мільйонів гривень, безоплатно передала компанія «Агро ЛВ Лімітед», що вже кілька років співпрацює із цим навчальним закладом. Урочиста передача обладнання відбулась сьогодні, 17 липня, на базі ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед», що входить у групу компаній «Continental Farmers Group». У переліку – машини, які сьогодні широко використовуються у сільському господарстві: телескопічний навантажувач JCB, колісний трактор John Deere, розкидач міндобрив Kongskilde Wing Jet та оприскувач Berthoud Maxxor. Тож відтепер студенти одного із найпрестижніших аграрних вишів України зможуть практикуватись на сучасній техніці, вивчати її особливості та, як наслідок, гідно конкурувати на ринку кадрів. До керівників та працівників підприємства звернувся т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. Він наголосив на перевагах ефективного механізму технологічно-технічного партнерства між агровиробниками та університетами області. «Високопродуктивна сільськогосподарська техніка, яку сьогодні надала ТзОВ «Агро ЛВ-Лімітед» для потреб освітнього процесу – це важливий крок ефективної моделі партнерства між бізнесом та освітою з метою посилення конкурентних позицій Львівської області. Сучасна техніка дозволить студентам освоювати актуальні навики та знання, що підвищить рівень підготовки майбутніх фахівців для аграрного сектору», - наголосив Павло Дигдало. «Ми вважаємо, що ці машини будуть для студентів гарним помічником в освоєнні сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, - розповідає директор підприємства «Агро ЛВ Лімітед» Андреа Б`янко. - Багато студентів Львівського аграрного університету сьогодні проходять практику у нас. Вони мають гарні теоретичні знання, але їм іноді не вистачає практичних навичок, особливо у поводженні із сучасними машинами. Тому ми вирішили підтримати освіту у технічному плані». Додамо, що у компанії працевлаштовано майже 60 випускників Львівського аграрного університету. Крім того, 9 робітників «Агро ЛВ Лімітед» сьогодні здобувають вищу професійну освіту у цьому навчальному закладі. Ідею інвестувати в освітню галузь підтримав засновник та генеральний директор компанії Марк Лерд. Його позиція, що люди є головним надбанням компанії: «Ми розуміємо, що саме кваліфіковані працівники ведуть бізнес уперед, а сама техніка без них мало чого варта. Тому й інвестуємо в інтелектуальний капітал, створюємо належні умови для розвитку та навчання фахівців своєї справи».
Уряд передав сільськогосподарську землю поза межами населених пунктів ще 6 об’єднаним громадам
22 березня 2018
Кабінет Міністрів України продовжує розпочатий в лютому поточного року процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад і розраховує на відповідальність місцевого керівництва та ефективне використання наданого ресурсу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку гірських населених пунктів, яка відбулася в рамках робочої поїздки Глави Уряду на Івано-Франківщину. «У 2014 році ми розпочали процес децентралізації. І громади вже відчувають, наскільки вони зміцніли. Але вони мають бути повноцінними і з точки зору земельних ресурсів. Уряд знайшов механізм, як передати землі об’єднаним громадам, і ще 6 ОТГ сьогодні отримали землі у свою власність. Плануємо завершити цей процес до кінця року», - сказав Глава Уряду. Під час наради документи про передачу земель підписали керівники Заболотівської селищної ОТГ та Космацької сільської ОТГ (Івано-Франківської області); Нижанковицької селищної ОТГ, Грабовецької сільської ОТГ (Львівської області); Вижницької міської ОТГ, Вашківецької міської ОТГ (Чернівецької області). За даними Мінагрополітики, громади отримали понад 2,4 тис. га земель. «Хотів би попросити голів ОТГ, щоб управління землями та коштами відбувалося публічно. Місцеві мешканці мають знати, як використовується кожна гривня», - наголосив Володимир Гройсман. Глава Уряду також нагадав, що Держгеокадастр, Мінагрополітики та Мін’юст мають «набирати обертів», оперативно формувати та реєструвати земельні ділянки і права на них аби завершити роботу до кінця року. Довідково Наразі в Україні створено 665 ОТГ, які вже підписали меморандуми про передачу земель з регіональними органами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Наприкінці січня поточного року Прем’єр-міністр повідомив, що Кабінет Міністрів знайшов оптимальне юридичне рішення і готовий вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. З 1 лютого структури Держгеокадастру були позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад. 27 лютого земельні ділянки загальною площею 7 810,93 га у комунальну власність отримали Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області (926,48 га); Гірсівська сільська ОТГ та Приазовська селищна ОТГ Приазовського району Запорізької області (798,48 га та 705,16 га відповідно); Смирновська сільська ОТГ Більмацького району Запорізької області (1 568,74 га); Помічнянська міська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області (70,57 га); Оболонська сільська ОТГ Семенівського району Полтавської області (2 950,42 га); Наталинська сільська ОТГ Красноградського району Харківської області (791,08 га). 100% земельних ділянок на території зазначених ОТГ були сформовані та відомості про них були внесені до Державного земельного кадастру, що дало змогу здійснити передачу у стислі терміни – протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного звернення головним управлінням земельної служби. Процедура не потребувала витрат з Державного бюджету.