Понад 19 млн гривень – на реалізацію Обласної програми «Спортивний майданчик» у 2018 році
У 2018 році на реалізацію Обласної програми «Спортивний майданчик» виділили 19 млн 800 тис гривень.
Про це повідомив сьогодні начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода.
За його словами, у 2018 році у населених пунктах області планують облаштувати 28 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, 56 спортивних майданчиків із тренажерним обладнанням, а також провести заміну штучного покриття для спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років у 12 об’єктах
Також як повідомив Юрій Майборода, у Львівській області реалізовуватимуть бюджетну програму «Будівництво міні-футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». У 2018 році на цю програму виділили 370 млн грн.
Видатки на будівництво одного міні-футбольного поля зі штучним покриттям становлять близько 1 млн 499 тис грн. Об’єкти співфінансуються на умовах 50% оплати з державного та 50 % оплати з місцевих бюджетів.
Новини за темою
Оновлено: Першу тисячу аптечок для воїнів пошили при Львівському гуманітарному хабі
20 квітня 2022
А мають на меті пошити і відправити на передову 100 000 тисяч готових аптечок. Частину з них вже передали військовим. Сьогодні, 20 квітня, про це розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод на прес-брифінгу у Гуманітарному штабі області. Відшивати військові аптечки на Львівщині почали майже 2 тижні тому. Ще понад тиждень до того шукали та закуповували тканину, фурнітуру, шукали волонтерів для пошиття. “За гроші благодійників ми придбали матеріали на першу партію аптечок - на 20 тисяч штук. Це кошти спеціального рахунку БФ “Крила надії”, зібрані на заклик усіх нас та голови Львівської ОВА Максима Козицького. Маємо пошиті перші 1000 аптечок. Шиють їх на волонтерських засадах підприємці та вісім закладів профтехосвіти. До пошиття задіяні лише майстри, але учні часом допомагають з власної ініціативи. Медикаменти ми зібрали з обласних складів, а також вдячні за ліки всім волонтерам та друзям, які ними діляться. Також ми готові закуповувати медикаменти за розумними цінами, просимо про контакти постачальників. І так само шукаємо кваліфікованих швачок-волонтерів”, - каже Юрій Холод. Готові аптечки волонтери та депутати звозять до Львова. Тут, в обласному штабі, під наглядом фармацевтів волонтери їх наповнюють за списком ліків, який затвердили військові медики. «Індивідуальні аптечки дуже важливі у перші хвилини після поранення. Наше військо зараз великою мірою забезпечене тактичними аптечками натівського зразка. Але ці нічим не поступаються. У 2014-2015 ми таких не мали», - каже волонтер, ветеран російсько-української війни, керівник управління житлово-комунального управління області Петро Назар. Він шукає, формує і передає аптечки для українського війська з перших днів війни. Тож добре знає, яке їх наповнення та як важливо пильнувати за якістю наповнення. Ліки, які потрібні для формування аптечки та які шукають і звозять до гуманітарного штабу, можна переглянути за посиланням. Серед найбільш дефіцитних медикаментів: турнікети, таблетки для знезараження води, гемостатики, набір для декомпресії, тактичні ножиці. У наповненні аптечок, каже депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, який відповідає за логістику процесу, область також співпрацює з волонтерами: готовими підсумками діляться зі всіма, хто може і готовий наповнити їх ліками. Відшивають аптечки у різних містах області. Щоб долучитися до ініціативи та стати волонтером-швачкою/шевцем, просимо заповнити е-форму: https://forms.gle/CmwemvE93Y7wysr9A
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Український культурний фонд скерує майже 600 млн грн на потреби Збройних сил України
14 березня 2022
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245, кошти у сумі 583 281 млн грн, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, скерують на забезпечення потреб Збройних сил України для протидії агресії з боку російської федерації. Український культурний фонд повідомляє, грантовий сезон у 2022 році призупинено до остаточної перемоги над російськими окупаційними військами. Незабаром зв’яжуться з грантоотримувачами, проєкти яких пройшли технічний відбір, а також з експертами, які здійснюють оцінювання проєктів і роз’яснять подальші кроки нашої спільної роботи. «Водночас Український культурний фонд продовжує свою роботу щодо боротьби з російською агресією, підтримкою наших захисників. Тримаємося разом, нікого не кидаємо напризволяще та продовжуємо боронити країну кожен на своєму фронті», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
Пенсії та соціальні виплати незахищеним будуть підвищені з 1 березня, - Мінсоцполітики
25 січня 2022
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки: Пропонується проіндексувати на 14 %: - страхові пенсії, призначені до 2019 року (при цьому сума підвищення буде не менше 100 грн, а середній розмір підвищення складатиме біля 500 грн); - пенсії військовим (середній розмір підвищення складатиме 700 грн); - мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення складатиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць. Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до 2 300 грн, а для непрацюючих пенсіонерів з числа одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн до 2 100 грн. Також пропонується збільшити розмір державної допомоги на: - 400 грн (з 1 700 грн до 2 100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї; - 166 грн (з 1934 грн до 2 100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу. Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії літніх людей. Після індексації виплати складуть для: - осіб віком 75 – 80 років – 456 грн; - осіб віком 80 + – 570 грн.
Понад 15 млн гривень скерували місцевим бюджетам на оплату за енергоносії
21 січня 2022
У межах Меморандуму про забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 року, бюджетам територіальних громад скерували перший із п’яти траншів додаткової дотації з державного бюджету на розрахунки бюджетних установ за енергоносії в сумі 15,2 млн гривень. Як інформують, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити в поточному місяці розрахунки за цей вид послуг. У департаменті фінансів інформують, що відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, Уряд взяв на себе зобов’язання відшкодувати територіальним громадам із індексом податкоспроможності менше 0,9 і в яких додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії, частину їх вартості, що споживають бюджетні установи. Зокрема, на цю мету в державному бюджеті на 2022 рік для Львівщини передбачена додаткова дотація в сумі 85,9 млн гривень.
641 мільйон гривень надійшов у держказну від приватизації державного майна на Львівщині
12 січня 2022
Торік у Львівській області приватизували 17 об’єктів, до державного бюджету від приватизації скерували понад 641, 3 млн грн. Серед об’єктів: Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 2, продали 3 червня на аукціоні, (стартова ціна – 132,674 млн грн, зросла у майже 3 рази до 377,5 млн грн). Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 4, продали 3 червня на аукціоні (стартова ціна – 3,386 млн грн зросла у понад 8 разів до 30 млн грн). Рава-Руський спиртзавод продали 14 травня (стартова ціна зросла з 27,7 млн грн до 31,7 млн грн). Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, головна мета приватизації - перетворення непродуктивних активів на продуктивні шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів. “Прозора приватизація непрофільних державних активів забезпечить державі фінансовий ресурс до бюджету та податкові надходження від діяльності успішних бізнес-проектів, а місцеві громади – ревіталізацію занедбаної території, пожвавлення економіки та нові робочі місця”, - наголосив Максим Козицький. Як повідомили у департаменті економічної політики, на сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. Близько 1000 - непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, борги перевищують вартість. Зазначимо, найближчий аукціон об'єктів приватизації заплановано на 15 лютого. Це Окреме майно Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт зі стартовою ціною 10, 5 млн грн.
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.
У Судовій Вишні відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям
30 жовтня 2021
Сьогодні, 30 жовтня, у місті Судова Вишня Судововишнянської ТГ, відбулось відкриття спортивного майданчика зі штучним трав’яним покриттям. Серед учасників заходу - заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. "Спортивний майданчик розміром 22х42м облаштували за кошти обласного бюджету в межах реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки та співфінансування із бюджету Судововишнянської територіальної громади у 2021 році", - розповів Іван Собко. Вартість будівництва – 2 102,842 тис грн, з них 1 000 тис грн - з обласного бюджету. За ці кошти облаштували основу для спортивного майданчика із наливним покриттям, закупили покриття та провели його монтаж. Також виконали роботи з благоустрою території, монтаж освітлення та огорожі. "Облаштування майданчика забезпечить створення належних умов для занять фізичною культурою та спортом мешканців міста, а також сприятиме розвитку низки пріоритетних на теренах Львівщини видів спорту, зокрема волейболу, баскетболу, футболу та інших рухливих ігор" - додав заступник голови Львівської ОДА. У заході також взяли участь начальник управління молоді та спорту ЛОДА Роман Хім'як та голова Судововишнягнської ОТГ Зеновій Фольтович.
У Рудниках відкрили спортивний майданчик для мініфутболу
2 вересня 2021
Подвійне свято в школярів Рудниківського навчально-виховного комплексу Миколаївської громади. У День знань тут відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям. «Попереду вас чекають місяці праці над собою, пізнання нових наук. Але пам‘ятайте, що надзвичайно важливо робити перерви і відпочивати. Не за іграми на смартфоні, а з користю для свого здоров‘я. Це місце ідеально підходить для цього. Достатньо взяти м‘яч, кількох друзів і, повірте, перерва чи відпочинок після уроків стане значно цікавішим», – наголосив у вітанні учням директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович. Спорудили майданчик у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. На цей об‘єкт з обласного бюджету скерували 700 тисяч гривень. Усього в межах обласної програми передбачене спорудження 13 майданчиків впродовж року. Окрім Рудників, вже готові об‘єкти у Дідилові Новояричівської громади, Рудках, Мостиськах та Соколі Кам‘янка-Бузької громади.
У Кам'янка-Бузькій громаді відкрили новий спортивний майданчик
28 серпня 2021
У селі Сокіл Кам'янка-Бузької територіальної громади, у День села, відкрили новий спортивний майданчик зі штучним трав'яним покриттям. Кошти на його облаштування виділили спільно з обласного бюджету (700 тис грн) та бюджету громади (1 890, тис грн). Окрім облаштування поля для міні-футболу 22 на 42 м, проєкт включав встановлення огорожі, вуличного освітлення та благоустрій території. "Відкриття майданчика сьогодні – це яскравий приклад плідної співпраці обласної влади та місцевої громади. Дякуємо усім, хто долучився до реалізації цього проєкту!", - зазначив Роман Хім'як, начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА
У Мостиськах відкрили спортивний майданчик вартістю майже 3 млн гривень
26 серпня 2021
Сьогодні у Мостиськах відкрили спортивний майданчик зі штучним наливним покриттям. Для реконструкції залучили кошти різних бюджетів у загальній сумі – майже 3 млн гривень. Участь у відкритті взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, керівник управління молоді та спорту Роман Хім’як. “Мостиська - прикордонне містечко. Приїжджають до нас люди з різних країн ЄС - і саме Мостиська часто стають для них візитівкою Львівщини та України. І тому цей перший мультифункціональний майданчик у Мостиськах є дуже важливий. Як і добрі школи, дороги, садочки, заклади культури. Знаю, що в сусідній школі навчається майже 600 учнів. Тут є спортивні гуртки. У місті діє дитячо-юнацька спортивна школа. Тішуся, що вихованці спортивних секцій тепер зможуть тут займатися баскетболом, волейболом та іншими ігровими видами спорту просто неба. Навколо майданчика облаштували освітлення, тобто тут займатися можна до пізнього вечора. Бажаю, щоб колись відомі українці згадували цей майданчик як те місце, яке підштовхнуло їх займатися спортом щодня”, - зазначив очільник області. Навколо майданчика облаштували благоустрій території, освітлення та огорожі. Зазначимо, відповідно до Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки цього року планують облаштувати 13 спортивних майданчиків. Станом на сьогодні, завершили майданчик з наливним покриттям у Рудках та з штучним покриттям у Дідилові Новояричівської громади, у селі Сокіл Кам‘янка-Бузької громади та Рудниках Миколаївської громади. “Нагадую, що спортивні майданчики не тільки для дітей, дорослі, особливо в часі пандемії, або в реабілітаційний період після ковіду, також потребуємо таких спортивних об’єктів. Тому не соромтеся, приходьте після роботи родинами, але бережіть, цінуйте те, що вдалося тут зробити І нехай це буде тільки початок”, - додав Максим Козицький.