641 мільйон гривень надійшов у держказну від приватизації державного майна на Львівщині
Торік у Львівській області приватизували 17 об’єктів, до державного бюджету від приватизації скерували понад 641, 3 млн грн.
Серед об’єктів:
- Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 2, продали 3 червня на аукціоні, (стартова ціна – 132,674 млн грн, зросла у майже 3 рази до 377,5 млн грн).
- Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 4, продали 3 червня на аукціоні (стартова ціна – 3,386 млн грн зросла у понад 8 разів до 30 млн грн).
- Рава-Руський спиртзавод продали 14 травня (стартова ціна зросла з 27,7 млн грн до 31,7 млн грн).
Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, головна мета приватизації - перетворення непродуктивних активів на продуктивні шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів.
“Прозора приватизація непрофільних державних активів забезпечить державі фінансовий ресурс до бюджету та податкові надходження від діяльності успішних бізнес-проектів, а місцеві громади – ревіталізацію занедбаної території, пожвавлення економіки та нові робочі місця”, - наголосив Максим Козицький.
Як повідомили у департаменті економічної політики, на сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. Близько 1000 - непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, борги перевищують вартість.
Зазначимо, найближчий аукціон об'єктів приватизації заплановано на 15 лютого. Це Окреме майно Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт зі стартовою ціною 10, 5 млн грн.
Новини за темою
Оновлено: Першу тисячу аптечок для воїнів пошили при Львівському гуманітарному хабі
20 квітня 2022
А мають на меті пошити і відправити на передову 100 000 тисяч готових аптечок. Частину з них вже передали військовим. Сьогодні, 20 квітня, про це розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод на прес-брифінгу у Гуманітарному штабі області. Відшивати військові аптечки на Львівщині почали майже 2 тижні тому. Ще понад тиждень до того шукали та закуповували тканину, фурнітуру, шукали волонтерів для пошиття. “За гроші благодійників ми придбали матеріали на першу партію аптечок - на 20 тисяч штук. Це кошти спеціального рахунку БФ “Крила надії”, зібрані на заклик усіх нас та голови Львівської ОВА Максима Козицького. Маємо пошиті перші 1000 аптечок. Шиють їх на волонтерських засадах підприємці та вісім закладів профтехосвіти. До пошиття задіяні лише майстри, але учні часом допомагають з власної ініціативи. Медикаменти ми зібрали з обласних складів, а також вдячні за ліки всім волонтерам та друзям, які ними діляться. Також ми готові закуповувати медикаменти за розумними цінами, просимо про контакти постачальників. І так само шукаємо кваліфікованих швачок-волонтерів”, - каже Юрій Холод. Готові аптечки волонтери та депутати звозять до Львова. Тут, в обласному штабі, під наглядом фармацевтів волонтери їх наповнюють за списком ліків, який затвердили військові медики. «Індивідуальні аптечки дуже важливі у перші хвилини після поранення. Наше військо зараз великою мірою забезпечене тактичними аптечками натівського зразка. Але ці нічим не поступаються. У 2014-2015 ми таких не мали», - каже волонтер, ветеран російсько-української війни, керівник управління житлово-комунального управління області Петро Назар. Він шукає, формує і передає аптечки для українського війська з перших днів війни. Тож добре знає, яке їх наповнення та як важливо пильнувати за якістю наповнення. Ліки, які потрібні для формування аптечки та які шукають і звозять до гуманітарного штабу, можна переглянути за посиланням. Серед найбільш дефіцитних медикаментів: турнікети, таблетки для знезараження води, гемостатики, набір для декомпресії, тактичні ножиці. У наповненні аптечок, каже депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, який відповідає за логістику процесу, область також співпрацює з волонтерами: готовими підсумками діляться зі всіма, хто може і готовий наповнити їх ліками. Відшивають аптечки у різних містах області. Щоб долучитися до ініціативи та стати волонтером-швачкою/шевцем, просимо заповнити е-форму: https://forms.gle/CmwemvE93Y7wysr9A
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Український культурний фонд скерує майже 600 млн грн на потреби Збройних сил України
14 березня 2022
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245, кошти у сумі 583 281 млн грн, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, скерують на забезпечення потреб Збройних сил України для протидії агресії з боку російської федерації. Український культурний фонд повідомляє, грантовий сезон у 2022 році призупинено до остаточної перемоги над російськими окупаційними військами. Незабаром зв’яжуться з грантоотримувачами, проєкти яких пройшли технічний відбір, а також з експертами, які здійснюють оцінювання проєктів і роз’яснять подальші кроки нашої спільної роботи. «Водночас Український культурний фонд продовжує свою роботу щодо боротьби з російською агресією, підтримкою наших захисників. Тримаємося разом, нікого не кидаємо напризволяще та продовжуємо боронити країну кожен на своєму фронті», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
25 лютого відбудеться аукціон з приватизації майна Вузлівського спиртзаводу
14 лютого 2022
25 лютого відбудеться онлайн-аукціон з приватизації окремого майна Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт». Інформують у Фонді Державного майна України. Актив розташований за адресами: Львівська область, Червоноградський р-н, с. Вузлове, вул. Шевченка, 7 та Львівська обл., Червоноградський р-н, м. Радехів, вулиця Галицька, 6. Стартова ціна — 21 708 351 гривня. Розмір гарантійного внеску — 2 170 835,12 гривень. Об’єкт приватизації заснований у 1912 році та востаннє модернізований у 2019 році, займається виготовленням спирту етилового ректифікованого. Вузлівське місце провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» забезпечене усім необхідним технологічним обладнанням та комунікаціями для виробництва продукції. Актив включає 24 об’єкти нерухомого майна загальною площею 11959,70 м², 31 одиницю транспортних засобів та 516 одиниць устаткування. Загальна площа п’яти земельних ділянок, на яких розташований об’єкт приватизації, складає 12,7013 га.
Майно двох спиртових заводів на Львівщині виставили на аукціон для приватизації
2 лютого 2022
Фонд держмайна оголосив про проведення 5 приватизаційних онлайн-аукціонів спиртових активів, 2 з них – на Львівщині. До переліку увійшли об’єкти ДП «Укрспирт». Зокрема, у Львівській області це майно: - Вузлівського спиртзаводу: аукціон 25 лютого. Стартова ціна – 21 708 351,18 грн; - Струтинського спиртзаводу: аукціон 1 березня. Стартова ціна – 31 338 684,70 грн; Усі 5-ть аукціонів відбуватимуться в період з 25 лютого по 4 березня. Сумарна стартова ціна всіх оголошених аукціонів становить понад 140 млн грн. Нагадаємо, що приватизація спиртових активів стартувала у 2020 році і відбувається в рамках демонополізації ринку виробництва спирту. Донедавна лише Україна та Білорусь були країнами, які мали державну монополію у виготовленні спиртів. Результатом стала тотальна тінізація галузі, яка призвела до 55% тіньової частки обороту спирту у 2019 році, та витрат коштів платників податків на утримання непрацюючих заводів. З початку 2020 року Фонд держмайна провів 26 успішних аукціонів приватизації спиртових активів на понад 1,4 млрд грн. Завдяки приватизації Україна зробила потужний удар по тіньовому виробництву спирту та, нарешті, позбулася монополії.
Пенсії та соціальні виплати незахищеним будуть підвищені з 1 березня, - Мінсоцполітики
25 січня 2022
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки: Пропонується проіндексувати на 14 %: - страхові пенсії, призначені до 2019 року (при цьому сума підвищення буде не менше 100 грн, а середній розмір підвищення складатиме біля 500 грн); - пенсії військовим (середній розмір підвищення складатиме 700 грн); - мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення складатиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць. Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до 2 300 грн, а для непрацюючих пенсіонерів з числа одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн до 2 100 грн. Також пропонується збільшити розмір державної допомоги на: - 400 грн (з 1 700 грн до 2 100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї; - 166 грн (з 1934 грн до 2 100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу. Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії літніх людей. Після індексації виплати складуть для: - осіб віком 75 – 80 років – 456 грн; - осіб віком 80 + – 570 грн.
Понад 15 млн гривень скерували місцевим бюджетам на оплату за енергоносії
21 січня 2022
У межах Меморандуму про забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 року, бюджетам територіальних громад скерували перший із п’яти траншів додаткової дотації з державного бюджету на розрахунки бюджетних установ за енергоносії в сумі 15,2 млн гривень. Як інформують, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити в поточному місяці розрахунки за цей вид послуг. У департаменті фінансів інформують, що відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, Уряд взяв на себе зобов’язання відшкодувати територіальним громадам із індексом податкоспроможності менше 0,9 і в яких додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії, частину їх вартості, що споживають бюджетні установи. Зокрема, на цю мету в державному бюджеті на 2022 рік для Львівщини передбачена додаткова дотація в сумі 85,9 млн гривень.
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.
Як завдяки приватизації Львів отримає сучасний офісний кампус: історія успіху від Фонду держмайна
11 листопада 2021
Недіючі в’язниці приносили збитки державі та з кожним роком продовжували руйнуватися. Більшість з будівель колишніх в’язниць не використовувались взагалі. Ці споруди, наче згадки про стару систему, лежали тягарем на балансі місцевої влади та утримувалися коштом платників податків. Проте, завдяки спільному проекту Фонду держмайна України та Міністерства юстиції України майно недіючих пенітенціарних установ приватизується та стає платформою для перспективних бізнес-проектів, що, у свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць та сплаті податків до державного і місцевого бюджетів. Не менш важливим є і те, що частина зароблених коштів буде спрямована саме на відновлення об’єктів, які функціонують, а також будівництво нових з цивілізованими умовами утримання людей. Яскравим прикладом успішної приватизації може слугувати історія львівської виправної колонії №48, що стала першим прикладом приватизації режимного об’єкту в Україні. Ця колонія була створена наприкінці 50-х років, згодом тут діяли майстерні, а з 1961 року це вже була установа суворого режиму. Законсервувати цю виправну колонію вирішили ще у 2017 році через недостатню наповненість, а закрили її у 2018 році. Але, попри консервацію об’єкта, кошти на його утримання продовжували витрачатися з державного бюджету. Історія виправної колонії №48 дала початок великій приватизації в’язниць. На аукціоні з приватизації колонії змагалися сім учасників, які збільшили стартову ціну майже втричі. Її новим власником стало ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс». Підприємство впродовж багатьох років займається проєктуванням і будівництвом та входить в групу компаній SoftServe — провідної української ІТ-компанії, яка працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить в трійку найбільших ІТ-компаній України. Близько 10 000 співробітників працюють у 38 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії знаходяться у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце та Варшаві (Польща). Компанія працює над понад 900 активними проектами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній. Результатами приватизації львівської колонії ділиться Олег Денис, співзасновник та член Ради директорів компанії SoftServe: Як ви дізналися про можливість приватизації об’єкту? З відкритих джерел. За повідомленням ЗМІ і за рекомендаціями друзів, знайомих. Також через ті комунікації, які розіслали Мін’юст і Фонд держмайна. Чи вся інформація, яку ви отримали, була доступною і відкритою? Чи не виникали проблеми на етапі збору інформації? Проблем не виникло, Фонд і Мін’юст відкрито попрацювали. Фонд підготував необхідну документацію та інформацію, але комунікували ми і з Фондом, і з Мін’юстом. Була також презентація об’єкту у Львові ще до аукціону, на якій ми були. На ній ми мали можливість задати питання, що нас цікавили, і змогли отримати на них відповіді. Ви були одними із перших, хто приватизував об’єкт в рамках «Великої приватизації в’язниць», які були Ваші враження? Однозначно було цікаво. Це було для нас щось нове: новий проєкт, новий досвід. Але приємні враження, що держава таким відкритим і прозорим шляхом дає можливість взяти участь в приватизації. Звичайно є моменти на законодавчому рівні, які варто підправити, щоб було ще прозоріше і легше для інвестора. Тому що вже буде скоро півроку як ми займаємося питанням землі і було б добре, щоб це вже було включено в процес приватизації. Чим вас зацікавив об’єкт? Він відповідає всім нашим критеріям, які ми закладаємо в філософію розвитку компанії і створення офісу майбутнього. Це і розмір, і локація, і підходи до придбання. А також відкритість і прозорість аукціонів – це якраз і стало вирішальним фактором для участі. Чи довго ви шукали відповідний об’єкт? В нас не було планів. Ми натрапили на інформацію про об’єкт з відкритих джерел у ЗМІ. І коли вже подивилися, подумали і вирішили взяти участь. Це для нас було достатньо несподівано. Компанія SoftServe має амбітні плани щодо використання приватизаційного активу, а саме звести кампус на ділянці в 10 гектарів, який стане креативним центром Львова та зразком офісів майбутнього, що стане великою трансформацією як території, так і цілого району міста, а також матиме великий вплив на розвиток ІТ-індустрії в регіоні. У кампусі мають намір об’єднати частину львівських офісів, а також розташують об’єкти, необхідні для роботи, відпочинку, розвитку талантів та проведення різноманітних заходів. Окрім місця концентрації технологічних талантів та креативного простору для роботи, кампус SoftServe також стане знаковим футуристичним об’єктом Львова. За попередніми планами кампус SoftServe міститиме: - сучасні офіси; - приміщення корпоративного університету; - конференц-зали та виставкові площі; - музей Науки та технологій; - англомовні школа та дитсадок; - житлові об’єкти; - громадський простір з зеленою зоною. А це не лише нові робочі місця та податки. Це нова якість життя та нові можливості для самореалізації. Як наразі у вас з бізнес-планом? Ми ніколи не відступаємось від своїх слів і маємо на меті реалізувати ці плани. На даний момент, ми працюємо над розробкою візії і концепції проєкту. Процес достатньо непростий і він базується на філософському сприйнятті тих ідей і місії, яку ми закладаємо в цей проєкт. Це трохи вимагає часу, так як в консалтингових фірмах є також своє бачення, ми намагаємося залучати і міжнародний досвід, але головне не помилитися у візії. Ми орієнтуємось на світові проєкти, тому це не буде лише бачення українське, а й глобальне. Розкажіть детальніше, будь ласка, про етап, на якому Ви зараз? Етап розробки візії та концепту, спілкування з консалтинговими компаніями, які допоможуть нам це зробити. Після того буде проведений міжнародний агентурний конкурс. Результат роботи розробки візії – це правильно і детально прописане технічне завдання для проведення архітектурного конкурсу. Це займе ще 2-3 місяці. Потім буде розгляд пропозиції. Тому про результат архітектурного конкурсу можна говорити не раніше ніж за півроку, зазвичай це займає стільки часу. Поки не будемо забігати наперед і говорити скільки в нас це часу займе, так як в першу чергу пріоритетним є правильно побудувати концепцію. Плануємо по результатах організувати брифінг, на якому вже покажемо наші ідеї більш деталізовано. Наразі ці всі філософські ідеї закладені в тих месенджах, які ми давали вже на презентаціях. Чи є вже якісь рішення? Поки ні, лише довготривалі дискусії стосовно філософії. Зайняло багато часу завершення оформлення документів по аукціону, ще тривають роботи із земельним питанням. Тому поки в нас немає повного пакету документів, важко говорити конкретно і детально про рішення. Єдиним проханням до Фонду в майбутньому в організації аукціонів таких великих об’єктів буде, щоб в пакет документів входили і вирішені документи по землі. Якщо з’явиться цікавий об’єкт для приватизації, чи взяли б Ви участь в аукціоні? Поки зосереджені на реалізації цього проєкту, але ми завжди з зацікавленістю дивимося на пропозиції Фонду держмайна. І якщо до нас будуть звертатись інші дружні компанії щодо цікавих об’єктів за рекомендаціями, досвідом, то в нас є чим поділитися. Щоб ви порадили людям, які тільки планують брати участь в онлайн-аукціонах і хочуть розпочати власну справу? Ми завжди відкриті до спілкування і співробітництва. Наш набутий досвід дуже детальний, тому готові поділитися знаннями, зможемо підказати, на які деталі звертати увагу, як оцінити правильно пропозицію, зважити ризик. Бо це дійсно мистецтво і я радий, що наша компанія здобула такий досвід і ми готові ним ділитися. Чи рекомендували б Ви Вашим колегам, знайомим звертатися в ФДМУ і теж взяти участь в аукціонах? Безумовно, це не так страшно як здається з першого погляду. Приватизація майна непрацюючої Львівської виправної колонії №48 – це виграшна історія для всіх: Міністерство юстиції отримало кошти для будівництва нової інфраструктури, цілий район Львова отримає можливості для розвитку, у місті з’являться нові робочі місця, а бюджет отримає додаткові надходження від податків.
Подвійна приватизація земель в межах безкоштовної приватизації – це порушення земельного законодавства
25 жовтня 2021
Оскільки у Міністерстві аграрної політики та продовольства України неодноразово підіймалося питання зловживання правами окремо взятих громадян України, які використовували механізми безоплатної приватизації, на порталі національної інфраструктури геопросторових даних з`явилася інформація щодо осіб, які більш одного разу скористалися таким правом безоплатної приватизації землі. Ознайомитись із даними подвійної приватизації можна на порталі геопросторових даних за посиланням. «На нашому геопорталі в режимі реального часу можна побачити імена людей, які три, чотири, а то й п'ять разів отримували землю. Просто натискаєте на будь-яку земельну ділянку й одразу бачите всі офіційні документи власника. Зараз над цим працюють правоохоронні органи. 4000 громадян – це перша хвиля, яку ми оприлюднили. Невдовзі ми оприлюднимо імена юридичних осіб, яких не мало бути в межах земельного ринку, бо ми їх виключили з обігу, а вони встигли акумулювати сотні гектарів землі, купуючи й продаючи її. Навіть вночі 30 червня ще торгували, відчужували землю, робили перекидку. Серед цих громадян є люди, які ні доходів не мають, ні постійного місця проживання, а водночас є засновниками компанії, в якої на балансі – 700 га. Дивимося і виявляється, що там замішана сім’я чиновника, який керував обласним управлінням Держгеокадастру, наприклад. Феноменальні збіги. Багато документів знищувалися», – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Роман Лещенко запевняє, що земля, яка з держави перейшла у приватну власність, має повернутися у комунальну через рішення суду. «Ми це так не залишимо. Або через суд вирішуватимемо, або через добровільну відмову цих людей від землі на користь громад. В іншому випадку це шахрайство, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Людина, яка подала заявку і стверджувала, що ніколи раніше не отримувала земельну ділянку, а паралельно в різних областях мала по 2 га, має відповісти за свій обман перед державою», – резюмував Міністр. «Нагадуємо усім громадянам, що норми безоплатної приватизації земельних ділянок регламентовано статтями 116-123 Земельного кодексу України. Відтак, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара; в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара; г) для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара; ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара. Наголошую, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян в межах норм провадиться один раз по кожному виду цільового призначення», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Ще один об’єкт в області виставили на приватизацію
13 жовтня 2021
За інформацією Фонду державного майна України ще один об’єкт на території Львівської області виставили на приватизацію. Це об’єкт малої приватизації соціально-культурного призначення. Будинок відпочинку, загальною площею 221,3 кв.м знаходиться за адресою: Львівська обл., Дрогобицький р-н, с. Модричі, вул. Курортна, 3. Відомості про об’єкт: одноповерхова будівля з мансардним поверхом. Фундамент – бетон. Стіни – цегла, дерево. Покрівля металева. Перекриття дерев’яне. Підлога – цементна стяжка, плитка, паркет, дерево. Сходи – дерево. Інженерні комунікації (електричні мережі, водопровід, мережі каналізації, газопровід) від’єднані. Балансоутримувач: Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». Більше про об’єкт за посиланням.