Святкова хода драконів та екзотичні страви: Львівщина святкує Китайський новий рік
З 15 до 18 лютого на Львівщині урочисто відзначатимуть Китайський новий рік. Відтак вчора у Львові на площі Ринок відбулась традиційна хода «вогняних драконів», також для гостей свята влаштували лазерне шоу. Офіційно китайський Новий рік в Україну прийшов о 20:00 15 лютого за київським часом. У китайців ця подія має назву «Радісне свято весни».
До святкування одного із головних китайських свят долучилась заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.
Відповідно до традиції, на площі біля Оперного театру встановили символ Китайського нового року - Жовтого земляного собаку. За китайською міфологією, ця тварина символізує дружбу, чесність та вірність. Упродовж трьох днів працюватиме ярмарок. Тут всі охочі можуть спробувати традиційні страви китайського святкового столу. Зазвичай, це риба, м'ясо, овочі, креветки та обов'язково – пельмені. Також будуть розваги на головній сцені – китайське караоке, виступи артистів, виступи майстрів кунг-фу.
Також усі охочі матимуть змогу побачити ходу драконів. Окрім цього – традиційне чаювання, лазерне шоу та пряме включення із Китаю.
Зазначимо, це вже восьмий фестиваль, на якому мешканці Львівщини можуть краще ознайомитися із життям та культурою Сходу.
Новини за темою
"Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані", - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР
14 березня 2022
Китай скерував українському народу вже дві партії гуманітарної допомоги, завтра очікується поставка третьої. Про це повідомив сьогодні під час зустрічі з начальником військової адміністрації Максимом Козицьким Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун. “Китай і Україна – це стратегічні партнери, цей рік – це 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Китай - дружня держава для українського народу. Я, як Посол, можу з відповідальністю сказати, що Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані. Ми завжди будемо поважати вашу державу, розвиватимемо відносини на основі рівності та взаємовигоди. Ми поважатимемо той шлях, який вибирають українці, бо це суверенне право кожного народу”, - зазначив Пан Посол. Також він повідомив, що китайське Посольство переїхало з Києва до Львова і залишається тут працювати. “Китай ніколи не буде нападати на Україну, ми будемо допомагати, зокрема в економічному напрямі. Наша країна за один рік імпортує товари зі всього світу вартістю понад три трильйони доларів. Ми готові допомагати вам розвиватись. У цій ситуації, яка є нині у вас, будемо поступати відповідально. Ми побачили, наскільки є великою єдність українського народу, а це означає і його силу”, - додав Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні. Очільник області подякув Надзвичайному і Повноважному Послу Китайської Народної Республіки в Україні за позицію підтримки України у її боротьбі з агресором. “Китай – це глобальна економічно розвинена країна. Нам дуже приємна ваша позиція. Мені хотілось б, щоб ви сказали усім у Китаї, що ми готові до співпраці. Війна завершиться і ми будемо відбудовувати свою державу. Тому запрошуємо ваші підприємства до нас в Україну. Дякуємо за гуманітарну допомогу та підтримку. Тримайтесь цієї позиції, це може стати містком дружби на віки. Ми не хочемо воювати, хочемо бути господарами на своїй землі і жити в мирі з партнерами, які готові співпрацювати з нами”, - наголосив Максим Козицький. У межах зустрічі Максим Козицький розповів Пану Послу про велику кількість охочих записатись у територіальну оборону на Львівщині, а також про прихисток внутрішньо переміщених осіб та поставку гуманітарного вантажу в різні регіони України.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
1 січня 2022
У новорічно-різдвяний час усі ми чекаємо дива. Хочемо, щоб позаду залишилися проблеми та незгоди, а наступний рік був кращий та щасливіший. Нехай так і станеться! Незважаючи на всі труднощі та виклики, цінуймо прості речі: прогулянку з дітьми, спілкування з рідними та друзями, кожну мить, яку дарує нам життя! Живімо тут і сьогодні! Цінуймо час для найдорожчих! Водночас, пам’ятаймо про головне, вміймо дякувати Богу і поважати воїнів, єднатися заради добра громади, області та України! Нехай Новий, 2022 рік, буде щедрим на радісні події і в кожну оселю принесе любов, мир та достаток. Хай подарує справжні перемоги Україні! Розквіту нашому краю! З Новим роком та Різдвом Христовим, Львівщино! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
У перші дні нового року центри вакцинації на Львівщині не працюватимуть
22 грудня 2021
У перші дні нового року усі центри та пункти масової вакцинації в Україні, які проводять щеплення від COVID-19, в тому числі, на Львівщині, будуть зачиненими. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич. “Пункти та центри вакцинації населення проти COVID-19 1 та 2 січня працювати не будуть. У перші дні після святкування Нового року ми даємо можливість відпочити медичним працівникам. Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом”, — пояснила Марія Карчевич. На сьогодні в Україні створили понад 1 400 мобільних бригад, більше ніж 3 300 пунктів щеплення та понад 500 центрів вакцинації. Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19. Графік роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня – за посиланням. Нагадаємо, для отримання щеплення у центрі вакцинації при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Також вакцинуватися можна у пунктах щеплень, попередньо звернувшись до сімейного лікаря. У МОЗ наголошують - не відкладайте щеплення проти COVID-19 на післясвятковий період. Вакцинуйтеся, щоб наступний рік приносив вам тільки приємні несподіванки!
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування: програма заходів
15 грудня 2021
16-17 грудня у Львові відбудуться заходи з нагоди відзначення 75-ти річчя Львівської національної академії мистецтв. В програмі – виставки, пов’язані з історією та сучасністю, офіційні урочистості, тематичні та студентські проєкти. Комплекс заходів, приурочених до ювілею, має на меті показати актуальний зріз життя Академії як лідера мистецької освіти та підкреслити її роль у вихованні творчої молоді. Програма святкувань: 16 грудня: 10:00 - відкриття виставки «Там, де співають птахи». Виставка естампів студентів кафедри графічного дизайну. Галерея «Пори Року». Львів (вул. Вірменська, 23). 14:00 - відкриття виставки «Сторінки історії: час «відлиги». Твори випускників Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва середини 1960-х рр. Музей ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38). 17:00 - відкриття студентського мистецького проєкту «ЩОЯКНАЙ». Музей-галерея сучасного мистецтва (10-го корпусу) на території !FESTrepublic. (вул. Старознесенська, 24-26). 17 грудня: 14:00 Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Львівський палац мистецтв, актова зала. ( вул. М. Коперника, 17). 17:00 «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв. Національний музей у Львові ім. А. Шептицького. (пр. Свободи, 20). Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ. Вхід на всі події вільний. Контакти: office@lnam.edu, info@lnam.edu.uaб тел. (032) 276-14-82, +38096 001 05 50 Довідково: Львівська національна академія мистецтв є одним з провідних закладів вищої освіти в Україні, де формуються творчі особистості. Офіційно заснована 1946 року на основі Львівської художньо-промислової школи. До 1994 року заклад функціонував як Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, згодом ‒ Львівська академія мистецтв, відтак 2004 року Указом Президента України закладу надано статус національного. Сьогодні Академія є активним творчим і дослідницьким середовищем, пропонує здобуття вищої спеціалізованої освіти на трьох рівнях – бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор мистецтва. Тут активно розвиваються різні напрями декоративного мистецтва (художня кераміка, художнє скло, художнє дерево, художній метал, художній текстиль), образотворчого мистецтва (монументально-декоративна скульптура, монументальний живопис, сакральне мистецтво, актуальні мистецькі практики), дизайну (дизайн середовища, дизайн одягу, графічний дизайн), реставрації творів мистецтва, культурології, історії і теорії мистецтва, менеджменту мистецтва.
Освітні можливості Львівської області популяризуватимуть у Китаї
20 вересня 2021
Департамент освіти і науки спільно із Львівською Політехнікою днями уклали Меморандум про співпрацю із китайською Агенцією «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» щодо підтримки і розвитку спільної науково-дослідної діяльності та промоції освітніх пропозицій вищих навчальних закладів Львівської області для китайських студентів і науковців. Інтеграція України в загальноєвропейський простір потребує розроблення нових напрямів роботи з обдарованою молоддю, а зокрема активізації її науково-дослідницької діяльності. «Департамент освіти розуміє важливість міжнародної співпраці в сфері науки і освіти. Наші студенти зможуть навзаєм збагатитись і пропагуватимуть міжнародну співпрацю не лише на рівні університетів, а й шкіл. Важливо налагоджувати такі контакти, тож ми будемо і надалі просувати ідею реалізації спільних проектів. Запрошуємо наших китайських партнерів на Львівщину, аби мати змогу поспілкуватись наживо про можливості подальшої співпраці», - наголосила під час підписання меморандуму заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Розвиток науково-дослідницької діяльності та промоція вишів Львівської області в Китаї будуть пріоритетними у розвитку співпраці і першочергово сприятимуть її реалізації. «Ми працюємо у цьому напрямі уже 10 років, серед наших партнерів Австрія, Великобританія, нещодавно налагодили співпрацю із Італією, зокрема з академією мистецтв. Щороку ми допомагаємо кільком сотням студентам із Китаю вступати до навчальних закладів інших країн. Дуже приємно мати можливість співпрацювати з Львівщиною, бо цей регіон дуже перспективний для розвитку освіти. Меморандум допоможе нам скерувати спільні зусилля не лише на пожвавлення співпраці в освітній галузі, а й культурній, міжнаціональній тощо. Щиро надіємось, що після завершення карантину нашу провінцію зможуть відвідати наші львівські друзі, аби переконатись у перспективності нашого партнерства. Ми націлені на високі результати, і будемо багато над цим працювати», - поділився враженнями директор агенції «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» Ван Ітан. Сторони мають намір сприяти обміну спеціалістами для проведення тренінгів, досліджень, семінарів і консультацій, а також брати участь у виставках та міжнародних заходах. «Для нас велика честь мати такого іноземного партнера, Львівська Політехніка співпрацює з різними закладами і різними країнами, а мати партнера в Китаї це неабияка перспектива. Переконаний, що взаємодія із китайськими партнерами – це якісні наукові продукти. У нас є можливість створення спільних наукових команд, які зможуть реалізовувати різні проекти. Студенти зараз надзвичайно креативні, а поєднання світоглядів дасть поштовх до розвитку економіки обох регіонів. З допомогою інтелекту ми творимо шлях від Китаю через Україну до Європи», - наголосив керівник Tech StartUp School Назар Подольчак. «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» - одна з найбільших агенцій, яка працює в царині рекрутації та наукової співпраці між Китаєм і іноземними партнерами.
Мешканців області запрошують на святковий концерт до 30-річчя Незалежності (ВІДЕО)
3 серпня 2021
За ініціативи голови Львівської ОДА Максима Козицького 24 серпня до 30-ї річниці Незалежності України у Львові проведуть великий святковий концерт. На сцені виступатимуть Аркадій Войтюк, NAVKA, PATSYKI Z FRANEKA, KALUSH, ALYONA ALYONA. Захід відбудеться на площі біля Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Стрийській. Вхід – вільний. Долучитись до святкувань запрошують кожного. Початок о 18:00 год. «Цьогоріч виповнюється 30 років з того часу, коли 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність. Тоді це рішення під парламентом вітали майже 50 тисяч людей. Дух демократичного піднесення панував і у Львові. На святкування ухвалення Акта про державну незалежність України наступного дня на вулиці міста вийшли сотні тисяч львів’ян. Наша область завжди відігравала вагому роль у здобутті української незалежності, була і продовжує залишатись осередком духовності, культури та національної ідентичності. І ювілейну річницю разом з усією Україною Львівщина відзначить масштабно. Запрошую відсвяткувати разом 30-річчя нашої Незалежності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальну програму заходів до Дня Незалежності опублікують ближче до дати святкування.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
31 грудня 2020
Дорогі мешканці Львівщини! Напередодні Нового року хочу подякувати всім Вам за те, що вірили та підтримували. Допомагали боротися з труднощами та працювати у цей нелегкий рік, що минає. Львівщина багато у чому змінилася. Ми багато будували та розвивали. Довели, що спільними зусиллями можемо змінювати ситуацію. Нехай 2021 рік всі ми зустрінемо з найріднішими та найближчими. Щоб усі були здорові. Щоб у наших домівках панували лише радість та затишок. Переконаний, що наступний рік буде для Львівщини роком зростання та добробуту. Зробимо для цього все, що в наших силах. Спільною працею. З Новим Роком! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
Підприємців області запрошують до онлайн участі у торгових місіях до Китаю
6 липня 2020
Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), за інформаційної підтримки Офісу з просування експорту України, запрошує українські малі та середні підприємства сектору агропродовольства та індустрії моди до онлайн участі у торгових місіях до Китаю. Заходи відбудуться у серпні 2020 року у форматі індивідуальних онлайн ділових перемовин з китайськими контрагентами. Про це інформує Служба експортера Львівської ОДА. Компанії, які будуть відібрані для участі у місіях шляхом конкурсного відбору та відповідно до критеріїв, отримають можливість розпочати чи розширити експорт на ринок КНР та знайти покупців для власної продукції в онлайн-режимі. Кожна компанія-учасниця місії отримає наступні послуги: - Організацію онлайн-бізнес перемовин із представниками китайських баєрів, рітейлерів, асоціацій та роздрібних покупців, індивідуально підібраними для кожної компанії окремо для встановлення прямих ділових контактів і налагодження продажів; - Персонально сплановані графіки онлайн В2В сесій; - Допомогу у підготовці та перекладі презентаційних матеріалів компаній, включаючи візуальну та текстову адаптацію до вимог китайського ринку; - Каталог із профілями і продукцією українських та китайських компаній; - Організаційний супровід та модерацію усіх онлайн В2В сесій через WeChat; - Повний супровід китайського перекладача на всіх етапах місії – від підготовки матеріалів до самих онлайн В2В зустрічей із китайськими контрагентами; - Допомогу у налагодженні комунікації після завершення В2В переговорів. Заявки на участь у конкурсному відборі приймаються до 10 липня 2020 року включно (18:00 год). Онлайн торгова місія до КНР для представників індустрії моди відбудеться 03-12 серпня 2020 року. Подробиці та реєстрація – за посиланням. Онлайн торгова місія до КНР для представників сфери агро та харчової промисловості відбудеться 03-14 серпня 2020 року. Подробиці та реєстрація – за посиланням.
З Новим роком та Різдвом Христовим!
31 грудня 2019
Дорогі мешканці Львівщини! Від щирого серця вітаємо Вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо Вам здійснення заповітних мрій, нехай любов, добро та достаток прийдуть у кожен дім та родину. А кожен український воїн, який захищає Батьківщину, повернеться додому. Ми – сильний, талановитий і працьовитий народ, який об'єднаний навколо єдиних національних і суспільних цінностей задля розбудови нашої держави – України. Нехай дзвінка коляда наповнює миром та злагодою Ваші оселі, зігріє душевним теплом і любов’ю Ваші родини, а Новий 2020 рік буде щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї держави!
Екоосвітяни закликають святкувати різдвяно-новорічні свята в екостилі
28 грудня 2019
Екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» закликають долучитися до збереження природи та святкувати різдвяно-новорічні свята в екостилі. Екоосвітяни парку пропонують 10 варіацій новорічних декорацій, які найменше несуть шкоди довкіллю: 10 місце. Найгірша з точки зору екологічності ялинка – це зрубане дерево без клейма і документів. Воно відноситься до браконьєрської вирубки, яка, в свою чергу, існує у двох видах. Перший – це знищення молодої хвої, висадженої 5-7 років тому, другий, коли браконьєр зрізає верхівку дорослої ялини чи сосни. Після цього дерево не може залишити повноцінне потомство, а обираючи найкращі ялинки, можна говорити про генетичну диверсію хвойних лісів та лісонасаджень. Та найстрашніший вид браконьєрства — це коли валиться 20-30-метрове дерево, зрізується верхівка, а решта залишається на снігу. Заради 1,5-2-метрової верхівки знищуються сотні дерев-велетнів. 9 місце. Посідає зрубане дерево з клеймом або чіпом. Трохи краще, ніж попередній варіант - жива ялинка, що зрубана браконьєрським способом. Незважаючи на те, що ці дерева вирощуються «спеціально для різдвяних ялинкових базарів», але особливо екологічними їх не назвеш. Так чи інакше, для продажу обирають найкрасивіші деревця, і навіть якщо на них є відповідні документи, ліс, всеодно, страждає від масового вирубування молодої хвої. 8 місце Штучна пластикова ялинка. Це дуже і дуже неоднозначний варіант. З одного боку купується на багато років і не спричиняє знищення живих дерев, а з іншого – виробництво пластику є доволі шкідливим для довкілля і здоров’я людини. 7 місце. Штучна пластикова ялинка з міжнародним екологічним сертифікатом. Її знайти не легко, але потрібно цікавитись у продавців штучних ялинок про наявність документів, котрі підтверджують безпечність виробу для людей. 6 місце. Жива ялинка в горщику з розплідника. Такий варіант широко зараз рекламують та вважають за найбільш «зеленим». Після свят таку ялинку можна висадити в землю, або повернути в розплідник. 5 місце. Композиція з хвойних гілок. Цей варіант вважають екологічним рішенням. Обламування нижніх гілок сосен і ялин не шкодить лісу. Адже у дорослих дерев нижнє гілля з часом відмирає. Так званий, різдвяний фітодизайн забезпечить вам гарний настрій і життя ялинці. 4 місце. Саморобна «ялинка» з вторинних матеріалів. Безперечний тренд останніх років – імпровізоване різдвяне дерево з усього, що є під рукою. Такі ялинки роблять з подушок, книжок, пляшок, шиють, малюють на стінах і підвішують до стелі. 3 місце. Композиція з соломи, Дідух. Традиційне рішення в етно-стилі. Солома є відтворюваним ресурсом, який в нашій країні ще мало використовується. Дідух, зроблений з натуральних матеріалів, повністю розкладається в природі. 2 місце. Жива араукарія в горщику, що залишається в приміщенні протягом року. Екзотичне реліктове дерево араукарія – чудовий замінник ялинки. Араукарія швидко росте, не потребує спеціального догляду і має приємну темно-зелену м’яку «хвою». Купивши її одного разу, ви раз і назавжди вирішите питання ялинки на Різдво. 1 місце. Ялинка, що росте на подвір’ї – 100% екологічний варіант. Посадіть ялинку чи інше хвойне дерево у дворі приватного чи багатоповерхового будинку. Як альтернативний варіант, таке дерево можна прикрасити не іграшками, а годівничками і кульками з кормом для птахів.
До уваги платників податків: зміна рахунків для здійснення операцій
20 грудня 2019
Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області інформує, що з 01.01.2020 року органи Казначейства переходять на роботу з новим Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203. У зв'язку з цим, всі дохідні та видаткові рахунки, які на цей час функціонують в Казначействі України (МФО банку 899998 та 820172), у кінці 2019 бюджетного року будуть закриті. Відтак, з початку 2020 року почнуть діяти нові відповідні рахунки із іншою нумерацією у форматі IBAN. З метою правильного та своєчасного зарахування коштів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів у 2020 році, платникам податків, зборів та інших обов'язкових платежів необхідно уточнити в адміністраторів (органів Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України та ін.) реквізити відповідних дохідних рахунків. Інформація щодо рахунків для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного і місцевих бюджетів по Львівській області у 2020 році також розміщена на веб-сторінці Головного управління Казначейства у розділі «Реквізити рахунків» або ж за посиланням .
В області новорічні ялинки реалізовуватимуться у заздалегідь визначених місцях
17 грудня 2019
Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року» від 09.12.2019 № 1429/0/5-19 лісогосподарські підприємства області, інших лісокористувачів та районні державні адміністрації зобов’язано утворити торгівельні пункти для реалізації новорічних ялинок. З метою попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев в області проводиться екологічна акція «Новорічна ялинка». В рамках акції проводитимуть спеціальні рейди-перевірки в лісах, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок. За інформацією органів місцевого самоврядування сформовано перелік місць збуту новорічних ялинок на території Львівської області. Наголошуємо, що громадян, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.