Громадськість закликають взяти участь в електронних консультаціях щодо Антикорупційної програми
Відділ взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату Львівської обласної державної адміністрації проводитиме консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2018 рік.
Консультації з громадськістю проводитимуть з метою збору пропозицій при розробці проекту Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2018 рік.
План заходів стосуватиметься сільського і міського населення, службовців органів державної влади та місцевого самоврядування, представників інститутів громадянського суспільства, громадських активістів.
Строк подання пропозицій та зауважень: 20 лютого - 6 березня 2018 року.
Контактна особа: Юревич Юрій Олександрович, тел. 2999-344.
Електронна скринька для подання пропозицій в режимі електронного листування: pravovd@loda.gov.ua
Письмові пропозиції надсилати за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 126; відділу взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату.
Результати обговорення буде оприлюднено після 7 березня 2018 року на веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації.
Новини за темою
Держслужба з питань праці розпочинає консультації для релокованих на територію Львівщини підприємств
25 березня 2022
Державна служба України з питань праці розпочала проєкт з надання консультаційної підтримки підприємствам, які у зв’язку з складною безпековою ситуацією переміщують свій бізнес до інших регіонів України. Розпочати проєкт вирішили саме з підприємств Львівської області. Після опрацювання перших результатів його планують поширити на територію всієї України. В межах проєкту всім підприємствам, що мають потребу і виявили бажання, інспектори праці в межах компетенції надаватимуть необхідний консультаційний супровід з широкого спектра питань: від оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо. «Така послуга є надзвичайно корисною з огляду на зміни, які вносяться до трудового законодавства для його адаптації до умов воєнного стану»,- інформують у відомстві. За такою підтримкою підприємства можуть звернутись на: - Гарячу телефонну лінію Львівської обласної державної адміністрації – тел. 112; - телефон консультаційної підтримки Головного управління Держпраці у Львівській області +380681404120;
"Гаряча лінія" підтримки працює у Львівській обласній психіатричній лікарні
21 березня 2022
Нещодавно у Львівській обласній психіатричній лікарні запрацювала "Гаряча лінія" психологічної підтримки. Вже звернулись понад 200 осіб. Режим роботи: щодня з 09:00 до 21:00. Номер телефону "Гарячої лінії" 0960001558. Також з 24 лютого по 21 березня в поліклініці Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні надано консультативну та амбулаторну допомогу 708 особам, з них - 70 тимчасово переміщеним особам. В приймальному відділенні лікарні кількість пролікованих випадків становить 760, з них 101 - тимчасово переміщена особа.
У Львівській облдержадміністрації напрацьовують План проведення консультацій з громадськістю на 2022 рік
29 грудня 2021
Щороку обласна державна адміністрація складає Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства. Такий План укладають відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави створює сприятливі умови для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на засадах публічності, прозорості та партнерства та покращує міжособистісні відносини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проєкту Орієнтовного плану проведення електронних консультацій з громадськістю на 2022 рік у Львівській обласній державній адміністрації: https://loda.gov.ua/konsultacii_gromadskist Представники інститутів громадянського суспільства можуть подати пропозиції до 12 січня 2022 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com.
Щосуботи у Львові для алко- та наркозалежних проводять безкоштовні консультації щодо проблем узалежнення
10 серпня 2021
Наркоманія та алкоголізм - проблема сучасного суспільства, яка сьогодні постала украй гостро. Щороку через проблеми зі здоров’ям, пов’язаними з алкоголізмом, помирають до 60 тисяч українців. На Львівщині нарко- та алкозалежним хворим допомагає «Міжнародна Антинаркотична Асоціація» - злагоджена команда фахівців серед яких - наркологи, адиктологи, психотерапевти, консультанти з хімічної залежності. Окрім того, надається моральна, психологічна підтримка родичам та близьким узалежнених осіб. Відтак, щосуботи об 11:00 у першій львівській медіатеці, що на вулиці Мулярській, 2 А, усі, хто потребує допомоги, можуть отримати безкоштовні консультаційні послуги щодо проблем узалежнення. Детальніша інформація за телефонами: 066 686 80 66, 068 686 80 66
Малий та середній бізнес може безоплатно отримати консультації зі стратегії та маркетингу
20 квітня 2021
Департамент економічної політики Львівської ОДА інформує про можливість отримати консультації зі стратегії та маркетингу представниками малого та середнього бізнесу. Індивідуальні онлайн-консультації допоможуть скоригувати стратегію та маркетинг компанії, знайти ключові проблемні зони підприємства та визначити можливості для росту. Консультації організовані Клубом Ділових Людей Україна в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19. Цільова аудиторія: - Керівники/власники малого і середнього бізнесу (10+ працівників або €100 тис. річного обороту). - Для бізнесу Західної України, Києва та Київської області. - Для бізнесу, в якого наявні наступні питання: бізнес зазнає суттєвих збитків через карантинні обмеження та пандемію COVID-19; конкуренти розвиваються швидкими темпами і є ризик втрати частки ринку; бізнес має за мету виходити в нову нішу або виводити на ринок новий продукт; бізнес стагнує або ж втрачає позиції на ринку; інші питання, якщо вони входять в зону компетенцій експертів. Як отримати консультацію: - Підприємець/ця подає заявку на консультацію (вказує контактні дані, прізвище та ім’я одного з чотирьох експертів, короткий опис проблематики, яку хоче вирішити під час консультації). - Менеджер проєкту передає заявку до розгляду експертом на предмет того, чи проблематика входить в зону його компетенцій. - Менеджер проєкту підтверджує (або відхиляє) можливість одержання консультації, узгоджує із підприємцем дату та час консультації (онлайн або офлайн). - Відбувається консультація. - Підприємець/ця надає відгук про користь від одержаної консультації. Вартість участі: безплатно завдяки спільному фінансуванню уряду Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом та підтримці GIZ. Реєстрація за посиланням. Адміністратор заходу: Діана Великочий, +380950802519, diana.velykochyj@bc-club.org.ua
Боротьба з дезінформацією потребує підтримки та взаємодії з журналістами та громадянським суспільством – Андрій Єрмак
7 квітня 2021
Новостворений Центр протидії дезінформації налаштований на співпрацю не лише з органами влади та міжнародними партнерами, а й з представниками ЗМІ та громадянського суспільства задля ефективної роботи у сфері захисту національної безпеки. Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак на онлайн-зустрічі з медіа-експертами та представниками громадянського суспільства, під час якої представив керівника Центру протидії дезінформації Поліну Лисенко. Андрій Єрмак зазначив, що Центр об’єднуватиме всі державні установи, дотичні до процесу боротьби з дезінформацією. «Тому дуже швидко ця структура «лікування» інформаційного простору посяде своє важливе місце в українському суспільстві та на міжнародному рівні й стане ефективною зброєю, яка буде захищати незалежність і безпеку нашої країни», – переконаний він. Керівник Офісу Президента також зауважив, що без підтримки та взаємодії з журналістською спільнотою, без взаємодії з громадянським суспільством дуже складно зробити ефективною боротьбу з дезінформацією, оскільки вони найшвидше знаходять приховану інформацію та найоперативніше реагують на інформаційні виклики. «Кожен з вас дійсно проводить дуже необхідні розслідування, встановлює дуже важливі факти. Адже неможливо боротися з дезінформацією зовнішньою, не розуміючи, що відбувається всередині країни, не будучи в змозі відповідати чесно на будь-які питання та виклики й вести дуже чесний діалог. Це велика запорука для того, щоб відстоювати українські державні інтереси й на міжнародній арені», – наголосив Андрій Єрмак, звертаючись до медіа-спільноти. Керівник Центру протидії дезінформації Поліна Лисенко зі свого боку зазначила, що з розвитком технологій і нових можливостей комунікації між різними суб’єктами інформація стає дуже потужною зброєю, яка здатна впливати на свідомість як окремої людини, спільноти, так і на процеси державотворення. Прикладами такого впливу є роль соціальних медіа, яку вони відіграли під час виборів Президента США, а також нещодавнє поширення фейків про вакцинацію проти коронавірусу, яке негативно вплинуло на кількість щеплень по всьому світу. Тому, за словами Поліни Лисенко, держава, яка зазнала збройної агресії, що супроводжується постійними інформаційними атаками, повинна бути готовою захищати свій суверенітет в інформаційній сфері. «Поважаючи конституційне право на вільний обіг інформації, Центр має стати надійним щитом для громадян та держави від інформаційних загроз, які виникають щодня як всередині, так і зовні держави. Але наголошую, що принцип вільного обігу інформації, свободи волевиявлення та свободи слова буде йти поряд із принципом захисту національної безпеки», – сказала керівник Центру протидії дезінформації, наголосивши, що жоден із цих принципів не буде обмежено в нашій країні. За її словами, метою Центру є створення цілісної політики держави з протидії інформаційним загрозам, побудова системи стратегічних комунікацій, протидія інформаційним операціям держави-агресора, створення інтегрованої оцінки інформаційних загроз, формування позитивного іміджу України у світі, підвищення медіаграмотності суспільства тощо. «Я особисто зроблю все від мене залежне і навіть більше для того, щоб Центр працював максимально ефективно, здійснюючи ті функції та завдання, які на нього покладені, і забезпечуючи інформаційну стійкість, стабільність та цілі національної безпеки нашої держави», – сказала керівник Центру. Після завершення презентації Поліна Лисенко та заступник голови Виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський, який також залучений до роботи Центру як фахівець у сфері інформаційних технологій, відповіли на запитання представників медіа-спільноти щодо діяльності Центру. Зокрема, щодо організації його роботи загалом, роботи з протидії дезінформації у регіонах, співпраці з органами влади України та подібними структурами інших країн. Було наголошено на тому, що Центр налаштований на співробітництво не лише з органами влади, а й з представниками ЗМІ та громадянського суспільства задля ефективної роботи. Онлайн-зустріч транслювалася на Facebook-сторінці Офісу Президента України.
Громадськість Львівщини запрошують на тренінг із застосування цифрових інструментів
24 листопада 2020
Інститут Регіонального Розвитку спільно з Global Project Partners e.V. за фінансової підтримки Федерального Міністерства Закордонних Справ Німеччини в межах проєкту «Dawaj Zminy» проведе тренінг «Цифрові інструменти для ГО». Захід триватиме упродовж трьох днів:16-18 грудня. До участі запрошують громадськість Львівщини. «Криза COVID-19 показала, що цифрові технології мають важливе значення для нашої економіки та повсякденного життя. Люди зробили великий «цифровий стрибок» під час цієї кризи, перемістивши свою роботу, навчання та соціальне життя в Інтернет. Але карантин також виявив прогалини в нашій цифровій інфраструктурі» - зазначила проєктна менеджерка Інституту Регіонального Розвитку Ірина Куропась. В межах заходу учасники опрацюють наступні теми: - Як досягти прозорості та відкритості за допомогою цифрових інструментів (цифрові інструменти місцевої демократії); - Цифрові інструменти в громадах: як бути в тренді? - Соціальні мережі: корисні поради та недоліки; - Месенджери: особливості та доступний функціонал; - Цифрові інструменти для роботи команди/організації або як цифровізувати (діджиталізувати) організацію і не втратити себе? - Інструменти візуалізації; - Цифрові інструменти для проведення заходів; - Створення та аналіз баз даних для ефективності діяльності ГО. - Краудсорсинг за допомогою цифрових інструментів та обмін досвідом. «Штучний інтелект, віртуальна реальність, інтернет речей та хмарні технології, – ці всі поняття давно стали для нас звичними та буденними. Однак, громадські організації не завжди використовують надбання технологічного прогресу. Вам просто необхідно відвідати воркшоп, якщо ви: вже почали цифровізацію і цікавитесь найкращими практиками, активно використовує діджитал-інструменти і хочете «тримати руку на пульсі» нових трендів, тільки замислюється про використання цифрових сервісів у своїй діяльності і не знаєте, з чого почати»,- розповідають організатори. Та додають, що після закінчення навчання учасники зможуть застосувати отримані знання у своїй роботі та генерувати ідеї щодо стратегії вдосконалення цифрової діяльності своєї організації. Для участі у тренінгу необхідно зареєструватись за посиланням. Детальніше про подію за посиланням. Програма заходу та посилання на захід буде надіслала обраним учасникам.
На Львівщині провели навчання у сфері журналістики для громадськості
5 жовтня 2020
2 жовтня відбувся тренінг «Медіа реВІЗІЯ», який провели для представників громадських організацій з метою можливості розвитку в медіасфері, формування реального уявлення про роботу редакторів та журналістів, знайомство із практикуючими експертами. Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Спікери поділилися своїм досвідом журналістської роботи, розказали про аспекти роботи в YouTube, на радіо та телебаченні, а також розповіли учасникам, як створити власний онлайн-журнал. Під час тренінгу відбулася презентація 10-го ювілейного випуску першого львівського молодіжного журналу «JournTeam», якому виповнився рік від дня заснування. Участь у презентації журналу взяли представники Львівської ОДА, Львівського обласного молодіжного центру, західно-української бізнес школи WUBS. Учасники та гості мали можливість першими ознайомитися з жовтневим випуском журналу у друкованому вигляді. Він присвячений актуальній темі для усіх випускників шкіл - вибору професії. У номері можна прочитати про найпоширеніші професії, інтерв’ю з digital-спеціалістами, а також про ті професії, що набувають популярності. Жовтневий випуск молодіжного журналу «JournTeam» доступний за посиланням. Тренінг провели громадська організація «Львівський молодіжний клуб» та представники навчальної програми «Стань журналістом» за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації в межах реалізації проєктів, які стали переможцями конкурсу для інститутів громадянського суспільства.
У Львівській ОДА проводять електронні консультації щодо внесення змін до бюджетного законодавства
1 вересня 2020
Департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» матеріалів щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України. Зокрема, проблеми вдосконалення горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів, впорядкування бюджетних процедур в умовах завершення реформи децентралізації, підвищення рівня контролю та звітності з використання коштів місцевих бюджетів. Детальніше за посиланням. Пропозиції щодо вдосконалення законодавства приймають до 15 вересня 2020 року на електронну скриньку: poshta_all@fin.loda.gov.ua Контактна особа: Інна Стецків, головний спеціаліст відділу інформаційно-комп’ютерного та кадрового забезпечення департаменту фінансів облдержадміністрації, 2-553-685. Письмові пропозиції надсилати за адресою: 79007, м. Львів, вул. Костюшка 8, каб. 406, департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення: після 1 жовтня 2020 року на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації в рубриці «Консультації з громадськістю».
Для держслужбовців та громадських організацій доступний онлайн посібник “Публічні консультації: крок за кроком”
16 Червня 2020
Публічні консультації можуть відбуватися у різноманітних онлайн та офлайн форматах - від проведення онлайн опитувань і форумів до організації зустрічей громади і круглих столів. Відтак, у посібнику йдеться про визначення цілей, стейкхолдерів та форматів обговорення, організації комунікацій в процесі публічних консультацій, аналізу отриманих результатів, звітування. А також значну частину посібника становлять шаблони, які можна використати на тому чи іншому етапі організації консультацій. Видання розроблене для державних службовців, представників центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, які долучаються до публічних консультацій щодо державних політик. Зазначимо, посібник підготовлений організацією OpenNorth для Національного демократичного інституту (НДІ) та розміщений на платформі студії онлайн-освіти EdEra за посиланням.
Представників органів влади запрошують до навчання в межах онлайн-курсу
12 Червня 2020
З метою підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади збільшено частку проведення консультацій з громадськістю в електронному режимі – на вебсайтах відповідних органів влади. Проведення публічних консультацій – запорука ефективного діалогу між органами державної влади та громадськістю, що надає можливість почути та врахувати думку громадськості. Публічні консультації — це двосторонній процес спілкування між органами державної влади та громадськістю, мета якого – включити громадян до обговорення урядової політики, яка впливатиме на їхнє життя. Для того щоб державні службовці, представники центральних органів виконавчої влади та представники громадянського суспільства долучалися до публічних консультацій та успішно знаходили взаємодію з громадою, запрошуємо пройти онлайн-курс «Публічні консультації» розміщений на сайті студії онлайн-освіти «Educational Era». Курс містить в собі ключову інформацію про процес публічних консультацій та передбачає: 4 навчальні модулі, відео-звернення експертів, квізи, анімаційні ролики, тестування, а також посібник «Публічні консультації: крок за кроком», у якому наведені 7 етапів планування та організації масштабних публічних консультацій. Організації-розробники курсу: Національний Демократичний Інститут, студія онлайн-освіти «Educational Era», Канадська неприбуткова організація OpenNorth. Експерти курсу: Наталія Окша - заступниця директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідувачка відділу сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю, Секретаріат Кабінету Міністрів України; Тетяна Андрійчук - заступниця завідувача відділу департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, Секретаріат Кабінету Міністрів України; Віталій Гліжинський - національний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», Всеукраїнської громадської організації «Інститут Республіка». Курс є безкоштовним та є у постійному доступі. За результатами проходження курсу учасники мають змогу отримати сертифікати. Деталі за посиланням.
Органам місцевого самоврядування надають консультації щодо оформлення громадських пасовищ
10 Червня 2020
9 червня за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації провели онлайн-нараду з керівниками та землевпорядниками сільських, селищних, міських рад Миколаївського району Львівської області. Заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок надала інформацію про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498- VIII, а також роз’яснила основні положення законопроєкту щодо змін дерегуляції у сфері земельних відносин № 2194 від 01.10.2019. Також обговорили питання оформлення громадських пасовищ та посіву на незареєстрованих територіях. «Питання оформлення громадських пасовищ не таке просте, як видається на перший погляд. Органи місцевого самоврядування лише зараз розуміють, яку фатальну помилку вони роблять, коли не оформляють громадські пасовища. В більшості випадків громадські пасовища знаходяться на землях сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населеного пункту і такими землями згідно законодавства України розпоряджається ГУ Держгеокадастру у Львівській області. Поспішіть убезпечити мешканців своєї сільської ради аби вони мали змогу й надалі випасати худобу на пасовищах, розпочніть роботу з оформлення громадських пасовищ», - зазначила Тетяна Борушок. Директор департаменту Юлія Шопська наголосила на алгоритмі дій при втраті посівів та ознайомила учасників наради з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу, зокрема Комплексної обласної програми. «Для фінансової підтримки аграріїв Львівщини з обласного бюджету у поточному році виділено 18,0 млн. грн. Кошти спрямовуватимуться на конкурсній основі за такими напрямами: - фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб шляхом компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків за комісією супроводження договорів фінансового лізингу; - фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів; - фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції; - фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу; - фінансова підтримка суб'єктів бджільництва та пасічників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл та паспортизації пасіки; - фінансова підтримка сімейних фермерських господарств у вигляді безповоротної фінансової допомоги на реалізацію інвестиційного проєкту. З Програмою та Порядком використання коштів можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням", - зазначила Юлія Шопська. За додатковою інформацією звертатайтесь за номерами 255-05-70, 225-65-08 та 255-05-72.