Дошкільнята Бродівщини навчилися виготовляти квіти з паперу
Екоосвітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для дошкільнят ДНЗ №1 м.Броди, що у Львівській області, екологічно-освітній захід «Гіацинти – весняні квіти» – майстер-клас з виготовлення первоцвітів із гофрованого паперу.
На початку заходу працівники парку розповіли вихованцям садочка про перші квіти, які проростають з-під снігу, їх природоохоронну цінність. Також діти послухали розповідь про Червону книгу України, її роль та значення.
Після розповіді, працівники НПП «Північне Поділля» провели для дошкільнят майстер-клас з виготовлення гіацинтів із гофрованого паперу. За результатами наполегливого старання під час майстер-класу малюки зуміли створити прекрасні композиції і кожен із них подарує свій витвір найдорожчій людині – своїй мамі.
Новини за темою
Екоосвітяни проводять інформаційну кампанію в рамках природоохоронної акції «Первоцвіт 2020»
3 березня 2020
З метою охорони ранньоквітучих реліктових і зникаючих рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, та попередження правопорушень у цій галузі екоосвітяни НПП "Північне Поділля" здійснюють інформаційну природоохоронну кампанію. Відтак, у Новосілківській ЗОШ, що у Золочівському районі відбувся ряд заходів, які спрямовані на збереження природніх ресурсів, зокрема – збереження первоцвітів. Природоохоронцями проведено екскурс видами первоцвітів, важливість їх збереження, відповідальність за продаж та купівлю провісників весни. Обговорено важливість збереження екосистеми місцевості та проведено майстер-клас з виготовлення весняних квітів. Також представники національного природного парку разом з школярами і учителем хімії та біології Новосілківської ЗОШ відвідали Новосілківську сільську раду, наголосивши на важливості профілактичних бесід з місцевим населенням з метою уникнення порушення відповідальності. Водночас зазначаємо, що працівники Новосілківської сільської ради взяли участь у майстер-класі, а екоосвітяни залишили пам'ятки та інформаційний матеріал для розповсюдження серед жителів с.Новосілки. Такі заходи лише засвідчують, що співпраця важлива, і лише у єдності можна досягати хороших результатів – зазначають у адміністрації НПП «Північне Поділля» та щиро дякують адміністрації та учителям школи, та представникам Новосілківської сільської ради за активну участь у природоохоронній акції "Первоцвіт 2020".
На Бродівщині відкрили ще одну амбулаторію
20 січня 2020
У селі Пониковиця у Бродівському районі запрацювала амбулаторія групової практики. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини охопить якісними медичними послугами більше трьох тисяч тисячі мешканців із п’ятьох навколишніх сіл. Урочисто відкрили медичний заклад т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько та начальник управління капітального будівництва Олег Пелих. Амбулаторія у с. Пониковиця - одна з 43-х амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, будівництво яких відбувається у Львівській області. Для кожної з 43-х нових амбулаторій закуплено службовий автотранспорт Renault Duster. Амбулаторію оснащено медичним обладнанням. Загальна вартість амбулаторії: 6 459,529 тис. грн. З них, субвенція з державного бюджету місцевому бюджету - 5 613,729 тис. грн та співфінансування з місцевого бюджету - 845,8 тис. грн
На Бродівщині озеленили територію Підкамінського неврологічного інтернату
25 листопада 2019
Лісівники ДП «Бродівський лісгосп» провели озеленення території Підкамінського неврологічного інтернату. Щоб озеленити територію та подарувати людям радість, які там мешкають Бродівські лісівники завітали до інтернату. Лісова охорона підриємства разом з підопічними та працівниками інтернату посадили алею з туї Вагнера. До дійства долучилось керівництво неврологічного центру. Результатом спільної роботи стало висаджування 40 дерев туї. Тепер територія закладу має кращий естетичний вигляд і буде милувати око своїх мешканців.
Для школярів Бродівщини організували еко-мандрівку територією НПП «Північне Поділля»
18 Червня 2019
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «ПівнічнеПрацівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» організували для школярів літнього спортивно-патріотичного табору «Summer holidays» Бродівської СШ №3 екологічно-пізнавальну туристичну мандрівку по туристичному маршруту «Святогірський». Під час заходу школярі відвідали монаший скит Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що на Святій горі, яка належить до заповідних територій НПП «Північне Поділля». Також у Святогірському монастирі, діти слухали легендарні розповіді про об’явлення Матері Божої, про цілющу криницю та про історію монастирських храмів. Після відвідання храмів монастиря діти побували у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина. Школярі-мандрівники оглянули історичну криницю, відвідали Криївку-музей в околицях села та почули розповіді гідів-провідників НПП «Північне Поділля» про звитяжну боротьбу українського народу за самостійність України. Проте, найяскравішою атракцією для юних мандрівників у селі Гавареччина були відвідини майстерні митця-гончаря, де діти ознайомилися із технологією виготовлення чорнодимленної кераміки та взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів. Для усіх охочих відвідати майстер-клас з вироблення глиняних виробів та помандрувати національним природним парком «Північне Поділля» - телефонуйте у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або безпосередньо до Михайла Микитовича, за номером телефону, 0667508064 . Поділля» організували для школярів літнього спортивно-патріотичного табору «Summer holidays» Бродівської СШ №3 екологічно-пізнавальну туристичну мандрівку по туристичному маршруту «Святогірський». Під час заходу школярі відвідали монаший скит Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що на Святій горі, яка належить до заповідних територій НПП «Північне Поділля». Також у Святогірському монастирі, діти слухали легендарні розповіді про об’явлення Матері Божої, про цілющу криницю та про історію монастирських храмів. Після відвідання храмів монастиря діти побували у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина. Школярі-мандрівники оглянули історичну криницю, відвідали Криївку-музей в околицях села та почули розповіді гідів-провідників НПП «Північне Поділля» про звитяжну боротьбу українського народу за самостійність України. Проте, найяскравішою атракцією для юних мандрівників у селі Гавареччина були відвідини майстерні митця-гончаря, де діти ознайомилися із технологією виготовлення чорнодимленної кераміки та взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів. Для усіх охочих відвідати майстер-клас з вироблення глиняних виробів та помандрувати національним природним парком «Північне Поділля» - телефонуйте у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або безпосередньо до Михайла Микитовича, за номером телефону, 0667508064.
Екоосвітяни Національного природного парку "Північне Поділля" взяли участь у святі останього дзвоника
4 Червня 2019
«Прощай, школо!» - «Привіт, літо!» під такою назвою відбулося свято останього дзвоника у Золочівському ОЗЗСО №1, у якому взяли участь екоосвітяни НПП "Північне Поділля". Під час свята організували різноманітні ігри та розваги. Їх метою було привернення увагу дітей до екологічних проблем сучасності, а особливо теми поводження зі сміттям і шляхи подолання цієї проблеми. Також, екоосвітяни провели майстер-клас "Друге життя вторинній сировині" та виготовили різнокольорові закладки для книжок.
Для дошкільнят Золочева організували екопізнавальне заняття
2 травня 2019
Працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля» організували та провели еколого-пізнавальне заняття щодо сортування відходів для дошкільнят ДНЗ №6 «Вербиченька» міста Золочів. Під час занять, еконаставники розповідали дітям про види відходів та ділились екошпаргалками як сортувати відходи правильно. «Дитина дошкільного віку активно пізнає всі сфери людського життя, а особливо цікавиться природним середовищем. Її допитливість охоплює все, від способу життя найдрібнішої комахи до влаштування Всесвіту. Завданням екоосвітян НПП «Північне Поділля» є не лише пояснити дитині, чому листя жовтіє восени, а веселка з'являється після дощу – потрібно також навчити їх цінувати й оберігати природні багатства, усвідомлювати наслідки своєї діяльності для довкілля», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Також кожен з дошкільнят на занятті отримав інформаційний зошит «Сортуй відходи правильно». Зазначаємо, що роздатковий друкований матеріал надруковано за кошти фонду ОНПС.
Екоосвітяни РЛП “Равське Розточчя” організували заняття щодо правильного сортування відходів
26 березня 2019
Сьогодні тема сміття доволі важлива та актуальна, тому вчитись сортувати відходи правильно є першочерговим заходом в розділі сортування відходів. Необізнаність і дефіцит інформації призводить до згубних наслідків як для довкілля, так і для людини. З метою підвищення екологічної свідомості та збагачення знань підростаючого покоління, екоосвітяни РЛП «Равське Розточчя» організували екоурок-бесіду: «Сортуй відходи правильно» для учнів молодших класів Середкевицького НВК Яворівського району. Учням розповіли, що збирати відходи потрібно окремо за видами і викидати їх у спеціально відведені контейнери, а це набагато полегшить процес утилізації. Окрім цього, діти отримали інформаційні зошити “Сортуй відходи правильно”, які були надруковані за кошти фонду ОНПС в межах екологічного заходу «Підготовка та видання поліграфічної продукції з екологічної тематики, створення відеотек».
На Бродівщині триває реалізація програми "Доступні ліки"
19 березня 2019
Упродовж 2018 року в межах виконання урядової програми «Доступні ліки» та забезпечення ліками хворих на цукровий та нецукровий діабет відшкодовано витрат на суму 1,724 млн грн; відшкодовано витрати на придбання препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет в розмірі 1,701 млн грн. Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. З метою формування ефективної мережі лікувально-профілактичних закладів та покращення матеріально технічної бази закладів охорони здоров`я: завершено реконструкцію приміщення пологового відділення Бродівської ЦРЛ; розпочато реалізацію проекту щодо будівництва нового типового приміщення, укомплектованого сучасним медичним устаткуванням для подальшого функціонування Пониковицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини (розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки; виготовлені технічні умови по стандартному приєднанню до електричної мережі системи розподілу); проведено ремонт приміщень лабораторії та системи опалення в приміщенні бак лабораторії; проведені капітальні ремонти в хірургічному, травматологічному, терапевтичному, поліклінічному відділеннях, Підкамінській МЛ, у ФАПах с.Микити та с. Комарівка; придбано електрокардіограф, тонометри, стерилізатор, касети для рентгенології, санітарний автомобіля, холодильники, лабораторний інвентар, комп’ютерне обладнання, електрообігрівачі та встановлено рентген - апарат в Підкамінській МЛ.
На реалізацію Нової української школи на Бродівщині скерували майже 3 млн грн
19 березня 2019
У 2018 році проведено оптимізацію мережі закладів освіти району зокрема: призупинено навчально – виховний процес у Гаї-Смоленській ЗОШ І ст., Дубинівській ЗОШ І ст. та Клекотівській ЗОШ І ст., реорганізовано шляхом приєднання Суходільську загальноосвітню школу І ступеня Бродівської районної ради Львівської області, з одночасним припиненням її як юридичної особи, у структурний підрозділ - філію нового опорного навчального закладу «Бродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Бродівської районної ради Львівської області». Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. «Забезпечено в закладах загальної середньої освіти реалізацію Концепції Нової української школи. Вчителі початкових класів, які апробують проект нового Державного стандарту початкової освіти та навчальні матеріали для початкової школи, пройшли підвищення кваліфікації; для учнів початкових класів (1 клас) Нової української школи закуплено: дидактичні матеріали; сучасні меблі; комп’ютерну техніку (ноутбуки, проектори , ламінатори та екрани) на загальну суму 2814,4 млн грн», - розповів Ігор Криськів. З метою формування у навчальних закладах середовища, сприятливого для зберігання здоров’я та забезпечення здорового способу життя навчально –виховні заклади району виконано роботи у 21 закладах освіти та 4 ДНЗ. У районі створено комунальну установу Інклюзивно ресурсний центр. Запроваджено інклюзивне навчання в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах дітей з особливими освітніми потребами (розширено мережу інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти та інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти). Низка інноваційних проектів спрямована на вдосконалення виховної роботи у закладах загальної середньої освіти. Зокрема, на рівні шкіл успішно впроваджується проект «Шкільна виховна програма».
У Бродівському районі відремонтували 37 доріг та вулиць комунальної власності
19 березня 2019
У 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету було проведено поточний ремонт автодороги Р-39 Броди-Тернопіль на суму 10,00 млн.грн та на дорогах Висоцьке-Гаї, Мамчурі-Ясенів та Пониква-Шишківці-Батьків на загальну суму 4500,00 тис грн МПП «НАРА» провела поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 14 об’єктів доріг загального користування загальною вартістю 14,7 млн.грн. Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. За кошти міського, селищного та сільських бюджетів відремонтовано 37 доріг та вулиць комунальної власності на суму 10773,00тис.грн. Протягом 2018 року проводились роботи із влаштування зовнішнього вуличного освітлення у населених пунктах району.
У сільськогосподарських підприємствах Бродівського району збільшилось поголів'я ВРХ
19 березня 2019
У січні-листопаді 2018 року у сільськогосподарських підприємствах району виробництво м’яса (реалізація худоби і птиці на забій у живій вазі) склало 5,1 тис. цнт., молока – 72,1 тис. цнт. і збільшилося на 4,8% відносно минулого року. Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. У сільськогосподарських підприємствах утримується 3161 голів великої рогатої худоби, у тому числі 1324 гол.корів, що на 63 голови більше минулого року (станом на 1 грудня 2018 року). «За рахунок коштів вітчизняного інвестора ведеться ремонт і реконструкція молочно - товарної ферми з метою створення молочного комплексу закритого типу с. Підгірці. У 2018 році створено 5 сімейних ферм, загалом функціонує - 28 таких ферм, з них 26 ферм за підтримки уряду Канади і 2 ферми самостійно, без залучення сторонньої допомоги. Надані кошти, а це кредити від 100 до 295 тис. грн. (під 3% річних), які вони змогли використати на добудову та реконструкцію тваринницьких приміщень. Господарям безповоротно надано обладнання на суму від 75 до 100 тисяч гривень на одну таку ферму», - зазначив Ігор Криськів. У сільськогосподарських підприємствах зернові та зернобобові культури зібрано на площі 13607 га, ріпак – на площі 2612 га (100%) (на 1 грудня 2018 року). Валовий збір зернових і зернобобових культур (за оперативними даними) становив 868,2 тис. ц, що на 13,0% більше рівня минулого року. З кожного гектара обмолоченої площі зібрано 68,1 ц відносно 62,6 ц минулого року. У структурі валового збору зернових культур у сільськогосподарських підприємствах частка пшениці становила 46,3%, ячменю – 19,1%, кукурудзи – 29,9%.
Торік на Бродівщині розширили свої виробничі потужності 23 підприємства
19 березня 2019
У 2018 році ключовими тенденціями розвитку Бродівського району було зростання реального сектору економіки та стабільне залучення капітальних інвестицій. Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. Участь у звіті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Звіти відбуваються щорічно, як на рівні районів, так і на рівні галузевих департаментів. Такі заходи допомагають донести до відома громади ті успіхи, яких вдалось досягти та поставити собі цілі у подальшій роботі. Результатом роботи є наша спільна позиція в різних питаннях у розвитку міст, районів та області загалом», - зазначив Ростислав Замлинський. Спостерігається зростання обсягу реалізованої промислової продукції на 51% у порівнянні до минулого року. «У 2018 році промислові підприємства району реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 525,4 млн.грн. Підприємствам переробної промисловості належало 94,6% від усієї реалізованої продукції. Протягом 2018 року на Бродівщині відкрили або розширили свої виробничі потужності 23 суб’єкта підприємницької діяльності, на яких було створено понад 60 нових робочих місць. Окрім того, протягом року в галузі економіки району було працевлаштовано близько 3,0 тис осіб, з них з числа безробітних – 360 осіб», - розповів Ігор Криськів. Обсяг прямих іноземних інвестицій в наростаючому підсумку на 1 січня 2019 року становив 321,6 тис дол США. Проте позитивна інвестиційна динаміка відображається на показниках капітальних інвестицій. Так, у 2018 році обсяг капітальних інвестицій склав 150,9 млн грн, шо на 19,0% більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року.