На Бродівщині озеленили територію Підкамінського неврологічного інтернату
Лісівники ДП «Бродівський лісгосп» провели озеленення території Підкамінського неврологічного інтернату. Щоб озеленити територію та подарувати людям радість, які там мешкають Бродівські лісівники завітали до інтернату.
Лісова охорона підриємства разом з підопічними та працівниками інтернату посадили алею з туї Вагнера.
До дійства долучилось керівництво неврологічного центру. Результатом спільної роботи стало висаджування 40 дерев туї.
Тепер територія закладу має кращий естетичний вигляд і буде милувати око своїх мешканців.
Новини за темою
На Львівщині висадили 2,7 млн дерев у межах Програми Президента «Зелена країна»
25 листопада 2021
Станом на 23 листопада на Львівщині висадили майже 2,7 млн дерев. Таку екологічну акцію організували відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Про це повідомили під час засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки. З-поміж усіх 2 683 764 дерев більшість склали ті, котрі висадили державні лісогосподарські підприємства, а це 2 060 739 дерев. Участь у засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств, голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Василь Максимець та голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас. На початку засідання голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин вручив Подяку начальнику управління Анатолію Дейнеці за участь та підтримку міжнародної екологічної акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за одну добу», яка проходила 30 жовтня 2021 року у рамках глобального екологічного проєкту «Greening the Planet». У заходах Акції взяли участь майже 1000 учасників від громадських організацій, які спільно з лісівниками висадили цього дня понад 175 тис. сіянців. Подяки вручили і представникам лісогосподарських підприємств, які організували локації, де висаджували дерева: ДП «Боринський ЛГ», ДП «Бродівський ЛГ», ДП «Дрогобицький ЛГ», ДП «Жовківський ЛГ», ДП «Рава-Руський ЛГ», ДП «Радехівський ЛМГ», ДП «Стрийський ЛГ» та ДП «Старосамбірський ЛМГ». Голова колегії висловив підтримку спільних ініціатив з ГО «Добро.Дій», адже подібні заходи об’єднують, підвищують рівень екологічної свідомості, особливо серед молоді, а також дозволяють усім охочим ознайомитися із працею лісівників та процесом створення майбутніх лісів. На засіданні колегії згідно з порядком денним розглянули питання перспектив виконання планових виробничих завдань на 2021 рік. Колегія відзначила, що державні лісогосподарські підприємства забезпечують виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. Станом на сьогодні, при плані року 689,4 га висаджено 904,7 га лісових культур (131%). На даний час формуються плани лісокультурних робіт на 2022 рік. План збору лісового насіння головних лісоутворюючих порід у цьому році збільшився на 75%, і підприємства управління вже заготовили понад 40,5 т лісового насіння. На засіданні також затвердили орієнтовний план роботи колегії Львівського ОУЛМГ на 2022 рік.
«Завдяки акції «Озеленення планети» до висадки дерев може долучитися кожен охочий», - Максим Козицький
20 травня 2021
Організатори проєкту «Greening of the Planet» («Озеленення планети») Анна Крисюк і Сергій Гайдайчук вручили подяку голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому за участь та підтримку акції висадження дерев. Нагадаємо, 14 та 17 квітня Львівщина долучилася до всесвітньої акції - по області висадили близько 100 000 саджанців. Максим Козицький взяв участь у висадці саджанців у Верблянському лісництві ДП «Буське лісове господарство» разом з керівником Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Дейнекою, головою громадської організації «Добро.Дій» Ігорем Дулиним, волонтерами та школярами. Окрім того, на початку березня голова Львівської ОДА ініціював передання саджанців із Львівського селекційно-насіннєвого центру, що в Брюховичах, усім міністерствам та ОДА в Україні. Відтак, поступово дерева із Львівщини були висаджені в різних куточках нашої держави. Загалом, в межах проєкту висадили понад 5 млн дерев у 132 країнах світу та встановили Світовий рекорд. «Львівщина справді є прикладом озеленення планети. В першу чергу, завдяки роботі Львівського селекційно-насіннєвого центру, який працює, розвивається, і де кожного року вирощують 15 млн саджанців. Саме тому ми можемо допомагати іншим областям з саджанцями, адже висадка лісу – це робота не лише державних лісових господарств, це може бути й громадською ініціативою. Завдяки хорошій організації нам залишилося лише приєднатися та підтримати акцію», - сказав Максим Козицький. У зустрічі взяв участь керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, який перебуває на Львівщині з робочим візитом. Він зазначив, що такі акції вже стають трендом в Україні і багато очільників обласних адміністрацій підтримують подібні екологічні ініціативи. Своїми враженнями від всесвітньої акції поділилися і вихованці львівського навчально-реабілітаційного центру «Мрія» - діти підготували малюнки на тематику висадження дерев, які голові Львівської ОДА та організаторам акції вручила координаторка БФ «Вище неба» Наталія Степаненко. Нагадаємо, ініціаторами проєкту «Озеленення планети» є найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу, «CEO Club Ukraine», засновником якого є Сергій Гайдайчук, та «Business Woman Club», президентом якого є Анна Крисюк. На Львівщині координатором акції є громадська організація «Добро.Дій» спільно з небайдужими громадськими активістами та волонтерами міста.
Львівщина долучилась до міжнародного проєкту «Озеленення планети»
4 березня 2021
Сьогодні в області дали старт важливій екологічній ініціативі – Львівщина долучилась до міжнародного проєкту «Озеленення планети». Зокрема, на площі Соборній висадили дві ялинки, що стали першими деревами, висадженими у Львові в межах цього проєкту. Так, представники області та міста передали дерева у горщику в руки молоді, які між собою передавали ці ялинки до місця висадки: із пл. Ринок на пл. Соборну. Долучився до висадки дерев і голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ця ініціатива дуже важлива в наш час. Зокрема, у лютому цього року вийшла книга Білла Гейтса «Як уникнути кліматичної катастрофи», і вона одразу увійшла у п’ятірку книг, які найбільше читають. У книзі автор назвав боротьбу з кліматичними змінами найбільшим викликом, з яким стикалось людство. Відтак, висадка дерев – це не лише наш внесок в озеленення міста, області чи країни. Це наш внесок у боротьбу з глобальним потеплінням. І завдяки таким ініціативам кожен з нас може бути долучений до важливої справи», - зазначив очільник області. Також Максим Козицький розповів про лісорозсадницький комплекс із вирощування саджанців із закритою кореневою системою. Це перший такий комплекс в Україні і збудований він на Львівщині. Тут впроваджують сучасні європейські технології. Серед ідей - передати саджанці з інноваційного комплексу для висадки усім ОДА в Україні. Ініціаторами проекту «Озеленення планети» є найбільший діловий клуб, який об'єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine, засновником якого є Сергій Гайдачук та Національний проєкт Книга Рекордів України, генеральним директором якого є Анна Крисюк. В проекті задіяні усі області країни, відповідно висадка відбуватиметься одночасно по всій Україні, а також у 100 країнах світу. Зокрема, головними локаціями висадки у Львові стануть: центр міста, територія вздовж трамвайної колії на Сихів, вул. Богданівська, лікарня швидкої медичної допомоги, Личаківський, Франківський та Шевченківський райони. Глобальний екологічний проект «Озеленення планети» підтримують Львівська обласна адміністрація та Львівська міська рада. Зокрема, 20 березня планується висадка 1 млн дерев за 24 години у всіх куточках світу. Місією ініціативи на наступні 3 роки є висадка 100 млн дерев по всій планеті і поширення цієї теми серед усіх верств населення, аби змінити екосвідомість людей для шанобливого ставлення до природи. Довідка Минулого року в межах глобального екологічного проєкту «Озеленення України» та Акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка проходила 17 жовтня, було висаджено 1 831 333 дерев, в тому числі в Львівській області - 212 тисяч. Кількість видів дерев — 33. Також у знак солідарності до екопроєкту та України у 10 країнах світу було висаджено 115 дерев. Участь в акції взяли понад 50 000 учасників. Відповідно, було встановлено рекорд України, а результати внесено в Книгу рекордів України.
1 млн дерев за 24 години: Львівщина долучиться до глобальної ініціативи з озеленення планети
10 лютого 2020
Львівщина разом з усією Україною долучиться до ініціативи з озеленення, під час якої висадять понад 1 мільйон дерев у різних куточках держави. Акція відбудеться у межах всеукраїнського проекту «Озеленення України». Ініціативу вже підтримали низка областей України, зокрема, й Львівська обласна державна адміністрація. «Питання екології є одним із пріоритетних для Львівщини. Ми з радістю підтримуємо місцеві та глобальні ініціативи. Наше спільне завдання: не лише передати нашим дітям збережене довкілля, а й показати приклад, навчити молодь і старших цінувати те, що маємо. Тому в цій ініціативі йдеться не тільки про озеленення, але й покращення екологічного стану загалом. Один мільйон дерев, які організатори спільно з волонтерами, партнерами та учасниками, висадять за одну добу, – це один з багатьох кроків, які ми маємо зробити разом», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Завдання проекту – 20 березня або 27 березня (залежить від погодних умов) 2020 року висадити 1 000 000 дерев за 24 години на території України, сприяти протягом року у висадженні парків та алей, проведення загальнодержавної інформаційної компанії, організація освітніх воркшопів в навчальних закладах, та покласти початок міжнародному флешмобу «Озеленення України. Озеленення планети!» Усього глобальною ініціативою, яка передбачає участь багатьох країн, передбачається висадити 100 млн дерев. Висадка дерев не обмежиться лише одним днем – проєкт планують реалізовувати упродовж року. Упродовж цього часу передбачається проведення освітніх майстер-класів, конкурсів, спортивних забігів, а також видання підсумкової книги, у якій будуть показані всі області та регіони України, які висаджували дерева. Закликаємо всіх не байдужих та екологічно свідомих громадян 20/27 березня 2020 року взяти участь в висадці дерев на території нашої області. У Львові та області відповідає за реалізацію цього глобального проекту @добро.дій та особисто голова цієї громадської організації @Igor Dulyn Анкета учасника: https://forms.gle/9KkkFBYJLW9pzbW26
На Бродівщині відкрили ще одну амбулаторію
20 січня 2020
У селі Пониковиця у Бродівському районі запрацювала амбулаторія групової практики. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини охопить якісними медичними послугами більше трьох тисяч тисячі мешканців із п’ятьох навколишніх сіл. Урочисто відкрили медичний заклад т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько та начальник управління капітального будівництва Олег Пелих. Амбулаторія у с. Пониковиця - одна з 43-х амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, будівництво яких відбувається у Львівській області. Для кожної з 43-х нових амбулаторій закуплено службовий автотранспорт Renault Duster. Амбулаторію оснащено медичним обладнанням. Загальна вартість амбулаторії: 6 459,529 тис. грн. З них, субвенція з державного бюджету місцевому бюджету - 5 613,729 тис. грн та співфінансування з місцевого бюджету - 845,8 тис. грн
Акція з благоустрою та озеленення триває і восени
28 жовтня 2019
Сьогодні, 28 жовтня за підтримки державного підприємства "Сколівське лісове господарство" проведено озеленення території Сколівської школи мистецтв. Незважаючи на перший день осінніх канікул учнями школи разом із викладачами було закладено алею туї західної (форма шаровидна). Попрацювали злагоджено, із надією, щоб з кожним роком наше місто Сколе ставало все кращим та зеленішим.
Для школярів Бродівщини організували еко-мандрівку територією НПП «Північне Поділля»
18 Червня 2019
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «ПівнічнеПрацівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» організували для школярів літнього спортивно-патріотичного табору «Summer holidays» Бродівської СШ №3 екологічно-пізнавальну туристичну мандрівку по туристичному маршруту «Святогірський». Під час заходу школярі відвідали монаший скит Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що на Святій горі, яка належить до заповідних територій НПП «Північне Поділля». Також у Святогірському монастирі, діти слухали легендарні розповіді про об’явлення Матері Божої, про цілющу криницю та про історію монастирських храмів. Після відвідання храмів монастиря діти побували у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина. Школярі-мандрівники оглянули історичну криницю, відвідали Криївку-музей в околицях села та почули розповіді гідів-провідників НПП «Північне Поділля» про звитяжну боротьбу українського народу за самостійність України. Проте, найяскравішою атракцією для юних мандрівників у селі Гавареччина були відвідини майстерні митця-гончаря, де діти ознайомилися із технологією виготовлення чорнодимленної кераміки та взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів. Для усіх охочих відвідати майстер-клас з вироблення глиняних виробів та помандрувати національним природним парком «Північне Поділля» - телефонуйте у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або безпосередньо до Михайла Микитовича, за номером телефону, 0667508064 . Поділля» організували для школярів літнього спортивно-патріотичного табору «Summer holidays» Бродівської СШ №3 екологічно-пізнавальну туристичну мандрівку по туристичному маршруту «Святогірський». Під час заходу школярі відвідали монаший скит Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що на Святій горі, яка належить до заповідних територій НПП «Північне Поділля». Також у Святогірському монастирі, діти слухали легендарні розповіді про об’явлення Матері Божої, про цілющу криницю та про історію монастирських храмів. Після відвідання храмів монастиря діти побували у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина. Школярі-мандрівники оглянули історичну криницю, відвідали Криївку-музей в околицях села та почули розповіді гідів-провідників НПП «Північне Поділля» про звитяжну боротьбу українського народу за самостійність України. Проте, найяскравішою атракцією для юних мандрівників у селі Гавареччина були відвідини майстерні митця-гончаря, де діти ознайомилися із технологією виготовлення чорнодимленної кераміки та взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів. Для усіх охочих відвідати майстер-клас з вироблення глиняних виробів та помандрувати національним природним парком «Північне Поділля» - телефонуйте у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або безпосередньо до Михайла Микитовича, за номером телефону, 0667508064.
Природоохоронні установи долучились до місячника озеленення
11 квітня 2019
В межах проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою працівники НПП “Сколівські Бескиди” та НПП “Північне Поділля” здійснили впорядкування території природоохоронних об’єктів. Зокрема, працівники НПП “Сколівські Бескиди” спільно з громадою м. Сколе прибрали територію рекреаційної зони «Павлів потік» та розчистили русло потічка, а також прилеглі території джерела - від кущів, гнилих пеньків, старої трави. Не менш активними були і природоохоронці Національного парку «Північне Поділля», які прибирали територію парку поблизу сіл Черниця та Залісся Бродівського району Львівщини від побутового сміття. Природоохоронці закликають мешканців Львівщини, не засмічувати природне середовище та оберігати природу рідного краю.
На Львівщині триває місячник озеленення та благоустрою
5 квітня 2019
Давидівська ОТГ звернулась до Бібрського лісгоспу стосовно виділення садивного матеріалу для озеленення дошкільних закладів та шкіл на території об’єднаної громади. Бібрський лісгосп відгукнувся та надав Давидівській громаді саджанці дуба звичайного, дуба червоного, липи, берези, бука, ялиці білої, калини, форзиції, ялівця козацького, дейції, вейгели для благоустрою своїх територій. Працівники Бібрського лісгоспу привезли садивний матеріал в с. Чишки та допомогти в озелененні навчального дошкільного закладу. До акції долучились працівники садочка, учні Чишківської школи, а фахівці надали консультації та показали, як садити дерева і в подальшому доглядати за ними.
Територію ведмежого притулку «Домажир» озеленили та впорядкували
28 березня 2019
На території ведмежого притулку «Домажир» насадили модрину європейську, ялину, дуб, граб, бук, а також калину і барбарис. Про це повідомили у Львівському обласному лісомисливському господарстві. У ведмежому притулку «Домажир» відбулось озеленення та благоустрій. Нові алеї висадили представники Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ, учасники молодіжної ради, працівники лісгоспу. Долучилися до спільної справи також перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас, директор ДП «Рава-Руське лісове господарство» Антон Косовський. Представники громадськості вже не вперше брали участь у висаджуванні дерев. На їхньому рахунку вже понад 5 га висадженого лісу. Довідково Ведмежий притулок "Домажир" , що займає площу 20 га. відкрився у жовтні 2017 року поблизу села Домажир, 15 км від м. Львів Він відповідає всім європейським стандартам закладів такого типу і створений за допомоги міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS. Ведмежий притулок "Домажир" — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Тут умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр.
На Бродівщині триває реалізація програми "Доступні ліки"
19 березня 2019
Упродовж 2018 року в межах виконання урядової програми «Доступні ліки» та забезпечення ліками хворих на цукровий та нецукровий діабет відшкодовано витрат на суму 1,724 млн грн; відшкодовано витрати на придбання препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет в розмірі 1,701 млн грн. Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. З метою формування ефективної мережі лікувально-профілактичних закладів та покращення матеріально технічної бази закладів охорони здоров`я: завершено реконструкцію приміщення пологового відділення Бродівської ЦРЛ; розпочато реалізацію проекту щодо будівництва нового типового приміщення, укомплектованого сучасним медичним устаткуванням для подальшого функціонування Пониковицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини (розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки; виготовлені технічні умови по стандартному приєднанню до електричної мережі системи розподілу); проведено ремонт приміщень лабораторії та системи опалення в приміщенні бак лабораторії; проведені капітальні ремонти в хірургічному, травматологічному, терапевтичному, поліклінічному відділеннях, Підкамінській МЛ, у ФАПах с.Микити та с. Комарівка; придбано електрокардіограф, тонометри, стерилізатор, касети для рентгенології, санітарний автомобіля, холодильники, лабораторний інвентар, комп’ютерне обладнання, електрообігрівачі та встановлено рентген - апарат в Підкамінській МЛ.
На реалізацію Нової української школи на Бродівщині скерували майже 3 млн грн
19 березня 2019
У 2018 році проведено оптимізацію мережі закладів освіти району зокрема: призупинено навчально – виховний процес у Гаї-Смоленській ЗОШ І ст., Дубинівській ЗОШ І ст. та Клекотівській ЗОШ І ст., реорганізовано шляхом приєднання Суходільську загальноосвітню школу І ступеня Бродівської районної ради Львівської області, з одночасним припиненням її як юридичної особи, у структурний підрозділ - філію нового опорного навчального закладу «Бродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Бродівської районної ради Львівської області». Про це сьогодні, 19 березня, під час публічного звіту розповів голова Бродівської районної адміністрації Ігор Криськів. «Забезпечено в закладах загальної середньої освіти реалізацію Концепції Нової української школи. Вчителі початкових класів, які апробують проект нового Державного стандарту початкової освіти та навчальні матеріали для початкової школи, пройшли підвищення кваліфікації; для учнів початкових класів (1 клас) Нової української школи закуплено: дидактичні матеріали; сучасні меблі; комп’ютерну техніку (ноутбуки, проектори , ламінатори та екрани) на загальну суму 2814,4 млн грн», - розповів Ігор Криськів. З метою формування у навчальних закладах середовища, сприятливого для зберігання здоров’я та забезпечення здорового способу життя навчально –виховні заклади району виконано роботи у 21 закладах освіти та 4 ДНЗ. У районі створено комунальну установу Інклюзивно ресурсний центр. Запроваджено інклюзивне навчання в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах дітей з особливими освітніми потребами (розширено мережу інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти та інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти). Низка інноваційних проектів спрямована на вдосконалення виховної роботи у закладах загальної середньої освіти. Зокрема, на рівні шкіл успішно впроваджується проект «Шкільна виховна програма».