Для календаря “Звитяг і перемог” історики узагальнять перелік найважливіших історичних дат
Сьогодні, 26 лютого, відбулось засідання робочої групи істориків щодо узгодження переліку історичних дат, які увійдуть у календар “Звитяг та перемог”, спрямований на національно-патріотичне виховання молоді.
Участь у засіданні взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
“Нам потрібно кардинально перейти до інших традицій святкувань історичних пам’ятних дат в історії України. Ніхто не відкидає ті дати, які стосуються різних сторінок нашої історії, але я думаю націю потрібно виховувати на перемогах. Я б хотів, щоб ми напрацювали перелік історичних дат, почали їх відзначати і приучували наше суспільство до дат, де проявлена українська перемога. Цьогоріч ми відзначатимемо 100-річчя проголошення ЗУНР і це реальний приклад, як українці діяли швидко, впевнено і досягнули своєї мети”, – зазначив Олег Синютка.
Т.в.о директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк, зазначила, що головний меседж календаря - національно-патріотичне виховання молоді.
“Мета цього календаря – показати, що у нашій історії були звитяги і перемоги, щоб наше покоління виховувалось на позитивних історичних подіях. Безумовно, ми не будемо виривати з контексту і трагічні сторінки, але щоб молодь бачила, що ми є нація переможців”, - наголосила Ольга Березюк.
Відтак, під час зустрічі фахівці поділились думками щодо важливих історичних подій у державотворенні і створили робочу групу, яка напрацює проект Календаря “Звитяг і перемог” і 2 квітня представить його назагал.
Нагадаємо, календар "Звитяг і перемог" прикрасять портрети героїв АТО
Новини за темою
Львівщина поділилась досвідом роботи у напрямку національно-патріотичного виховання на національному семінарі
21 травня 2021
На Київщині відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг «Співпраця-2021» під патронатом Міністерства молоді та спорту України. Його мета – налагодження конструктивної взаємодії між учасниками національно-патріотичного виховання: державними службовцями, науковцями, освітянами, громадськими активістами, тощо. Участь у заході взяли представники практично з усіх областей України. Львівщину на семінарі представили головний спеціаліст відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Львівської ОДА Тарас Назарків та працівник Львівського обласного молодіжного центу Іван Сапса. «Подібні заходи дуже потрібні для сфери патріотичного виховання молоді, адже ми тут визначили спільні вектри для подальшої роботи. Крім того, з представниками Державного інституту сімейної та молодіжної політики ми напрацьовували окрему програму навчання кваліфікованих фахівців у сфері національно-патріотичного виховання, що вкрай потрібно для подальшого якісного розвитку», – наголошує Тарас Назарків. Під час доповіді Тарас Назарків поділився досвідом проведення заходів національно-патріотичного виховання на Львівщині, а в останній день запрезентував концепцію цьогорічного фестивалю «Зашків» та запросив усіх відвідати ювілейний фестиваль. Він відбудеться 18-20 червня.
Триває реєстрація на табір з національно-патріотичного виховання «Гуркало 2020»
30 вересня 2020
З 2 до 4 жовтня у с. Сприня, що на Самбірщині, розпочнеться духовно-патріотичний табір «Гуркало 2020». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Мета проекту – сформувати в учасників табору бажання самовдосконалюватися, розвиватися духовні та патріотичні цінності та вивчати історію національно-визвольної боротьби українського народу. Темою заходу буде 100-річчя від створення Української військової організації (УВО), пропагування здорового способу життя та дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Окрім того, учасники вивчатимуть катехизацію, розвиватимуть командну відповідальність та отримають навички туризму. Вік учасників - з 14-ти років. Реєстрація за посиланням. Контактна особа: Уляна Греділь, тел.: +380677284900. Організатори: громадська організація «Апостольська Чота» спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсу молодіжних проектів.
В області реалізують проєкти національно-патріотичного виховання
23 липня 2020
Сьогодні, 23 липня, відбулася друга зустріч із переможцями конкурсу молодіжних проєктів обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016 – 2020 роки. Молодіжні громадські організації отримали фінансування на реалізацію ідей у поточному році. Зокрема, під час зустрічі заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун наголосив на реалізації запланованих заходів в межах конкурсу молодіжних проєктів із дотриманням карантинних обмежень. Серед переможців-громадських організацій: «Центральна школа бойового гопака», «Студентське Братство Львівщини», «Сурми Звитяги», «Скаутство Європи в Україні», «Центр соціального захисту населення», «Спадщина», «Сокіл», «Правий Сектор» у Львівській області, «Фонд допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям учасників АТО». Проєкти, які вони реалізують, стосуються національно-патріотичного виховання, утвердження громадянської свідомості й активної громадянської позиції дітей та молоді. Зокрема, сьогодні обговорили проєкти у сфері національно-патріотичного виховання, серед яких: «Військово-патріотичний вишкіл «Золоті Леви», Військово-патріотичний фестиваль «Мідні барви Прикарпаття», «Революція на граніті – 30 років пам’яті», «Школа молодого лідера 2.0» та інші. Зазначимо, що наступна зустріч із переможцями конкурсу відбудеться вже 30 липня. Контактна особа: Віктор Аторвін, 0971352766.
У березні музеї Львівщини відвідали понад 8 тисяч дітей
15 квітня 2019
Впродовж березня музеї Львівської області відвідали 8306 школярів. Найбільша кількість дітей – з Мостиського, Сколівського, Пустомитівського, Стрийського районів, а також Дрогобича, Самбора, Стрия. Про це повідомила сьогодні директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. “Також молодь була залучена до проектів “Герої поміж нас. Небесна Сотня” та “День народження Героя АТО”. Важливо, щоб учні знали людей, які віддали своє життя за Україну та пам’ятали їх подвиг”, - підкреслила Мирослава Туркало. За її словами, молодь брала участь у перегляді фільмів національно-патріотичного виховання, зокрема “Король Данило”, “Кіборги”, “Незламна”, “Поводир” тощо.
Торік в області організували 32 заходи з національно-патріотичного виховання і залучили 15 тис осіб
21 лютого 2019
У межах обласної програми “Молодь Львівщини” у 2018 році організували 32 заходи з національно-патріотичного виховання молоді, участь у яких взяло понад 15 000 людей. Про це розповів сьогодні, 21 лютого, під час звіту зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський. “За ініціативи департаменту провели 295 зустрічей з учасниками АТО та 111 екскурсій у військові частини у яких взяло участь 12806 учасників. Тематика зустрічей: «Новітня військова історія: ті, хто тримає мирне небо», "Майдан - момент, що змінив хід історії", «ЗУНР: історичний вимір, українського державотворення», тощо”, - зазначив Андрій Ковальський. Також Андрій Ковальський зазначив, що посилили роботу у напрямку неформальної освіти та профорієнтаційної складової молодіжної політики. Загалом провели 766 заходів неформальної освіти (21 509 осіб охоплено) та 686 профорієнтаційних екскурсій (охоплення 17 195 осіб). Серед найпоширеніших тем тренінгів: самооборона, протидія булінгу, проектний менеджмент, волонтерство, ораторське мистецтво, лідерство. За його словами, серед ключових заходів, реалізованих департаментом в межах Програми спільно із громадськими організаціями: - обласний проект «Ідея змінює країну» (50 виїзних зустрічей з молоддю в райони області, близько 1500 учасників), - школа молодіжної активності (10 виїздів, 500 учасників), волонтерський табір “Help&Study” (2 етапи, 60 волонтерів). - цьогоріч на Львівщині вперше в Україні проведено повноцінну молодіжну модель Львівської обласної ради (50 учасників, 2 депутатські комісії, спільне звернення молоді до керівництва області). - масштабні фестивалі: молодіжний фестиваль «Зашків», «Небу-ХАЙ!», соціальний фестиваль для вразливих верств населення «Лютин», Кристинопіль Fest. - в межах профілактики та популяризації безпечного та здорового способу життя організовано духовно-просвітницьку акцію «Місія тверезості». - реалізовано молодіжні обміни: міжнародний молодіжний обмін «Trip for action» та обмін з молоддю Донеччини «Мандрівка до міста зі змістом - Львів». Окрім заходів в рамках програми «Молодь Львівщини», департаментом проведено 10 спільних заходів з Мінмолодьспортом, залучено 2,7 млн грн з держбюджету України. Участь у всеукраїнських заходах на території Львівської області цьогоріч взяли понад 10 000 осіб. Також як наголосив Андрій Ковальський, вперше за десятиліття існування політики східного партнерства Європейського союзу проведено в Україні, а саме на Львівщині, Міжнародну конференцію «Молодь і держава-партнерство заради розвитку» (спільно з Європейською комісією, Програма розвитку ООН в Україні). Учасники -130 делегатів з України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Білорусії, які обговорювали досвід партнерства молоді та держави.
Національно-патріотичне виховання: більше трьох тисяч дітей відвідали музеї області у вересні
2 жовтня 2018
Сьогодні, 2 жовтня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Львівській обласній державній адміністрації. У межах засідання проінформували про проведені заходи у напрямі національно-патріотичного виховання у вересні 2018 року. Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, упродовж першого місця осені більше трьох з половиною тисяч учнів відвідали музеї області. Активними були у Турківському, Дрогобицькому, Перемишлянському, Жовківському районах. На Львівщині також започаткували проект «Музей – цікаво, пізнавально, модно». Мета проекту – розповісти про унікальні, маловідомі музеї на території області, зацікавити відвідувачів побувати у громадських музеях. Окрім того, у районах Львівської області демонстрували фільми на військово-патріотичну тематику. Серед кінострічок, що найчастіше презентували – «Кіборги», «Нескорений», «Кіндрат», «Залізна сотня», «Жива» та інші. На території області двомовними таблицями ознакували 10 історико-культурних об’єктів, іще 26 таких об’єктів ознакують до кінця року. Департамент внутрішньої та інформаційної політики поширив інформацію про військові меморіали, могили, пам’ятній знаки та громадські музеї. Проект Схід-Захід триває у напрямах культури та освіти, відтак усі напрацювання будуть скеровані у сферу національно-патріотичного виховання. Окрім того, до проекту «Відновлені імена героїв» залучатимуть молодь. До 14 жовтня в усіх районах області будуть встановлені дошки у межах цього проекту. Метою проекту є вшанування пам’яті до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України упродовж 1918-1919 років. Роботи з пошуку імен вояків УГА ведуться упродовж трьох останніх років. В межах наради представники громадськості висловили пропозиції щодо посилення роботи у напрямі організації патріотично-вишкільних таборів для дітей під час канікул, доступу молоді до якісної літератури та участь юнацької та студентської молоді у практичних заняттях щодо поводження зі зброєю.
Національно-патріотичне виховання: у літній період понад 16 тисяч студентської та учнівської молоді відвідали музеї області
4 вересня 2018
Сьогодні, 4 вересня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Львівській обласній державній адміністрації. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героя Дмитра Урбанського, який загинув у зоні ООС. У межах засідання проінформували про проведені заходи у напрямку національно-патріотичного виховання у липні-серпні 2018 року. Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, упродовж літнього періоду, зокрема червня – серпня, понад 16 тисяч студентської та учнівської молоді відвідали музеї області. Активними були у Стрийському, Дрогобицькому, Перемишлянському, Самбірському районах. Окрім того, у районах Львівської області демонстрували фільми на військово-патріотичну тематику. Серед кінострічок, що найчастіше презентували – «Кіборги», «Нескорені», «Кіндрат», «Залізна сотня», «Жива» та інші. Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА відзняв промоційний ролик, мета якого – популяризація національно-патріотичного виховання молоді. У 50-тисекундному відеоряді увагу акцентували на вихованні молодого покоління, яке повинне знати свою історію. Головні герої ролика – учасник АТО Богдан Ковальчин та його діти. «Неабияк важливо сьогодні, щоб наші діти знали історію нашої країни та своїх Героїв. У цьому їм допомагають відвідування музеїв, тому активізувація роботи у цьому напрямку є вкрай важливою», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Нагадаємо, що раніше департамент розробив ролик «Тато – ось мій Герой», який за висновком Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення визначили як «Соціальний» і який уже транслюється на телеканалах області. У Великих Мостах, що на Львівщині, упродовж 10-18 серпня відбувся Всеукраїнський вишкіл військово-патріотичної гри «Джура – Прикордонник», який об’єднав понад 450 учасників з 52 прикордонних районів 18 областей України. Також організували «Ігри Нескорених» у селі Сприня, військово-вишкільний табір «Захисник». До слова, з початку нового навчальнного року, в області активізується робота в напрямку національно-патріотичного виховання та відвідування музеїв сучасноі війни. А у межах відзначення 27-ї річниці Дня Незалежності України у Львівському Будинку вчених організували тематичні зустрічі громадськості з істориками.
Майже п’ять сотень учасників цьогоріч пройшли військово-патріотичний вишкіл «Джура-Прикордонник»
18 серпня 2018
Сьогодні, 18 серпня, у м. Великі Мости відбулась церемонія закриття Всеукраїнського дитячо-юнацького військово-патріотичного вишколу «Джура-Прикордонник». Участь у заході взяли Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, представники Державної прикордонної служби, численні учасники. Із вітальним словом до учасників вишколу звернувся Міністр молоді та спорту України. «Слава Україні! Цього року це вітання стало статутним у Збройних силах України і ці слова вже офіційно будуть висловлені на параді на честь 27-ї річниці Незалежності України. Колись у 1991-му році багато хто говорив, що наша незалежність "впала" нам у руки, але історія показує, що це не так. І сьогодні ми відстоюємо нашу незалежність, на Сході країни наші побратими роблять все зі зброєю у руках, аби ми жили тут мирним життям. І, на жаль, ми часто забуваємо про ці виклики, живучи тут: або у Львові, або Одесі чи Києві, у Вінниці чи у Харкові, - наголоси Ігор Жданов. - Військовий вишкіл "Джура-Прикордонний" минулого року відбувався у Черкаській області, цьогоріч - у Львівській. Такими заходами ми відроджуємо систему національно-патріотичного виховання. Я бачу ваші очі і вірю, що ви – ті люди, яким небайдужа наша Україна. Пройде декілька років, і я впевнений, що частина з вас піде служити у прикордонну службу, тому що ви побачили, який це хліб. Я бажаю вам, щоб ви були розумними, патріотичними, інтелектуальними, любили свою батьківщину, розвивалися, отримували навички і знання, закінчували виші і завжди пам’ятали, що , окрім України, у нас іншої землі немає». «Я дякую вам за ваш вибір, за те, що ви є українцями , які будуть пишаються своєю країною і якими будуть пишаємося ми. 5 років поспіль ми доводимо світу, що ми, українці, громадяни країни, яку впродовж багатьох століть намагались знищити і відібрати у нас свідомість. Але ті хлопці і дівчата, які захищають нас, які сьогодні тут з нами, ви – наша гордість. Для учасників вишколи це був непростий тиждень, але цей час пов’язав вас одним гаслом: «Ми – українці!». Ми – це наша армія, наша віра, наша мова», - наголосила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. Опісля Оксана Стоколос-Ворончук вручила подяки голови Львівської облдержадміністрації представникам Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Зазначимо, цього року участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому військово-патріотичному вишколі «Джура-Прикордонник» взяли участь більше 450 осіб з прикордонних районів (18 областей) і районів, через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами.
За два місяці музеї області відвідали понад 20 тисяч студентів та учнів
9 липня 2018
У травні - червні понад 20 тисяч студентів та учнів з Львівщини відвідали музеї області, загалом з України - понад 40 тисяч дітей. Про це повідомила сьогодні директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. “Найбільше діти відвідали Львівський історичний музей, а це понад 10 тисяч учнів, окрім того майже 8500 учнів відвідали Державний історико-краєзнавчий заповідник "Тустань", музей у Нагуєвичах - 2500 учнів, збільшилась відвідуваність музеїв Івана Франка та Михайла Грушевського. Райони повинні активно залучати учнів, адже такі заходи сприяють не лише активному проведенню часу, але й розширюють світогляд молодих людей”, - зазначила Мирослава Туркало. Серед лідерів щодо кількості учнів, які відвідали музеї - Дрогобицький, Пустомитівський, Самбірський, Стрийський Яворівський, Мостиський, Перемишлянський. Зазначимо, що за 6 місяців музеї відвідали понад 75 тисяч дітей, половина з яких - з Львівської області. Також за словами Мирослави Туркало, до бібліотек Львівської області надійшло 650 інтерактивних ігор "Мандрівка Україною". У перспективі - інтерактивна гра "100 років Революції".
Національно-патріотичне виховання: упродовж травня-червня понад 40 тис студентської та учнівської молоді відвідали музеї області
6 липня 2018
Сьогодні, 6 липня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Львівській обласній державній адміністрації. У межах засідання присутніх проінформували про проведені заходи у напрямку національно-патріотичного виховання у травні-червні 2018 року. Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало 28 тисяч 700 осіб студентської та учнівської молоді відвідали музеї Львівщини у травні, ще 11 тисяч 719 – у червні. Зазначимо, що за 6 місяців музеї відвідали понад 75 тисяч дітей, половина з яких - з Львівської області. Окрім того, у районах Львівської області демонстрували фільми на військово-патріотичну тематику. Серед кінострічок, що найчастіше презентували – "Кіборги", "Крути", "Легіон", "Червоний", "Нескорений" про Романа Шухевича, "Кіндрат" про Василя Кіндрацького, презентації "ЗСУ. Шлях відродження", "Бій відлунав", "Українська революція", "Тризуб Нептуна" та інші. До бібліотек Львівської області надійшло 650 інтерактивних ігор "Мандрівка Україною". У перспективі - інтерактивна гра "100 років Революції". "Нещодавно в області відбувся конкурс "Найкращі книги Львівщини", переможцями якого стали 210 книг, з яких – 22 книги національно-патріотичного спрямування. Відтак, їх видадуть накладом 3000 тисячі примірників. Ці книги розповсюдять серед громадських організацій, творчих профспілок, по районах області тощо", - зазначив начальник відділу молодіжної політики Львівської облдержадміністрації Юрій Горун. Окрім того, він також додав, за підсумками конкурсу підтримки регіонального кінематографу 9 з 12 стрічок – національно-патріотичного спрямування. Також, у межах засідання відбулась презентація історико-стратегічної гри "Невідома війна 1918".
Національно-патріотичне виховання: упродовж березня понад 7 тис дітей відвідали музеї Львівщини
10 квітня 2018
Упродовж березня понад 7 тисяч дітей з усіх районів відвідали музеї Львівщини. Окрім того, для молоді організували 2034 заходи національно-патріотичного виховання у Народних домах, бібліотеках області. Про це повідомила сьогодні директор департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало “Упродовж березня відвідуваність дітьми музеїв збільшилась вдвічі, найкраще організована робота у Стрийському, Мостиському, Самбірському, Бродівському районах”, – зазначила Мирослава Туркало. Також за її словами, у квітні стартує соціально-культурний проект “Війна і Мир”. Ініціатором виступив Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. “З 27 по 29 квітня відбудуться благодійні концерти-зустрічі в містах Жовква, Жидачів, Стрий, Городок, Самбір. Важливо, що під час заходів відбудеться знайомство та спілкування з воїнами-добровольцями, які поділяться спогадами про друзів, які віддали своє життя за Україну, та своїми історіям”, - зазначила Мирослава Туркало.
Покази фільмів, патріотичні ролики, мистецькі заходи: на Львівщині тривають національно- патріотичні заходи
2 квітня 2018
Сьогодні, 2 квітня, під головуванням голови Львівської ОДА Олега Синютки відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації. Як розповіла директор департаменту з питань культури національностей та релігій Мирослава Туркало, впродовж березня понад 13 тисяч дітей відвідали музеї, найбільше дітей із Стрийського і Дрогобицького районів. Також вона проінформувала про покази патріотичних фільмів у Народних домах області, які відбуватимуться упродовж року. Детальніше із переліком можна ознайомитись тут. Начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун зазначив, що департаментом внутрішньої та інформаційної політики спільно з Львівським кіноцентром забезпечено показ кінофільму “Кіборги” для молоді. Відтак, кінофільм упродовж березня переглянули 2440 учнів старших класів з 16 районів Львівської області. Також Юрій Горун акцентував увагу на трансляції інформаційних роликів “Служба у Збройних силах України – обов'язок кожного чоловіка”, які створили з метою національно-патріотичного виховання молодих людей.