Глава МЗС Павло Клімкін засудив акт вандалізму поблизу польських поховань на Личакові
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін категорично засудив акт вандалізму, що трапився ввечері 13 березня поблизу польських поховань Личаківському кладовищі. Про це глава МЗС написав у соціальній мережі.
«Кожна людина заслуговує на людську шану. Два тижні тому я був на Личаківському кладовищі та поклав квіти до Меморіалу львівських орлят. Категорично засуджую акт вандалізму, вчинений цієї ночі поблизу Меморіалу», - зазначив Павло Клімкін.
Нагадаємо, що вчора, 13 березня, на території Личаківського кладовища поблизу польських поховань пролунав вибух. Внаслідок події ніхто не постраждав.
Новини за темою
Максим Козицький спільно з представником МЗС Польщі вшанували пам'ять новітніх Героїв України
24 березня 2022
Місяць тому росія здійснила повномасштабний наступ на територію української держави. Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький та заступник міністра МЗС Польщі, шеф закордонної служби Аркадій Жегоцький, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять новітніх Героїв, які віддали своє життя, обороняючи рідну землю. Принагідно очільник області подякував польському народу в особі заступника міністра МЗС Польщі за підтримку у війні, у тому числі гуманітарну допомогу, надану нашій державі. Аркадій Жегоцький зазначив, що Польща і надалі допомагатиме Україні і побажав, щоб якнайшвидше українці здобули омріяну перемогу. Він наголосив, що її ціна дуже висока, але український народ зможе вистояти і захистити свої території. Поляки пишаються українцями.
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Сьогодні, 20 лютого, Львівщина вшановує 8-му річницю подій Революції Гідності. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись заходи вшанування новітніх Героїв України. Громадськість, родини Героїв Небесної Сотні та голова Львівської облдержадміністрації ОДА Максим Козицький поклали квіти та лампадки біля могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Опісля духівництво провело чин екуменічної панахиди за загиблими Героями. Довідково: 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Серед Героїв Небесної Сотні 20 - родом із Львівщини. Нагадаємо: 21 лютого о 18:30 відбудеться лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6).
Максим Козицький засудив акт вандалізму щодо пам’ятника Бандері
5 лютого 2021
Сьогодні вночі, з 4 на 5 лютого, невідомі облили фарбою пам'ятник провіднику української нації Степанові Бандері. Голова Львівської ОДА різко засудив такий акт вандалізму. «Ідейні вороги України боялися його ще за життя. Їхні нащадки бояться Степана Бандеру після смерті», - зазначив очільник області. Максим Козицький уже звернувся до правоохоронців щодо невідкладного встановлення зловмисників та обставин події. «Звертаюся до правоохоронних органів невідкладно вжити заходів, встановити винних осіб та притягнути до відповідальності», - наголосив голова облдержадміністрації.
На Личаківському кладовищі зводять пам’ятник Мирославу Скорику
18 січня 2021
На Личаківському кладовищі, що у місті Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання. Проект ініціювала дружина композитора, проректор з питань науки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор Адріана Скорик. Його підтримав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Для будівництва об’єкту з обласного бюджету у 2020 році витратили 700 тисяч гривень. Загальна кошторисна вартість - 1 млн 385 тисяч гривень. Відтак, на могилі видатного композитора, згідно з проектом, розташують скульптуру «Плакальниця». «Скульптура – це зажурена дівчина, яка тужить та плаче, бо митець покинув цей світ. Схожий образ можна побачити на могилі видатного композитора Фредеріка Шопена на одному із найвідоміших кладовищ Парижа – Пер-Лашезі. Саме на могилі цього композитора за рік до смерті був Мирослав Скорик з дружиною. Тоді йому дуже сподобався цей меморіал, тому вирішили відтворити цей образ », - зазначив керівник проекту Зіновій Юпин. Наразі уже виконали всі роботи з вапняку, встановили постамент, виготовили необхідні елементи з вапняку. Невдовзі розпочнуть виготовлення моделі «Плакальниці» та бронзового барельєфу. Нагадаємо, 10 листопада управління капітального будівництва Львівської ОДА оголосило тендер. Відтак, у результаті аукціону, перемогу отримала підрядна організація ФОП «Дума Орест Богданович», з яким підписали договір на будівництво. Завдяки тому, що тендер провели у системі публічних закупівель «Prozorro», вдалось зекономити майже 200 тисяч гривень. Додамо, що за ініціативи Адріани Скорик, колективу Львівської національної філармонії та Львівської облдержадміністрації, філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика. У межах відзначення Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський анонсував заснування державної премії імені Мирослава Скорика – за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва. Христина Дмитрик
На Личакові перепоховали в’язнів Пересильної тюрми № 25
29 грудня 2020
Сьогодні на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань № 76 , перепоховали останки жертв політичних репресій – в’язнів Пересильної тюрми № 25. Присутні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та лампадок до місця поховання та виконали Державний Гімн України. Також відбулась громадська панахида. «Відновлення правди про політичні репресії, гідне вшанування їхніх жертв є громадянським обов’язком кожного з нас. Люди, які загинули від жорстоких злочинів комуністичного режиму мають були поховані належним чином. Висловлюю велику подяку комунальному підприємству Львівської обласної ради «Доля» за надзвичайно важливу здійснену пошукову роботу, за відновлення та збереження пам’яті жертв політичних репресій. Назавжди залишаться в нашій пам’яті та пам’яті майбутніх поколінь українців невинні жертви радянської репресивної машини. Ми як ніколи повинні усвідомлювати цінність свободи і незалежності, яку сьогодні наші воїни, ризикуючи власним життям, захищають на Сході України у боротьбі з російським агресором. Вічна і світла пам’ять жертвам політичних репресій, честь і слава Героям! Слава Україні!» - зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Зазначимо, у співпраці з Меморіальним музеєм «Територія терору», фахівці КП ЛОР «Доля» упродовж 2017-18 років провели ексгумацію 428-ми останків жертв політичних репресій – в’язнів Пересильної тюрми №25 із території садово-городнього кооперативу «Світоч» за адресою: м. Львів, 6-й Топольний провулок.
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять словенських воїнів
30 жовтня 2020
Сьогодні, 30 жовтня, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін спільно з заступником голови Львівської ОДА Іваном Собком вшанували пам'ять словенських воїнів. Так, присутні поклали квіти та лампадки до Меморіалу пам'яті словенських воїнів 1914-1918 років на Личаківському кладовищі у Львові. Заступник голови Львівської ОДА наголосив, що сьогоднішній захід - це відображення спільної взаємної поваги, толерантності та солідарності з історією словенського та українського народів. Нагадаємо, що пам'ятний знак відкрили 23 травня 2018 року на Личакові за участю міністра оборони Словенії Андрія Катіча і заступника міністра оборони України з питань євроінтеграції Анатолія Петренка. Пам'ятний знак виготовили словенські майстри з похорського граніту і доправили до України, його вага - 3 тонни. Зазначимо, що захід відбувся з дотриманням усіх карантинних заходів. Христина Дмитрик
На Личакові віддали шану загиблим воїнам-десантникам
2 серпня 2020
Сьогодні, 2 серпня, у Львові вшановують пам’ять загиблих захисників України – військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Скорботні заходи відбулись на Личаківському кладовищі, де Герої знайшли місце вічного спочинку. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик запалив лампадки та поклав квіти до могил загиблих воїнів-десантників. Заходи вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України в зоні проведення АТО/ООС, відбулися також на території військової частини, що на вулиці Стрийській. Довідково: 80-та окрема десантно-штурмова бригада (початкова назва 80 парашутно-десантний полк) сформовано в березні 1955 року. Перше місце дислокації полку – м. Гайджунай. У 1960 році полк передислоковано в Баку та включено до складу 104-ої повітряно-десантної дивізії. 19 грудня 1979 року військова частина була передеслокована в м. Хирові Львівської області. 19 грудня для особового складу бригади є Днем частини. В січні 1980 року 1-й десантно-штурмовий батальйон бригади в повному штатному складі убув для ведення бойових дій в Республіку Афганістан. Близько 150 офіцерів, прапорщиків, солдат і сержантів бригади за зразкове виконання бойових завдань в Республіці Афганістан були нагороджені бойовими орденами і медалями. У 1986 році офіцери та прапорщики бригади приймали участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В січні-березні 1990 року особовий склад бригади успішно виконував завдання уряду по роз’єднанню міжнаціонального конфлікту в м. Степанакерт Вірменії. В квітні 2003 року полк передислокований в місто Львів. Найбільш видатними в історії бригади виявилися 2014-2015 роки, коли вся Україна вкотре дізналася про легендарних львівських десантників – непереможних представників Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. У зоні АТО на рахунку бригади участь у звільненні Слов’янську, виконання завдань в районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне. Найвідомішим подвигом бригади є оборона Луганського аеропорту, де військовослужбовці майже 5 місяців героїчно тримали оборону.
У День Героїв на Личакові вшанували борців за волю України
23 травня 2020
Сьогодні Львівщина разом з усією Україною відзначає День Героїв, які віддали життя за волю України. Аби віддати шану українцям, які пожертвували власним життям за незалежність України, голова Львівської ОДА Максим Козицький разом із першим заступником Андрієм Годиком поклали квіти та запалили лампадки біля могил Героїв на Личаківському кладовищі (на полі почесних поховань №67 та №76). Довідково: День Героїв або Свято Героїв – щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, Небесної Сотні та сучасної українсько-російської війни.
На Личакові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2020
Сьогодні, 20 лютого, Львівщина вшановує 6-ту річницю подій Революції Гідності. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись заходи вшанування новітніх Героїв України. Громадськість, родини Героїв Небесної Сотні, представники обласної влади, зокрема голова Львівської облдержадміністрації ОДА Максим Козицький разом із заступниками та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації поклали квіти та лампадки біля могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Усі присутні виконали Державний Гімн України. Опісля духівництво провело чин екуменічної панахиди за загиблими Героями.
Львівщина вшановує своїх Героїв – на Личаківському кладовищі відбулись пам’ятні заходи
26 травня 2019
Сьогодні, 26 травня, Львівщина відзначає Свято Героїв. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись пам’ятні заходи. Керівництво області, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, громадськість поклали квіти і лампадки до могил Героїв. Священики відслужили чин панахиди на Полях почесних поховань № 67 і 76. Також усі спільно виконали Державний Гімн України. Окрім того, у Білогорщі поклали квітів до пам’ятника головному командирові УПА генерал-хорунжому Романові Шухевичу.
На Личаківському кладовищі віддали шану творцям ЗУНР
1 листопада 2018
Сьогодні, 1 листопада, в межах відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Народної Республіки, до каплиці, де похований Президент Національної Ради ЗУНР Євген Петрушевич поклали квіти. Окрім того, запалення лампадок та покладання квітів відбулося на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «Пласту» Олександра Тисовського. «Ми вшановуємо людей, які, жертвуючи собою, розуміли свою відповідальність за можливі доленосні рішення, віддали свої життя за нашу країну. Відзначаючи століття проголошення ЗУНР, ми повинні думати про тих, хто найвищою ціною боронили нашу державність. УГА була тією силою, яка стала на захист національних інтересів. Вони стали символом незламності національної гідності, вони стали для майбутніх поколінь носіями ідеї національного відродження, соборності і незалежності. Памятаймо про них, і про тих героїв, віддаймо їм глибоку шану і низький уклін», - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів. Не оминули також сучасних героїв, які поклали свої життя за нашу незалежність на полі почесних поховань учасників АТО. «Сьогодні ми вшановуємо 100-у річну історію, яка змінила хід держави. Але ми маємо пам’ятати свої історію, бо народ, що не знає своєї історії – приречений на її повторення. І в 2014 році ми в цьому переконалися. Ворог, з яким ми билися багато століть, знову прийшов на нашу землю та знову пролилась українська кров. Я хочу нагадати всім, що війна може закінчитися лише тим, що називається перемогою. А перемога здобувається мечем. І ми маємо пам’ятати, кожен на своєму місці і докладати всіх зусиль щоб ми в цій війні перемогли. Ми всі хочемо миру, але мир може настати лише після нашої з вами перемоги», - звернувся до усіх присутніх капітан ІІ рангу запасу Військово-Морських Сил Збройних Сил України – Тимур Баротов. Опісля урочистого покладання квітів усі присутні виконали Державний Гімн України під музичний супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
На Личаківському кладовищі перепоховали воїнів Української Повстанської Армії
14 жовтня 2018
Сьогодні,14 жовтня, у День захисника України та День створення Української Повстанської Армії на Личаківському цвинтарі перепоховали воїнів УПА. Місце поховання вояків знайшли у с. Верхня Білка Пустомитівського району. Про місця захоронення інформацію повідомили мешканці села. «76 років тому, коли Україна горіла в огні, молоді люди, українці, попрощались із батьками і пішли рятувати від окупанта свою Україну. Наші воїни віддали найцінніше – життя, за Українську державу. Вони боролися за українську церкву, українську мову, за те, щоб їхні діти, онуки, щоб ми з вами жили у могутній, процвітаючій, великій державі. Наш обов’язок – пам’ятати про них, їхній подвиг та з шаною їх перепоховати. Сьогодні з почестями перепоховаємо двох хлопців, а скільки їх ще – невідомих, скільки матерів посивіли і відійшли, не дочекавшись синів додому? Сьогодні ми святкуємо дуже важливе свято – наших Захисників, які не зважаючи ні на що, взяли зброю до рук, щоб не допустити до нас окупанта, - зазначив під час урочистостей голова Львівського Крайового Братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесь Гуменюк. Дослідники запевняють, рік поховання встановити важко, однак в одного з повстанців знайшли радянську газету за липень 1944 року. Останки ексгумувало «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». «Сьогоднішня подія є глибоко символічною. В День святої Покрови та Дня Захисника України полеглі воїни Української Повстанської армії знайшли своє почесне місце в пантеоні слави українських Героїв. І це святкування особливо важливе для нас, для живих нащадків повстанців. Полеглі воїни - це мірило наших вчинків сьогодні. Ми повинні бути гідними назвиватися їхніми нащадками. Перед сучасним покоління невдовзі постануть нові виклики, на які ми мусимо дати достойну відповідь. Але зараз на нашому боці великі перемоги, тому ми повинні повіри ти в себе, у своє майбутнє та у квітучу Україну. Україні єдина та сильна, і ми розбудовуватиме нашу державу такою, про яку мріяли воїни УПА», - зазначив ліцеїст Львівської державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут Марян Кахневич.