Олег Синютка представив програму розвитку гірських територій на нараді під головуванням Глави Уряду

22 березня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 22 березня, під час наради з питань розвитку гірських населених пунктів, яка відбулася  у межах робочої поїздки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на Івано-Франківщину, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка виступив із презентацією «Розвиток гірських територій. Проблеми. Пропозиції. Рішення».

Олег Синютка, зокрема зупинився на проблемних питаннях розвитку гірських територій області, необхідності залучення інвестицій та покращення умов ведення бізнесу, розбудови транспортної  та дорожньої інфраструктури, покращення загосподарьованості земель тощо.

Для вирішення проблемних питань очільник Львівщини запропонував ряд рішень, які умовно можна розділити на два підходи. Перший, «квотний» підхід передбачає запровадження квотного принципу при розподілі державних програм та інфраструктурних субвенцій з метою покращення стану доріг, комунікацій, збільшення покриття мобільним зв’язком та інтернетом. Квотний підхід доцільний для покращення надання базових послуг населенню та зменшення розриву в розвитку гірських територій та решти області. Другий, «проектний» підхід в управлінні гірськими територіями важливий для посилення конкуренції, створення нових точок зростання та зростання спроможності місцевої влади.

В межах цих підходів було запропоновано цільову  фінансову підтримку будівництва та ремонту доріг на основі програмно-цільового підходу до розв'язання проблем соціально-економічного розвитку, створення сприятливого інвестиційного середовища в регіонах. Окрім того Олег Синютка запропонував вирішення деяких із наявних проблем шляхом вдосконалення фінансової підтримки фермерських господарств – спрощення та пом'якшення критеріїв та процедур для сільгоспкооперативів гірської зони, а також державної підтримки агротуристичних кластерів гірських територій, підтримки деревообробної галузі та доступу мешканців гірських територій до якісних медичних послуг.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook