Я радий вітати переможців конкурсу мікропроектів, а їх цьогоріч близько тисячі, - Олег Синютка
Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.
Під час виступу Олег Синютка закцентував увагу присутніх на об’єктах соціальної інфраструктури.
«Я хочу цього року привітати всю Львівщину. У конкурсі мікропроектів перемогли і співфінансуються з обласного бюджету за рахунок тих коштів, які ми отримали, у результаті децентралізації, близько тисячі різних проектів, що стосуються соціальної сфери», - зазначив Олегг Синютка.
Торік в області за кошти як державного, так і обласного бюджету реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн.
Це мікропроекти з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури, а також масштабні будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема, 417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.
Новини за темою
6 серпня громадські та благодійні організації захищатимуть свої проєкти
3 серпня 2020
Розпочала роботу комісія з питань проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроектів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області на 2020 рік. У 2020 році на розгляд конкурсної комісії подано 25 проєктних пропозицій, розроблених інститутами громадянського суспільства. Загалом участь в обласному конкурсі проєктів візьме 17 громадських організацій. Цьогоріч пріоритетними завданнями для реалізації проєктів (програми, заходи) було визначено наступні: 1. Реалізація міжнародних конвенцій та відзначення пам’ятних дат – 2 проєкти; 2. Надання послуг з соціальної інтеграції, адаптації та реабілітації – 9 проєктів; 3. Інформаційно-просвітницькі заходи – 7 проєктів; 4. Організація дозвілля - 7 проєктів. Варто зазначити, що бюджет конкурсу у 2020 році складає 400 тис. грн. Відкритий захист проєктних пропозицій Комісією заплановано провести 06 серпня 2020 року о 14:00 год. за адресою: м. Львів, вул. Митрополита,10, каб 312. Довідково: Порядок проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроектів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.03.2019 № 190/0/5-19. Склад комісії з питань проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроєктів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області на 2020 рік затверджено розпорядженням голови від 28 липня 2020 року № 568/0/5-20.
Потенційними переможцями конкурсу проєктів місцевих ініціатив стали 1111 проектів
28 січня 2020
Конкурсна рада з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив затвердила потенційних переможців конкурсу. Відтак, в рамках Програми проєктів обрали 1111 переможців. На Конкурс було подано 2609 заявок, з яких 2170 – зареєстровано. Загальна сума з обласного бюджету на реалізацію 1111 проєктів – 134,4 млн грн. Найбільше коштів спрямують на пріоритет «Освіта», «Культура» та «Інші пріоритети». «Проаналізувавши індекс податкоспроможності, цьогоріч ймовірність виграшу менших громад зросла. Це свідчить про те, що підтримка місцевої ініціативи діє. Як профільний заступник я задоволений тою кількістю проектів, які перемогли у пріоритетах освіта, медицина, спорт та культура. Якісь проектів – на високому рівні. Видно, що над проектами якісно працювали. Окрім того, серед цьогорічних переможців представлені всі території", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За словами заступника найбільше переможців - проекти Радехівського та Мостиського районів. До 14 лютого сільські, селищні, районні ради повинні подати рішення про співфінансування в розрізі кожного об’єкта. У випадку, якщо таких рішень не буде – проекти будуть вилучені із переможців. Цього року процедуру пришвидшили, аби якомога швидше дати можливість розпочати реалізацію проектів.
Сьогодні стартує Конкурс мікропроектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020
15 листопада 2019
Сьогодні, 15 листопада, стартував Конкурс мікропроектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Про це інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Конкурс спрямований лише на проекти у тематичній цілі СПАДЩИНА у рамках обох пріоритетів: 1. Промоція місцевої культури та історії; 2. Промоція і збереження природної спадщини. Конкурс відкрито для мікропроектів (проектів з малим бюджетом), які: - реалізуються на території Програми: у Польщі: Кросненьський, Перемиський, Жешівський, Тарнобжезький, Хелмсько-Замойський, Пулавський, Люблінський, Бяльский, Остроленко-сєдлецький, Ломжинський, Білостоцький, Сувальський субрегіони; у Білорусі: Гродненська, Брестська, Мінська (включаючи місто Мінськ) та Гомельська області; в Україні: Львівська, Волинська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Івано-Франківська області. - передбачають заходи переважно неінвестиційного характеру; - ідеї та тематика яких пов'язана з культурною, історичною та природною спадщиною: створення нових транскордонних контактів і зв’язків між мешканцями; обмін досвідом та соціальними ініціативами; спільні традиції прикордонних районів; туристичні та культурні ініціативи; культурне різноманіття, меншини та розвиток місцевих громад; нові події, пов'язані з культурою, мистецтвом, спортом, освітою, промоцією історичної та природної спадщини а також всі подібні заходи, що підтримують транскордонне співробітництво. Метою всіх мікропроектів повинно бути збільшення кількості відвідувачів об’єктів історичної, культурної чи природної спадщини. Всі мікропроекти повинні мати транскордонний характер, із залученням партнерів з Польщі та з Білорусі та/або України. Лише некомерційні організації (бюджетні установи, органи місцевого самоврядування, громадські організації тощо) можуть брати участь у конкурсі. Розмір грантів у даному конкурсі становить від 20 тис до 60 тис євро. Загальний бюджет конкурсу становить (не менш ніж) 1 286 000 євро. Кінцевий термін подання заявок - 15 січня 2020 року (включаючи цей день до 23:59 за центральноєвропейським часом, оскільки заявка подаватиметься лише в електронній формі). Детальну інформацію про конкурс можна переглянути на веб-сторінці Програми.
На конкурс проектів місцевого розвитку відібрали понад тисячу проектів
27 Червня 2019
Уже декілька років в області реалізується Програма проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку, яка має на меті поліпшити матеріально-технічний стан об’єктів соціальної інфраструктури в населених пунктах, благоустрій територій та інші пріоритети. Особливістю цієї програми є те, що обласний бюджет допомагає органам місцевого самоврядування, які на її виконання залучають кошти громади та спонсорські кошти. В поточному році в результаті конкурсу відібрано 1136 проектів на суму 139,7 млн грн з обласного бюджету, 93,4 млн грн - з місцевих бюджетів та 68,8 млн грн. - спонсорських коштів і коштів громад. Окрім цього, для отримання коштів з обласного бюджету місцевим радам необхідно укласти договір на міжбюджетний трансферт з Львівською обласною радою. На цей час такі договори укладено 40 радами з 65. Враховуючи вказане та з метою забезпечення ефективного та своєчасного освоєння коштів у найсприятливіший для цього період року, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування необхідно прискорити виконання усіх необхідних фінансових процедур, які б дозволили використати бюджетні кошти.
Комісія з питань використання коштів бюджету для дофінансування мікропроектів розпочала роботу
21 березня 2019
На Львівщині розпочала роботу комісія з питань проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроектів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області. У 2019 році на розгляд конкурсної комісії подано 58 проектних пропозицій розроблених інститутами громадянського суспільства. Загалом участь в обласному конкурсі проектів прийме 31 громадська організація. Цьогоріч, пріоритетними завданнями для реалізації проектів (програми, заходи) було визначено наступні: 1. Реалізація міжнародних конвенцій та відзначення пам’ятних дат – 4 проекти; 2. Надання послуг з соціальної інтеграції, адаптації та реабілітації – 23 проекти; 3. Інформаційно-просвітницькі заходи – 17 проектів; 4. Організація дозвілля - 14 проектів. Варто зазначити, що бюджет конкурсу у 2019 році складає 800 тис. грн. Під час першого засідання, яке відбулося 19 березня 2019 року члени комісії затвердили регламент роботи, оцінила проектні пропозиції на відповідність критеріям та затвердила перелік організацій допущених (недопущених) до другого етапу конкурсу. Наступне засідання комісії заплановано провести 22 березня 2019 року. Довідково: Порядок проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроектів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області, затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.03.2019 № 190/0/5-19. Склад комісії з питань проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроектівгромадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області затверджено розпорядженням голови від 18 березня 2019 року № 219/0/5-19.
На Львівщині до 31 січня триває прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку
28 січня 2019
У Львівській області до 31 січня триває прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку на 2019 рік. Участь у конкурсі зможуть брати структурні підрозділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи галузей охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та соціального захисту. Граничнну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році визначено на рівні: 500 тис. грн (збільшення на 100 тис. грн у порівнянні з 2018 роком) і 200 тис. грн відповідно. Зазначимо, за 2018 рік визначили 1002 переможці і передбачили фінансування у сумі понад 252 млн гривень, в тому числі спів фінансування.
Ми повертаємось до своїх коренів, - Олег Синютка
17 січня 2019
Про це сьогодні, 17 січня, розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у ефірі телеканалу «Прямий». «Сьогодні уже дуже багато сказано про церкву. Але давайте повернемося до подій трьохсотлітньої давності. Це період, який історики назвали руїною. У нас забрали церкву тоді, коли держава була в руїні. І ми повернули собі Українську церкву тоді, коли держава є на підйомі», - зазначив очільник Львівщини. Окрім того, він додав: «На Львівщині є 56 конфесій, які визнавали себе приналежними до Московського патріархату. Станом на сьогодні уже 12 таких громад висловили бажання перейти в Незалежну церкву України. Ми повертаємося до своїх коренів».
Вшанування українців за кордоном - позиція сильної держави, - Олег Синютка
17 січня 2019
Про це сьогодні, 17 січня, заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у ефірі телеканалу «Прямий». «У Львові немає жодних проблем,які б носили міжнаціональний, міжетнічний чи міжрелігійний характер. Сьогодні Львівщина настільки консолідована область, що там просто нереальні будь-які заворушення чи конфлікти. Усі ті речі, які відбуваються, я переконаний, сплановані диверсантами країни-агресора з метою посварити українців та поляків. Цього не станеться ніколи», - наголосив очільник Львівщини. Окрім того, він зауважив , що у 2018 році Міністр закордонних справ Павло Клімкін відвідав Павлокому і вшанував тих українців, які стали жертвами Другої світової війни. А Президент України Петро Порошенко відкрив пам’ятник і помолився разом з тисячами українців, які з’їхалися звідусіль до села Сагринь. «Це демонстрація, що Українська держава буде вболівати і турбуватися про всіх українців, які в силу різних обставин опинилися сьогодні за межами нашої держави. Це позиція сильної держави», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
Для громадських організацій оголосили 6 конкурсів у межах Комплексної програми розвитку культури
17 січня 2019
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік, оголосив 6 конкурсів за різними напрямами для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету. Подати документи можна до 28 лютого. Отримати фінансову підтримку можна у таких конкурсах: -конкурс для презентації потенціалу Львівщини в країнах проживання української діаспори, транскордонна співпраця; -конкурс «Топ 10 найкращих НД»; -конкурс мистецьких проектів серед громадський організацій Львівщини; -конкурс мистецьких проектів серед творчих спілок Львівщини; -конкурс проектів серед національних товариств Львівщини, - конкурс «Культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та «Веселі канікули» християнсько-мистецького спрямування». Документи необхідно подати у департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14. Довідки за телефоном: 032 261-25-93. Положення про конкурси можна переглянути тут.
Олег Синютка – у трійці кращих голів облдержадміністрацій України
18 грудня 2018
Видання "ДС" склала черговий рейтинг голів обласних державних адміністрацій. Показники підбивають підсумки за три квартали. Голова Львівської ОДА Олег Синютка посідає третій рядок загальноукраїнського рейтингу (60 балів). Серед досягнень – відсутність провалів в роботі: за жодним із 20 критеріїв Львівська область не увійшла ані до трійки, ані навіть в шестірку неблагополучних регіонів. Рейтинг порівнює показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя і наполовину окупованих Донеччини і Луганщини) за 20 суспільно значимими критеріям. Усі цифри взято із зведень Державної служби статистики України і її територіальних органів. Серед успіхів Львівщини в січні-вересні відмітили друге місце після Києва по припливу прямих іноземних інвестицій – як в абсолютних цифрах ($93, 2 млн), так і в перерахунку на душу населення. Найбільші інвестиції поступили з Польщі ($42, 8 млн) і Нідерландів ($28, 8 млн). Також область пробилася в трійку лідерів позагальній площі прийнятих в експлуатацію квартир на тисячу жителів, в четвірку - по динаміці чисельності штатних працівників (зростання на 1,3% в порівнянні зсічнем-вереснем минулого року), увійшла до п'ятірки регіонів з найнижчим рівнем безробіття населення працездатного віку.
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: «Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно»
14 грудня 2018
Львівщина позитивно вирізняється на тлі всієї України в багатьох добрих справах, у досягненні високих показників у соціально-економічному житті. Деякі подробиці «Урядовий кур’єр» дізнавався в голови обласної державної адміністрації Олега СИНЮТКИ. Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: «Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно» — Олеже Михайловичу, нещодавно під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України ви зазначили, що політика децентралізації дала Львівщині високі дивіденди. — Насамперед люди відчули більшу свободу в ухваленні рішень. І це стосується всіх аспектів життя, починаючи від управлінської діяльності й до розпоряджання фінансами та землею. Місцеві громади також отримали значний ресурс — уперше 50 відсотків сукупних доходів зосереджують на власній території. І це той ресурс, за рахунок якого люди можуть не просто декларувати певні речі, а забезпечити втілення тих проектів, яких потребують. Водночас разом з можливостями об’єднані територіальні громади повинні нести відповідальність і фахово зростати. — Як триває в області процес формування плану перспективного розвитку територій? — На сесії обласної ради 2015 року ухвалили перший План перспективного розвитку територій. Торік у нього внесли уточнення. Нині на Львівщині 35 об’єднаних територіальних громад. І 23 грудня відбудуться вибори в нових п’яти ОТГ. 18 районів охоплено затвердженим перспективним планом формування спроможних територіальних громад. Надходження в ОТГ зросли у 3,5 раза на жителя порівняно з тим, який показник був до їхнього об’єднання. Обсяг інвестицій в інфраструктуру цьогоріч становив 141,6 мільйона гривень. Під час реформи з децентралізації в ОТГ створили 17 опорних шкіл, а за три роки закупили 107 шкільних автобусів. У чотирьох громадах уже відкрили ЦНАПи. В ОТГ функціонують сім підрозділів місцевої пожежної охорони. — Нещодавно на всеукраїнському рівні зазначали, що у Львівській області успішно будують сільські амбулаторії. — Цього року в країні запрацювала президентська програма з реформування сільської медицини. На Львівщині маємо збудувати 43 сільські амбулаторії. В області вже почали споруджувати перші такі медзаклади. Сподіваюся, що на початку прийдешнього року з поставленим завданням упораємося. Відкриваючи амбулаторії, дбатимемо про житло для медичного працівника та купівлю автомобіля. Уже оголосили тендер на придбання транспортних засобів для амбулаторій, напевно, це будуть або «Сузукі Вітара», або «Рено Дастер» — машини, які мають високу прохідну здатність та невибагливі в обслуговуванні. — Скажіть коротко, як втілює область медичну реформу загалом. — Львівщина попереду в перетворенні медичних установ на неприбуткові комунальні заклади. Це дає змогу на місці проводити діяльність, врегульовувати відповідні питання. З іншого боку, сімейні лікарі нині (а в області вже більш як половина жителів підписали угоди з ними) отримують зарплатню 15—16 тисяч гривень. Це також значимий стимул для лікаря. Пацієнти ж мають змогу висувати вищі вимоги до лікаря та отримувати якісні послуги. — Чи динамічно залучає Львівщина інвестиції? — В області динаміка залучення інвестицій та створення нових робочих місць відчутна. Ми позитивно вирізняємося на тлі всієї України. Останнім часом з’явилося 23,5 тисячі нових робочих місць, у виробничі потужності залучили прямих іноземних інвестицій понад 221,8 мільйона доларів США, заснували 181 нове підприємство. Є, звісно, підприємства, де працюють 4—5 тисяч людей, а є й такі, основу яких становлять лише кількадесят осіб. Нині на супроводі нашого підрозділу інвестицій 651 інвестпроект. — Є інвестпроекти й у галузі альтернативної енергетики? — Львівщина не може конкурувати за кількістю сонячних днів з Південною Україною. Та сприятливий інвестиційний клімат, який створили, супровід інвестпроектів нині визначив Львівщину другою в Україні за створенням потужностей альтернативної енергетики. І певним досягненням передусім вважаю створення енергоострова в Яворівському районі, який об’єднав три сонячні електростанції. Після введення в дію всіх їхня потужність сягатиме 200 мВт. Це найбільший показник у нашій країні. Важливо, що під ці потужності використовуємо землі, не придатні ні для сільськогосподарського виробництва, ні для житлового чи промислового будівництва, адже їх рекультивували після діяльності колишнього яворівського гірничо-хімічного підприємства «Сірка». — Чи багато охочих серед жителів Львівщини прагнуть скористатися програмою енергозбереження? Як відшкодовує їм обласний бюджет відсотки за кредитами на впровадження енергоощадних заходів? — Львівщина першою в країні запропонувала не лише для промислових підприємств, а й для жителів допомогу у впровадженні енергоощадних заходів. Завдяки програмам із здешевлення відсоткової ставки та надання безпосередніх прямих кредитів нині наша область — номер один з капіталовкладень в індивідуальні господарства у справі енергозбереження за рахунок використання енергії сонця та вітру. Суть програми енергозбереження для жителів Львівщини полягає в тому, що краяни отримують кредити на втілення проектів з енергозбереження з відшкодуванням 5—15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. Загалом на впровадження програми 2018 року у скарбниці Львівщини передбачили 15,9 мільйона гривень. В області втілюють і 23 районні та міські програми енергозбереження, географію яких постійно розширюємо. Використовуємо, звісно, й загальнодержавну програму з відшкодування для тих господарств, які використовують альтернативну енергетику. — Знаю, Львівщина активно розвиває промислові кластери. — Вважаємо, що нині конкуруємо зі східноєвропейськими країнами, як-от із Польщею, Чехією, Словаччиною. Щоб бізнес обирав Україну, а не інші країни, маємо подбати про сприятливі умови. Одна з таких умов — формування промислових хабів, індустріальних парків. Сприяємо за прикладом ІТ-кластера, кластера туристичної індустрії створенню промислових кластерів. Скажімо, в межах втілення ініціативи «Львівський промисловий хаб» діяльність здійснюють сім промислових кластерів, основне завдання яких — налагодження стійкого внутрішнього ринку й загальної координації суб’єктів підприємництва, підготовка кадрів робітничих професій та формування конкурентоспроможної політики Львівщини. В області вже розпочали діяльність кластери будівельної індустрії, легкої промисловості, поліграфії та деревообробної індустрії. Є намір створити ще й кластер меблевого виробництва. Наступною такою структурою, гадаю, буде об’єднання виробників комплектуючих для автомобільної промисловості. — Чи впроваджують великі інфраструктурні проекти? — Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно. Найбільший інфраструктурний проект, який втілили за часи незалежності України на Львівщині, — будівництво Бескидського тунелю. Він завдовжки 1,7 кілометра, на його спорудження витратили 2,2 мільярда гривень. Введення його в експлуатацію дало змогу вдвічі збільшити його пропускну спроможність для вантажних потягів між Україною та Євросоюзом. Другий за значущістю інфраструктурний проект — газогін, який з’єднає найбільше в Європі газосховище на Львівщині з трубопроводом на території Польщі, який веде до Балтики. Так матимемо змогу альтернативного постачання енергоресурсів в Україну й водночас зберігання газу в наших газових сховищах, що економічно вигідно та гарантує енергетичну безпеку нашої держави. — Як працює агропромисловий комплекс області? — Третій рік поспіль аграрний комплекс нашої області зростає у виробничих обсягах. За десять цьогорічних місяців це становить 6,9 відсотка. Варто уваги, що попри традиційне вирощування зернових і технічних сільськогосподарських культур, аграрії всерйоз і відповідально взялися до ягідництва та садівництва. Нині в області понад 60 господарств різної форми власності, які займаються садами. У справі збуту зібраних ягід і фруктів велика підмога — компанія в місті Городок, один з найбільших виробників соків у світі. Якщо говорити про ягідництво, то дуже важливо, що нині не лише вирішили й врегулювали питання з постачанням продукції для внутрішнього ринку, а й працюємо, щоб вийти на ринки Сінгапуру, Малайзії, арабських країн. Тому йдеться не лише про вирощування ягід, а й розвиток логістики. Міжнародний аеропорт Львів нині нарощує обсяги пасажиропотоку і потужності вантажних перевезень, це для області дуже сприятливо. — Аграрії області можуть скористатися пільговими кредитами на втілення своїх бізнес-проектів? — Маємо Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва області на 2016—2020 роки. Цього року на фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджету надали 19,6 мільйона гривень. Це один з найбільших обсягів допомоги серед областей країни. Львівщина займає найкращі позиції з використання коштів із держскарбниці на підтримку господарств, які вирощують велику рогату худобу. — Завершити ж сьогоднішню нашу розмову варто темою доріг. — Із 1991-го до 2014-го на Львівщині відремонтували 670 кілометрів доріг. Приємно, що показник, якого досягали аж 23 роки, вдалося істотно перевищити впродовж останніх чотирьох, коли в області відремонтувати понад 1700 кілометрів шляхів. Жителі це зауважують. Але завдання щодо завершення ремонту доріг для обласної влади надто важливі. Адже обсяг робіт, які треба виконати на Львівщині, ще значний. Микола ШОТ, «Урядовий кур’єр» ДОСЬЄ «УК» Олег СИНЮТКА. Народився 14 лютого 1970 р. в с. Куропатники Бережанського району на Тернопіллі. Закінчив Прикарпатський університет ім. В. Стефаника. За першою освітою — історик, за другою — економіст. Обіймав посади голови Івано-Франківського відділення фонду соціальної адаптації молоді України, споживчого товариства «Маслосоюз» (м. Тростянець Івано-Франківської області), виконував обов’язки директора ТзОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКАВТОЗАЗ-ДЕУ». Був заступником Івано-Франківського міського голови, а також заступником, першим заступником Львівського міського голови. Очолював департамент економічної політики Львівської міськради. Із грудня 2014 року — голова Львівської обласної державної адміністрації.
Ми демонструємо, що в Україні можна бути успішними, - Олег Синютка
13 грудня 2018
Про це сьогодні, 13 грудня, під час брифінгу повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Це той проект, який насправді повинен бути мультиплікований на всю Україну. Завдяки ініціативі Міністерства соціальної політики у співпраці із Світовим банком ми маємо абсолютно нові підходи, які, я переконаний, мають стати новою моделлю центру зайнятості – пропонувати і мотивувати», - наголосив Олег Синютка. Зазначимо, що Проект «Рука допомоги» надав понад 20 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць. Загальна сума фінансової допомоги, що була надана (або надійде найближчим часом) підприємцям-початківцям, склала 13,5 млн гривень. Найбільше підприємців з’явилось у Львівській області - 115 людей. «Ті люди, які уже на Львівщині отримали кредити – не просто започаткували власну справу, а залучили до роботи як найманих працівників ще 78 осіб. Тобто ми бачимо ефект поширення діяльності проекту на все нові сфери. Завдяки «Руці допомоги» ми не тільки мотивуємо людей, створюємо нові робочі місця, отримуємо податки до бюджетів місцевого та загальнодержавного рівнів, але й демонструємо людям, що немає безвихідних ситуацій. Ми демонструємо, що людина тут, в Україні, може бути успішною», - резюмував очільник Львівщини.