Пластуни Львівщини відзначили День Першої Пластової Присяги
Понад 1000 пластунів з усієї Львівської області сьогодні відзначили 106-ту річницю від Дня Першої Пластової Присяги. Урочисті заходи розпочалися загальним Молебнем та спільним виконанням Гімну Пласту.
З вітальним словом до пластунів звернулась заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.
«Це знаковий день, як 106 років тому, так і сьогодні ця організація за роки свого існування стала символом відродження нації, символом відродження національної ідеї. Як і колись, так і тепер пластуни - це цвіт нації: економісти, юристи, політики, це лікарі та педагоги, це ті хлопці, які зі зброєю в руках боронять кордони нашої держави. Упевнена, що кожен пластун у незалежній Україні знайде своє місце і возвеличить себе, свою родину і пластову організацію. Я горда знайомству з вами», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.
Після вітальних слів відбулось переведення на нові ступені юнаків та юначок. Потім пластуни вирушили на Личаківське кладовище, де вшанують пластунів, що не зламали своїх присяг.
Зазначимо, Пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.
Ключові слова:
ПЛАСТНовини за темою
Найбільший у світі пластовий осередок діє у Львові: як долучитись
22 лютого 2022
Незабаром у пластунів розпочнеться сезон весняних вишколів та літніх таборів. Коменданти заходів складають програми, обдумують кошториси та формують команди. Львівський обласний пластовий центр напередодні старту сезону зібрав основну інформацію про осередки організації та про те, як віддати дитину в Пласт. Львівська область може похизуватися найбільшою кількістю пластунів по всій Україні. На сьогодні Пласт Львівщини налічує більш як 4000 членів та 26 осередків, які активно функціонують та розвиваються. З дітьми різного віку працюють 781 виховник та інструктор. Щотижня вони збираються на сходини (заняття), а також організовують або долучаються до пластових, соціальних, культурних та спортивних подій. «Значна частина пластунів, звісно, зосереджена у Львові. Саме тут історично був заснований Пласт у 1911 році. І саме тут сьогодні найбільший у світі пластовий осередок. Організація що у Львові, що і в області розвивається шаленими темпами. Дуже багато батьків хочуть віддати свої дитини до Пласту. Однак, щороку це стає складніше, адже немає достатньо пластових виховників. Виховник - це звичайний волонтер, який приймає рішення займатися з пластовим гуртком за пластовою методикою. Він має пройти вишкіл, відбути практичну частину таборування і тоді вже займатися з дітьми», – розповідають у пластовому центрі. Шукайте домівки (приміщення для занять) пластунів у таких містах та селищах: Стрий, Золочів, Дрогобич, Львів, Жидачів, Зимна Вода, Борислав, Миколаїв, Рудки, Красне, Новий Розділ, Сокаль, Великі Мости, Хлівчани, Сколе, Старий Самбір, Самбір, Хирів, Червоноград, Мостиська, Перемишляни, Буськ, Заболотці, Новояворівськ, Рава-Руська, Яворів. Виховник щонайменше 3 години в тиждень витрачає на Пласт. Це проведення самих сходин, до двох годин, і підготовка до них ще годину. На жаль, не всі мають час, а головне бажання, стати пластовими виховниками. «У всіх свої причини. Але, якщо хочемо бачити свою дитину в українському середовищі, яке створює умови для саморозвитку, то маємо самі ставити пластунами і виховниками. Бо по-іншому черги до Пласту не зменшаться», – кажуть у центрі. Львівський обласний пластовий центр цього року запланував два вишколи для пластових виховників. Команда також розробляє карту пошуку волонтерів та алгоритм створення нових осередків. Все для того, щоб Пласт став доступним для кожної дитини області. «Пластова мережа на Львівщині доволі розгалужена, тому потреба створення такого центру виникла вже давно. Ми хочемо, щоб він виконував функцію такого собі центрального офісу, де можна отримати інформацію про нові проєкти, провести зустрічі, обмінятися досвідом між пластунами з різних областей», – зазначає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА, яке здійснює галузеве управління закладом. Якщо у вашому місті ще немає Пласту, а ви хочете стати частиною організації, центр запрошує долучитися до розвитку пластового руху. Просто зателефонуйте за номером 0676683398 або напишіть на пошту opslviv@gmail.com
Пластуни передали Максиму Козицькому Вифлеємський вогонь миру
13 грудня 2021
Сьогодні українські скаути з Пластунського осередку Львівської області передали голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому Вифлеємський Вогонь Миру. Голова Пласту у Львівській області Ольга Приходько розповіла, що передріздвяну традицію розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру започаткували в Австрії, проте завдяки пластунам акцію запровадили і в Україні. «Цей вогонь, який єднає нас з Христом! Сподіваємося, що і надалі будемо поширювати Вифлеємський вогонь як і щороку, з кожного дому, з кожного управління, школи, лікарні чи будь-якого іншого місця. Бажаємо, щоб вогонь приносив Вам любов, щирість і радість!», - зазначила Ольга Приходько. «Ви справді запалюєте вогні в душах! Дякуємо вам, пластуни, за те, що підтримуєте світлу традицію Вифлеємського вогню – передвісника свят, а головне – миру. Нехай цей Вогонь принесе добробут і спокій у кожну українську домівку! Велика подяка Вам за те, що щороку передаєте Вифлеємський вогонь захисникам у зону бойових дій на Сході України, у прифронтові міста та військові госпіталі. У передсвятковий час Вогонь об’єднує усю країну!», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. У заході також взяв участь начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як. Сьогодні з 16:00 усі охочі зможуть отримати вогонь у приміщені Залізничного вокзалу у Львові. Звідти кожен зможе запалити свічку та перейняти символ миру до своєї оселі. Вифлеємський Вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого, з чим асоціюється Різдво. Впродовж останніх років для багатьох Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки під час Святої Вечері. Довідково: Цього року лампадку у Вифлеємі запалили 24 листопада. Опісля його привезли до Відня, де 12 грудня в храмі святого Стефана його урочисто передали усім представникам скаутських організацій.
Львівський осередок Пласту розпочав новий Пластовий рік
11 вересня 2021
Сьогодні, 11 вересня, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, урочисто відкрили Пластовий рік. Участь у заході взяли близько 2 тисяч пластунів. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «У квітні обласні обранці прийняли рішення про створення комунального закладу «Львівського обласний Пластовий центр». Також в області діє Програма підтримки Пласту. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Пласт – організація, що виховує свідомих, відповідальних та патріотичних громадян, тож хочеться, аби якомога більше молоді мала можливість стати членом організації та органічно розвиватись як особистість в ній. Сподіваємось, що всі ці інструменти сприятимуть цьому і робитимуть Пласт ще більш популярною та впливовішою організацією у своєму середовищі. І продовжуючи тему про вільних людей, я хочу поділитись з вами однією приказкою, яка «говорить», що всі люди народжуються вільними, але лише знаючі та активні залишаються вільними до кінця свого життя. У Пласті ви здобуваєте ті знання і тут суспільну активність, яка допомагає вам бути такими»,- зазначив Віталій Загайний. Також заступник від імені голови Львівської ОДА за активну громадянську позицію та розвиток пластового руху у місті Львові вручив подяки п'яти пластунам. Відкриття Пластового року – це мистецько-спортивна акція, яка щорічно організовується пластунами у різних куточках України. Так, після активного таборового літа, усі пластуни починають осінньо-зимовий сезон вишколів та внутрішніх занять. Відтак, щоб задати настрій новому року, налаштуватися на продуктивну роботу, пластуни збираються на традиційну акцію. Захід традиційно розпочався з молебню на подяку за здоров’я та успішне проведення таборового літа. Опісля ж провели урочистості, церемоніали та активітети, які презентують Пласт для широкого загалу, підбили підсумки за попередній пластовий рік (2020-2021 рр.). Також відзначили старшопластунів за волонтерську виховну діяльність. Зазначимо, що упродовж навчального року 2020-21 років Львівський осередок пласту провів 136 заходів різного спрямування. У літній сезон 2021 року організовано 54 табори, участь у яких взяли близько двох тисяч пластунів станиці Львів. А вже тепер виховники та виховниці гуртків і роїв готуються до проведення щотижневих сходин, новацтво та юнацтво бере участь у пластових заходах, теренових іграх, вишколах, фестивалях тощо, які відбуваються щовихідних.
Пластунів Львівщини відзначили подяками з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги
13 квітня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради нагородили пластунів – з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги. Подяки голови Львівської обласної держадміністрація за особистий внесок у розвиток пластового руху на Львівщині та активну громадянську позицію оголосили пластункам-сеньйоракам - Тетяні Левченко, Ірині Станіцькій, Оксані Кобрин, Оксані Зубрицькій, старшому пластуну Петру Віняру, старшим пластункам Ксенії Рондяк, Марії Білинській. “Ви спонукаєте та надихаєте нашу молодь до якісних змін в нашій області та країні! Сьогодні на сесії маємо розглянути питання про створення на Львівщині комунальної установи «Львівський обласний Пластовий центр». Прошу депутатів підтримати цю ініціативу. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цього року рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та трьох головних обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.
Понад три тисячі пластунів на Львівщині відзначають день першої пластової присяги
12 квітня 2021
Сьогодні, 12 квітня, Пласт відзначає 109-ту річницю першої Присяги. Цього дня, у 1912 році, у Львові пластуни присягнули на вірність Богові і Україні. У Львівській області є понад 3 тисяч пластунів, включно зі Станицею Львів. «За більше, ніж 100 років своєї історії організація багато в чому трансформувалася. Змінився вигляд одностроїв, умови таборування, проведення вишколів. Незмінною залишилася ідея та дух великої гри. Незмінними залишилася мета – виховати відповідальних свідомих громадян своєї країни, - зазначила керівник Львівської округи Пласт – НСОУ, Юля Катинська. - На жаль, сьогодні ми не можемо вийти усі разом на площу, розгорнути великий прапор, заспівати гімн Пласту та пластовий обіт. Але ми об’єднуємося з пластунами з усього світу віртуально. У нас є 12-годинний онлайн-марафон, де в програмі є квест, майстерки, привітання, спогади пластунів зі складання своєї присяги, дискусії та навіть онлайн-ватра з можливістю замовити свою улюблену пісню». Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав пластунів та пластунок та подякував їм за гідне продовження традицій пластової організації. «Дякую, що продовжуєте славні традиції української пластової організації, творите успішну Україну. Дякую за приклад невтомної праці над собою, за невичерпний оптимізм, активність, бойовий настрій, готовність змінювати цей світ на краще. Радіємо, що скаутський рух в Україні визнаний і підтримується на державному рівні. Торік відповідний Закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Цього року, вперше в історії Львівщини, маємо обласну Програму підтримки розвитку Пласту, розраховану на 2021-2025 роки. На цей рік вона передбачає понад 1,3 млн грн. Хочемо, щоб Пласт був доступний для кожної дитини!» - наголосив Максим Козицький. Очільник області зазначив, що сьогодні осередки Пласту діють у 30 містечках та селах Львівщини. Ще 10 ініціативних груп подали запити на створення. Він наголосив, що пластуни і пластунки сьогодні працюють на благо України в різних сферах. «Вони на передовій, в бізнесі, у владі - місцевій та державній, в соціальних та культурних сферах, у спорті, в освіті. Це люди, за яких говорять їхні справи. Які не зраджують своїй присязі», - сказав голова Львівської ОДА. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла. Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 13 січня 2020 року підписав Закон “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”. Документ визнає історичний внесок пластового руху в освіту дітей і молоді, здобуття та становлення української державності й створює засади державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху. Прийняття Закону – це визнання державою Пласту, тобто згадані сотні людей, які виховувались організацією і загинули за Україну, відмічено й великий внесок пластового руху в становленні української держави, в громадянську освіту молоді, національно-патріотичне виховання. 2021 рік важливий для пластунів, адже цьогоріч, організація відзначає 30 років від офіційної реєстрації. Довідково. На сьогодні понад 470 виховників щотижня присвячують як мінімум 4-5 години свого часу, щоб провести заняття, організувати мандрівку, спланувати табір, взяти участь у національно-патріотичних, освітніх, мистецьких, спортивних, соціальних акціях. Щороку провід пластунів Львівщини організовує 20 заходів та 10 вишколів обласного рівня. Найбільша соціальна акція Пласту - Передача Вифлеємського Вогню - щороку збирає у тисячні громади для урочистої передачі ВВМ. У 2020 році відбулося 420 передач у церкви, сиротинці, лікарні, будинки для осіб з інвалідністю, геріатричні центри, державні установи. Влітку та взимку відбувається понад 30 таборів різного рівня та спеціалізації.
Все про Пласт: стартувала реєстрація на дводенний семінар
4 березня 2021
27-28 березня усіх активних мешканців Львівської області, які цікавляться вихованням патріотичної, свідомої молоді, запрошують відвідати кваліфікаційний вишкіл про найбільшу національну скаутську організацію Пласт. Про це інформують в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА. Упродовж зустрічі присутні матимуть можливість дізнатися чим живе Пласт, яка його мета, структура, методика, як організація вже понад 100 років виховує молодь, чим може займатися в Пласті доросла особа, хто фінансує пластунів та як створити осередок Пласту в своєму місті чи селі. Про це інформують в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА. Провід Пласту у Львівській області заохочує суспільно активних мешканців районів Львівщини ближче ознайомитися з діяльністю найбільшої молодіжної організації України, яка налічує понад 10 тисяч членів, має свої осередки в 9 країнах світу і в лавах якої були такі відомі постаті, як Степан Бандера, Любомир Гузар, Квітка Цісик та інші. «Щодня багато батьків телефонують, питаються, як віддати дитину до Пласту, як створити осередок у своєму місті. На жаль, сьогодні бракує виховників, які б могли займатися з дітьми, бракує волонтерів, які готові брати на себе відповідальність за створення осередку. Цим вишколом ми хочемо розповісти, що в Пласті не тільки діти, що тут є чим займатися і старшим. Можна бути інструктором, адміністратором, менеджером проектів. І звісно – виховником пластових гуртків. Тут круте середовище, яке мотивує на розвиток» – зазначила голова Львівської округи Пласту Юлія Катинська. Заявки на семінар приймаються за попередньою реєстрацією. «Запрошуємо відкрити для себе Пласт, дізнатися більше про те, як стати членом організації та як реалізувати і знайти можливості разом з пластовим гуртком» – додала Юлія Катинська. Зазначимо, що кількість місць обмежена. За більш детальною інформацією про семінар звертатись до контактної особи від Львівської округи Пласту НСОУ: Любов Цоп, тел.: 093 2858 600, e-mail: opslviv@gmail.com. Довідково: Пласт на Львівщині налічує 31 осередок у 18 районах. Приблизно 2 тис осіб є вихованцями Пласту в області. Також приблизно 500 волонтерів кожного тижня мінімум 5 годин свого часу виділяють на заняття з дітьми під час збірок, вишколів, національно-патріотичних, культурних, соціальних, спортивних заходів. Упродовж року реалізовують понад сотню обласних проектів, участь в яких беруть діти з усіх куточків Львівської та інших областей України. Кожного літа мінімум 10 пластових таборів організовується на теренах області. Детальніше про діяльність Пласту на Львівщині можна дізнатися на офіційній сторінці Пласту у Львівській області в соцмережі Facebook.
Понад мільйон гривень на підтримку Пласту
23 лютого 2021
Сьогодні рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Програма передбачає проведення пластових таборів, навчання для представників національного скаутського руху, створення комунальної установи «Обласний вишкільний пластовий центр» та організацію пластових осередків у 7 районах Львівщини. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини. Також заплановане створення і запуск проєкту соціальної реклами, націленої на волонтерів «Вступай до Пласту! Діти чекають на пластового виховника».
Пластуни Львівщини заохочують молодь приєднатись до їхньої організації
9 листопада 2020
Упродовж двох днів, 7-8 листопада, Львівська округа Пласту за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА організувала кваліфікаційний тренінг виховників. Це молодь, яка в майбутньому виконуватиме ролі наставників для молодших скаутів. Захід відбувся в приміщенні Молодіжного навчального центру ім. св. Івана Боско, що у Львові та охопив три десятки молодих людей з Львівської області. Усі вони вже є активними членами Львівської округи Пласту. «Сьогодні наша мета сформувати в кандидатів-виховників чітке уявлення про роль і можливі напрямки праці в організації після досягнення повноліття. Також ми проаналізували виховну систему. Це - ідейні основи організації, пластову методику, основні засоби та їх реальне значення для суспільства»,- розповіла керівник львівської округи Пласту Юлія Катинська. В межах тренінгу старші та молодші пластуни поспілкувались про те, якою має бути профілактика емоційного вигорання в активних учасників організації, а також психологічне розвантаження. Організатори пояснюють, ПЛАСТ – наче сім’я, покликана до всебічного виховання і самовиховання її учасників. «Прагнемо, щоб молодь була зацікавлена стати частиною ПЛАСТу»,- додають вони. Молодь - учасники тренінгу стануть частиною виховно-інструкторського складу організації. Працюватимуть вже як наставники в різних районах області. Як розповіли у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, захід провели в межах обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки. До кінця року заплановано ще з пів десятка пластових заходів, які сприятимуть розвитку організації та залученню до неї активної молоді та дітей. Нагадаємо, що «Пласт» — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяння всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Пласт виховує свідомих, відповідальних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства.
У Львові відбулось відкриття пластового року 2020
20 вересня 2020
Насичене таборове літо у Пласті завершується у серпні, а вже у вересні львівські пластуни проводять традиційну акцію «Відкриття пластового року». Святкування розпочалось сьогодні, 20 вересня, молебнем на стадіоні «Україна». Опісля, відбувся церемоніал відкриття пластового року 2020 та представлення куренів Львівської станиці Пласту. З цієї нагоди присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. "Мені надзвичайно приємно бути сьогодні тут серед Вас, представників активної, патріотичної, свідомої української молоді. Зустріч з Вами - це можливість надихнутися позитивом та енергією, яка ніколи Вас не залишає. Дякую Вам за те, що підтримуєте та продовжуєте традиції Пласту, організації, яка крізь роки пронесла свої засади і ніколи не зрадила собі. Дякую Вам за те. що Ви слугуєте для ровесників прикладом свідомого громадянина. командного гравця, вчите поваги до ближніх та природи. Ви є прикладом як творити добрі справи. Ви є тими, хто здійснює зміни до кращого, є рушійною силою і майбутнім України. Тож бажаю Вам міцного здоров'я, енергії, ніколи не зупинятися на шляху до мети і успіху", - зазначив перший заступник. За ініціативу, непересічну діяльність та виховання молоді, сумлінне виконання обов'язків представників Пласту нагородили Подяками та Почесними грамотами голови Львівської ОДА Максима Козицького. "Пласт" – найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (зокрема – у США, Канаді, Австралії, Польщі та Аргентині) й об'єднує пластунів України й діаспори. "Насамперед Пласт - це історія мого життя, найкраща частина мого юнацького життя: надзвичайно романтична, пізнавальна, одна з найщасливіших. Пласт - це велика гра, місце, де діти можуть здійснити мрії, набратися досвіду, де вони вони відчувають силу від того, що можуть здійснювати щось самостійно. Тут виховуються лідери та панує український дух, завзятість бере гору. Це місце, де можна знайти справжніх друзів на усе життя", - поділилась українська співачка і скрипалька, Заслужена артистка України, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик, переможниця в талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха. Серед основних завдань організації насамперед є виховання патріотичних та свідомих громадян, здатних брати відповідальність та бути рушійною силою суспільства. Наявність в Україні людей з такими якостями є актуальною потребою, тож пріоритетне завдання організації – залучення нових членів для виховання за пластовою методою. Організатори акції сподіваються, що Пласт здобуде більше симпатиків та охочих вступити до організації. Захід стане знаковою подією для діючих членів організації, а діти і дорослі одержать натхнення до праці на увесь подальший пластовий сезон. "Відкриття пластогово року відбувається щорічно для того, щоб з новими силами, емоціями зустрітися і разом пластувати. Цього року ми маємо особливий виклик, але ми наважились і організували цю подію з усіма правилами безпеки, підлаштувались по програмі та організації під карантин. Сьогодні в нас відбулось багато церемоніалів, у тому числі, ми прийняли до наших лав нових учасників нового віку. Я сподіваюся, що ми подолаємо усі ті виклики, які перед нами стоять, щоб без проблем розпочати новий пластовий рік", - додала головна пластунка Львівщини Анастасія Слюсаренко.
У Львові відбудеться дводенний семінар про Пласт
18 лютого 2020
28-29 березня всіх активних мешканців Львівської області, що цікавляться вихованням патріотичної, свідомої молоді, запрошують відвідати кваліфікаційний вишкіл про найбільшу національну скатуську організацію - Пласт. Впродовж зустрічі учасники матимуть можливість дізнатися, чим живе Пласт, яка його мета, структура, методика, як організація виховує молодь більше 100 років, чим може займатися в Пласті доросла особа, джерела фінансування організації, а також як створити осередок Пласту в своєму місті чи селі. Заявки приймаються за попередньою реєстрацією за посиланням: Зазначимо, що кількість місць обмежена. Довідково: Провід Пласт - одна з найбільших молодіжних організацій України, яка налічує більше 10 000 членів, має свої осередки в 9-ти країнах світу, в лавах якої були такі відомі імена як Степан Бандера, Любомир Гузар, Квітка Цісик. Пласт на Львівщині налічує 31 осередок у 18-ти районах. Близько 2-ох тис. осіб є вихованцями Пласту в області. 500 волонтерів кожного тижня, що найменше 5 год. свого часу виділяють на заняття з дітьми під час збірок, вишколів, національно-патріотичних, культурних, соціальних, спортивних заходів. Впродовж року відбувається близько 120 обласних проектів, участь в яких беруть діти з усіх куточків Львівської області і не тільки. Кожного літа, що найменше 10 пластових таборів організовується на теренах області, де діти вчаться самостійності серед природи. Також, детальніше про діяльність Пласту на Львівщині можна дізнатися на офіційній сторінці Пласту у соціальній мережі Facebook:
Пластуни передали Маркіяну Мальському Вифлеємський вогонь миру
17 грудня 2019
Українські скаути з Пластунського осередку Львівської області на щотижневій апаратній нараді у Львівській ОДА передали Вифлеємський вогонь миру. Церемонія передачі існує і підтримується пластунами вже понад 20 років. Вже традиційно пластуни заходять в гості до органів влади, аби спільно підтримати такий важливий соціально-інформаційний захід. «Хочемо продовжити традицію передачі Вогню миру, аби на нашій землі нарешті настав мир, для військових, для усіх українців. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми цього досягнемо», - наголосила голова Пласту у Львівській області Юлія Катинська. Сьогодні Вифлеємський вогонь миру має особливе значення, адже саме мирного неба над головою так довго чекають українці, а ця різдвяна традиція об’єднує всіх і кожного. Передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започатковано в Австрії, проте завдяки пластунам акція була запроваджена і в Україні. Щороку з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх українців, хто чекає світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із Заходу на Схід, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
На Львівщині масштабно відзначатимуть Всесвітній день туризму
26 вересня 2019
Програма заходів святкування Всесвітнього дня туризму для гостей та мешканців Львівщині включатиме музичний перформанс, екскурсії на різні локаціях, театралізовані заходи, презентації туристичних гуртків тощо. Центральною подією святкування стане відкриття велотраси на горі Погар у смт. Славське. Проєкт реалізують в межах секторальної підтримки «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині». Акредитація для журналістів тут. Окрім того, на Яворівщині відбудеться Молодіжний фестиваль туристичної пісні «Бабине літо - 2019». У Домажирі пластуни Львівського Осередку Пласту поділяться з відвідувачами практичними вмілостями “Життя в природі”, а у Жовкві для школярів підготують День позашкілля. Деталі відзначення Дня туризму тут.