На Львівщині масштабно відзначатимуть Всесвітній день туризму
Програма заходів святкування Всесвітнього дня туризму для гостей та мешканців Львівщині включатиме музичний перформанс, екскурсії на різні локаціях, театралізовані заходи, презентації туристичних гуртків тощо.
Центральною подією святкування стане відкриття велотраси на горі Погар у смт. Славське. Проєкт реалізують в межах секторальної підтримки «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині». Акредитація для журналістів тут.
Окрім того, на Яворівщині відбудеться Молодіжний фестиваль туристичної пісні «Бабине літо - 2019». У Домажирі пластуни Львівського Осередку Пласту поділяться з відвідувачами практичними вмілостями “Життя в природі”, а у Жовкві для школярів підготують День позашкілля.
Деталі відзначення Дня туризму тут.
Новини за темою
У Славській громаді волонтерки виготовляють смаколики для воїнів ЗСУ
29 квітня 2022
Волонтерки зі Славської громади Соломія Коваль та Христина Винник організували справжній цех з виготовлення смаколиків для воїнів ЗСУ. Про це розповіли у Стрийській районній військовій адміністрації. «Щоб підтримати захисників, організували своєрідний флешмоб - бронювати житло*. За ці кошти ми закупляли борошно, щоб пекти булочки та іншу випічку. Згодом до нас долучилося багато мешканок Славська та Верхньої Рожанки, - розповідає Соломія Коваль. – Найчастіше ми передаємо їжу, шкарпетки, термобілизну, медикаменти. Все залежить від того, що потрібно хлопцям, намагаємося знайти все, на що є запит». До речі, дівчат з Верхньої Рожанки у своєму волонтерському колективі називають «кіборгами», бо печуть дуже швидко і дуже багато. Є сподівання, що після війни Світлана Гачка та Галина Пинів разом з іншими дівчатами з Рожанки відкриють свою пекарню, щоб уже в мирний час всі могли посмакувати домашньою випічкою. «Найприємніше, - додає Соломія, - коли випадково натрапляєш на фото з «гарячих» точок, на яких коробки спаковані у Славську чи Рожанці. Аж не віриться, скільки кілометрів ця коробка подолала і таки дісталася до місця призначення». *Благодійний флешмоб, коли люди бронюють житло у туристичнихх місцях (квартири, номери у готелях), та оплачують бронь, але не приїжджають. За зібрані таким чином кошти волонтери та власники цього житла закупляють необхідні речі для ЗСУ.
У притулок «Домажир», що на Львівщині прихистили сім ведмедів-переселенців з Києва
7 березня 2022
Львівщина прийняла 7 ведмедів-переселенців. Клишоногих з притулку «Біла скеля», що під Києвом, прихистили у Ведмежий Притулок «Домажир». Тут їх забезпечили домівками, їжею і всім необхідним. Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. У суботу прибули 5 ведмедів із притулку «Біла скеля», що під Києвом – це наразі є небезпечним місцем. Вчора ввечері ще двох ведмедів з того самого притулку перевезли до притулку в «Домажир». «Окрім 29 ведмедів, які живуть у ведмежому притулку, ці 7 ведмедів можуть розраховувати на нашу турботу та догляд. Їхня безпека, а також безпека наших співробітників для нас є важливою. Крім того, наша команда оцінює ситуацію та планує подальші кроки для підтримки тварин, які, на жаль, все ще знаходяться в країні», - повідомили в «Домажирі». Допомогти тваринкам можна, зробивши пожертву за посиланням bit.ly/four-paws-ukraine
Найбільший у світі пластовий осередок діє у Львові: як долучитись
22 лютого 2022
Незабаром у пластунів розпочнеться сезон весняних вишколів та літніх таборів. Коменданти заходів складають програми, обдумують кошториси та формують команди. Львівський обласний пластовий центр напередодні старту сезону зібрав основну інформацію про осередки організації та про те, як віддати дитину в Пласт. Львівська область може похизуватися найбільшою кількістю пластунів по всій Україні. На сьогодні Пласт Львівщини налічує більш як 4000 членів та 26 осередків, які активно функціонують та розвиваються. З дітьми різного віку працюють 781 виховник та інструктор. Щотижня вони збираються на сходини (заняття), а також організовують або долучаються до пластових, соціальних, культурних та спортивних подій. «Значна частина пластунів, звісно, зосереджена у Львові. Саме тут історично був заснований Пласт у 1911 році. І саме тут сьогодні найбільший у світі пластовий осередок. Організація що у Львові, що і в області розвивається шаленими темпами. Дуже багато батьків хочуть віддати свої дитини до Пласту. Однак, щороку це стає складніше, адже немає достатньо пластових виховників. Виховник - це звичайний волонтер, який приймає рішення займатися з пластовим гуртком за пластовою методикою. Він має пройти вишкіл, відбути практичну частину таборування і тоді вже займатися з дітьми», – розповідають у пластовому центрі. Шукайте домівки (приміщення для занять) пластунів у таких містах та селищах: Стрий, Золочів, Дрогобич, Львів, Жидачів, Зимна Вода, Борислав, Миколаїв, Рудки, Красне, Новий Розділ, Сокаль, Великі Мости, Хлівчани, Сколе, Старий Самбір, Самбір, Хирів, Червоноград, Мостиська, Перемишляни, Буськ, Заболотці, Новояворівськ, Рава-Руська, Яворів. Виховник щонайменше 3 години в тиждень витрачає на Пласт. Це проведення самих сходин, до двох годин, і підготовка до них ще годину. На жаль, не всі мають час, а головне бажання, стати пластовими виховниками. «У всіх свої причини. Але, якщо хочемо бачити свою дитину в українському середовищі, яке створює умови для саморозвитку, то маємо самі ставити пластунами і виховниками. Бо по-іншому черги до Пласту не зменшаться», – кажуть у центрі. Львівський обласний пластовий центр цього року запланував два вишколи для пластових виховників. Команда також розробляє карту пошуку волонтерів та алгоритм створення нових осередків. Все для того, щоб Пласт став доступним для кожної дитини області. «Пластова мережа на Львівщині доволі розгалужена, тому потреба створення такого центру виникла вже давно. Ми хочемо, щоб він виконував функцію такого собі центрального офісу, де можна отримати інформацію про нові проєкти, провести зустрічі, обмінятися досвідом між пластунами з різних областей», – зазначає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА, яке здійснює галузеве управління закладом. Якщо у вашому місті ще немає Пласту, а ви хочете стати частиною організації, центр запрошує долучитися до розвитку пластового руху. Просто зателефонуйте за номером 0676683398 або напишіть на пошту opslviv@gmail.com
Пластуни передали Максиму Козицькому Вифлеємський вогонь миру
13 грудня 2021
Сьогодні українські скаути з Пластунського осередку Львівської області передали голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому Вифлеємський Вогонь Миру. Голова Пласту у Львівській області Ольга Приходько розповіла, що передріздвяну традицію розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру започаткували в Австрії, проте завдяки пластунам акцію запровадили і в Україні. «Цей вогонь, який єднає нас з Христом! Сподіваємося, що і надалі будемо поширювати Вифлеємський вогонь як і щороку, з кожного дому, з кожного управління, школи, лікарні чи будь-якого іншого місця. Бажаємо, щоб вогонь приносив Вам любов, щирість і радість!», - зазначила Ольга Приходько. «Ви справді запалюєте вогні в душах! Дякуємо вам, пластуни, за те, що підтримуєте світлу традицію Вифлеємського вогню – передвісника свят, а головне – миру. Нехай цей Вогонь принесе добробут і спокій у кожну українську домівку! Велика подяка Вам за те, що щороку передаєте Вифлеємський вогонь захисникам у зону бойових дій на Сході України, у прифронтові міста та військові госпіталі. У передсвятковий час Вогонь об’єднує усю країну!», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. У заході також взяв участь начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як. Сьогодні з 16:00 усі охочі зможуть отримати вогонь у приміщені Залізничного вокзалу у Львові. Звідти кожен зможе запалити свічку та перейняти символ миру до своєї оселі. Вифлеємський Вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого, з чим асоціюється Різдво. Впродовж останніх років для багатьох Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки під час Святої Вечері. Довідково: Цього року лампадку у Вифлеємі запалили 24 листопада. Опісля його привезли до Відня, де 12 грудня в храмі святого Стефана його урочисто передали усім представникам скаутських організацій.
У Славську обговорили перспективи розвитку сталого туризму Карпатського регіону
28 жовтня 2021
У селі Волосянка Славської громади відбулася робоча зустріч для налагодження співпраці між чотирма областями українських Карпат – обговорювали взаємодію між місцевими органами самоврядування та представниками локального бізнесу на принципах сталого туризму. Перед учасниками заходу виступив Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА. «Львівщина позиціонує себе як регіон здорового, безпечного відпочинку, так званого «сталого розвитку», тобто, з безпекою для майбутніх поколінь – нацпарки, історико-культурні заповідники, туристичні стежки в Карпатах. Акцентуємо на оздоровленні, консолідуємо профільну спільноту в Асоціацію курортів України. З окремих проєктів – «Велокарпатія», що стосується якраз Славської громади, туристично-культурний «Tour Turka 2.0» – охопить Боринську і Турківську громади, «ВелоБескиди» – траси для веломандрівок та пробіжок на території одразу 4 громад, пілотний проєкт із глемпінгами в нацпарку «Сколівські Бескиди», - розповів Тарас Лозинський. Під час засідання обговорили потребу виділення коштів на державну програму розвитку українських Карпат на 2022 рік, адже її дія завершується якраз наступного року. Також важливим підсумком обговорення стало створення загального бренду українських Карпат під назвою «Карпатія», на основі цього – розвиток туристичних продуктів. «Коли це вдасться зреалізувати, можемо спільно втілювати транскордонні проєкти, створювати міжрегіональні туристичні шляхи поміж 4 областями, - повідомив заступник начальника управління туризму та курортів. - Цікаво було б брати участь в туристичних виставках одним стендом від 4 регіонів, таким чином кооперуватися». На засіданні обговорили ідею створення агенції регіональних рад, яка б об’єднала чотири області і де можна буде вирішувати питання розвитку регіону українських Карпат. «На рівні усіх областей України проблематика Карпат не для всіх актуальна, а ось обговорення на рівні чотирьох регіонів дасть змогу ефективніше й швидше ухвалювати рішення, знаходити спільний знаменник в частині ознакування туристичних шляхів, участі у виставках, перехресній промоції», - зазначив Тарас Лозинський. Доцільним за підсумком обговорення учасники вважають комплексне дослідження профілю туриста українських Карпат, зйомку відеороликів про українські Карпати. 15 листопада планують провести «Дні українських Карпат у Києві» і презентувати локальні туристичні продукти від чотирьох областей. А фермерські господарства, які зацікавлені в тому, щоб взяти участь у заході, можуть звертатися до управління туризму та курортів Львівської ОДА.
ФРАНКО-РОВЕР: в Нагуєвичах презентували новий інтерактивний екскурсійний веломаршрут
21 жовтня 2021
20 жовтня в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» презентували новий інтерактивний екскурсійний веломаршрут «ФРАНКО-РОВЕР». В рамках проєкту у Нагуєвичах облаштували 20 інформаційних таблиць з QR-кодами на локаціях, що мають стосунок до життя і творчості Івана Франка та закупили велосипеди, якими гості заповідника зможуть проїхатися екскурсійним веломаршрутом за символічним "велоквитком". «Значна частина популярних в Нагуєвичах локацій, які пов’язані з Іваном Франком, тепер марковані таблицями з QR-кодами, відсканувавши які ви перейдете на сайт з інформацією про Івана Франка та, власне, про локації, де ви перебуваєте. Інформаційні таблиці розміщені таким чином, що найзручніше їх можна дослідити, мандруючи велосипедом. Скануючи QR-коди на цих стоянках, можна побачити історію Франкового дуба, історію давніх Нагуєвич, історію церков села Нагуєвичі, джерела, садиби, у якій зростав наш національний геній. Ми вирішили привернути увагу молоді до Івана Франка через спорт, тому що всі його діти були причетні до спортивного руху міжвоєнної Галичини, до мандрівок Карпатами, отже і ми маємо виховувати здорову і сильну духом націю», - розповідає директор заповідника Богдан Лазорак. Проєкт реалізували в рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік.
Мандрівки гірськими територіями: у Львівській області реалізовують туристичний проєкт «ВелоБескиди»
5 жовтня 2021
Місяць тому дали старт реалізації туристичного проєкту «ВелоБескиди». А вже сьогодні на території гірськолижного курорту «Буковиця», що у Бориславі делегація Львівської ОДА оглянула хід виконання будівельних робіт за маршрутом Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. Завдання проєкту «ВелоБескиди» полягає в тому, щоб розвивати та популяризувати активний туризм, здоровий спосіб життя. Його мета - прокласти та розбудувати велосипедну інфраструктуру так, аби створити безпечні умови для туристів, які здійснюють свої мандрівки гірськими територіями Львівської області. Водночас проєкт має на меті підвищити екосвідомість та екодружність людини до природи. Новий туристичний веломаршрут об’єднає три територіальні громади – Трускавецьку, Бориславську та Східницьку. «Реалізація цього проєкту забезпечить розвиток велосипедних маршрутів, які будуть універсальними для використання як професіоналами, так і аматорами. Окрім велосипедистів, це стосується також інтересів й потреб пішохідних туристів. Та найважливішим завданням проєкту «ВелоБескиди» є об’єднання трьох громад, на території яким прокладені нові маршрути. У процесі експлуатації туристичних шляхів ці громади будуть взаємодіяти, в інтересах туристів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. На об’єкті тривають роботи з будівництва пішохідно-трекінгових та велосипедних маршрутів. «Це сприятиме сталому розвитку та економічному зростанню гірських територій, збереження природних ресурсів, активізації підприємницької ініціативи, розвитку малого та середнього туристичного бізнесу, збільшенню зайнятості місцевого населення, зростанням надходжень до місцевих бюджетів та підвищенням якості життя», - наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. Разом з тим триває процес подачі заявки на отримання дозволу на нове будівництво оглядової вежі. Проєкт «ВелоБескиди» реалізується коштами Державного бюджету через субвенцію Державний фонд регіонального розвитку. Кошторисна вартість проєкту 11, 8 млн гривень. У результаті його реалізації на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця будуть 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури, що сприятиме збільшенню туристичного потоку та надходжень до місцевих бюджетів. Велошлях №1 від м. Борислава по горі Буковиця до кінцевої точки - гори Цюхів Верх орієнтовною завдовжки складе 6,34 км. Це одна вершина у Сколівських Бескидах та найвища точка Орівської скиби. На горі Цюхів Верх облаштують 15-метрову оглядову вежу, звідки відкриється панорамний вид на околиці. Ілона Орнат
«Захід сонця в Домажирі»: ведмежий притулок запрошує на ексклюзивну екскурсію
1 жовтня 2021
Завтра, 2 жовтня, о 18:00 год відбудеться екскурсія за особливим маршрутом у Ведмежому притулку «Домажир». Організатори обіцяють близьке знайомство з наймолодшими мешканцями, ви також зможете побачити підготовку ведмедів до зимового сну, зокрема новий барліг, який зробили собі Фрол та Фрося, та дізнатися що їдять клишоногі на вечерю. Вартість екскурсії – 350 грн з особи. Попередня реєстрація за посиланням http://surl.li/aiagz Після екскурсійного маршруту учасники повечеряють в затишній альтанці. На вибір страви із меню, а саме: «Домажирський перекус», «сирні палички» або салат, а з напоїв: чай, кава або глінтвейн. Зазначимо, що у Ведмежому притулку триває гарбузовий тиждень. Кулінари розробили спеціальні страви та десерти, які ви зможете скуштувати у кафе «Мед та Ягода». Гарбуз має багато поживних речовин та вітамінів, які є корисними не тільки для людей, а й для ведмедів також. Замовивши особливий тур за 300 грн, у групі до 4 осіб, ви побачите «ведмежу кухню», де ведмедям готують їсти; ветеринарний кабінет та роботу притулку за лаштунками. Екскурсовод розповість безліч цікавих фактів та відповість на ваші запитання. Також учасники отримають каву або ведмежий чай у подарунок. Нагадаємо, що з 1 жовтня змінено графік роботи Ведмежого притулку. На відвідувачів чекають з вівторка по неділю з 09:00 до 18:00, понеділок – вихідний. Довідково: Ведмежий притулок «Домажир» – це унікальний центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні, створений за підтримки міжнародного благодійного фонду «Four Paws», що базується у Відні. Також це освітньо-відпочинковий простір, розташований у мальовничому природному заповіднику «Розточчя». У притулку влаштовують цікаві екскурсії, різноманітні заходи та події, де можна гарно провести час із сім’єю та друзями.
Львівський осередок Пласту розпочав новий Пластовий рік
11 вересня 2021
Сьогодні, 11 вересня, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, урочисто відкрили Пластовий рік. Участь у заході взяли близько 2 тисяч пластунів. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «У квітні обласні обранці прийняли рішення про створення комунального закладу «Львівського обласний Пластовий центр». Також в області діє Програма підтримки Пласту. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Пласт – організація, що виховує свідомих, відповідальних та патріотичних громадян, тож хочеться, аби якомога більше молоді мала можливість стати членом організації та органічно розвиватись як особистість в ній. Сподіваємось, що всі ці інструменти сприятимуть цьому і робитимуть Пласт ще більш популярною та впливовішою організацією у своєму середовищі. І продовжуючи тему про вільних людей, я хочу поділитись з вами однією приказкою, яка «говорить», що всі люди народжуються вільними, але лише знаючі та активні залишаються вільними до кінця свого життя. У Пласті ви здобуваєте ті знання і тут суспільну активність, яка допомагає вам бути такими»,- зазначив Віталій Загайний. Також заступник від імені голови Львівської ОДА за активну громадянську позицію та розвиток пластового руху у місті Львові вручив подяки п'яти пластунам. Відкриття Пластового року – це мистецько-спортивна акція, яка щорічно організовується пластунами у різних куточках України. Так, після активного таборового літа, усі пластуни починають осінньо-зимовий сезон вишколів та внутрішніх занять. Відтак, щоб задати настрій новому року, налаштуватися на продуктивну роботу, пластуни збираються на традиційну акцію. Захід традиційно розпочався з молебню на подяку за здоров’я та успішне проведення таборового літа. Опісля ж провели урочистості, церемоніали та активітети, які презентують Пласт для широкого загалу, підбили підсумки за попередній пластовий рік (2020-2021 рр.). Також відзначили старшопластунів за волонтерську виховну діяльність. Зазначимо, що упродовж навчального року 2020-21 років Львівський осередок пласту провів 136 заходів різного спрямування. У літній сезон 2021 року організовано 54 табори, участь у яких взяли близько двох тисяч пластунів станиці Львів. А вже тепер виховники та виховниці гуртків і роїв готуються до проведення щотижневих сходин, новацтво та юнацтво бере участь у пластових заходах, теренових іграх, вишколах, фестивалях тощо, які відбуваються щовихідних.
На ці вихідні притулок «Домажир» організовує для охочих сніданок з ведмедями
10 вересня 2021
Упродовж 11-12 вересня ведмежий притулок «Домажир» запрошує на ранкову каву з клишоногими. Кількість місць обмежена. За словами організаторів на відвідувачів чекає ВІП екскурсія та смачна їжа у кафе «Мед і Ягода». Ви побачите як відбувається сніданок у ведмедів та що вони їдять, ветеринарний кабінет, кухню на якій ведмедям готують їсти та почути багато цікавих фактів про кожного з них. Зранку вони дуже активні і є більше шансів побачити усіх. Серед них і нову мешканку – сімнадцятирічну ведмедицю Марту, яку команда притулку привезла на початку тижня. Попри те що, для неї все навколо ще нове, вона є досить смілива. Ведмедиця досліджує та вивчає свою територію. Марта народилась у неволі, та в минулому виступала в ролі циркового ведмедя. Пізніше ведмедиця опинилась у закритому ресторані в селі Добрівляни. Її колишні власники добровільно погодилися передати ведмедя до притулку. Тепер Марта живе у своєму новому вольєрі, де в неї є басейн та іграшки, які для неї зробили доглядачі. Зазначимо, що 7 вересня у притулку відбулось відкриття туристичної стежини – продовження маршруту до вольєрів, де проживають ведмеді: Ласка, Міша, Лео та Меланка, Даша та Леля, Фрол та Фрося. Тварини чекають на відвідини. Початок екскурсії «Ранкова кава з ведмедями» у найближчу суботу та неділю о 09:00, тривалість близько двох годин. Вартість: 350 грн/особи. Дітям до 7 років знижка 50%. Реєстрація за номером телефону +380 67 509 3058.
«Славсько Фанк» зібрав поціновувачів української музики 70-х
2 серпня 2021
Протягом двох днів, 31 липня та 1 серпня, у Славську проходив фестиваль української музики 70-х «Славсько Фанк», де виступали відомі музичні виконавці – «Воплі Відоплясова», Василь Зінкевич, Зеновій Гучок, Степан Гіга та ін. Фестиваль відвідали заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та начальниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. «Дуже приємно приєднатися сьогодні до вас! Зараз громада Славська дещо більша ніж п’ять чи десять років тому. І сьогоднішній успіх селища залежить безумовно від його влади, але так само він напряму залежить і від мешканців громади. Я впевнений, що у Славську живуть гостинні люди і вони демонструють це протягом багатьох-багатьох десятиліть! Цим фестивалем ви маєте можливість продемонструвати новий рівень гостинності, а також свою готовність розвивати і надалі рідне селище. Львівська облдержадміністрація завжди підтримає вас у розвитку туристичних можливостей!», - сказав Віталій Загайний. Селищний голова Славська Володимир Бега також закликав громаду спільно працювати над розвитком рідного краю - впорядковувати свої подвір’я, підтримувати чистоту та порядок у селищі, займатися підприємницькою діяльністю та сплачувати податки. «Такі заходи як фестиваль та мистецькі симпозіуми, підтримані фінансово державою та партнерами, дають можливість берегти культуру, створювати нові традиції, а також відпочити як місцевим мешканцям, так і гостям, надихають на добру роботу. Для курортного Славська кожна така подія - це пряма фінансова інвестиція наших гостей до бюджету громади», - зазначив Володимир Бега. «Slavsko funk» - це реалізація партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського Культурного Фонду, Славської селищної ради та Державного агентства розвитку туризму. Окрім музичного концерту, на фестивалі презентували виставку п’ятьох скульпторів - Романа Кикти, Наталі Лейкіної, Андрія Турянського (Львів), Михайла Левченка (Київ) та Марини Товкач (Запоріжжя). Після завершення фестивалю скульптури встановили на центральній алеї Славська. Відвідувачі фестивалю могли відвідати кінозону, майстер-класи з гончарства, ліпки з глини, з виготовлення декоративних свічок, а також фудкорт. Окрім традиційного фаст-фуду, на фестивалі пригощали справжніми бойківськими стравами. На сцені фестивалю виступили також ВІА «Кобза», ВІА «Арніка», «OUR Atlantic», «Latexfauna».
На Стрийщині відбудеться «Велопробіг дружби»: головні туристичні локації екомаршруту
28 липня 2021
В суботу, 31 липня, на території чотирьох громад Львівщини відбудеться «Велопробіг дружби». Він має на меті протестувати новий регіональний туристичний екомаршрут - «Шляхами білих хорватів». Маршрут охопить території РЛП «Стільське Горбогір’я», Розвадівської, Миколаївської, Тростянецької та Новороздільської територіальних громад, де, згідно з науковими дослідженнями, впродовж VII-XIV століть проживали білі хорвати. Загальна протяжність маршруту – 50 км. Шлях велопробігу охоплює 11 локацій. Маршрут має широкий екологічний контекст і покликаний познайомити місцевих жителів та гостей громад із природними пам’ятками, пам’ятками археології, геології та іншими цінними об’єктами Львівщини. Велопробіг присвячений міжнародному Дню дружби, який у багатьох країнах світу щорічно відзначають 30 липня. Додаткову інформацію про захід можна отримати у співкоординатора велопробігу Тараса Шарана за номером телефону - 0 (67) 455 24 27. Співорганізаторами заходу є Розвадівська сільська ТГ, Миколаївська міська ТГ, Тростянецька сільська ТГ, Новороздільська міська ТГ, КЗ ЛОР «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір‘я» та БФ «Спадщина.UA». Інформаційну підтримку велопробігу надають департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації та управління туризму та курортів ЛОДА. Локації веломаршруту: Заказник «Стариці Дністра» (між селами Крупське та Верин) – лівобережна ділянка заплави Дністра зі заболоченими старицями та незамерзними джерелами, луками і заплавними лісами. Веринський дуб (с. Верин) - один із найдавніших в Україні дубів, що має понад 1000 років. Він росте на території Храму святого Архистратига Михаїла у селі Верин. Заввишки дуб – 18 м. Миколаївська фортеця (Язичницькі храми в урочищі Лиса гора) (м. Миколаїв). Комплекс, частина якого, належить до території історико-архітектурного заповідника "Стільське Городище". Відслонення тортонських пісковиків із скупченням викопної тортонської фауни (с. Тростянець). Геологічна пам'ятка природи місцевого значення на території Стрийського району Львівської області, при західній частині села Тростянець. Комплексна пам'ятка природи «Стільська» (між селами Стільсько та Ілів). Входить до ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» та території історико-архітектурного заповідника «Стільське Городище». На території пам'ятки також розташована частина Стільського городища. Приблизна дата заснування містечка — VIII-X століття. Вихід скельних порід у с. Дуброва. Об’єкт входить до парку «Стільське Горбогір’я». Це поверхня із виходами мергелів, крейди, вапняків, пісковиків тощо, які утворені в субліторалі тропічного моря, що існувало в часовому проміжку від 13,8 до 15,5 млн років тому. Камінь Дирявець («Столовий камінь», «Храм Сонця») та печерний комплекс біля нього (с. Дуброва). Біля «Дирявця» розташоване скелясте утворення з кімнатами-печерами. Капличка борцям за волю України (с. Дуброва). Збудована у 2007 році в місці активної діяльності УПА та ОУН, в пам'ять про події які відбувалися на цій території з 1942 по 1954 рік (час визвольних змагань). Озеро «Барвінок» (Новий Розділ). Водойма утворена в результаті перекриття дамбою річки Барвінки у 60-х роках минулого століття. Завдовжки озеро – 2-3 км, завглибшки – 3-8 метрів. Водойма з трьох сторін оточена лісом. Палац Жевуських-Лянцкоронських та прилеглий до нього парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва ХІХ століття (смт Розділ). Будівля має статус пам'ятки архітектури XVIII-ХІХ ст. Збудував її дідич Міхал Юзеф Жевуський близько 1740 року. Назвав маєток на честь другої дружини Францішки з Цетнерів. Будівля була оточена розкішним ландшафтним парком, який почали впорядковувати ще на початку XVIII ст. У побудові резиденції взяли участь архітектор Бернард Меретин, скульптор Ян Гетнер, маляр Шимон Яремкевич. Наступними власниками маєтку стали Лянцкоронські. Після Другої світової війни до 2004 року на території палацу функціонував санаторій. Історична будівля “Стара Школа” (смт Розділ). Проєкт «Стара школа» - це експериментальна ініціатива, завдяки якій вже зовсім скоро занедбана споруда школи, яка функціонувала 1905 року, в історичному центрі Роздолу отримає життя як нова туристична локація регіону.